Si totusi e adevarat... :sml-confused0024:

crede-ma, unele persoane nu si-o cunosc!
zambila
Postat pe 20 August 2010 13:07
De la: zambila, la data 2010-08-20 13:07:50crede-ma, unele persoane nu si-o cunosc!



E posibil,atunci nu se cunosc pe ei ca persoana
blondina_X
Postat pe 23 August 2010 03:22
Suferinta...eu zic ca o meritam...Exista o logica a ei, un desen, dar noi ne oprim mereu la aparenta si judecam lumeste. Un sens exista in toate, pentru toti!
Iisus Hristos a meritat sa fie batut, scuipat si pus pe cruce? NU. Sa privim mai des crucea aceea!
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 August 2010 09:22
ti se pare logic sa suferi tu din cauza lu parinti tai?ca ei gresesc si u sa tragi...
blondina_X
Postat pe 23 August 2010 16:57
Logica umana e una, cea divina e alta! Numai Dumnezeu cunoaste raspunsurile la intrebarile noastre. Noi avem dreptul sa ne intrebam, desigur, dar raspunsuri nu gasim...
Eu cand am suferit, am suferit si basta, nu m-am intrebat de ce, din cauza cui, in general m-am simtit mereu vinovata si responsabila...Parte din vina o avem si noi. De parinti ce sa zic? Si ei au tras...Si tot asa...Din generatie in generatie se transmit greseli si cumva cineva trebuie sa plateasca...In ansamblul ei, viata e dreapta. Chiar de pare nedreapta.
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 August 2010 18:58
ba!!

eu m am "certat" cu dumnezeu cand a luat-o la el pe mama
i am zis ca nu EXISTI
i am negat existenta
si dupa aceea am avut sa platesc aceasta iesire


dar nu poate spune nimeni ca nu simte o oarecare revolta,atunci cand are de indurat tot felul de umilinte
si sa nu te intrebi
de ce?
de ce atata suferinta in noi si in jurul nostru?
de ce?
daca dumnezeu este iubire?

si singura legatura am facut-o si cred ca asa este
ne reincarnam pana ne amintim unde am gresit
nu dumnezeu ne pedepseste ci noi pe noi
cu nechibzuinta noastra
LILO
Postat pe 23 August 2010 19:04
iote la bloanda,ce poaza-si trase....
preci
Postat pe 23 August 2010 19:06
blondino, cati oameni ai cunoscut sa caute solutii fara sa aiba probleme?? ( sau sa sufere dintr-un motiv sau altul , cum iti place tie sa spui?)
-cam putini , este??
bluelight
Postat pe 23 August 2010 19:06
Lasa ca unii cand n-au probleme si le fac.
Doara
Postat pe 23 August 2010 19:07
pai da.. .experimenteaza .
bluelight
Postat pe 23 August 2010 19:10
Adevaru e ca si noi gresim vb fara sa gandim...dar la nervi toata lumea asa face.asa este de multe ori iti pui intrebarea dece tocmai eu sa sufar cu ce am gresit...dar tot trebe sa trecem prin cevsa sa ne intareasca sau sa ne maturizam...indiferenta omoara omu..sper sa mearga toate bine deocamdata ii ok de cand am ajuns eu acasa am auzit k so cam potolit parca nu sa intamplat nimic...dar totusi eu nu pot trece cu vederea cum fac fratii meu,eu sunt altfel de caracter...

Cand am venit de la mare sh am ajuns acasa a vazut k nu il bag in seam si sa simtit aiurea si fratele meu ma ia la el in camera si mi'a zis asa..."Alina nu mai fi asa noi tot am trecut cu vedere acu ii randu tau sa faci la fel ca noi"si eu am zis nu pot intelege eu am altfel de caracter...nu pot cu una cu doua sa uit...a facut'o pe mami sa sufere mai bn ma facea pe mn de cat de ea...mie greu dar nu cred k voi reusi...
blondina_X
Postat pe 31 August 2010 15:13
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-23 09:22:05Suferinta...eu zic ca o meritam...Exista o logica a ei, un desen, dar noi ne oprim mereu la aparenta si judecam lumeste. Un sens exista in toate, pentru toti!
Iisus Hristos a meritat sa fie batut, scuipat si pus pe cruce? NU. Sa privim mai des crucea aceea!


