Tabara adolescenti 11-15 ani - Cheia

Hello!

Pentru cei interesati sa ofere alte perspective copiilor lor aflati la inceput de adolescenta:

TABARA CHEIA DE AUR
- pentru adolescenti cu varsta intre 11 si 15 ani -
Motto: TRAIESTE BUCURIA!!!!
Noi credem ca fiecare adolescent este special, are daruri si talente unice si poseda un imens potential neexplorat.
Deoarece dorim sa ajutam adolescentii sa se dezvolte echilibrat, am analizat cu multa atentie nevoile lor si, tinand cont atat de acestea, cat si de tendintele sociale actuale, am conceput programul taberei Cheia de Aur.
Care sunt beneficiile pentru participantii la tabara Cheia de aur?
Iti traiesti puterea interioara, astfel incat sa cresti siguranta si increderea in tine insuti/insati si sa pui baza unor relatii echilibrate cu ceilalti.
Te cunosti mai bine ceea ce te aduce mai aproape de dorintele si visele tale, de obiectivele si de planurile tale de viitor.
Descoperi propriile stiluri si strategii de invatare eficienta astfel incat sa-ti rezolvi blocajele ce tin de invatare si sa inveti cu placere.
Iti dezvolti intuitia, creativitatea, spontaneitatatea, comunici cu mai multa usurinta si stabilesti relatii deschise cu ceilalti.
Iti traiesti viata ca un castigator, iti valorifici talentele si abilitatile astfel incat sa devii cel/cea mai buna in ceea ce alegi sa faci in viata.
Propunem un sistem practic, usor de aplicat si de inteles, bazat pe experimentare directa prin diferite exercitii practice, jocuri, povestiri, dans, desen si multe activitati creative. Acest program include tehnici pentru crearea unei stari adecvate invatarii si foloseste un set de instrumente pentru a antrena in proces toate simturile si diferite tipuri de memorii. Putem spune ca este vorba despre o invatare multisenzoriala.
Locatia aleasa Cheia, pensiunea La Rosa www.la-rosa.ro - faciliteaza succesul programului prin oferirea unor conditii propice pentru distractie, invatare si relaxare in mijlocul naturii.
Durata: 7 zile
Cost: 1000 RON + transport
Pretul include:
- cazarea 6 nopti
- 3 mese/ zi
- programul de dezvoltare personala sustinut de cei 3 traineri si coach acreditati de Institutul Kutschera din Austria
- materialele de lucru creativ

Persoane de contact:
Anca Nedelcu psiholog, trainer si coach acreditat tel. 0722 631 567, anca@emperia.ro
Elena Munteanu psiholog, trainer si coach acreditat tel. 0723 458 789, ele.munteanu@gmail.com
Sabina Radu cadru didactic, psiholog, trainer si coach acreditat tel. 0751 255 880, rn_sabina@yahoo.com
Sau pe adresa de mail: adolescenti2010@gmail.com
elle_moon
Postat pe 19 Iulie 2010 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dificultati de comunicare 8 De la: garbo_409577 4 Aprilie 2015 13:09
Fata mea vrea sa stea desculta mereu 22 De la: daria37 27 Ianuarie 2016 10:42
Am nevoie de un sfat!:(( 64 De la: garbo059246 28 Iulie 2010 23:21
e greu sa fii parinte 533 De la: jordina 20 Aprilie 2010 16:24
Baiatul meu merge descult 22 De la: garbo_470607 21 Iulie 2017 23:25
Setari Cookie-uri