Relatia mea....

De la: tymbark, la data 2010-08-06 11:17:10se pare ca madame dede traieste cu impresia ca este o victima a membrilor acestui forum, inca nu constientizeaza ca de fapt a fost prinsa cu mata-n sac

dupa cum am mai spus, ai vrut sa arati ce doamna cerebrala esti tu, de parca ceilalti de aici sunt niste naivi sau rautaciosi si isi permit sa te atace pe nedrept....

in primul rand, o femeie care spune ..."eu nici macar nu am ridicat capul de pe sezlong sa ma uit si i-am spus * nu ma intereseaza ,nu vreau sa vad copii *... La care el mi-a spus ceva de genul * Nu imi place ce imi spui, saptamana asta ai fost de nercunoscut ,nu stiu daca nu apuca sfarsitul luni impreuna* ...m-am uitat la el cu o nepasare si i-am spus * Si ce? Crezi ca am sa te rog?"......este clar ca are nevoie de consiliere psihologica sau chiar consultatie la psihiatru...de unde pana unde atata revolta pe tine, nu stiu....sau stiu

in al doilea rand....hai sa-ti spun ceva....am o vecina cu varsta de 40 de ani...in 2008, fetita ei de 19 ani a avut un accident de masina si a murit! este strigator la cer, este ceva de neimaginat sa-ti pierzi unicul copil insa, dupa cateva luni bune de depresie si durere, a hotarat si a avut puterea sa ramana insarcinata; astazi are un baietel frumos si sanatos...sa-i traiasca!
prin povestea asta vreau sa scot in evidenta faptul ca femeia despre care vorbesc, este o femeie normala psihic, pe cand cea care a postat aici, in niciun caz nu este normala! de aceea i s-a recomandat un tratament adecvat si anume psihiatru;

dar tu ca o femeie care le stii pe toate, ai sarit ca arcul atunci cand ai fost criticata...de fapt ai vrut sa te dai in spectacol in fata celei cu probleme si mai ales, ai vrut sa descalifici unele persoane de pe aici

eee....daca te mananca.....acum scarpinate


am impresia ca esti genul de barbat care doreste sa aiba ultimul cuvant. Daca asta doresti asta ai sa primesti: tymbark ai dreptate..sunt o femeie fara minte car eimi petrec timpul la cratite (am avut un barbat, dar m-a lasat..a fugit cat a vazut cu ochii!!)..am fost in spital pe depresie, am luat medicamente cu carul..inca mai iau (cam 5 pe zi)..am momnte cand uit cine sunt si atunci in acele momente am iesiri de genul astora de pe Garbo. Nimeni nu ma baga in seama in viata de toate zilele si intotdeauna imi doresc sa ma dau in spectacol. Intradevar, nu stiu cum de ai simtit dar ma mananca ..intotdeauna ma mananca undeva (cel mai adesea in partea dorsala..recunosc cinstit!!..mi-au dat ceva creme de uns pe acolo..da cica nu ar mai fi nimic de facut..sunt pierduta..si cu partea de jos si cu a de sus!!)
Mda..am fost criticata, in fiecare zi sunt criticata, in fiecare ceas si cred ca am sa ma sinucid. Eu iti multumesc c ami-ai deschis ochii, esti un barbat frumos, destept si foarte finut. Imi pare extrem de rau ca nu am reusit sa te impresionez. In accesele mele d enebunie cred ca asta urmaream. Doream sa t eimpresionez, sa te dau "pe spate" dar mama ma-sii ca decand cu medicatia asta la care sunt supusa nimic nu-mi mai iese.

te rog umil sa ma ierti, daca poti trece peste ti-as ramane recunoscatoare..dac ami-ai spune si un cuvant d ebine poate nu m-as mai sinucide. Te rog dragul meu..esti atat de genial ca m-am indragostit..te rog sa t eporti frumos cu mine..sunt un suflet pierdut..dar daca imi dai o sansa, un pic de intelegere..poate cine stie..scap de medicatie, de mersul la pshiatru, psiholog..si alti psiho-pupu!!!

te imbratisez cu mult respect si ..bagare de seama!

eu..madame dede!!!
dede
Postat pe 6 August 2010 19:45
zambila
Postat pe 6 August 2010 19:48
si tot pentru tym:

"Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. Rainer Maria Rilke "

citatul de mai sus poate fi aplicat nu numai intr-o iubire de cuplu, intre doi parteneri..ci am putea sa il aplicam si in cazul in care vorbim despre "iubirea de oameni..respectul unora fata de altii". De ce nu putem fi mai blanzi, mai intelegatori. Eu asta am dorit sa spun cand am scris prima data aici..de ce ne repezim asa direct si categorisim pe cineva ca fiind nebun..de ce nu dam dovada de intelegere?

topicul asta ca si multe alte topicuri de pe Garbo, topicuri pe care "gasca garbo" deja formata apare si incep sa faca mistouri ieftine de cei car eii considera ei ca nu le sunt asemanatori. Au ei regulile lor si au impresia c alumea trebuie sa se desfasoare asa...cred ei, ca ..daca: "vecinei i-a murit fata, si ca daca dupa 1 an ea si-a revenit si a nascut un alt copilas"..atunci toate mamele din lume care sufera asa un traumatism trebuie sa urmeaza acel patern si atunci nu se numesc nebune. Oamenii sunt diferiti..reactiile sunt diferite..si in mod normal trebuie sa avem intelegere..sa acceptam ca ezista si o alta cale..nu doar cea car enoua ni se pare cea normala, ideala.

Ca unora de aici li se pare corect sa faca afirmatii despre altii doar asa..ca au citit trei randuri scrise..ce sa zic..mie una nu mi se pare corect...Dar tot acelora, cand li se spun diverse ca raspuns la ceea ce au spus..eheeeee atunci e o alta situatie..e mai greu de suportat.

Eu am s a mai stau pe site-ul asta..sunt incapatanata si chiar vreau sa vad daca se poate discuta civilizat..daca voi cei ce va cunoasteti sunteti in stare sa acceptati si sa purtati conversatii civilizate cu cei care sunt mai "noi"..
dede
Postat pe 6 August 2010 20:01
hoooo, ca nu toata lumea are atata rabdare sa citeasca tot ce scri

si apoi, noi ne cam stim intre noi, stim ce si cum gandim si putem discuta foarte civilizat, cu mici exceptii
zambila
Postat pe 6 August 2010 20:13
De la: zambila, la data 2010-08-06 20:13:45hoooo, ca nu toata lumea are atata rabdare sa citeasca tot ce scri

si apoi, noi ne cam stim intre noi, stim ce si cum gandim si putem discuta foarte civilizat, cu mici exceptii


hmm pai nu citi!!

asa am spus si eu ..ca "va stiti intre voi"..dar nu ai vazut ce-am spus..ca nu ai citit ce am scris eu..
dede
Postat pe 6 August 2010 20:20
sa te jigneeesc, sa nu o fac....
mai, tu esti un fel de vuvuu
fleurdelis
Postat pe 6 August 2010 20:25
dede, de unde ai tras tu concluzia asta???
zambila
Postat pe 6 August 2010 20:26
De la: Ciresica, la data 2010-08-06 17:18:33Tym ce e frate la poza ta ca eu sunt cam chioara si nu vad decit o pata mare si rosie. Si imagineaza-ti ce s-ar fi intimplat daca eram taur!

Cristica-albastrel, eu te-am votat azi, mai ramine sa o fac si miine!!!!


pai ce sa fie? baselu se facu papa...
tymbark
Postat pe 6 August 2010 20:44
ala e costum de popa? eu ziceam ca de imparat, papa, mos craciun
si_totusi
Postat pe 6 August 2010 20:50
De la: fleurdelis, la data 2010-08-06 20:25:39sa te jigneeesc, sa nu o fac....
mai, tu esti un fel de vuvuu


cu mine vorbeai fleur?? daca cu mine..atunci fa si tu cum te lasa inimioara. Daca iti da ghes de-o jignire..ce mai stai..da-i drumul si te racoreste!! eu incep sa ma obisnuiesc!
dede
Postat pe 6 August 2010 21:06
hai maii ca nu am vrut zauuu...
doar ca...vorbeste si tu ...
mia putin "infierbantat"!
fleurdelis
Postat pe 6 August 2010 21:13
fleur, vorbesc cu "patos" tu..dar promit ca las patosul la la nivele mai putin ridicate!
dede
Postat pe 6 August 2010 21:16
De la: tymbark, la data 2010-08-06 20:44:08
De la: Ciresica, la data 2010-08-06 17:18:33Tym ce e frate la poza ta ca eu sunt cam chioara si nu vad decit o pata mare si rosie. Si imagineaza-ti ce s-ar fi intimplat daca eram taur!