luna, daca recitesti ce-ai scris ai sa vezi ca te contrazici singura!
si nu, nu cred ca meritam sa suferim, sau in unele cazuri, sigur nu!
as avea io oarece intrebari la care pariez ca n-ai raspuns si nici pe dumnezeu nu poti sa dai vina...sau macar sa gasesti vreun sens
zambila
Postat pe 31 August 2010 15:20
Si ce mai faci, blondinuco, suferi? sa iti facem cadou o funie, o maslina, o atentie, ceva?
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:11
anakin, o sa zica lumea ca te-ai molipsit de la cotoroantzele de pe garbo
zambila
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:23
Da, bre, asa ceva se ia!
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:25
ce , mai...........cotoronteala???????
jeanette40
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:27
Daa var fi ajutat putin mintea nu ati fi chiar atata de penibili dar ce poti cere unor oameni inculti ...
blondina_X
Postat pe 1 Septembrie 2010 10:50
Blondinuco, vezi ca se scrie "v-ar fi ajutat". Culto!

App, am uitat de sapun mai sus. Mea culpa!
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:43
panty_C
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:46
De la: anakin, la data 2010-09-01 12:43:42Blondinuco, vezi ca se scrie "v-ar fi ajutat". Culto!

App, am uitat de sapun mai sus. Mea culpa!


Cu tn nu are rost sa imi pun mintea ca nu se merita...esti prea plictisitor
blondina_X
Postat pe 1 Septembrie 2010 15:00
blondino, de ce nu vorbesti la persoana ta si nu la persoana a 2-a si mai sus... de ce nu spui, mah, am si eu o problema, ai meu s-au despartit si eu sufar, pentru mine sau pentru mama.... toate astea se intampla si nu ai ce face, trebuie sa mergi mai departe si gata, nu cred ca ti-ar placea sa-i vezi pe ai tai ca se cearta, nu se mai iubesc si toate cele, asa ca e mai bine sa se desparta, tu ai sa cresti, te mariti si o sa vezi atunci ca te-ai consumat degeaba, ai sa intelegi mai bine cand ai sa te maturizezi mai mult, nu tine totul numai de copii, trebuie sa te mai gandesti si la tine ca persoana si daca ajungi la un punct si nu mai poti, trebuie sa te desparti de cel de langa tine, cine poate, mai sunt si altii care stau pentru copil, cica, si sufera... mai pune-te si-n pielea alor tai
Laura_M
Postat pe 1 Septembrie 2010 15:45
Lasa, bre Blondinuco, pentru tine si cartea era plictisitoare, fiindca vad ca nu s-a prea lipit de tine.

App, tu chiar zici ca ai luat bacul? banuiesc ca l-ai luat ca sa treci la bulgari..
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:00
anakine nu fii rau
Laura_M
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:05
Eu, rau?..
ca c'est une bagatelle... nous pouvons plus
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:07
ia vezi, ce treaba crezi tu ca faci acilea... fata sufera si tu...?
Laura_M
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:09
Eu nu ..

Am voie?
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:10
fleurdelis
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:15
mai suferi si tu... tara arde si voi suferiti... off doamne, numa belele aveti mah de cand nu v-am mai vazut, ce palaria mea tot faceti? psiholoaga voastra pe unde e, tanti irinuca mai traieste?
Laura_M
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:16
nu!
cred ca s'o convertit
k dela o vreme tot tace!
fleurdelis
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:19
Spiritul pacificator al irinucii s-a propagat in blondina, in xena, in Knight31 si mai inca in vreo cateva conturi ce urmeaza sa iasa la lumina zilele astea, banuiesc.
anakin
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog mult prieteni ,am mare nevoie de voi. 12 De la: dor72 21 Iunie 2011 08:02
Olimpiada Sandvisurilor 3 De la: cricat 18 Octombrie 2011 10:48
:((( 12 De la: hermosa20 2 Iulie 2012 00:02
Iubirea mai presus de orice! 2 De la: _alexandra 4 Iunie 2009 14:05
Oameni condusi de energie pozitiva...Si oameni condusi de energie negativa? 159 De la: xenaprintesarazboinica 25 Iunie 2013 21:52
Setari Cookie-uri