AIORELATIECUDUMNEZEU?

pai omul practica se ajuta singur..daca nu face rau,si duce o viata curata asa poate sa aiba o constiinta curata si se roage la Dumnezeu cu constiinta curata si Dumnezeu te ajuta sa iei de la oameni doar ceea ce este folositor.numai ca un om care are o gandire curata este si sensibil,si are bun simt...si este greu sa traiasca intre oameni insensibili si fara bun simt pt ca il afecteaza mai mult.. dar trebuie sa persevereze sa se intareasca si sa se obisnuiasca si sa nu isi mai deschida inima oricui si sa nu mai puna orice lucru la inima
sa devina imun la lucrurile rele ce il iinconjoara
ingerasulluptator
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:13
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 13:04:10
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 20:23:36
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....

pai o cruce sau o iconita te face sa te simti mai aproape de Dumnezeu...
Important sa iti dai si o sugestie pozitiva constructiva..
vezi ca nu iti dai vreo sugestie care pare pozitiva dar are final distructiv...
daca esti baiat cuminte si cinstit si nu profiti si nu faci rau,,Dumnezeu te ajuta sa ai o gandire pozitiva constructiva


da ingerrrras... sunt si magar si baiat cuminte... !!!! crede-ma... !!! problema e ca eu... m-am nascut cu o minte pozitiva, "nealterata" pana cum.... nu sunt sigur insa ca Dzeu. m-a ajutat cu ceva in treaba asta...... !!!!
barboneli
Postat pe 29 Noiembrie 2012 14:44
De la: barboneli, la data 2012-11-29 14:44:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 13:04:10
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 20:23:36
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....

pai o cruce sau o iconita te face sa te simti mai aproape de Dumnezeu...
Important sa iti dai si o sugestie pozitiva constructiva..
vezi ca nu iti dai vreo sugestie care pare pozitiva dar are final distructiv...
daca esti baiat cuminte si cinstit si nu profiti si nu faci rau,,Dumnezeu te ajuta sa ai o gandire pozitiva constructiva


da ingerrrras... sunt si magar si baiat cuminte... !!!! crede-ma... !!! problema e ca eu... m-am nascut cu o minte pozitiva, "nealterata" pana cum.... nu sunt sigur insa ca Dzeu. m-a ajutat cu ceva in treaba asta...... !!!!
pai la teorie toti barbatii sunt buni..numai ca practica ii omoara sunt toti cu instincte de caini...si dupa cum ne merge in tara se vede cat de destepti sunt barbatii la practica..Stii vorba aia,,teoria este usoara,,numai ca practica ii omoara...si la asta ma refer cum stai si tu cu practica..
pt ca barbatii stau bine cu teoria,,si femeile chiar,,numai ca sa aplice practica sunt zero
ingerasulluptator
Postat pe 29 Noiembrie 2012 23:58
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 23:58:30
De la: barboneli, la data 2012-11-29 14:44:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 13:04:10
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 20:23:36
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....

pai o cruce sau o iconita te face sa te simti mai aproape de Dumnezeu...
Important sa iti dai si o sugestie pozitiva constructiva..
vezi ca nu iti dai vreo sugestie care pare pozitiva dar are final distructiv...
daca esti baiat cuminte si cinstit si nu profiti si nu faci rau,,Dumnezeu te ajuta sa ai o gandire pozitiva constructiva


da ingerrrras... sunt si magar si baiat cuminte... !!!! crede-ma... !!! problema e ca eu... m-am nascut cu o minte pozitiva, "nealterata" pana cum.... nu sunt sigur insa ca Dzeu. m-a ajutat cu ceva in treaba asta...... !!!!
pai la teorie toti barbatii sunt buni..numai ca practica ii omoara sunt toti cu instincte de caini...si dupa cum ne merge in tara se vede cat de destepti sunt barbatii la practica..Stii vorba aia,,teoria este usoara,,numai ca practica ii omoara...si la asta ma refer cum stai si tu cu practica..
pt ca barbatii stau bine cu teoria,,si femeile chiar,,numai ca sa aplice practica sunt zero
una este teoria si alta este practica...

as dori sa vad cat de curata este mintea ta la practica si instinctele tale...

pt ca una este teoria si alta este practica

la practica toti sunt buni dar la practica nebuni
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 00:06
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-30 00:06:36
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 23:58:30
De la: barboneli, la data 2012-11-29 14:44:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-29 13:04:10
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 20:23:36
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....

