Stafilococie cutanata recidivanta

Am din nou o problema cu fetita mea de 3 ani . I-a aparut din nou o bubita pe picirus . Eu banuiesc ca este din nou acelasi stafilococ cu care ne-am confruntat si acum 2-3 saptamani .Deocamdata este doar ca o muscatura de tantar . Daca cineva a patit , sau stie ce ar fi bine sa fac , va rog sa-mi raspundeti .Mentionez ca acum 1an am avut stafilococ auriu si atunci am fost la chirurgie si i-a curatat cosul acela , apoi a luat antibiotic .saptamanile trecute la fel i-am dat antibiotic si local betadine . Orice sfat este binevenit !
garbo_Nico
Postat pe 17 August 2010 17:26
am avut aceeasi problema ani in sir cu fiica mea.nu mai stiu cate tratamente am facut si cati doctori au vazut-o.ce imi amintesc este ca bunica mea ai facea baie in fiecare zi cu taratze si plante.avea acolo in apa de baie ban de argint, o bocelutza cu taratze si crengute de zmeur.dupa cateva luni i-a trecut.
sper sa o rezolvi intr-un fel sau altul....este greu pentru copil, dau indispozitii majore si cred ca si dor bubitele alea.
sper sa primesti sfaturi bune pe aici..dar poate ca un medic bun te poate ajuta real.
sigmir
Postat pe 30 August 2010 02:46
Multumesc pentru raspuns . Acum santem bine , am ajuns la concluzia ca stafilococia cutanata are mare legatura cu consumul de antibiotice . Totdeauna am patit chestii dupa un tratament mai lung cu antibiotice .
garbo_Nico
Postat pe 31 August 2010 13:31
Tinctura de propolis - tamponeaza bubitele cat mai des
garbo024636
Postat pe 31 August 2010 16:05
HAI SA NU MAI FACEM PE DOCTORII.SA DUCI COPILUL LA DOCTOR CRED EU CA ESTE CEL MAI BINE.PA

Postat pe 1 Septembrie 2010 15:40
De fiecare data cand i-a iesit o bubita am fost la doctor si nu mi-a dat altceva decat antibiotice oral si local betadine . De asemenea pediatra mi-a spus ca pana ne mai intarim sistemul imunitar avem o predispozitie la stafilococie .Pe mine nu m-a multumit raspunsul acesta si de aceea am vrut sa aflu si alte pareri .
garbo_Nico
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:36
Distinsa doamna si mamica ,,eu imi permit sa va sugerez o varianta care s-a dovedit foarte buna si care a dat rezultate ///// Luati o trimitere de la medicul de familie s-au de la spitalul Grigore Alexandrescu ,s-au Budimex etc.,etc. si mergeti cu copilul la Institutul Cantacuzino de pe Splaiul Independentei ,(se afla aproape de Opera Romana, si faceti copilului un auto-vaccin,iar copilul nu va mai recidiva cu aceasta problema nicio data. Atentie pt auto-vaccin trebuie sa asteptati ca acea mica inflamatie sa coaca si sa produca o secretie PURULENTA ,in asa fel ,ca laborantii sa o colecteze si cu ajutorul ei sa va faca AUTO-VACCINU-L si totul va fi OK
de la ( profesoruldistrat@yahoo.com ) s-au Garbo 133906




Distinsa doamna si mamica ,,eu imi permit sa va sugerez o varianta care s-a dovedit foarte buna si care a dat rezultate ///// Luati o trimitere de la medicul de familie s-au de la spitalul Grigore Alexandrescu ,s-au Budimex etc.,etc. si mergeti cu copilul la Institutul Cantacuzino de pe Splaiul Independentei ,(se afla aproape de Opera Romana, si faceti copilului un auto-vaccin,iar copilul nu va mai recidiva cu aceasta problema nicio data. Atentie pt auto-vaccin trebuie sa asteptati ca acea mica inflamatie sa coaca si sa produca o secretie PURULENTA ,in asa fel ,ca laborantii sa o colecteze si cu ajutorul ei sa va faca AUTO-VACCINU-L si totul va fi OK
de la ( profesoruldistrat@yahoo.com ) s-au Garbo 133906



