Piele uscata

Dragele mele,

Am pielea foarte uscata si nu reusesc sa ii dau de cap. Am tot incercat creme de pe la diverse companii. Pana acum vad ca Neutrogena a ajutat cel mai mult. Credeti ca e de incredere/ durata sau ar fi cazul sa ma orientez spre produse medicale?

Merci
H3l3ne
Postat pe 29 Iulie 2010 14:28
ulei de masline si nu uita sa te hidratezi-min 2 l de apa pe zi
anisoaraf
Postat pe 3 August 2010 21:39
Urinoterapie
teddy09
Postat pe 11 August 2010 09:01


cam neplacut dar ai dreptate , urinoterapia .
liaiedera
Postat pe 11 August 2010 09:13
De la: teddy09, la data 2010-08-11 09:01:01Urinoterapie


Cine PE CINE???? So confused!
Puricuta
Postat pe 15 August 2010 17:05
Sorry H3l3ne
Ce stie un barbat despre subiectul asta`?
So,....revin.
Sunt in asentimentul tau....si crede`ma numai "acizi" nu am incercat.....
Cu atat mai mult,....ce nu gasesti aici in Germania?.....insa ...uite.....exceptii.....
Ce`mi face acum bine?????
Ma regenerez cu creme foarte grase.....aplicate seara (fara a mai avea contact cu apa).
Am sa`ti vand un pont....am venit din concediu cu o crema grasa de galbenele din Romania...uite ca da roade.
Nadajduiesc sa aiba acelasi efect si la tine.
Merita sa incerci.
Puricuta
Postat pe 15 August 2010 17:12
Cu banalul lapte hidratant ,,Doina'' ai incercat? parerea mea e ca face o piele super !!!
kidz004295
Postat pe 16 August 2010 20:55
Bun dimineaa,
Consuma-i zilnic produse care conin Omega 6 (n piele predomin omega 6). Eu v recomand produsele cosmetice RBC de la Coral Club (www.coralclub.com.ro). Aceste produse fcute dup tehnologia Nano, conin Nanoclusters, care le fac s fie de 3-4 ori mai bine absorbite n piele dect orice alt produs similar. n problema hidratrii organismului este bine s ti c nu este suficient s bei 2-3 l de ap/zi, poi bea chiar o gleat, la nivel celular va ajunge foarte puin. Puin lume tie c lichidele din corp au anumite caracteristici (Tensiune superficial, pH, etc) total diferite de apa pe care noi o bem. Aa se i explic dece pielea dvs este deshidratat. i nu numai pielea ci ntreg organismul.Deshidratarea organismului duce la Imbtrnire prematur i la boli. Un copil n primi ani de via are 80% ap n corp, iar la 70 de ani va avea aprox 60%. Cnd scade sub 60% va muri. Aceast deshidratatre este cauza mbtrniri, a ridurilor i a neputinelor btrneii etc. Problema este mult mai complicat i n mod sigur nici o crem nu va fi suficient. Dvs trebuie s rectigai frumuseea pielii dvs i din interior, s refacei i structurile colagenice i altele. Contactai-m (valabil pentru orice persoan interesat de sntate i frumusee) la adresa: costel_campian@yahoo.com i v trimit mai multe materiale documentare n acest sens.
O zi pun ntr-un corp sntos i frumos.
natural
Postat pe 19 August 2010 07:56
Puricutzo, tu iei crema de galbenele din Ro, cind in Germania ai crema de galbenele de la Weleda???
Eu folosesc de vreo 2 ani crema Bebe Calendula de la Weleda si mi se pare de departe mult mai buna decit alte galbenele.

Hidratarea e importanta precum si alimentarea cu multe legume/fructe.
Ciresica
Postat pe 19 August 2010 08:48
De la: H3l3ne, la data 2010-07-29 14:28:25Dragele mele,

Am pielea foarte uscata si nu reusesc sa ii dau de cap. Am tot incercat creme de pe la diverse companii. Pana acum vad ca Neutrogena a ajutat cel mai mult. Credeti ca e de incredere/ durata sau ar fi cazul sa ma orientez spre produse medicale?

