efectele societatii actuale-dezumanizarea,nebunia,sinuciderea...

sunt pline bisericile de astea........ .......ce " doamne " pocaite...........
jeanette40
Postat pe 15 Septembrie 2010 13:45
pocnite
ameno
Postat pe 15 Septembrie 2010 13:46
cel mai tare ma enerveaza ipocrizia...
zambila
Postat pe 15 Septembrie 2010 13:47




------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Septembrie 2010 22:48
"Exista o elita care conduce aceasta lume din cele mai vechi timpuri si care are o linie de snge straveche!
Aceasta elita este extrem de lacoma dar nu este formata din prosti! Ei s-au prins demult ca lucrurile o vor lua razna odata cu cresterea demografica exploziva si au nceput sa teasa un plan care sa contracareze haosul social si implicit pierderea controlului.
Pe scurt acest plan ar putea fi numit Noua Ordine Mondiala.
Ce nseamna acest lucru?
a)Conform multor gnditori progesisti, Noua Ordine Mondiala este o ncercare, a elitelor internationale, de a monopoliza realitatea noastra politica si economica la scara globala.
De asemenea, se sustine ca include modificari demografice, n special politicile de depopulare cu scopul reducerii supracresterii populatiei lumii.
Implementarea cu succes a Noii Ordini Mondiale ar marca sfrsitul democratiei, sfrsitul autodeterminarii nationale, sfrsitul drepturilor omului si sfrsitul multor servicii publice (incluznd sanatatea si nvatamntul).
O anuntare deschisa a acestor schimbari, ar genera aproape sigur proteste masive si violente la scara mondiala.
Acesta este motivul pentru care sunt introduse gradual, secret si cu un ridicat grad de dezinformare. Utilizarea puternicelor grupuri de presiune si a avantajelor financiare pentru coruperea politicienilor, folosirea unei retele de activisti postati strategic si utilizarea mijloacelor de informare corporatiste pentru musamalizarea adevarului si raspndirea propagandei, dovedesc ca pregatirile pentru ntreaga operatiune a necesitat mult timp si planificare.
Lipsa opozitiei substantiale n interiorul sistemului, dovedeste de asemenea prezenta unei pnze de colaboratori benevoli care au infiltrat sistemul si presteaza munca murdara pentru elite.
Deseori este greu de crezut ca elitele au reusit sa-si extinda puterea peste att de multe posturi de control peste spectrul combinat al economicului, politicului si socialului vietii noastre.
Poate aici si au originile scepticismul si sintagma teoria conspiratiei.
Din nefericire, faptul ca toate schimbarile indica ntr-o singura directie, exclude posibilitatea unei coincidente.
Oportunismul si conformismul sunt larg raspndite ntr-o societate care continua sa se elibereze de orice restrictie, inclusiv valorile morale.
Ca parte a planurilor Noii Ordini Mondiale, toate sursele de valori culturale independente au fost plasate sub atac.
Acestea includ institutiile familiei si bisericii, organizatiile pentru drepturile omului, muncitorilor si legii internationale, ct si multe mijloace traditionale de promovare a valorilor morale (de exemplu, n literatura, arta si mijloacele de informare).
Suntem martorii unor ncercari fara precedent de deregularizare a modelului familial traditional, a slabirii autoritatii parintesti si de reducere a timpului de calitate pe care familiile l petrec mpreuna.
Observam subfinantarea, suprancarcarea si zapacirea nvatamntului de stat si a sistemului de sanatate de stat, n ncercarea de a le distruge eficienta, si pregatirea terenului pentru privatizare.
Observam nchiderea posibilitatilor recreationale accesibile din afara oraselor pentru familiile muncitoare, n ncercarea de a restrnge masele din clasele de jos la ghetourile urbane.
n consecint, observam scderea standardului de via i creterea sraciei, o tendina care face imposibil obinerea independenei financiare pentru majoritatea familiilor muncitoare, o tendin care prinde pe via oamenii n capcana ipotecilor i mprumuturilor, o tendin care subjug oamenii.
Observm creterea sprijinului pentru multiculturalism i deregularizarea majoritaii standardelor culturale, morale i nationale.
Considernd c toate aceste schimari restructuralizante au nceput s aiba efect imediat dup prabuirea Uniunii Sovietice, aceasta, de asemenea, poate fi cu greu vazut ca o coinciden.

ntr-o ar bogat, poporul ar trebui s fie bogat.