pai o cruce sau o iconita te face sa te simti mai aproape de Dumnezeu...
Important sa iti dai si o sugestie pozitiva constructiva..
vezi ca nu iti dai vreo sugestie care pare pozitiva dar are final distructiv...
daca esti baiat cuminte si cinstit si nu profiti si nu faci rau,,Dumnezeu te ajuta sa ai o gandire pozitiva constructiva


da ingerrrras... sunt si magar si baiat cuminte... !!!! crede-ma... !!! problema e ca eu... m-am nascut cu o minte pozitiva, "nealterata" pana cum.... nu sunt sigur insa ca Dzeu. m-a ajutat cu ceva in treaba asta...... !!!!
pai la teorie toti barbatii sunt buni..numai ca practica ii omoara sunt toti cu instincte de caini...si dupa cum ne merge in tara se vede cat de destepti sunt barbatii la practica..Stii vorba aia,,teoria este usoara,,numai ca practica ii omoara...si la asta ma refer cum stai si tu cu practica..
pt ca barbatii stau bine cu teoria,,si femeile chiar,,numai ca sa aplice practica sunt zero
una este teoria si alta este practica...

as dori sa vad cat de curata este mintea ta la practica si instinctele tale...

pt ca una este teoria si alta este practica

la teorie toti sunt buni dar la practica nebuni
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 00:08


"pai la teorie toti barbatii sunt buni..numai ca practica ii omoara sunt toti cu instincte de caini...si dupa cum ne merge in tara se vede cat de destepti sunt barbatii la practica..Stii vorba aia,,teoria este usoara,,numai ca practica ii omoara...si la asta ma refer cum stai si tu cu practica..
pt ca barbatii stau bine cu teoria,,si femeile chiar,,numai ca sa aplice practica sunt zero"

... dupa cum vezi... pe mine nu m-a omorat... daca iti scriu si tie !!! magari si cu instincte de caini..... interesant ce si cum scrii... !!! doar ca e eronat. tu intrebi... dar si iti raspunzi singura !!! nu, eu stau bine si la practica ! chiar daca tu nu o sa crezi asta.... si asta tocmai ca tu... esti tare la teorie (aia a ta pietrificata in tine deja....) dar la practica, stai rau de tot.... !!! ..... ....
barboneli
Postat pe 30 Noiembrie 2012 00:14
la practica sta perfect, daca e vorba de practica cu tigaia!
nu pe aragaz, ci aia data in capul barbatilor, care este niste nesimti si este niste porci, fir-ar tata lor sa fie, care i-au facut cu mamele neputincioase si care nu au putut sa-i educe tot din cauza barbatilor care este ei niste magari ca niste caini!
heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2012 00:39
Noaptea Sfantului Andrei, de pe 29 spre 30 noiembrie, este in credinta populara o noapte de spaima, deoarece este momentul in care toti strigoii, vii si morti, se lupta intre ei. Prezenta strigoilor este periculoasa pentru cei vii: iau viata rudelor apropiate, fura mana granelor si sporul vitelor, aduc boli, grindina si alte suferinte.

Cine sunt strigoii?

In credinta populara, intalnim atat strigoi vii, cat si strigoi morti. Strigoii vii sunt persoanele care se nasc cu caita sau coada o vertebra in plus, din legaturi incestuoase. In noaptea Sfantului Andrei, sufletul le iese din corp si merge sa se lupte cu ceilalti strigoi. Se spune ca a doua zi, acestia se cunosc dupa zgarieturile de pe fata.

Strigoii morti sunt spiritele celor decedati care nu ajung in lumea de dincolo, ratacesc pe drum, fie din cauza faptului ca au fost strigoi in viata, fie ca li s-a gresit sau nu li s-au facut rosturile la inmormantare.

Tudor Pamfile sustine ca atunci "Cand strigoii morti nu au cu cine sa se razboiasca, se duc pe la casele oamenilor unde incearca sa suga sangele celor ce au nenorocul sa le cada in maini".

Acesta este motivul pentu care oamenii, in noaptea Sfantului Andrei, incercau sa se apere de strigoi prin ungerea usilor, ferestrelor casei si ale grajdului cu usturoi. Femeile intorceau in aceasta noapte oalele si canile cu gura in jos, ca strigoii sa nu salasluiasca in ele. Cenusa era scoasa din soba, ca aceste spirite sa nu-si gaseasca adapost la caldura. Exista obiceiul de a se arunca paine prin curte, ca strigoii flamanzi sa nu caute prin casa de-ale gurii.

