Cum e cand te culci cu cineva prima data ?

Ziceti-mi si mie k sunt curioasa ... eu nu ma-m culcat cu nimeni pana acum si as vrea sa mai dureze un timp ... toate colegele mele de liceu imi povestesc ... eu fiind singura din clasa care nu ma-m culcat cu nimeni :P ... puteam sa o fac cu o persoana pe care o iubeam mult dar am considerat ca e mai bine sa astept sa vad ce se intampla in continuare ;) ... dupa parerea mea e cel mai bine sa nu-mi incep viata sexuala de la varsta asta deoarece exista niste riscuri de a te imbolnavi mai tarziu ... dar totusi mi se pare ca sunt cea mai diferita fata din clasa ...
StefaniaStefy
Postat pe 20 August 2009 01:34
Stefania, nu e pentru toata lumea la fel...nu merge dupa scheme
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 01:37
stefi.....nici eu nu am inceput viata sexuala devreme....am fost cuminte pana mai tarziu...acuma sunt medic, am familia mea si "muncim" sa avem un bebe....nu pierzi nimic....trebuie sa simti cu adevarat ca vrei sa implinesti toata iubirea pe care o simti spiritual cu un barbat....un barbat care sa te merite cu adevarat.....acuma, la varsta asta, e mai mult curiozitatea si din dorinta de a nu fi altfel....daca te intreaba colegele....spune-le ca ai facut-o.....daca cer detalii...spunele ca e prea intim ca sa barfesti despre asta....si le inchizi gura....
tutankhamon
Postat pe 20 August 2009 01:42
cred ca dat peste clubul maicutelor ursuline
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 02:10
Ai foarte mare grija in alegerea persoanei cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala. Daca alegi bine o sa fie super .
dctvR
Postat pe 20 August 2009 11:11
da ai dreptate dctvr ... credeam ca mi-am gasit persoana cu care voi ramane pentru totdeauna ... si chiar ma gandeam sa fie o relatie intima intre noi dar am hotarat sa astept ... a fost mai bine deoarece nu merita
StefaniaStefy
Postat pe 20 August 2009 22:03
mai frate, ce intrebari...
copilele astea nu au mame ?
kyra
Postat pe 20 August 2009 22:07
kyro...n-are...
s-o gandit ca poate le adoptam noi...
ca stii tu cum zice astia ca casa de copii nu e acasa..
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:09
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 22:10
buna seara!!!!!!!!!
iar mai copii???
nazirra
Postat pe 20 August 2009 22:12
preci, copilele astea fac dragoste, din acelasi considerent pentru care unii se apuca de fumat...

conformismul asta..
kyra
Postat pe 20 August 2009 22:13
stiti ce?? haideti sa-i spuuuneeem! fiecare! cam cuuum...."a fost" de prima data, cat am luptat sa ajungem acolo....caci nu se ajunge atat de usor la acest"prima data", cam ce simtim pana si acum fata de acest...prima data....cum uniii sunt si acum cu aceeasi persoana (sau nu)..haideti sa infiem copilul si sa-l naucim cu povestile de alatdataaa...copii nu stiu astazi...decat sex & mtv!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 22:14
kyrutzo...copilele NU face dragoste inca mami...hehe...
aia vine mai later.. daca vine..
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:16
da bine zice loava...
ia sa stay on topic oleaca si io..
so:
intaia-si data pt prima oara fu asea...cum sa zice io...un fel de horror muvi,ca curge sange cam cum iti curge din nas...
si doare fata,sa nu crezi daca-ti zice oarecine ca nu doare!
'opa! stai ca le-ncurcai...io ziceam de prima nastere...hihihi
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:21
As vrea sa ajut dar nu pot.
Nu mai tin minte!!!!!
Aemulus
Postat pe 20 August 2009 22:24
precii....ce nebuna esti! m-ai speriaaaaaaaaat!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 22:24
Micoo, ce oki ai !!

