Relatia mea....


ameno
Postat pe 5 August 2010 16:36
poate empatic....jesus!!!
superbus
Postat pe 5 August 2010 16:38
Si uite asa din durerea de neimaginat a lui Moro topicul a devenit o arena de manifestari de personalitate.

Moro draga noastra mamica, nimeni nu-ti poate oferi linistea de care ai tu nevoie.Puterea sta in tine, in sufletul tau, in mintea ta. Crizele de personalitate aparuta ad-hoc pe topic nu pot decit sa te faca sa zimbesti ca d.p.d.v. psihic se poate sa faci o criza si fara sa-ti pierzi cea mai draga fiinta de pe pamint.

Iti doresc rabdare si intelegere fata de tine insati si apoi incearca sa te apropii de copii ce-i vezi in jurul tau.
Exista (chiar si in RO, cred) terapie de grup cu persoane care au trait experiente similare si asta te poate ajuta cu adevarat: sa vorbesti cu persoane care au cunoscut aceasi durere nu cu noi.
sanatate multa iti doresc.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 16:38
ce aveti ma cu secsul meu m-o crescut ceva si eu nu stiu
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:40
ciresica
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:41
Si stiti de cind nu a mai intrat Moro pe forum? De aproape o lina de zile si noi tot continuam sa batem apa in piua.

Si curiscul de a ma repeta intreb: stie cineva gluma cu paduchiosul?
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 16:41
IO NU......
nazirra
Postat pe 5 August 2010 16:43
De la: Ciresica, la data 2010-08-05 16:38:22Si uite asa din durerea de neimaginat a lui Moro topicul a devenit o arena de manifestari de personalitate.

Moro draga noastra mamica, nimeni nu-ti poate oferi linistea de care ai tu nevoie.Puterea sta in tine, in sufletul tau, in mintea ta. Crizele de personalitate aparuta ad-hoc pe topic nu pot decit sa te faca sa zimbesti ca d.p.d.v. psihic se poate sa faci o criza si fara sa-ti pierzi cea mai draga fiinta de pe pamint.

Iti doresc rabdare si intelegere fata de tine insati si apoi incearca sa te apropii de copii ce-i vezi in jurul tau.
Exista (chiar si in RO, cred) terapie de grup cu persoane care au trait experiente similare si asta te poate ajuta cu adevarat: sa vorbesti cu persoane care au cunoscut aceasi durere nu cu noi.
sanatate multa iti doresc.

vezi ciresica?? vezi ca se poate?? vezi ca se poate sa fii pe subiect si sa fii amabila si ..empatica??? Te stiam altfel..te stiu e cativa ani..si m-am minunat de iesirea necontrolata. Te stiam mama..desi stim amandoua cum e cu "mama" in cazul tau..de aceea m-am mirat si nu am putut sa nu iti raspund.
In mesajul de mai sus..esti tu, asa cum te-am cunoscut acum ceva timp..

da, de aceea venim pe astfel de forumuri ca sa putem sa spunem ceva bun celor ce vin aici plangand..daca nu putem spune ceva bun ce rost mai are sa dam aiurea din degete pe tastatura??

ma bucur ca ti-ai revenit..

o zi minunata..ca doar e dimineata si abia incepe ziua si la tine!
dede
Postat pe 5 August 2010 16:44
De la: dede, la data 2010-08-05 08:49:22mai Thor, asa cum am mentionat mai sus ca imi plac postarile Dor-ei la fel iti spun si tie..si ale tale imi plac..


De la: dede, la data 2010-08-05 08:49:22Daca, consideri ca ai dreptate in cum gandesti..well..nu am sa te contrazic! ce as putea obtine?? Nimic..probabil am ajunge sa ne jignim..si..nu cred ca ar merita sa "coboram" pana acolo..

toate cele bune iti doresc..


mai, dede,
Ca iti plac sau nu postarile mele, qui prodest?
Am mai spus-o si cu alte ocazii: nu am pretentia, ba chiar nici nu imi doresc sa placa cuiva postarile mele. Acum, daca se mai intampla invers, asta e... Nu le pot avea nici eu pe toate

Am sesizat si eu, la un moment dat, ca afisezi asa, o unda de superioritate si nu imi dau seama de unde vine, cu ce motiv. Ai o opinie, e ok. Eu am opinia mea, ceea ce iarasi e ok. Nici tu nu o vei schimba pe a mea, nici eu pe a ta (nici nu intentionez sa iti schimb tie sau altcuiva opiniile).

Din nou nu am inteles (asa sunt eu, mai ales azi, un moshneag batran -de parca ar putea exista si moshnegi tineri!- si decrepit) de unde si pana unde ultima ta fraza, aia cu "probabil am ajunge sa ne jignim". Atata timp cat nu atentezi la inteligenta mea sau a altuia, insultand-o (asa, multa, putina, cat o fi ea inteligentza) atata timp cat nu postezi dezlanat sau cu copy/ paste dupa aberatii de pe goagal, esti binevenita sa iti sustii opiniile fara teama ca vei fi jignita - cel putin de mine.
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 16:45
auzi dede sti ce nu inteleg eu de ce este nevoie sa intri sub o alta identitate sa scri ceva ca mai apoi sa zici...ehehe eu te stiam asa si pe dincolo...mi se pare aberanta toata faza asta.
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:47
Dede,hai ca ai mai educat o neavenita azi poti sa-ti petreci ziua linistita.
Ce mi-e sile de astea care se acopera de anonimat sa loveasca sub centura.
De te-am cunoscut vreodata nu mai vreau sa te cunosc si-mi e rusine daca vreodata ai fost in lista mea de prieteni.N-ai sa mai fii!