garbo133906
Postat pe 4 Septembrie 2010 02:57
Va multumesc pentru sugestia dumneavoastra , auzisem dspre acest autovaccin , dar noi locuim in Arad si nu stiu daca aici se face . Acum fetita este bine , dar daca vom mai avea probleme va trebui sa facem ceva de genul acesta .
garbo_Nico
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:31
Buna ziua.
Pentru intarirea sistemului imunitar al fetitei Dv. este foarte benefic bautura bioactiva Tahitian Noni, este natural, fara contraindicatii. Fetele mele consuma sucul de trei ani si nu au mai avut probleme cu sanatatea.
colnago
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:51
Va sant recunoscatoare pentru sfat , dar daca se poate as dori si niste detalii despre aceasta bautura . O zi buna !
garbo_Nico
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:29
USTUROIUL BUN LA TOATE .un catel de usturoi pisat si pus pe bubita zilnic pina trece .USTUROIULbun si pentru intepatura de scorpion .
memo
Postat pe 8 Septembrie 2010 04:09
De la: garbo_Nico, la data 2010-09-05 14:29:40Va sant recunoscatoare pentru sfat , dar daca se poate as dori si niste detalii despre aceasta bautura . O zi buna !


Buna ziua. Imi cer scuze ca va raspund cu intirziere. Este vorba de fructul tropical Noni (Morinda citrifolia), cu efecte foarte benefice asupra organismului, mai ales asupra sistemului imunitar, avind un rol de reglare a acestuia. Se consuma ca supliment alimentar, nu este medicament , nu spunem ca vindeca vreo boala. Pentru copii 1L ajunge pina la o luna de zile, la inceput, in primele 2-3 luni, pe urma se consuma in cca. in 2 luni de zile. Nu are contraindicatii, se poate consuma la orice virsta , chiar si de bebelusi, femei gravide. Ajuta la diminuarea efectelor secundare ale medicamentelor.
Fetele mele, 8, 12 ani, o consuma de 3 ani de zile, nu au avut probleme cu sanatatea, raceli, chiar si la inceput de an scolar cind bintuie in oras tot fel de virusuri, gripa...
Recomand tuturor la pret de depozit, important ca cit mai multa lume se faca cunostiinta cu acest remediu natural.
Detalii, descrieri va pot trimite, daca doriti, email: fazakas.zoltan@yahoo.com sau tel: 0722547865, 0735787117
www.tahitiannoni.ro/zoli
www.nonitv.net
www.xeronin.net
colnago
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:24
Buna ziua
Acum am citit despre copilul d-voastra, daca va intereseza va dau numarul unui medic din Timisoara care face tratamente injectabile pt.inatrirea sistemului imunitar tot ce tine,de infecti.
Am vazut pacienti cu cistita,psoriaz, si stafilococ auriu, si multe altele .
Merita sa incercati daca aveti posibilitatea
Tratamentul e in jur de 300 lei care contine 10 vacinuri cate unul pe sptamana depinde de caz.
Vam scris ca era o fetita acolo care avusese stafilococ auriu si sistemul imunitar la pamnat a zis ca se simte bine.

Bot Ela: 073511968
Cabinet: 0256420215


Multa sanatate
garbo005696
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:55
Va multumesc tuturor pt sfaturile dumneavoastra .Va doresc multa sanatate la copilasi !
garbo_Nico
Postat pe 21 Septembrie 2010 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hepatect-imunoglobulina 1 De la: garbo_415662 22 Septembrie 2015 08:56
UROVAXOM 1 De la: Ilenus 3 Februarie 2011 08:39
Familia multietnica si deficitul de limbaj la copil 1 De la: vickiion 20 Iunie 2010 23:49
Lion Kids C Vitamin (Vitamina C pentru copii) 2 De la: anamariatoma 16 Mai 2012 19:30
HIDRONEFROZA 8 De la: Ilie_Covaci_1 25 Mai 2015 16:29
Setari Cookie-uri