Un sistem care creste bogia elitelor pe costul maselor, este un sistem colonial, concentrat pe exploatare.
De la sfrsitul Razboiului Rece, oamenii au devenit o alta comoditate.

b)Noua Ordine Mondial este o conspiraie mondial condus de grupuri formate de ctre diferii indivizi cu o anumit putere, fie aceast financiar sau politica care conspir ca s conduc n cele din urma ntreaga lume printr-un guvern mondial autonom, care ar nlocui rapid statele nationale suverane i s pun capt luptelor pentru puterea international.
Cu alte cuvinte, reprezint un guvern foarte puternic care ar uni toate rile sub comanda lui, pentru a deine puterea absolut i controlul asupra intregii planete.
Dup infiinarea unui asemenea guvern, se pare c populaia planetei va scade drastic, la maxim 1.000.000.000 de oameni, pentru a usura munca guvernului, i a speria pe supravietuitori pentru ca acetia s se supuna noilor legi.
Conform ultimelor nouti un asemenea proiect a nceput de muli ani, ii desfasoar activitatea n locaii ultra secrete.
n acest proiect ar fi implicai cei mai influeni, puternici i bogai oameni din lume, de la preedini, i pna la oameni de afaceri ce au o anumit autoritate pe plan mondial, iar cei ce se vor opune alianei vor fi indepartai.
Vom avea un guvern mondial, fie c v place, fie ca nu. Singura ntrebare este daca el va fi creat prin cucerire sau prin consimmnt. Paul Warburg membru al Consiliului pentru Relaii Externe (CFR), declaraie fcut n februarie 1950 n fat Senatului american.
Primul pas pentru realizarea acestui plan l constituie manipularea masei de cretini.
n acest sens masonii pregatesc proiectul Blue Beam (Raza Albastr) care ar urma s simuleze sosirea lui Iisus pe Pamnt.
Pentru acest lucru se vor folosi unde de joase frecven care vor avea ca scop ntiprirea n memorie a unor mesaje trimise de ctre guvern i o hologram uria care va fi amplasat la 100km deasupra Pamntului pe ntreaga suprafat a Planetei.
Aceasta holograma va fi diferit pentru fiecare zona a planetei, n functie de religie, limb, astfel c fiecare cretin va vedea ceea ce este scris n Bibia lui, i va auzi mesajele lui Iisus n limba lui.
Blue Beam (raza albastra) este un proiect al NASA care presupune patru directii de parcurs pentru implementarea noii religii mondiale New Age.
Aceasta religie este chiar baza noului guvern mondial, pentru ca fara aducerea omenirii n aceasta sclavie spirituala dictatura Noii Ordini Mondiale nu ar fi posibila. extras din prezentarea realizata de Serge Monaste n 1994 n care demasca proiectul Blue Beam.
Un alt pas important pentru manipularea maselor l reprezinta descoperirile arheologice care au ca scop subminarea credintei.
Astfel, n 2007 James Cameroon a declarat ca a descoperit sarcofagul lui Iisus, iar testele ADN, dovezile stiintifice si statisticile pun la ndoiala bazele religiei crestine.
Alaturi de acest sarcofag, arhelogii au mai gasit si alte 10 cutii cu oase pe care se aflau nume cheie din Noul Testament: Joshua Iisus, Maria, Iosif, Meriem Maria Magdalena, Matei, Iuda.
In final, controlul total al planetei va fi obtinut prin lupta, un razboi care va conduce la cucerirea tuturor tarilor.

A patra dimensiune a proiectului Blue Beam include controlul total asupra planetei. Pentru aceasta se va simula o invazie extraterestra n marile orase ale lumii. Se mizeaza pe faptul ca tarile care detin armament nuclear l vor utiliza pentru a se apara de acest pericol, devenind apoi total vulnerabile fata de adevaratul atac, ce va fi realizat ulterior de guvernul din umbra.