Merci


Exista remediu, evident, nu numai ca pielea poate ramane mult timp hidratata , insa crema pe care o folosesc eu, fiind si foarte emolienta ,intretine mereu pielea, dandu-i un aspect catifelat , moale...Nu mai spun ca aceasta crema ,este pe baza de ingrediente naturale care nu numai ca nu sunt nocive pentru organism, cum sunt majoritatea cosmeticelor si dermatocosmeticelor(asa zise) de pe piata ci sunt absolut necesare ,pentru a avea mereu o piele cu un aspect de invidiat ! Daca doresti detalii, contacteaza-ma si....cu draga inima iti povestesc despre ce e vorba !Zi frumoasa azi si mereu !
Leona_Forever
Postat pe 20 August 2010 06:49
Alimentatie echilibrata.
Fructele si legumele crude sa nu lipseasca din alimentatie.
Dimineata dupa dus un lapte de corp acceptat de pielea ta
Lichide...ceai, cafea,..apa minerala,..apa plata...
Succes
anca_53
Postat pe 20 August 2010 15:36
Crema cu galbenele sau uleiul de masline sunt cele mai indicate pt tenul uscat dupa parerea mea care am tipul de ten uscat-sensibil si crede-ma ca am incercat o multime de creme dar nu au avut efect decat maxim 2 sapt.Eu folosesc f mult si gama ASLAVITAL SI GEROVITAL cu care ma impac f bine in comparatie cu altele care chiar dc sunt firme f bune nu au dat acelasi randament... si d c sa nu folosim noi produse romanesti cu care cei de peste ocean fac tratamente de ani de zile?
Yellowrose
Postat pe 20 August 2010 20:01
hidratare shi un regim alimentar bazat pe frcte shi legume chiar shi lactate
garbo111116
Postat pe 21 August 2010 09:01
De la: Yellowrose, la data 2010-08-20 20:01:29 Crema cu galbenele sau uleiul de masline sunt cele mai indicate pt tenul uscat dupa parerea mea care am tipul de ten uscat-sensibil si crede-ma ca am incercat o multime de creme dar nu au avut efect decat maxim 2 sapt.Eu folosesc f mult si gama ASLAVITAL SI GEROVITAL cu care ma impac f bine in comparatie cu altele care chiar dc sunt firme f bune nu au dat acelasi randament... si d c sa nu folosim noi produse romanesti cu care cei de peste ocean fac tratamente de ani de zile?




Daca nu este alergica la ...galbenele....
anca_53
Postat pe 21 August 2010 12:41
Pielea este oglinda sntii noastre. O piele uscat arat c i alte celule din corp sufer de deshidratare. Toi trebuie s nelegem c frumuseea vine din interior. Aa cum am mai spus lichidele din corp au anumite caracteristici, care de cele mai multe ori difer de apa pe care o bem. Celule corpului au nevoie de acizi grai eseniali (omega 3 i 6) adic uleiuri.. Pielea are nevoie de omega 6, alte organe din corp mai mult de omega 3. Aceti acizi grai eseniali favorizeaz intrarea nutrienilor n celule. Apa este i ea un nutrient.Apa care trebuie s intre n celule (indiferent din ce parte a corpului sunt celulele) trebuie s aib o tensiune superficial de 45dyn/cm ptrat. Din pcate apa pe care noi o bem are 75 dyn/cm ptrat, deci este o ap orea dens i nu poate intra n celule. Corpul transform apa pe care o bem n ap cu densitate mai mic, dar acest lucru este fcut cu un consum energetic foarte mare i operaia este ineficient. Dac hrnirea noastr este una nesntoas cu alimente acide atunci sngele nostru este gros i transportul nutrienilor scade la sub 25% astfel organismul nostru va fi subnutrit i lipsit de energie. n plus noi aducem n corp tot felul de toxine din ap , mncare, aer, stres i procese metabolice care vor fi depozitate de corp n lichidul interstiial, n spe pe structurile colagenice, care vor fi afectate. Aa se explic deshidratatrea i apariia ridurilor. Bineneles c mai intervin i ali factori. Deshidratarea tenului este un semn de alarm c n corp sunt probleme i trebuie acionat. Cam aa stau lucrurile pe scurt. Sper c ai neles dece o crem, fie ea de glbenele, albstrele sau mai tiu eu ce altceva nu va fi suficient atunci cnd este vorba de o deshidratare puternic. Cine vrea s fie frumos i sntos trebuie s se hidrateze corect, s se dezintoxice i deparaziteze periodic i s se hrneasc corect.i bineneles s folosaeasc cosmetice performante (vezi site-ul : www.coralclub.com.ro) .
O zi bun ntr-un corp sntos i frumos.
natural
Postat pe 21 August 2010 15:58
sunt creme romanesti f bune, eu folosesc de la Elmiplant sau Gerocossen si sunt f multumita.

in situatii extreme, uleiul de masline e perfect
Annna_Maria7
Postat pe 21 August 2010 21:28
De la: natural, la data 2010-08-19 07:56:49Bun dimineaa,
Consuma-i zilnic produse care conin Omega 6 (n piele predomin omega 6). Eu v recomand produsele cosmetice RBC de la Coral Club (www.coralclub.com.ro). Aceste produse fcute dup tehnologia Nano, conin Nanoclusters, care le fac s fie de 3-4 ori mai bine absorbite n piele dect orice alt produs similar. n problema hidratrii organismului este bine s ti c nu este suficient s bei 2-3 l de ap/zi, poi bea chiar o gleat, la nivel celular va ajunge foarte puin. Puin lume tie c lichidele din corp au anumite caracteristici (Tensiune superficial, pH, etc) total diferite de apa pe care noi o bem. Aa se i explic dece pielea dvs este deshidratat. i nu numai pielea ci ntreg organismul.Deshidratarea organismului duce la Imbtrnire prematur i la boli. Un copil n primi ani de via are 80% ap n corp, iar la 70 de ani va avea aprox 60%. Cnd scade sub 60% va muri. Aceast deshidratatre este cauza mbtrniri, a ridurilor i a neputinelor btrneii etc. Problema este mult mai complicat i n mod sigur nici o crem nu va fi suficient. Dvs trebuie s rectigai frumuseea pielii dvs i din interior, s refacei i structurile colagenice i altele. Contactai-m (valabil pentru orice persoan interesat de sntate i frumusee) la adresa: costel_campian@yahoo.com i v trimit mai multe materiale documentare n acest sens.
O zi pun ntr-un corp sntos i frumos.

