Ce inseamna sinceritatea?

De la: mioara_80, la data 2010-07-26 14:52:58sincer eu nu inteleg despre ce este vb aci... .....sinceritate sau ura???
topicul asta cere o definitie sinceritatii....de aci pana la ura...oooohhhhooooo.. cat mai e......

..luptatoareo, nu stiu ce a a vut rezervat viata asta pentru tine, dar din cate se vede esti fff plina de ura si resentimente, ba mai mult urasti ca suntem romani.... mmmmm....greu de inteles
Iubita , viata e atat de frumoasa, asa cu toate cele rele si bune....si merita traita din plin....cu rele , caci fara ele nu am mai simti adrenalina....aa??? zic bn....eu cred ca da
Poate ca patania ta e "calda"... asa ai fi de inteles..in caz contrar ......
eu cred ca habar nu ai despre ce vorbesti...Ura inseamna atunci cand doresti raul cuiva...Cand te razbuni,,,cand faci rau,,cand minti,,cand inseli....Eu vreau dreptate ,,sinceritatea si sa nu mai fiu luata de proasta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 17:37
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 August 2010 23:04
,,Sinceritatea nu inseamna a spune tot ce gandesti, ci a gandi tot ceea ce spui''. Hypolite de Livry
m_ada
Postat pe 1 August 2010 23:20
Sinceritatea este una din florile rare ale vietii. Este o sarcina extraordinar de grea, ce presupune maximum de responsabilitate.
Toti spun ca isi doresc in jurul lor niste persoane sincere, dar cati dintre ei isi doresc cu adevarat sinceritatea celorlalti? Toti pretind ca o vor, dar putini ii fac fata.
La nivel teoretic este privita ca pe o calitate a omului, dar in viata de zi cu zi este privita ca pe un defect a unui om naiv, care viseaza la o lume ideala.
E foarte greu sa fii sincer. A fi sincer inseamna a fi tu insuti in orice moment sau imprejurare.
Din pacate multi aleg minciuna.E mai usor sa minti...




m_ada
Postat pe 1 August 2010 23:21
Deci eu sunt o naiva...visatoare
nuti_vio
Postat pe 1 August 2010 23:24
URAT!URAT!....DACA NOI NU AM MAI FI, NICI TU NU NU AI MAI AVEA CUI SA RASPUNZI!
caleidoscop
Postat pe 4 August 2010 16:49
nuti_vio
Postat pe 4 August 2010 16:52
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-28 17:37:33Eu vreau dreptate ,,sinceritatea si sa nu mai fiu luata de proasta

Atunci inceteaza sa mai faci pe proasta...
Tylly
Postat pe 4 August 2010 16:54
De la: m_ada, la data 2010-08-01 23:21:40Sinceritatea este una din florile rare ale vietii. Este o sarcina extraordinar de grea, ce presupune maximum de responsabilitate.
Toti spun ca isi doresc in jurul lor niste persoane sincere, dar cati dintre ei isi doresc cu adevarat sinceritatea celorlalti? Toti pretind ca o vor, dar putini ii fac fata.
La nivel teoretic este privita ca pe o calitate a omului, dar in viata de zi cu zi este privita ca pe un defect a unui om naiv, care viseaza la o lume ideala.
E foarte greu sa fii sincer. A fi sincer inseamna a fi tu insuti in orice moment sau imprejurare.
Din pacate multi aleg minciuna.E mai usor sa minti...




[/

sinceritatea cadva,aducea credibilitate la incheierea unei afaceri ,doar pt ca iti dadeai cuvantul de onoare.astazi sinceritatea,este cea mai "fraiera calitate" pe care poti sa o ai.pt ca azi toti au ceva de ascuns,nu mai cred in sinceritate.azi sinceritatea te ,face vulnerabil in fata altora,ea mai poate fii motiv de santaj,de batjocura,si de multe ori,datorita sinceritatii poti avea chiar o experienta letala.de aceea se spune",tacerea e de aur" sau" inteleptul nu spune ce stie''......






vuvuzela
Postat pe 4 August 2010 17:07
De la: vuvuzela, la data 2010-08-04 17:07:55
sinceritatea cadva,aducea credibilitate la incheierea unei afaceri ,doar pt ca iti dadeai cuvantul de onoare.astazi sinceritatea,este cea mai "fraiera calitate" pe care poti sa o ai.pt ca azi toti au ceva de ascuns,nu mai cred in sinceritate.azi sinceritatea te ,face vulnerabil in fata altora,ea mai poate fii motiv de santaj,de batjocura,si de multe ori,datorita sinceritatii poti avea chiar o experienta letala.de aceea se spune",tacerea e de aur" sau" inteleptul nu spune ce stie''......


da da da da!!!!!! asa e!!!!! si tu ascunzi multeeee!!!!!!
maine zic eo cateva....

