Cate ceva despre ''Prostie''

pai prostia omeneasca a existat decand lumea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:37
oameniii nu gandesc logic....Mie imi place sa gandsc logic,,sa ii ajut pe oameni...Dar imi place sa fiu respectata si oamenii nsa fie recunoscatori....Cand ma vad pe strada sa imi zica sarut mana....Pt ca merit...I-am ajutat mai mult decat i-a ajutat preotii..Care lor le ling mainile si pe mine ma barfesc de rau pe la spatele meu....nU sunt recunoscatori...Pt ca ei cred ca unii chiar au mentalitatea proasta de a primi,,,dar ei sa nu ofere nimic..Nici macar bun simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:40
Ce patisi mami? Cine te-a suparat?
nuti_vio
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:44
De la: nuti_vio, la data 2010-09-05 11:44:23 Ce patisi mami? Cine te-a suparat?
pai romanii,,,sunt mincinosi si nesimtiti...nu zic ca toti....dar sunt unii imbecili,,care daca te vad sincera te considera proasta..Pt ca ei sunt mincinosi...si asa leam zis ca mai bine sa creada lumea despre mine ca sunt nebuna decat proasta...Oamenii incerca,,,nu au bun simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:52
Sunt imbecili...si vor sa ca te faca sa devii un gunoi la fel ca ei...Ei sunt mincinosi si nimeni nu are incredere in ei....Ca ce ziceau ei,,ca nu le place sa fie sinceri pt ca sunt luati de prosti...Dar mai bine sa te creada prost si sa arati ca nu esti prost si sa iti impui punctul de vedere si sa renunti la comoditate...Decat sa nu aiba nimeni incredere in tine,pt ca nu este un om sincer
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:56
Ma enerveaza ca la popi le ling si mainile si lor nici macar nu le pasa de ei....ii fraieresc de bani si ii prostesc pe fata.....Dar eu care ii invat de bine,,,ma iau de proasta si nu ma respecta,,,De asta imi vine sa ii iau de par si sa sterg pe jos cu ei.....Pt ca au tarate in capul ala...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:59
irinuco nu te mai enerva mami,ca faci riduri...
daca nu stiai...mama prostilor e mereu gravida...
deci vor continua sa creasca si sa se inmulteasca

hai,sa ai o duminica frumoasa
eladaela
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:39
ooooooooooooo........dddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...............adevar graishi...irinuca!!!
iar cand o spui tu...asa...in felul tau specific....zau ca esti atat de convingatoare!!!!!
ovidiu42
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:44
irinucoo, era sa-ntreb daca tu existi de cd lumea mami!
da, vezi ce noroc ca m-am oprit
fleurdelis
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:50




te-ndoiesti...fleur?
ovidiu42
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:55

nu! ma abtin doar sa zic ceva prea evident!
fleurdelis
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:58
De la: fleurdelis, la data 2010-09-05 12:50:45irinucoo, era sa-ntreb daca tu existi de cd lumea mami!
da, vezi ce noroc ca m-am oprit
Pai daca eu as fii existat de cand ar fii fost lumea cred ca nu ar mai fii existat atata prostie....Dar oricum cred ca au existat si exista oameni mult mai intelepti si mai curati ca mine....Eu nu vreau sa fiu mandra,,,pt ca la sarsaila ii plac oamenii mandri..Si eu vreau ca sarasaila sa stea departe de mintea mea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:06
Dar ma oftic pt ca cica un prost se duce si da bani la munastire sa se roage calugarii pt el,,care poate nu au nici o treaba cu credinta...Sau poate au..si care nu ii invata lucruri adevarate pt ca le este frica de suferintele si necazurile ii care o sa ii bage sarsaila si ei cum sunt slabi in credinta sunt foarte usor de doborat....Ei mananaca banii oamenilor degeaba...Si eu care muncesc ,ma intretin singura si imi bat capul sa ii ajut pe altii ,,nu sunt respectata.....Iti dai seama cata proastie se afla in capul oamenilor....Ei cred ca daca dau bani la popi...Dumnezeu le iarta pacatele...Pacatale nu se castiga cu bani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:11
Pt ca stiinta duhovniceasca nu se acumuleaza de oamenii lenesi...Si care nu sunt cinstiti si nu duc o viata curata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:15
N-ai obosit? Hai sa-ne plimbam....sa-te incarci pozitiv....lasa naibii tampeniile...e superba vremea..... e toamna....
nuti_vio
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 11:37:02pai prostia omeneasca a existat decand lumea


Mai, eu nu stiu ce e aceea prostie! Nu pot afirma despre nimeni ca e prost. Oare de ce? Sfaturi, pareri?
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 19:53
Recunosc ca m-am inviorat brusc la vederea topicului ... da' mi-a trecut repede!
"..Care lor le ling mainile si pe mine ma barfesc de rau pe la spatele meu....nU sunt recunoscatori..."
Sincer, aici m-ai cam pierdut!