Esti ridicola si insisti. in afii astfel.

Uite ca acum nu mai pot sa am o zi buna ca mi-ai stricat-o tu.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 16:48
mai, dede,

de data asta imi permit sa iti dau un sfat, dar tu ia-l ca pe o rugaminte:

"Papusa" despre care vorbeai anterior, si cea cu care "vorbesti" acum ca si cum ai vorbi cu un copil retardat, este una dintre cele mai respectabile si inteligibile (mai vrei si alte caracteristici?) forumiste de aici. Ca sa nu spun si de vechimea ei, ca iar mi-o iau cu intrebari oligofrene de genul "si de ce considera unul vechi ca are mai multe drepturi pe aici?" iote d-aia!).

Incearca, te rog, sa ii acorzi respectul cuvenit, cu atat mai mult cu cat ea a pastrat intotdeauna limitele bunului simt, chiar daca uneori mai este inteleasa gresit
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 16:50
nu pune la suflet, e prea frumoasa ziua ca sa ti-o strice o dede
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:50
Ciresico,
cred ca suntem gand la gand vis a vis de fatuca aia care a deschis topicul... se pare ca iar e o lucratura a la garbo, doar ca sa mai invioreze atmosfera pe aici

Andra Micu, ce faceti, mami, va plictiseati? V-ati saturat de irinuca si ati inceput iar sa scoateti voi aberatii, pe principiul "ba a mea, ca e mai buna!" ???
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 16:53
De la: dede, la data 2010-08-05 16:33:31
De la: ameno, la data 2010-08-05 14:02:04fratilor nu-i rezbel
da berea cine o aduce


ei hai ca esti absolut simpatica!! tanti eu am sesizat ce samanta de scandal ai in tine de cate ori scrii pe garbo. te-am citit..si recunosc: nu ma pun cu tine ca nu-ti fac fata. Te las cu semintele tale si cu limba ascutta sa te certi cu cine iti doreste inimioara. ma mira ca te-a deranjat cuvantul "papusa" (desi intradevar a fost pus cu un scop acolo..ca l-ai priceput tu mai altfel..e problema ta)..si ce ma mai mira e ca nu te deranjeaza absolut nimic din ce reusesti sa scrii aici pe garbo..da nimic frate..si scrii niste baliverne de ramane omu' cracanat pur si simplu! noah..acu' te las..spor la trebi!!


traiasca modifica mesajul
ma daca ma citesti e si asta ceva...sper doar sa nu faci vreo pasiune bolnava pentru mine...nu de alta dar trebuie sa stai la coada nu te poti baga in fata, nu ar fi corect pentru cele care vor sa ma pupe in dos.
ia o bere
ameno
Postat pe 5 August 2010 16:56
De la: Thor_again, la data 2010-08-05 16:50:02mai, dede,

de data asta imi permit sa iti dau un sfat, dar tu ia-l ca pe o rugaminte:

"Papusa" despre care vorbeai anterior, si cea cu care "vorbesti" acum ca si cum ai vorbi cu un copil retardat, este una dintre cele mai respectabile si inteligibile (mai vrei si alte caracteristici?) forumiste de aici. Ca sa nu spun si de vechimea ei, ca iar mi-o iau cu intrebari oligofrene de genul "si de ce considera unul vechi ca are mai multe drepturi pe aici?" iote d-aia!).

Incearca, te rog, sa ii acorzi respectul cuvenit, cu atat mai mult cu cat ea a pastrat intotdeauna limitele bunului simt, chiar daca uneori mai este inteleasa gresit


doare, asa-i ciresico?? doare al dracului!! atunci controleaza-te cand scrii!!

thor..exact cum ai spus..ai opiniile tale, pana una alt anu ma deranjeaza..ai dreptate i-am spus ce i-am spus ciresicai doar pentru ca a aberat aiurea. Ca are si mesaje faine..i-am spus-o chiar eu mai sus..doar zisei ca o cunosc. u am intrat sub nici o acoperire..sunt aici de 3 sau 4 ani cu acelasi ID..

hai..nu va repeziti in grup acum la mine ca eu ma retrag. Am o zi minunat ain fata..si vreau sa ma bucur de ea.

Nu, nu ma simt superioara..ci doar un om normal caruia i s-a parut complet aiurea sa citeasca pe un subiect cu tenta de "a cere ajutor" niste aberatii car enu isi aveau locul. Am spus ce aveam de spus..si mi-ati sarit in cap in grup ca nu am dreptate..pai drept ii???

si by the way..nu putem avea toti acelasi "aer"!!
dede
Postat pe 5 August 2010 16:56
bre, vrea sa imi faca si mie cineva un rezumat?.. cam in ce fel e treaba de pe aici si hudafacis moftangiul si ce pofteste el?
ca nu prinsei filmul de la inceput.
anakin
Postat pe 5 August 2010 16:56
Hai ca m-ai facut sa rosesc.
mersi.