Cristica-albastrel, eu te-am votat azi, mai ramine sa o fac si miine!!!!


pai ce sa fie? baselu se facu papa...


wow..ce-s cu toalele astea?? da-le jos Tymbark... cand vad toale de popi , papi , cardinali si restul mi se face rau...
reyya
Postat pe 6 August 2010 21:18
De la: dede, la data 2010-08-06 20:01:29si tot pentru tym:

"Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. Rainer Maria Rilke "

citatul de mai sus poate fi aplicat nu numai intr-o iubire de cuplu, intre doi parteneri..ci am putea sa il aplicam si in cazul in care vorbim despre "iubirea de oameni..respectul unora fata de altii". De ce nu putem fi mai blanzi, mai intelegatori. Eu asta am dorit sa spun cand am scris prima data aici..de ce ne repezim asa direct si categorisim pe cineva ca fiind nebun..de ce nu dam dovada de intelegere?

topicul asta ca si multe alte topicuri de pe Garbo, topicuri pe care "gasca garbo" deja formata apare si incep sa faca mistouri ieftine de cei car eii considera ei ca nu le sunt asemanatori. Au ei regulile lor si au impresia c alumea trebuie sa se desfasoare asa...cred ei, ca ..daca: "vecinei i-a murit fata, si ca daca dupa 1 an ea si-a revenit si a nascut un alt copilas"..atunci toate mamele din lume care sufera asa un traumatism trebuie sa urmeaza acel patern si atunci nu se numesc nebune. Oamenii sunt diferiti..reactiile sunt diferite..si in mod normal trebuie sa avem intelegere..sa acceptam ca ezista si o alta cale..nu doar cea car enoua ni se pare cea normala, ideala.

Ca unora de aici li se pare corect sa faca afirmatii despre altii doar asa..ca au citit trei randuri scrise..ce sa zic..mie una nu mi se pare corect...Dar tot acelora, cand li se spun diverse ca raspuns la ceea ce au spus..eheeeee atunci e o alta situatie..e mai greu de suportat.

Eu am s a mai stau pe site-ul asta..sunt incapatanata si chiar vreau sa vad daca se poate discuta civilizat..daca voi cei ce va cunoasteti sunteti in stare sa acceptati si sa purtati conversatii civilizate cu cei care sunt mai "noi"..


dap...ce sa zic? inca o data te contrazici

1. in acele cuvinte ale lui Rainer Maria Rilke exista f mult adevar si cred nespus de mult dar tu nu le vei intelege niciodata

2. "iubirea de oameni..respectul unora fata de altii"...da, corect...pt cine merita

3. asa cum spunea sofocle: nu este nici lipsit de intelepciune, nici marginit, acela care se ridica dupa ce a cazut in greseala, in loc sa staruie in ea

4. forumul garbo nu este un loc de refugiu pt o adunatura de oameni, nu este nici canalul TV Euforia, este un forum pt toate categoriile sociale iar daca tu percepi in alt mod, este problema ta....ca de obicei!

5. afirmatii despre altii ai facut si tu si nu corecte

6. se pare ca esti incapatanata pana la ridicol, daca insisti sa-mi dedici atatea mesaje
sper ca intro zi ai sa intelegi ce se petrece aici, de fapt ; nu este o competitie, nu se selecteaza cine este nou sau vechi, toti sunt egali in drepturi si isi spun parerile si opiniile la fiecare topic in parte, ironiile subtile si mistourile ieftine ( atunci cand este cazul ), sunt plasate pt distractie si creearea unui climat haios, de buna dispozitie dar....tot asa de bine, cand sunt cazuri reale de suferinta a unor persoane care au probleme majore, eu cred ca toti si-au adus aportul pt a ajuta cu ceva; in cazul de fata, unde noi doi plictisim pe toti cu replici, cred ca este f clar, ai puso de mamamliga .....un membru a dat o solutie viabila pt problema tipei in cauza iar tu ai vrut sa scoti in evidenta faptul ca este cea mai proasta si incorecta solutie, creand impresia ca acel membru isi bate joc de ea
a urmat o ploaie de comentarii la adresa ta si te-ai ofuscat....sorry dar trebuie sa platesti

7. daca te uiti mai bine, nu sunt membru de prea mult timp pe aici

P.S. ironiile tale de mai sus sunt chiar ieftine...ma asteptam la ceva mai tare
tymbark
Postat pe 6 August 2010 21:42
De la: reyya, la data 2010-08-06 21:18:43
De la: tymbark, la data 2010-08-06 20:44:08
De la: Ciresica, la data 2010-08-06 17:18:33Tym ce e frate la poza ta ca eu sunt cam chioara si nu vad decit o pata mare si rosie. Si imagineaza-ti ce s-ar fi intimplat daca eram taur!