Pazitul Usturoiului

In noaptea Sfantului Andrei, in viata satului era prezenta o petrecere a tinerilor numita Pazitul Usturoiului. Fetele aduceau cu ele trei capatani de usturoi, care erau puse intr-o covata si pazite de o batrana la lumina unei lumanari. Dupa petrecere, usturoiul era impartit si asezat la o icoana. Era folosit in cadrul anului ca leac pentru vindecarea bolilor. Exista si obiceiul ca unele fete sa semene un catel de usturoi, si dupa modul in care incoltea si crestea, se faceau anumite pronosticuri matrimoniale.

ica2
Postat pe 30 Noiembrie 2012 01:01


de la ingeras...: "as dori sa vad cat de curata este mintea ta la practica si instinctele tale..."

ok... si cum facem... ? vin eu la tine sau vi tu la mine... ca sa vezi... ???
barboneli
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:21
De la: heartbit, la data 2012-11-30 00:39:35la practica sta perfect, daca e vorba de practica cu tigaia!
nu pe aragaz, ci aia data in capul barbatilor, care este niste nesimti si este niste porci, fir-ar tata lor sa fie, care i-au facut cu mamele neputincioase si care nu au putut sa-i educe tot din cauza barbatilor care este ei niste magari ca niste caini!
pai asa ii invata popa la biserica pe barbati.Femeia trebuie sa fie supusa de aceea barbatii si profita de situatie.
Eu atunci cand sunt singura ma simt asa bine.linistita,am liniste sufleteasca.Dar cand mrerg la biserica si ascult ce prostii zice popoa si ce minciunoi,numai nervi imi fac si imi pierd linistea sufleteasca...Astia cand vin la biserica sa slujeasca au burta plina de slanina cu ceapa de aceea si debiteaza asa minciuni.In fond sunt barbati si isi urmaresc interesul din ambele sensuri,,femeile sa fie slugi si sa scoata bani de la oameni,,cred ca barbatii de asta dau si bani la biserici pt ca sunt recunoscvatori la preoti pt minciunile lor si cred ca poate asa le iarta Dumnezeu pacatele..
tri,,pt ca stiu adevarul si preduca minciuni
totul poneste si de la preoti,,aia sunt monstri


stii si in alegerea liderilor barbati si-i aleg la fel ca si ei,stii vorba aia cine se aseamana se aduna.

Iisus a fosr un om cu totul deosebit...Dar nu avem bani ca sa ii intretina pe oameni..

pt ca pt bani trebuie sa muncesti
sipt painea materiala trebuie sa muncesti
la fel cum trebuie sa muncesti si pt painea spirituala se castiga prind truda si umilinta
si pianea spirituala se castiga prin rtruda si umilinta,la fel cum si banii se castiga prin truda si umimilinta,,cand seful isi baste joc si face ce vrea din tine dar tu taci pt ca ai nevoie de bani de paine
asa si pt painea spirituala trebuie sa lupti sa o dobandesti prin truda si munca chiar daca de multe ori esti umilit si neainteles,,dar tu ai nevoie de painea spirituala ca sa iti dea linistea sufleteasca..
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:21
pai asa ii invata popa la biserica pe barbati.Femeia trebuie sa fie supusa de aceea barbatii si profita de situatie.
Eu atunci cand sunt singura ma simt asa bine.linistita,am liniste sufleteasca.Dar cand mrerg la biserica si ascult ce prostii zice popoa si ce minciunoi,numai nervi imi fac si imi pierd linistea sufleteasca...Astia cand vin la biserica sa slujeasca au burta plina de slanina cu ceapa de aceea si debiteaza asa minciuni.In fond sunt barbati si isi urmaresc interesul din ambele sensuri,,femeile sa fie slugi si sa scoata bani de la oameni,,cred ca barbatii de asta dau si bani la biserici pt ca sunt recunoscvatori la preoti pt minciunile lor si cred ca poate asa le iarta Dumnezeu pacatele..
tri,,pt ca stiu adevarul si preduca minciuni
totul poneste si de la preoti,,aia sunt monstri


stii si in alegerea liderilor barbati si-i aleg la fel ca si ei,stii vorba aia cine se aseamana se aduna.