Nu sunt decit o alta forumista care isi petrece putinul timp liber conversind cu alti forumisti. Sunt la fel de anonima ca voi ceilalti si tot ceea ce spun poate fii o poveste sau poate fi adevarat. Cine poate stii? Doar forumistul si atit. Chiar si pozele pot fi ale altcuiva, deci ce vreau sa spun este ca in virtual poti sa-ti creezi imaginea care o doresti.

Cind vine cite un/o virtuala care incearca sa te traga de revere in felul acesta josnic nu am decit un sfat.terapia de grup exista si pentru astfel de situatii si nu este aici pe garbo.

Mai mult de atit....

Nu-mi strica numeni ziua "pe bune" dar vezi am si eu butoanele mele pe care daca nu le apesi in ritm...
Deci mai intii ne declara nesimtiti pe noi cei care de buna credinta ii sugeram lui Moro sa vorbeasca cu un psiholog si apoi EA vine sa atace cu chestii de genul: eu stiu cine esti si stiu totul despre tine dar tu habar nu ai de mine. Nu e asta o manifestare demna de acelasi sfat: vorbeste cu un psiholog?

Ia te uita ce importanta ii dau eu ei si ce mult timp.

E vina mea nu a ei ca se manifesta astfel si pentru asta imi pare rau.
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 16:59
io astept la rind fra......o zis de un banc.....si astept.....si astept
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:00
io astept la rind fra......o zis de un banc.....si astept.....si astept
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:00
proiectate sa reziste.. sa reziste.. sa reziste
anakin
Postat pe 5 August 2010 17:02
dede,

hai sa spunem doar doi ani in loc de cei 3 sau 4
adica tot cam atatia cat majoritatea celor "vechi"... dar nu asta e important.

iar ai perceput gresit -cel putin in ce ma priveste- ca am fi sarit "in grup" pe tine.

Eu personal NU AM NEVOIE de vreo VALIDARE sau confirmare din partea altcuiva. NU am nevoie sa mi se cante in struna, NU am nevoie sa mi se spuna "vai, cat de destept esti, vai, o, preamarite, mai da-ne din inteligenta ta sclipitoare!" si, mai ales, nu am nevoie sa fie cineva de acord cu mine ori sa ma accepte.

Cu acestea fiind spuse, sper ca vei intelege ca, in contrapartida, eu NU "tin trena" nimanui si nu "atac in grup".
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 17:04
.doar zisei ca o cunosc. u am intrat sub nici o acoperire..sunt aici de 3 sau 4 ani cu acelasi ID..
ma dedeica daca tot esti dede de atata timp cum de nu te stie lumea, mai mult nu te cunoaste ce-i la care acum ai aruncat rau dar rau de tot cu, cuvinte
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:04
astept.....
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:07
De la: Ciresica, la data 2010-08-05 16:59:52Hai ca m-ai facut sa rosesc.
mersi.


Cine, Cireaso?
Io, nuuuu???
Ca doar vazusi ce framos vorbii io de matale
Iooiii... nu dadea, soro!
Thor_again
Postat pe 5 August 2010 17:07
domnu parinte.....te ai cam inhierbintat otira ....ori mi se pare??????????
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:11
zic si io,...exploziile solare or fi di vina !!!!
ladyDY
Postat pe 5 August 2010 17:11
OKeeeeei, bancul cu paduchioasa:

Era odata o familie, Ion si Maria care traiau asa precum ciinele si pisica din caza ca Maria avea o gura tare rea. Orice ar fi facut Ion in casa, in afara casei oriunde Maria il facea de ris strigind la el: paduchiosule, paduchiosule.
Saracul Ion, satul de atita lipsa de bun simt si atita rautate din partea Mariei, intr-o zi se supara si o arunca pe Maria in fintina.Fintina nu avea multa apa doar atita cit era o acopera pe Maria de nu i se mai vad decit miinile ridicate deasupra capului care ce faceau? Faceau semnul ala cu degetele mari cum ca omoara paduchi.

Gluma trebuie aratat si nu spusa dar cred ca ai prins ideea Nazzira, nu?
Ciresica
Postat pe 5 August 2010 17:12

ion si gheo in gara:
domnisoara ne dai 2 bilete????
domnisoara:-unde??
ion:-bai gheo....ii zicem????
gheo dind din cap:domnisoara noi merem la o nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:15
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Menage a trois 5 De la: anaROBERT 19 Decembrie 2010 23:14
buna. am si eu o problema dk ma poate ajuta cineva 51 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:37
Delegatie 28 De la: Zgloby_34 18 Decembrie 2015 12:49
Povestea mea,povestea orcarei adolestente!!!! 23 De la: Dari_Daniela 17 Ianuarie 2010 20:44
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
Setari Cookie-uri