Scopul este sa fie anihilata orice forma de opozitie fata de Noua Ordine Mondiala.
Utiliznd tehnologiile despre care am vorbit mai sus undele generatoare de gnduri vor putea fi transmise prin retelele de fibre optice, cabluri TV, linii telefonice si vor patrunde n orice echipament care contine microcipuri.
La acel moment procesul de implantare al microcipurilor la nivelul populatiei va fi realizat, astfel ncat oamenii vor putea fi usor impinsi la un val de sinucideri, violente si nebunie.
extras din prezentarea realizata de Serge Monaste in 1994 in care demasca proiectul Blue Beam.


Concluzie:
Dou dintre cele trei scenarii care conduc invariabil ctre sfritul civilizaiei aa cum o cunoatem n prezent, se deruleaz sub ochii notrii i suntem att de orbi, de preocupai de prostiile de zi cu zi nct nu vedem c suntem pe marginea prpastiei. Ct priveste scenariul legat de activitatea solar i influena acestuia asupra Terei primim continuu avertizri chiar i pe sursele principale mass media dar noi, n arogana i indolena noastra nu luam nimic n seam pna cnd va fi prea trziu i vom muri precum broastele fierte la foc mic.


Ideea este c ne trim ultimii ani dac nu ncepem s facem ceva chiar acum.
Asteapt-te la tot ce e mai bun dar, pregteste-te pentru ce-i mai ru
ametist
Postat pe 14 Aprilie 2011 10:51
ai uitat de Shambhala...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 11:24
da, da, sis!... Shambhalla, cu prietenii ei, shambhalagiii
teoria constipatiei, nene, nu alta! pardon, a conspiratiei...
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:10
diavole, ai aparut? dap, you right!
si masoneria...de aia ai uitat...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:14
mie imi place asta cu "Se mizeaza pe faptul ca tarile care detin armament nuclear l vor utiliza pentru a se apara de acest pericol, devenind apoi total vulnerabile fata de adevaratul atac, ce va fi realizat ulterior de guvernul din umbra.

Gasteropoda care a dat copy/ paste-ul asta astronomic pe aici nu are destul creier incat sa se mai si intrebe "guvern din umbra care va guverna... ce?" dupa utilizarea armamentului nuclear...
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:20
bro, asta cu teoria conspiratiei e veche...surioara mai mare a aleia new age, deh...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:29
yeap... si, ai dreaq "iluminati", ne mai bagara si radioactive d-alea in laptele de oaie si-n apa de ploaie
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:32
da...da...ca zicea iasomica ceva de asta...

mai, as fi teribil de superficiala daca as spune ca I don't give a shit pe toate chestiile astea?
sunt in faza in care ma reinventez, sau, ma rog...ma regasesc...si asta e un proces destul de solicitant, ca sa zic asa...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:36
si eu o zic, sis, si nu sunt deloc superficial... mai ales de cand mi-a explicat cineva - astrofizician scolit pe la Berkeley- cam cum e cu iodul asta radioactiv din ploaie sau de pe nush ce varf din Ceahlau. Cica e cam aceeasi concentratie pe care ar avea-o si daca ai arunca o picatura intr-un rau cu latimea de 1kilometru, adancimea de 10 metri si lungimea de 100.000 de kilometri (adica de doua ori si jumatate circumferinta pamantului la ecuator).
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:46
nu stiu, incep sa cred ca avem un talent incredibil in a ne complica viata...cand pana la urma, e totul atat de simplu...
si daca am ajuns sa spun eu asta, aia pe care o lovesc introspectiile in mod ciclic...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 12:51
Stimate "gasteropod" -Thor_again, , desigur ca acel "guvern" va avea pe cine "guverna", din moment ce se reactualizeaza proiectele adaposturilor ( buncarelor) in vederea bunei lor functionalitati in situatii exceptionale...
ametist
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:19
asa...si pe cine vor stramuta in cele adaposturi? tot pe ei? deci ei se vor guverna pe ei? intreb la modul foarte serios
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:21
e-te nah, sis! i-a fost mai greu sa duca rationamentul pana la capat. si-a dat doar seama ca iegzista adaposturile alea, e destul

ori va avea impresia ca adaposturile alea-s neshte nave interstelare, cu 'jde mii de pipali la bord
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:31
a 'nebunit lupu!!!
stiti care-i problema??
deci, oamenii cand "are" o problema, in loc sa se duca la doctor sau psiholog, se duc la biserica
adica, e bine si cu biserica, daca asa te simti bine, da....exagerarile de nici o culoare nu-mi plac!
zambila
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:33
pipali?

