Relatia mea....

ei nu.....asiaaaa nu se mai poate......mai sintem aici sa ne simtim bine.....sa discutam sa ridem....ce puii mei??????????????
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:37
ce-ati facut frate din topicul asta?
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 18:38
oups......promit ca mai am ilastic si l facem la loc.....bini sefa???????????
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:40
Ma iertati acum dar simt nevoia sa ma "explic"
Asta e primul meu mesaj pentru MORO:

De la: Ciresica, la data 2010-07-16 23:54:37Moro, deci esti tinara, casatorita in Germania (am inteles bine?) si ai un baietel de citiva anisori.

divortezi de sot si vrei sa-i arati ca nu ai nevoie de nimic de la el si iei copilul si pleci. Copilul era si al lui nu? Sau ara doar al tau dintr-o relatie anterioara? Ca daca era si al lui atunci chiar nu inteleg de ce cind a fost nevoie nu ai apelat la el, tatal, pentru ajutor? Tatal stie ca baietelul a murit dintr-o "regretabila" eroare?

Te simti vinovata ca a murit copilul si nu ai vrut sa-l ajuti din prea multa mindrie? Te simti vinovata si-l urasti pe tatal copilului ca nu te-a ajutat (dar a stiut el???) si nu poti intelege de ce alt tata are grija si dorinta sa-si vada copilul, sa petreaca timp cu el.

OK, nu ai sa uiti niciodata prin ce ai trecut, dar ai invatat ceva din trista experienta???

Nu-ti cere prietenul si nici fetita lui sa iubeti copila. Dar tu poti sa te uiti in ochii prietenului si sa-i spui "te admir atit de mult pentru ce faci pentru fetita ta!)
Poti sa te uiti in ochii copilei si sa-i spui "esti un copil atit de norocos sa ai un tata atit de bun!

Poti sa te uiti in oglinda si plingind cu siruri de lacrimi sa spui "iarta-ma puiul meu, dar lasa-ma sa arat ca pot avea grija de un alt copil, iarta-ma puiul meu dar dezleaga-ma de durerea care ma macina.

Ingerasul tau o sa fie mereu acolo pentru tine, nu-ti cere nimeni sa-l uiti, dar incearca sa-ti ierti greseala prin atentie si afectiune pentru alt copil. Oricine ar fi acel alt copil.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 18:41
ciresico las-o nu are rost
dede e la urgente sta afara si isi asteapta randul
ameno
Postat pe 5 August 2010 18:43
numa ca nuoi.....sintem cam ocupeeeee.....
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:44
Si asta e mesajul care a oparit-o pe Dede. Cred ca asta e, nu stiu sigur dar o sa confirme ea nu va fie teama.
Eu cred ca ea/el vrea sa regleze cu mine niste "conturi" de mult apuse dar e prea lasa sa spuna deschis care ii e baiul.
Sa afirmi ca ma cunosti este o mare neobrazare si lipsa de bun simt cu atit mai mult cu cit suntem daor caractere virtuale.
In rest totul e vinare de vint.

Dede dupa cum ti-am mai spus exista terapie de grup si pentru cazuri de personalitate ranita ca a ta.Incearca.


De la: Ciresica, la data 2010-08-04 05:57:03Thorica ai mare dreptate.Numai in RO. cei cu probleme psihice sunt ascunsi in loc sa fie vindecati.
Pe Moro o inteleg chiar daca nu mi-a raspuns la mesaj. Se simte vinovata nu numai de disparitia copilului ci si (sau mai ales) de faptul ca nu a facut TOT ce se putea pentru ca acum sa nu mai simta vina.

Dede, daca si tu ai avut nefericirea de a pierde un copil imi pare simcer rau, dar sa stii ca nimeni aici nu a jignit-o pe Moro ci toate comentariile i-au spus un singur lucru: vindeca-ti mintea si sufletul.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 18:46
Aha, mea culpa. Asta e mesajul care a oparit-o pe Dede. Intrebare nevinovata: de ce te-a deranjat mesajul asta????????