zici ca esti de la 2 si-un sfert !
kyra
Postat pe 20 August 2009 22:26
micutzo...sfortzeaza-te o tzara si tu,ce dreaq?!
nu vezi ca noua generatie depinde de sfatele noastre?
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:26
ai dreptate,preci..copil nu uita cite boli potri lua....hepatita ,sa nu mai vb de sida ..si de alte alea io zic sa stai cuminte si mai astepta!!!ca nu pierzi nimic!!!!
acum mai nou este vaccinul acela silgard ii zice ,asa ca inainte de a face mai gindestete !!!!!daca poti fa l inainte de a face dragoste protejaza 90 %impotriva cancerului de col uterin ...copila sint atitea ....stii ca barbatii iti dau acest virus ...papiloma se numeste...of mai bine tac!!!!!
nazirra
Postat pe 20 August 2009 22:28
eu n-am uitat dar...ma repet, nu e la fel pentru toate - depinde de foarte multi factori - fizici, ambientali, psihici, etc...si atunci ce rost are sa te sperii de ce auzi sau, din contra, sa te gandesti ca e "una bagatela"
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 22:28
nazziro, nu speria fata !!!

preci, special am folosit cuvintul " dragoste"..culcatul ala, mi se pare ordinar si ieftin..

Eu..fac dragoste!
kyra
Postat pe 20 August 2009 22:31
da, kyrutzo, si atunci e normal sa astepte sa fie indragostita - nu s-o faca "sa fie in rand cu colegele"
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 22:33
io stiu ca tu faci dragoste kyrutzo...(nu ma-ntreba de unde,ca nu spui!)...
ca nici io nu fak secs d'ala de-ti lasa gust amar dupa...
da' ca sa ajung aici,am trecut prin neste stadii...
e,si fata aici de fatza tre sa trece prin oaresce confuzii si dileme,ca doar omu' nu invataza numa' pe pielea lui!
chestia asta pe pielea mea am invatat-o si io..
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:35
kiro..daca la scoala nu le spune...lasa ma macar sa i deschid otira ochii...nu i spun sa n o faca !!!!!dar sa stie ce inseamna si la ce se expune ...vreau doar sa i explic!!!!!
nazirra
Postat pe 20 August 2009 22:37
fato,deci sfat: cand se baga aia-ntr-aia,s-o face si el mai catinel asea...cum dreaq sa-i iespic la fata ca sa ma-ntelege?!
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:40
nazirra
Postat pe 20 August 2009 22:41
eu....atat i'as spune...ca merita a naibii sa astepti! dar a naibii! nici nu cred ca e important sa te uiti bine si sa judeci mult...ce e a naibii de important este sa te asiguri ca ai o varsta la care nu mai faci confuzii, ac stii cat de cat "sa simti" corect si sa simti frateeeee pt omu' alaa ca ti se taie rasuflarea nu alta!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 22:42
bine mai loavo,da cat s-asteapta fata bre?
pana prinde flori de mucigai?
da si tu un termen acolo,ceva...
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:44
Fetitza, Petioasa te sperie!
Te protejezi in primul rind si in al doilea rind cind esti hotarita sa o faci sa simti asta in inima ta.Nu lasa pe el sa hotarasca pentru tine!

Binenteles ca nu e placut prima data si nu din cauza de durere ci din cauza de emotii. Nu simti nimic din ce-ti imaginezi si dezamagirea e aprope totala.
Muuult mai tirziu vine si placerea.La inceput doar testezi si-ti linistesti curiozitate.
Dar nu m-am uitat sa vad citi ani ai.Sper ca ai o virsta decenta pentru asta.
Aemulus
Postat pe 20 August 2009 22:46
vezi fato ce zice mica acilea,ca stie ea ce stie...
io n-am chef sa fiu serioasa azi,sorry!
preciouss
Postat pe 20 August 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
cuplu 37 De la: _alexandra 9 Iunie 2009 11:08
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 2 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 15:51
Un sfat daca stii ce ai face in locul meu!:) 33 De la: Livia03 19 Iunie 2010 17:21
Sunt mai bun, nu sunt mai bun... sunt mai bun? 55 De la: catharsis 23 Februarie 2015 07:58
Setari Cookie-uri