Cristica-albastrel, eu te-am votat azi, mai ramine sa o fac si miine!!!!


pai ce sa fie? baselu se facu papa...


wow..ce-s cu toalele astea?? da-le jos Tymbark... cand vad toale de popi , papi , cardinali si restul mi se face rau...


este departe farmacia?
tymbark
Postat pe 6 August 2010 21:47
De la: si_totusi, la data 2010-08-06 20:50:40ala e costum de popa? eu ziceam ca de imparat, papa, mos craciun

am specificat: pap
tymbark
Postat pe 6 August 2010 21:48
nu, dar magazinul de legume -fructe ar fi aproape.. eu as avea o curiozitate , astia pe sub rosu ala intens poarta tot rosu underwear???
reyya
Postat pe 6 August 2010 21:50
nea tymica..
lasa dreaq copy/paste-ul ala in seama irinucai,nene...
e destul daca mentionezi in postare cui te adresezi
preci
Postat pe 6 August 2010 21:51
hai, mai tym ca-i frumos. vad ca faci si cuceriri
si_totusi
Postat pe 6 August 2010 21:55
De la: reyya, la data 2010-08-06 21:50:52nu, dar magazinul de legume -fructe ar fi aproape.. eu as avea o curiozitate , astia pe sub rosu ala intens poarta tot rosu underwear???


heloo fetele
reyya si daca nu poarta nik nik pe sub poale
tusi_Oli
Postat pe 6 August 2010 21:56
mistho..cand (daca ) ii creste nivelul arata ca-n arena la corida
reyya
Postat pe 6 August 2010 22:00
nuti_vio
Postat pe 6 August 2010 22:06
mari dracoiace sunteti
tymbark
Postat pe 6 August 2010 22:09
De la: reyya, la data 2010-08-06 21:50:52nu, dar magazinul de legume -fructe ar fi aproape.. eu as avea o curiozitate , astia pe sub rosu ala intens poarta tot rosu underwear???


reyya...daca esti curioasa de ce nu te uiti?
tymbark
Postat pe 6 August 2010 22:10
De la: tymbark, la data 2010-08-06 22:10:45
De la: reyya, la data 2010-08-06 21:50:52nu, dar magazinul de legume -fructe ar fi aproape.. eu as avea o curiozitate , astia pe sub rosu ala intens poarta tot rosu underwear???


reyya...daca esti curioasa de ce nu te uiti?


da, ma uit...prin luneta de la gun
reyya
Postat pe 6 August 2010 22:16
De la: reyya, la data 2010-08-06 22:00:56mistho..cand (daca ) ii creste nivelul arata ca-n arena la corida


ole
tusi_Oli
Postat pe 6 August 2010 22:18
da, ma uit...prin luneta de la gun

si vezi ceva reyya sau???????????????
tusi_Oli
Postat pe 6 August 2010 22:19
ce dreaq facusi tym de dedublasi??? popa basesti ????!!!!
ladyDY
Postat pe 6 August 2010 22:19
tusi ,la pusca cu luneta de tip HS50 care poate trimite un glont de calibrul 12,7 milimetri la o distanta de 1.500 de metri mai conteaza ce vezi ,,underwear"???
reyya
Postat pe 6 August 2010 22:23
pot suporta multi tampiti dar nu ,,fete bisericesti" neneaca Unde-i Irinuca sa vina sa-mi tina o predica ??
reyya
Postat pe 6 August 2010 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Delegatie 28 De la: Zgloby_34 18 Decembrie 2015 12:49
Despre indragosteala si...inapoi la punctul zero 61 De la: garbo174243 11 Aprilie 2011 04:45
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
daca puteti sa ma ajutati 15 De la: bluelight 26 Decembrie 2010 12:20
Diferenta de varsta conteaza asa mult??? 42 De la: AMELYY 23 Iulie 2010 22:07
Setari Cookie-uri