De la: Ciresica, la data 2010-08-04 19:47:13nU POATE FI O INSULTA/JIGNIRE/DOVADA DE PROASTA CRESTERE SA TRIMITI PE CINEVA DE CARE ITI PASA LA DOCTOR.
iNDIFERENT CARE E SPECIALITATEA DOCTORULUI CU PRICINA.
dACA PRIETENA TA DRAGA TI SE PLINGE CA O DOARE UN SIN, CA PARCA I-A APARUT CEVA LA SIN TU CE FACI, O IMBARBATEZI CU VORBE SAU II SPUI FRUMUSEL SA MERGA LA DOCTOR.

Sorry pentru literele mari.Mi-a luat-o mina pe dinainte.

Dede, esti tu plecata de mult din Romania dar mentalitatea tot de roman ti-a ramas. Si nu, nu e o jignire.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 18:48
Gata, am terminat!
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 18:50
ciresica uite pun o vorba pe langa nazirra poate o lasa in fata la urgente.
o sa-i insufletim curajul necesar si poate zice si dedea care-i baiul ei
NAZIIII sa o lasi in fata
ameno
Postat pe 5 August 2010 18:50
undi maaai????????????
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:53
in fata ii bara!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:55
la utgente unde credeai
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 18:55
la urgente mai!!!! sangera si e grav
am plecat si eu la fata mea.
O seara buna va doresc si cat mai linistita
ameno
Postat pe 5 August 2010 18:55
nu va mai certati de poamana

userul care a deschis acest topic chiar are nevoie de un ajutor de specialitate

nu e normal sa aiba asemenea comportament. o rotita nu i se invarte bine. nu e o rusine ca trebuie sa te duci la un medic cum nici nu e o jignire.

dati clic pe avatarul ei si veti vedea ca nu exista. topicul ori e facatura ori cucoana si-a sters contul

asa ca, nu va certati intre voi de la "nimeni".

si_totusi
Postat pe 5 August 2010 19:00
De la: ameno, la data 2010-08-05 18:55:54la urgente mai!!!! sangera si e grav
am plecat si eu la fata mea.
O seara buna va doresc si cat mai linistita


treci sa ma iei si pe mine parinte
eu sunt inca la birou
hai ca dau o
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 19:01
fetilii in caz de irgente dati un ding ding
aci suntem
raspundem la orice solicitare
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 19:03
trec
ameno
Postat pe 5 August 2010 19:04
De la: moromou, la data 2010-07-03 13:28:30Iar tu esti o idiota........acum ti-am vizitat profilul ..si am vazut ca esti o tampita , proasta si tanda si retardata si dute dracu ..poti sa trimiti acest mesaj la admini..sa imi stearga si inchida contul ...CRETINOOOOOO!!!


dede, uita-te aici. zici ca doamna e normala?

eu m-am saturat de tot felul de nebuni care bantuie netul . a vorbi cu ei sfatos, e ca si cum ai incerca sa faci gaura-n fantana.

daca asa proceda si cu cel copil si facea crize din astea, degeaba-i tot tii partea. tipa e nebuna de legat. ciresica a fost fata fina cand a spus doar de consult. camasa de forta ar fi corect
si_totusi
Postat pe 5 August 2010 19:08

Dede sa nu-mi spui ca te cheama Camelia ca ma impusc!

Spune-mi ca nu esti Camelia din Canada, te rog.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 19:08
De la: tusi_Oli, la data 2010-08-05 19:01:56
De la: ameno, la data 2010-08-05 18:55:54la urgente mai!!!! sangera si e grav
am plecat si eu la fata mea.
O seara buna va doresc si cat mai linistita


treci sa ma iei si pe mine parinte
eu sunt inca la birou
hai ca dau o


si totusi, mi se pare normal ca femeia sa-si fi sters contul deja. Ce sa faca?? sa citeasca cum i se spune sa mearga la doctor?

Tie daca ti s-ar fi spus la fel cand ai mai povestit despre durerile tale..cum te-ai fi simtit??

topicul trebuia inchis de mult..nu continuat cu bancuri si rautati.

gata, eu ma opresc..va puteti gasi un alt user de care sa va luati. V-ati distrat si in seara asta.

ps. chiar se mai sta la coada la "uregente"? tu de acolo vii ameno?? cat ai asteptat pana te-au rezolvat?? fu' lung?? (timpul de asteptare..zic!!)
dede
Postat pe 5 August 2010 19:11
Ciresico, cred ca ai inteles eronat mesajul lui dede cand spunea ca te cunoaste. Te cunoaste pe tine asa cum si pe mine sau pe totusica ori zambilu' ne cunosc multi. Dar DE AICI. Ne cunosc dupa nick-uri si postari. Ne cunosc virtual, nu si real.