Iisus a fosr un om cu totul deosebit...Dar nu avem bani ca sa ii intretina pe oameni..

pt ca pt bani trebuie sa muncesti
sipt painea materiala trebuie sa muncesti
la fel cum trebuie sa muncesti si pt painea spirituala se castiga prind truda si umilinta
si pianea spirituala se castiga prin rtruda si umilinta,la fel cum si banii se castiga prin truda si umimilinta,,cand seful isi baste joc si face ce vrea din tine dar tu taci pt ca ai nevoie de bani de paine
asa si pt painea spirituala trebuie sa lupti sa o dobandesti prin truda si munca chiar daca de multe ori esti umilit si neainteles,,dar tu ai nevoie de painea spirituala ca sa iti dea linistea sufleteasca
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:23
pai asa ii invata popa la biserica pe barbati.Femeia trebuie sa fie supusa de aceea barbatii si profita de situatie.
Eu atunci cand sunt singura ma simt asa bine.linistita,am liniste sufleteasca.Dar cand mrerg la biserica si ascult ce prostii zice popoa si ce minciunoi,numai nervi imi fac si imi pierd linistea sufleteasca...Astia cand vin la biserica sa slujeasca au burta plina de slanina cu ceapa de aceea si debiteaza asa minciuni.In fond sunt barbati si isi urmaresc interesul din ambele sensuri,,femeile sa fie slugi si sa scoata bani de la oameni,,cred ca barbatii de asta dau si bani la biserici pt ca sunt recunoscvatori la preoti pt minciunile lor si cred ca poate asa le iarta Dumnezeu pacatele..
tri,,pt ca stiu adevarul si preduca minciuni
totul poneste si de la preoti,,aia sunt monstri


stii si in alegerea liderilor barbati si-i aleg la fel ca si ei,stii vorba aia cine se aseamana se aduna.

Iisus a fosr un om cu totul deosebit...Dar nu avem bani ca sa ii intretina pe oameni..

pt ca pt bani trebuie sa muncesti
sipt painea materiala trebuie sa muncesti
la fel cum trebuie sa muncesti si pt painea spirituala se castiga prind truda si umilinta
si pianea spirituala se castiga prin rtruda si umilinta,la fel cum si banii se castiga prin truda si umimilinta,,cand seful isi baste joc si face ce vrea din tine dar tu taci pt ca ai nevoie de bani de paine
asa si pt painea spirituala trebuie sa lupti sa o dobandesti prin truda si munca chiar daca de multe ori esti umilit si neainteles,,dar tu ai nevoie de painea spirituala ca sa iti dea linistea sufleteasca
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:23


ptr. ica 2...: maaaama cat usturoi imi trebuie... !!! am masurat si am facut un calcul... mi-ar trebui cam 5,67Kg. de usturoi !!!!! si inca e bine, ca eu n-am grajd... !!! pai sarbatoarea asta trebuia tinuta primavara... cand apare usturoiul, acum e al naibi de scump.... !!! vre-o 4 euro cel putin !!!
barboneli
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:25
Recomand 2 carti bune.



Divinitatea launtrica de Sri Vasudeva si inca o carte Puterea gandului de Swami Shivananda
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:50
La multi ani Romania!
İca, ne strigoi ne arde noua acuma? Nu avem destui care umbla prin forumuri si nu discuta la subiect? O zi buna!
İngeras, ma obosesc mesajele tale date unele dupa altele cu acelasi continut. Poate iei legatura cu Sfantu Petru sa iti arate cum sa faci sa nu mai trimit zeci de mesaje identice. O zi buna!
Barbatilor de aici, aveti grija cu ceafa sa o aveti acoperita, este posibil sa primiti o tigaie de la ingeras. La fiecare subiect posteaza acelasi "subiect". Cat de rai sunt barbatii si cat de escroci sunt preotii ortodocsi. Alte probleme nu are.
La multi ani Romaniaaaaaaaaaaaaaaaa
Sarikiz
Postat pe 1 Decembrie 2012 14:40
Iarta...iubeste...zambeste...exprima-te...relaxeaza-te...indeplineste-ti promisiunile...inchide ochii si imajineaza-ti ca esti pe o plaja tropicala...priveste atent o floare...cumpara-ti ceva ce iti doresti de mult...spera ca ceea ce-ti doresti se va indeplini...ajuta-i pe altii...respira profund...fa-ti un cadou...raspandeste dragoste in jurul tau ...

Fie ca lumina sarbatorilor sa va acopere sufletele de bucurie si sa va calauzeasca pasii spre un an nou mai bun..colindele sa va mangaie sufletele,lasati lumina sfanta sa va ocroteasca,SARBATORI FERICITE tuturor !
ica2
Postat pe 19 Decembrie 2012 00:38
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/stefan-hrusca-colinde-de-craciun-deschide-usa-cres
ica2
Postat pe 21 Decembrie 2012 19:05
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/stefan-hrusca-afara-ninge-linistit

O seara buna tuturor !
ica2
Postat pe 21 Decembrie 2012 19:13
Un an nou binecuvantat tuturor !
ica2
Postat pe 31 Decembrie 2012 23:28
Dumnezeu sa te imburde la ceruri....
Rotty
Postat pe 1 Ianuarie 2013 00:48
De la: Rotty, la data 2013-01-01 00:48:07Dumnezeu sa te imburde la ceruri....