bro, daca ne-am apuca noi doi sa dam pe gura cam ce parere avem despre religie, divinitate, si de-alde d-astea, mi-e teama ca am fi arsi pe rug, hehehe...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:34
sau ni s-ar rupe daca am fi arsi pe rug, hehehe!
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:36
haide, ca daca ar fi numai biserica veche, traditionala, ar fi cum ar fi dar ne-au napadit, ca ciupercile dupa ploaie, tot felul de secte/curente/miscari (religii nu le pot spune) si toti sunt "cei drepti, cei adevarati, singurii mantuiti", etc
cand ii aud cu "pocaiti-va" ma apuca... si, in marea majoritate sunt d-aia care au "trait" viata la greu, daca ma intelgeti ce spun, care acum vin si judeca, "afurisesc" si "cearta" pe unii ca noi...
in zona mea, marea majoritate a rromilor sunt penticostali/adventisti ii vezi incolonati, cu bulibasa in frunte, in toale de sarbatoare mergand la ruga...si uite asa ei sunt "alesii", nu conteaza ce fac ca sunt pocaiti/botezati
crilore
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:42
auzi, eu chiar ma simt o norocoasa, sa stii.
din ziua in care am inceput sa ai indoieli...si dupa micuta mea excursie in iad...am incetat sa imi mai fac grji. nu mai am temeri legate de arsul in iad, penitenta lui sisif, sufletul pierdut, si toata salata asta

mi se pare eliberator, parol...

lore, eu nu am incredere in declaratiile publice de bunatate
automat, imi spun ca e prea fumos ca sa fie si adevarat. pana la urma, suntem oameni, deci imperfecti. si a naibii sa fiu daca as schimba imperfectiunea asta mea, pe o perfectiune plictisitoare...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:43
bre, sis, io as zice sa-ti cam reconsideri pozitia aia, bre! ce stii ce masoni s-or fi bagat sa-ti stearga memoria si sa-ti induca intunericeala aia din momentele cu pricina?
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:45
me_, ai vazut Hereafter? daca nu, e musai!
esme
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:46
bro, imi ajung aia de malta, care oricum nu mi-au spalat nimic, hehehe...

esme, nope! am avut o perioada mai...bizara, ca sa spun asa...si inca o am. m-am ferit sa ma uit la chestii "grele" pentru ca imi ajunge uraganul din capul meu, care nu e deloc mic

dar, m-ai facut curioasa...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:49
mai, io-mi imaginezi ca dupa ce mori esti exact ca sub anestezie generala!
adica, nu simti nimic, n-ai habar de nimic!
mie-mi convine!
zambila
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:50
ideea vietii de dupa (dar nu asa cum ne-am inchipui noi), dincolo de vreo perspectiva religioasa.
esme
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:52
esme, dau drumu' la strong acum
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:54
me_, nu-i un film greoi si nici inadmisibil: sunt niste povesti paralele a trei oameni, care se confrunta cu ideea de moarte si viata de apoi. nu exista vreo proiectie religioasa. interesant de vazut!
esme
Postat pe 14 Aprilie 2011 14:00
l-am pus deja la descarcat...m-ai facut curioasa
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din putzu' putzului putzului gandirii! 240 De la: Thor_again 28 Iunie 2012 21:31
cuvinte 8 De la: alushy 27 Decembrie 2009 22:59
buna la toata lumea 5 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:00
Proza 86 De la: jeanette40 18 Noiembrie 2011 23:59
Am nevoie de indrumare 31 De la: madita 21 Februarie 2011 09:49
Setari Cookie-uri