Eu asa am inteles de la dede ca te "cunoaste".
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 19:13
De la: Ciresica, la data 2010-08-05 19:08:28
Dede sa nu-mi spui ca te cheama Camelia ca ma impusc!

Spune-mi ca nu esti Camelia din Canada, te rog.


cum vrei tu ciresica! daca vrei sa fiu camelia..pot fi si camelia.

crezi ca are rost sa afli acum cine sunt? ne-am balacarit frumos..acum oricum nu mai conteaza!

stai linistita ca eu ma opresc. Oparita sau nu.. ai gresit ce ai spus in unul din mesaje si ti-am spus ca m-ai surprins..atat. Hai sa incheiem in mod civilizat ca e mult mai bine!
dede
Postat pe 5 August 2010 19:15
moromou si moraki sau cum naiba le-o chema sunt una si aceasi persoana.
dede citestei de la inceput.....
ameno
Postat pe 5 August 2010 19:15
dede nu mai ai loc in fata.gata
ameno
Postat pe 5 August 2010 19:16
dede, uita-te ce a scris madam si cum a scris. nu-i mai gasi motivatii. si-a sters contul ca e o nebuna. punct.

ce dureri? ca nu poate suporta un copil? ca e rea si ca numai persoana ei conteaza? ca face zile fripte unui om pentru faptul ca a avut un mare necaz? cu ce sunt vinovati acei oameni de asta? haida de !
si_totusi
Postat pe 5 August 2010 19:18
copii,azi nu am avut o zi tocmai roz,dar stand cu voi m/am mai destins

din pacate,mi/am aruncat ochii si aici si,involuntar,m/am intors la starea vietii concrete...e dezolant faptul ca exista oameni care au tulburari psihice si cei de langa ei nu fac mare lucru sa/i ajute...
elodia
Postat pe 5 August 2010 19:22
Mda, deci esti Camelia.Pacat ca am ajuns sa avem astfel de dicutii. Pacat ca ai ales sa stai ascunsa cind uite, eu nu am nimic de ascuns.

Dar stii, nu te cunosc decit virtual si atit. Ce stiu eu de tine? Sau ce stii tu de mine?
Eu nu te-am jignit, nu te-am atacat pentru ca nu incep o lupta dar imi place sa o termin.

Camelia, sper ca si copiii tai sunt bine, sper ca fetita ta merge la universitate unde va doriti si sper sa intelegi ca in felul asta nu poti sa-ti faci prieteni. De fapt nici nu cred ca ai vrut sa-ti faci prieteni pe garbo, ai vrut doar sa conversezi dar te-a luat valul.

Cum mai e vremea in Canada?
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 19:23
totushico, respectele mele, mami. scurt si la obiect, ca de obicei.

mie dede mai mult imi pare a fi duneta... care va mai amintiti de ea...
hmmm... canada?
romanca in canada? pacat! chiar o respectam pana acum...
de acum va trebui sa mai munceasca ... pentru simplul fapt ca stiu foarte bine cum sunt "romanii" din canada.

Thor_again
Postat pe 5 August 2010 19:31
Thorica brother, tare mai sunt eu naiva. Sau cine stie poate sunt proasta si-mi place sa ma alint numindu-ma naiva.

Ai fost la aeroport dupa cum ti-am zis sa-l iei pe sotul meu /cumnatul tau?
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare vorbeste cu prietenii lui despre intimitatile relatiei noastre? 40 De la: garbo_407743 29 Ianuarie 2015 20:11
m-am indragostit de fratele fostului meu prieten:P help:D 25 De la: persidadamian 15 August 2009 14:34
Îmi dați un sfat va rog frumos! 27 De la: gabriela_g1979 9 Octombrie 2014 22:41
De ce ne iubim partenerii ?! 199 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
Vreau ce nu pot avea, ajutor! 13 De la: pantera_neagra 25 Septembrie 2009 19:20
Setari Cookie-uri