Despre prostie ar fi muuult de spus Nu stiu de ce, dar instantaneu m-am gandit la topicul ala "adanc" despre "masturbarea care
doare" ... Ma gandesc ca se cam incadreaza aici, si asta la o prima strigare (si bineinteles la scara redusa). Ar mai fi si prostia aia "cu ciucuri" de care ne lovim in viata de zi cu zi ... vanzatoarea de la supermarket care greseste ultima tranzactie si ... anuleaza tot, ca sa o ia de la capat cu adunarea a 30 de produse, sau doi vecini de ai mei, sot-sotie, care vor sa intre in lift in acelasi timp, ambii fiind "plinuti" etc
E lista lunga, nu joaca ...
cat_13
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:17
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 18:06:54
Dar oricum cred ca au existat si exista oameni mult mai intelepti si mai curati ca mine....

M-am linistit! Bine ca numai crezi si inca nu esti convinsa.

Prostia sigur exista. Am si eu un vecin care m-a convins ca exista.
avoid
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:30
De la: fleurdelis, la data 2010-09-05 12:58:54
nu! ma abtin doar sa zic ceva prea evident!




zi...fata...ca oricum...e greu de observat...
mama mea!!!!...ce cauta astfel de exemplare?...de ce nu le ia la EL...acolo?
m,acar...mai face curatenie!!!
ovidiu42
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:36
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 11:52:04
De la: nuti_vio, la data 2010-09-05 11:44:23 Ce patisi mami? Cine te-a suparat?
pai romanii,,,sunt mincinosi si nesimtiti...nu zic ca toti....dar sunt unii imbecili,,care daca te vad sincera te considera proasta..Pt ca ei sunt mincinosi...si asa leam zis ca mai bine sa creada lumea despre mine ca sunt nebuna decat proasta...Oamenii incerca,,,nu au bun simt

ce fel de romanca esti??? vorbesc in spirit latinesc pentru ca se pare ca nu sunosti cum sunt alte popoare, italienii de exemplu, inainte de a spune ca romanii sunt asa si pe dincolo te-ai gandit ca exista si ei? sunt chiar mai mincinosi decat romani si mai lipsisti de bun simt decat noi e clar cineva te-a suparat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa zici romani sunt asa si pe dincolo
giul1a
Postat pe 6 Septembrie 2010 07:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 18:11:45Dar ma oftic pt ca cica un prost se duce si da bani la munastire sa se roage calugarii pt el,,care poate nu au nici o treaba cu credinta...Sau poate au..si care nu ii invata lucruri adevarate pt ca le este frica de suferintele si necazurile ii care o sa ii bage sarsaila si ei cum sunt slabi in credinta sunt foarte usor de doborat....Ei mananaca banii oamenilor degeaba...Si eu care muncesc ,ma intretin singura si imi bat capul sa ii ajut pe altii ,,nu sunt respectata.....Iti dai seama cata proastie se afla in capul oamenilor....Ei cred ca daca dau bani la popi...Dumnezeu le iarta pacatele...Pacatale nu se castiga cu bani

ce-ti pasa tie de ala de s-a dus cu banii???
stii e o vorba prostul moare de grija altuia si e adevarat ca altii mananca banii dar stii cum se zice sus e un Dumnezeu si le vede pe toate, el ne judeca el ne pedepseste, sa auzim numai de bine
giul1a
Postat pe 6 Septembrie 2010 07:59
Daca toti prostii ar purta scufii albe, am parea un crd de gste...
marea77
Postat pe 6 Septembrie 2010 08:20
De la: marea77, la data 2010-09-06 08:20:00Daca toti prostii ar purta scufii albe, am parea un crd de gste...


Eu pot purta palarie in loc de scufie?
Ori suntem cu totii prosti, ori niciunul!
Fiecare are o forma de desteptaciune si una de prostie...Poti fi un om destept, cult etc dar sa nu te descurci in viata sentimentala ori in aceea practica...Ori poti fi istet in viata, descurcaret, dar sa nu ai sapte clase...ori de-a dreptul sa nu stii a scrie...
De aceea zic, nu stiu ce e prostia! E prost cel prea bun? Nu. E destept "unsul cu alifii"? Nu.
Si tot asa...Daca ma pun, nu mai termin...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:30
De la: avoid, la data 2010-09-05 20:30:15
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 18:06:54
Dar oricum cred ca au existat si exista oameni mult mai intelepti si mai curati ca mine....

M-am linistit! Bine ca numai crezi si inca nu esti convinsa.

Prostia sigur exista. Am si eu un vecin care m-a convins ca exista.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:39
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-06 09:30:56
De la: marea77, la data 2010-09-06 08:20:00Daca toti prostii ar purta scufii albe, am parea un crd de gste...