Buna ziua
Este interesanta expunerea ta .
Cumva ai si o pagina personala , pe interenet , un blog ceva ?
Mi-ar place sa coitesc mai multe , desi unele le stiu din experienta sau intuitiv !

Multumesc anticipat !
Sa ai o zi placuta !
bendisa
Postat pe 22 August 2010 10:45
Bun ziua,
Contactai-m (mai multe persoane au fcut-o deja) la adresa: costel_campian@yahoo.com i v trimit cu plcere mai multe materiale legate de acest subiect . Sntatea este cel mai de pre bun al nostru i merit s tim ct mai multe despre ea.
V atept cu plcere.
O zi bun ntr-un corp sntos i frumos.
natural
Postat pe 22 August 2010 17:49
Cel mai indicat ar fi sa mergi la dermatolog. El iti va spune care este tratamentul adecvat pentru pielea ta. Si eu am avut aceeasi problema, am mers la medic si am urmat instructiunile. Una dintre ele este hidratarea. Insa a bea cel putin 2 L de apa / zi este OK, dar depinde cand si cum. Apa se bea in prima parte a zilei (cantitatea cea mai mare pana in ora 12.00) dupa ora 18.00 - 19.00 cat mai putina apa, chiar foarte putina.

Nirvana
Postat pe 25 August 2010 15:22
in afara de uleiul de masline,eu am si o crema de masaj din ulei din samburi de struguri,ulei din germeni grau,iedera si licviritie.este foarte grasa si hranitoare,intra repede in piele,dar ai o piele de bebelus.apoi poti folosi chiar produse de bebelusi.si eu folosesc.si mai nou am inteles ca bioenergoterapeuta Stoienescu Zenaida(cauta pe google) are un unguent miraculos.pt parul vopsit am de la firma Kallos,un balsam -Placenta-.superrrr.!
vuvuzela
Postat pe 25 August 2010 20:37
aloe vera si scapati de "nacazuri"
amu fara mistho..
dar plantuta asta face minuni
LILO
Postat pe 25 August 2010 20:39
Aloe vera este o plant miraculoas. problema este c nu toate produsele care conin aloe vera sunt obinute printr-o tehnologie adecvat care s pstreze n totalitate componentele miraculoase din aloe vera. Din cte tiu eu firma american RBC are o tehnologie patentat care garanteaz pstrarea calitii extrasului de aloe. Aceast firm are o gam de cosmetice foarte bun obinut prin tehnologia NANO.(Tehnologia viitorului premiat cu Premiul Nobel) care sunt de 3-4 ori mai bine asimilate n corp dect orice alte produse similare. Produsele se gsesc n Romania prin firma Coral Club International (www.coralclub.com.ro) Este bine intotdeuna nainte de a cumpra un produs s vezi ce garanii ofer productorul.
O zi bun n continuare
natural
Postat pe 26 August 2010 15:42


eu ma refer la plantuta
la suculetul ei natural
aplicat direct
fara prefabricare
LILO
Postat pe 26 August 2010 16:17
dap..

mie mi-a facut bine la ulcer,da' trebuie ca planta sa aiba fix trei ani,ce? te joci cu te-ncurci?
nu mai stiu cine folosea expresia asta,cineva din copilarie...

acu' fara niciun misto.. este o planta buna..
iasomia
Postat pe 26 August 2010 16:24
trebuie sa fali daca e uscata din lipsa de apa,sau din lipsa de grasime,intai. O cosmeticiana stie sa faca testul.apoi vei sti de ce are nevoie tenul tau.
D
daniilia
Postat pe 27 August 2010 01:11
iti recomand creme fie cele pe baza de extract de argan sau cele din extract din samburi de smochin.ambele sunt pentru tenul uscat..prima pentru regenerare iar a doua pentru un ten ceva mai matur...cu riduri etc....
garbo014989
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:52
incearca o crema cu lanolina dar numai dupa ce iti faci testul de sensibilizare prin aplicare la plica cotului
Macar odata pe saptamina fa-ti o masca din crema grasa-adica unge-te gros cu crema,ca si cum ai pune unt pe paine si apoi aplica pe fata o compresa din pinza inmuiata in apa fierbinte si un plastic deasupra-dar sa ai spatiu ptr. respirat.Stai cu masca 10-15 minute apoi sterge ceea ce nu a absobit fata si lotioneaza-te cu o ltiune hidratanta fara alcool
Este minunata masca de parafina fierbinte aplicata odata la 6 luni daca gasesti o cosmeticiana care stie sa faca asta.Pentru rel. suplimentare contacteaza-ma pe carmennanu@gmail.com
europroiect2007
Postat pe 26 Noiembrie 2010 23:59

Recomandari

Setari Cookie-uri