carti normale

]
mata esti vanghele??
fleurdelis
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:39
De la: vuvuzela, la data 2010-09-04 20:48:13
De la: nicoletta_kidz, la data 2010-08-23 23:30:35Eu nu am nimic cu cei care citesc in carti dar nu inteleg de ce vor sa afle viitorul. Daca au de facut alegeri in viata de ce nu le fac singuri, fara ajutorul cartilor dar cu ajutorul celor din jurul lor care-i iubesc. Si eu am avut de facut multe alegeri in viata; m-am sfatuit cu sotul meu, cu parintii, cu fratele meu. Unele alegeri au fost bune, altele nu dar nu imi pare rau ca am facut acele alegeri. Toate reprezinta acum experienta mea de viata.
Eu va sfatuiesc sa va traiti viata, sa iubiti sa fiti iubite pentru ca viitorul nu are nici un farmec daca-l stii sau macar il banuiesti mai devreme decat trebuie.




se vede ca nu lucrezi in domeniul afacerilor,al politicii,al stiintei.aceste practici sunt folosite din stravechi timpuri,si de popoare intelepte.fiecare face ce isi doreste.multi folosesc oameni care practica "cititul mental"mai pe intelesul tau iti patrunde in minte,cand fac afaceri .daca nu s-ar cunoaste multe practici de acest gen multi si-ar pierde averile,functiile ,razboaiele....pana si Hitler folosea ezoterismul.de ce crezi ca a fost batut de rusi?cel mai tare institut de razboi mental,care poate transforma popoare ,dupa bunul lor plac este la rusi.tu traiesti la nivel minim.lasa oamenii sa traiasca dupa cum gandesc ei singuri. poate rudele mele gandesc gresit.sa zicem.vreau sa gresesc pe mana mea,nu pe prostia altuia.



Am mai citit si eu cate ceva, stiu despre ce vorbesti, dar eu nu ma refeream la asta. "Cititul mental" cui ii zici tu este una iar ghicitul in carti este alta. Crezi ca, faptul ca alegi tu un iubit sau altul sau un job sau altul afecteaza politica sau economia mondiala? N-ai inteles ca cica la asta ajuta cartile? Eu cel putin asta am inteles din acest topic
Si n-ai inteles nici ce am spus eu; am zis ca "ma sfatuiesc" cu sotul, cu familia, asta nu inseamna ca nu fac ce cred eu. NU ma cred atat de desteapta incat sa nu vreau sa cunosc si opinia altora. Intotdeauna este bine sa asculti nu neaparat sa urmezi sfaturile altora.
nicoletta_kidz
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:46
iote ce ecou avui....
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:51
Daca doresti draga "Vuvuzela" sa ne impartasesti din cunostintele tale legate de "cititul mintilor" poti deschide un alt topic. Cu siguranta cititul in carti nu are legatura cu asta.
Ma gandesc ca tu vrei SA DISCUTI IDEI si nu sa-i DISCUTI PE ALTII
nicoletta_kidz
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:54
De la: preci, la data 2010-09-05 22:51:53iote ce ecou avui....


Asa-i
nicoletta_kidz
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:55
De la: preci, la data 2010-09-05 22:51:53iote ce ecou avui....

daca ecoul ti-a placut, preci(s) originalul a fost si mai si.
Ecoul
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:18
ihi....
mi-a placut mai mult varianta mea vie decat varianta mea friptura...
preci
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:53
Ecoul, de ce apari asa rar?
liaiedera
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:56
Rar, rar, da' si cand apare!
Iote ce privelisti ne ofera pe aici Nea ecoule, pentru o secunda am avut o senzatie de deja vu, cu impresii de revedere a neamurilor demult plecate dintre noi... ma refer la ultima imagine, nu la alea cu rezonante cinegetico-gastronomice ...
Thor_again
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:19
oh... alt rateu...
cand am vazut titlul, ma gandeam ca aici se dezbat carti de citit...:))))):D
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:36
in curind apare o carte nomala zic eu;CUM SA NU RATEZI O CASNICIE,va pup
traian1
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:04

Normala-i aia.."Cum s-o eviti"
AMELYY
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credinta 1 De la: garbo178990 9 Decembrie 2010 03:14
Concediu in mirifica Bucovina plus o promotie de nerefuzat ! 1 De la: fittnescoffe 9 Iulie 2012 09:27
Aventura in Valea Cernei. Pe urmele lui Hercules 1 De la: wanderwege 27 Septembrie 2009 18:44
Studiu de piata pe produse bancare 1 De la: llussel 28 Septembrie 2009 10:58
spuneti parerile voastre este foarte important pentru mine 19 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 23:55
Setari Cookie-uri