marileanamoncanu
Postat pe 4 August 2010 17:13
Nu e bine sa fi tot timpul sincer,pentru ca esti luat de fraier(scuze de expresie),in ziua de azi nu mai are rost sa fi sincer,decit daca ai linga tine persoana cu care trebuie sa fi asa,oricit de sincer ai fi,nu te crede toata lumea.Sinceritatea,este un sentiment,la fel ca si iubirea,dar nu totdeauna,trebuie sa arati acest sentiment
florincristian68
Postat pe 4 August 2010 23:45
Dar cata rautate aveti in general pe forum...nu suntem judecatori daca vrei raspunzi sau ii raspunzi intr-un mod mai diplomat..pentru ce s-au inventat forumurile: sa radem de gandurile celuilalt ?.Nu toti suntem niste "inteligenti"..fiecare duce cat poate...dar poate are altceva mai bun!Nu mai fiti asa de rai ..Lasati omul macar pe un forum sa-si spuna trairile .. O zi placuta tuturor!
BrendaLove
Postat pe 5 August 2010 13:16
HAI SA VA SPUN EU CE MAI CRED DESPRE SINCERITATE: CA vuvu si luptatoareacurajoasa MA AMUZA FOARTE MULT,UNEORI. UNEORI RAD CU LACRIMI,VOI NU? CU BUNE, CU RELE CELE DE MAI SUS IMI SUNT AERUL SI APA!
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 13:49
CU vuvuzela AS JUCA UN x si zero...hmmm! ce zici vuvu?...vezi ca, pici cam des in capcane, as putea sa spun ca esti superficiala...mai profunda este luptatoareacurajoasa...dar scuze ca nu mi-am propus sa va fac profilul. Nu e corect!..vuvu tu ce mai faci?
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 14:27
Aerul si apa?...Eu is pamantul......
nuti_vio
Postat pe 5 August 2010 14:29
CE SA INTELEG,..ESTI BINE INFIPTA?
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 18:10
PT.TINE:..ESTI CEREBRALA? NU-TI LIPSESTE NICI O EMISFERA:STG,DR.???
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 18:13
raspunsurile de mai sus au fost tot pt. tine, nuti_vio //// sa mai spun ca pe PAMANT pot fi oameni intre oameni, sanatosi la trup si suflet? Planeta PAMANT acum arde! tu?!...ce ti-ai propus?..sa fii sincera in asa fel?..pardon...vireaza unde apuci! altul este SUBIECTUL acum , pe topic!
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 18:59
si cum memoria nu-mi joaca feste..erai impotriva ideilor mele...citez: eu intreb,eu imi raspund! pentru nuti_vio.
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 19:05
eu_vio/ nuti_vio?...tu esti? raspunde-mi pentru a sti unde am gresit, ca de ce ,stiu-----am fost bine dispusa azi!
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 19:14
adevar si adevarul doare uneori,eu prefer sa doara putin si trece
garbo107589
Postat pe 5 August 2010 20:52
luptatoareo...te caut disperata,glumesc, dar sa nu dispari ca magarul in ceata...ca nu se cuvine!, acum cand m-ai descoperit!...si te-am descoperit! ..... citeste randurile de mai sus, ca altadata nu-ti mai spun ce si cum...
caleidoscop
Postat pe 5 August 2010 22:45
SA FI ASA CUM ESTI IN XCE SITUATIE ,SA SPUI LUCRURILOR PE NUME CHIAR DAK ITI MAI FACI SI DUSMANI
dana_dgg
Postat pe 5 August 2010 23:28
De la: garbo031346, la data 2010-08-05 13:16:26Dar cata rautate aveti in general pe forum...nu suntem judecatori daca vrei raspunzi sau ii raspunzi intr-un mod mai diplomat..pentru ce s-au inventat forumurile: sa radem de gandurile celuilalt ?.Nu toti suntem niste "inteligenti"..fiecare duce cat poate...dar poate are altceva mai bun!Nu mai fiti asa de rai ..Lasati omul macar pe un forum sa-si spuna trairile .. O zi placuta tuturor!




totul tine de educatie.o zi placuta si tie.
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 01:03
De la: garbo072160, la data 2010-08-05 14:27:18CU vuvuzela AS JUCA UN x si zero...hmmm! ce zici vuvu?...vezi ca, pici cam des in capcane, as putea sa spun ca esti superficiala...mai profunda este luptatoareacurajoasa...dar scuze ca nu mi-am propus sa va fac profilul. Nu e corect!..vuvu tu ce mai faci?




multumesc!ai sa iti capeti multi dusmani,ai grija.candva , cu Irinuca comunicam f des.e o fata superba si inteligenta.e vesela ,si sincer avea f multe subiecte interesante de discutat.este alegerea ei,de a isi alege subiectele si modul cum le comenteaza.insa ea intelege gresit felul in care eu imi manifest credinta.dar nu ma deranjeaza ,i-am explicat.tot Irinuca mea ramane.in legatura cu x-o,imi place provocarea in orice domeniu.insa ai grija,referitor la "capcane",gandeste-te la "de ce nu are ursul coada?".daca faci -x- ,jucam,pt ca am partener.multumesc de intrebare,sunt f bine,ceea ce iti doresc si tie.
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 01:24

sat fara caini CNP peste CNP
ameno
Postat pe 6 August 2010 01:32
este un site public,iar faptul ca are multe "CNP-uri",aduce primenire,prospetime si intinerirea site-ului..subiecte variate,discutii civilizate ce asteapta comentatori pe masura.
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 02:05
este un site public,iar faptul ca are multe "CNP-uri",aduce primenire,prospetime si intinerirea site-ului..subiecte variate,discutii civilizate ce asteapta comentatori pe masura.
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 02:05
scz pt repetitie,probleme de cablu.
vuvuzela
Postat pe 6 August 2010 02:07
Multumesc mult!..Pentru a schimba lumea, mai intai ei trebuie sa se schimbe!..Numai bine!
BrendaLove
Postat pe 6 August 2010 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand un om e prea bun... 85 De la: garbo_1399 3 Mai 2012 10:32
Cum sa castigi intre 50 -150 euro pe luna 8 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:40
de ce un barbat distruge caracterul unei femei...Din cauza ca femeia asimileaza prostiile barbatului care o obliga sa mearga pe drumul lui apoi o judeca ca este curva si rea. 19 De la: ingerasulluptator 24 Aprilie 2013 13:18
Femeia 13 De la: ratuscaceaurata 30 Mai 2012 23:56
fetelor spuneti-va parerea va rog:* 3 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 01:07
Setari Cookie-uri