Eu pot purta palarie in loc de scufie?
Ori suntem cu totii prosti, ori niciunul!
Fiecare are o forma de desteptaciune si una de prostie...Poti fi un om destept, cult etc dar sa nu te descurci in viata sentimentala ori in aceea practica...Ori poti fi istet in viata, descurcaret, dar sa nu ai sapte clase...ori de-a dreptul sa nu stii a scrie...
De aceea zic, nu stiu ce e prostia! E prost cel prea bun? Nu. E destept "unsul cu alifii"? Nu.
Si tot asa...Daca ma pun, nu mai termin...
Pai eu una am intalnit multi oameni inteligenti care stiau multe lucruri....Dar cu practica stateau rau....Erau buni de dat sfaturi,,,dar practica ii omora rau de tot....Eu una cred ca poate nu erau constructivi si nu aveau vointa de a schimba ceva in atntudinea loe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:49
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-06 09:49:50
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-06 09:30:56
De la: marea77, la data 2010-09-06 08:20:00Daca toti prostii ar purta scufii albe, am parea un crd de gste...


Eu pot purta palarie in loc de scufie?
Ori suntem cu totii prosti, ori niciunul!
Fiecare are o forma de desteptaciune si una de prostie...Poti fi un om destept, cult etc dar sa nu te descurci in viata sentimentala ori in aceea practica...Ori poti fi istet in viata, descurcaret, dar sa nu ai sapte clase...ori de-a dreptul sa nu stii a scrie...
De aceea zic, nu stiu ce e prostia! E prost cel prea bun? Nu. E destept "unsul cu alifii"? Nu.
Si tot asa...Daca ma pun, nu mai termin...
Pai eu una am intalnit multi oameni inteligenti care stiau multe lucruri....Dar cu practica stateau rau....Erau buni de dat sfaturi,,,dar practica ii omora rau de tot....Eu una cred ca poate nu erau constructivi si nu aveau vointa de a schimba ceva in atitudinea lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:51
ameno
Postat pe 6 Septembrie 2010 10:21
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-06 09:51:27
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-06 09:49:50
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-06 09:30:56
De la: marea77, la data 2010-09-06 08:20:00Daca toti prostii ar purta scufii albe, am parea un crd de gste...


Eu pot purta palarie in loc de scufie?
Ori suntem cu totii prosti, ori niciunul!
Fiecare are o forma de desteptaciune si una de prostie...Poti fi un om destept, cult etc dar sa nu te descurci in viata sentimentala ori in aceea practica...Ori poti fi istet in viata, descurcaret, dar sa nu ai sapte clase...ori de-a dreptul sa nu stii a scrie...
De aceea zic, nu stiu ce e prostia! E prost cel prea bun? Nu. E destept "unsul cu alifii"? Nu.
Si tot asa...Daca ma pun, nu mai termin...
Pai eu una am intalnit multi oameni inteligenti care stiau multe lucruri....Dar cu practica stateau rau....Erau buni de dat sfaturi,,,dar practica ii omora rau de tot....Eu una cred ca poate nu erau constructivi si nu aveau vointa de a schimba ceva in atitudinea lor


fiecare om are partile lui bune si mai putin bune. daca cineva e mai putin inteligent nu trebuie catalogat drept prost. insa mai exista o categorie de specimene care se cred si chiar se dau destepti, care nu accepta nicio parere sau sfat, care se cred mari si tari...e aia sunt prostii originali. cum ii depistam? pai nu trebuie sa depunem mult efort, ii auzim peste tot, pe starda, la magazin, in tren, oriunde vorbind despre p..a lor mare, despre cum au iesit ei de la mama lor, vocabularul lor fiind un intreg curcubeu de bagari si scoateri. ii mai gasim ocupand diverse functii pe care le au acaparat datorita nepotismelor sau gologanilor. de asemenea mai gasim astfel se specimene pe bancile unor facultati de renume, fara a avea habar macar sa si iscaleasca numele...
allay
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:16
Pai da eu am auzit femei care vorbeau foarte vulgar si copii lor la fel...Erau de o postie infinita si daca te vedea ca esti cuminte radeau de tine...Si nu se baga nimeni si tinea cu ea,,ca ei erau si ei la fel de prosti..i cine se aseamana se aduna
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:23
eu am auzit odata definitia prostului, si mi s-a parut foarte potrivita.:

"Prostul este individul ajuns intr-un prim stadiu de inteligentza."

PS: (si se multumeste cu asta):P.
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fantomele 90 De la: loveactually 30 August 2009 15:15
depinde.............. 5 De la: moniq_ 28 Mai 2010 11:55
FEMINITATE, OPTIMISM, POFTA DE VIATA 48 De la: zambila 9 Noiembrie 2009 11:22
Nuvaring 1 De la: garbo_1797 17 Decembrie 2012 11:52
am facut ce am vrut 13 De la: SAL 7 Ianuarie 2012 11:21
Setari Cookie-uri