Si eu
Vreau sa fiu ingeras.........
Sarikiz
Postat pe 1 Ianuarie 2013 23:55
De la: Sarikiz, la data 2013-01-01 23:55:50
De la: Rotty, la data 2013-01-01 00:48:07Dumnezeu sa te imburde la ceruri....

Si eu
Vreau sa fiu ingeras.........


De care ingeras?



ica2
Postat pe 1 August 2013 21:25


din asta... !

http://fs71.trilulilu.ro/imgs/riada/un-ingeras-cu-parul-balai_19ef9e5a51b1e0.jpg
barboneli
Postat pe 1 August 2013 21:41
sorry,nu pot accesa link-ul !
ica2
Postat pe 1 August 2013 22:16
De la: barboneli, la data 2013-08-01 21:41:26

din asta... !

http://fs71.trilulilu.ro/imgs/riada/un-ingeras-cu-parul-balai_19ef9e5a51b1e0.jpg


ingeras luptator nu vrei sa fii?sa dai cu tigaia in cap la barbate si la preoti?
ingerasulluptator
Postat pe 1 August 2013 22:17
ingers ,ce mai faci tu ?
toti suntem luptatori in viata asta ..

sa ai o noapte linistita !
ica2
Postat pe 1 August 2013 22:27
De la: ica2, la data 2013-08-01 22:27:49ingers ,ce mai faci tu ?
toti suntem luptatori in viata asta ..

sa ai o noapte linistita !
pai ma lupt cu barbatii ca sa ii aduc pe drumul cel bun..numai ca sunt puturosi rau de aia si ma cam scot in sarite.Dar eu tot ii iubesc..Nu stiu cat ma iubesc ei pe mine.Dar stii cand cineva te iubeste te si critica ca sa o iei pe drumul cel bun..Ca daca barbatii devin mai destepti o sa ne mearga si noua bine femeilor..
ingerasulluptator
Postat pe 1 August 2013 22:35
Multumim lui Dumnezeu pentru toate lucrurile bune si rele...toate sunt ingaduite de El.

Nu stiu daca poti sa schimbi pe cineva ,numai Dumnezeu poate ...Ceea ce poti face ,este sa iI ceri sincer Lui.

Barbatul meu este cel mai bun sot care exista ...

Deci, sunt si barbati care merita laudati !

O noapte linistita !



ica2
Postat pe 1 August 2013 22:48
De la: ica2, la data 2013-08-01 22:48:03Multumim lui Dumnezeu pentru toate lucrurile bune si rele...toate sunt ingaduite de El.

Nu stiu daca poti sa schimbi pe cineva ,numai Dumnezeu poate ...Ceea ce poti face ,este sa iI ceri sincer Lui.

Barbatul meu este cel mai bun sot care exista ...

Deci, sunt si barbati care merita laudati !

O noapte linistita !




Nici macar Dumnezeu saracul nu poate schimba ceva daca barbatii nu vor sa se schimbe si nu sunt motivate.

preotii nu motiveaza barbatii spre credinta ci din contra a scris in biblie tot felul de bazaconii ca Dumnezeu te pedepseste pt pacate ca Dumnezeu a ucis oamenii numai noe a scapat si familia lui..
in vechiul testament,,numai ca oamenii au transcris vechiul testament si in noul testament..

cum este in interesul femeilor ca sa avem barbate destepti m-am gandit sa iau eu initiative ca sa ii motivez pe barbate sa nu mai creada ca Dumnezeu este asa cum scrie in biblia scrisa de preotii excroci.si cu interese egoiste.
ingerasulluptator
Postat pe 1 August 2013 22:57
Nici macar Dumnezeu saracul nu poate schimba ceva daca barbatii nu vor sa se schimbe si nu sunt motivate..Dumnezeu te schimba doar daca tu accepti si I te deschizi,,ceea ce barbatii nu vor si nu doar barbatii si femeile in varsta prefer sa se complaca in prostia lor..

preotii nu motiveaza barbatii spre credinta ci din contra a scris in biblie tot felul de bazaconii ca Dumnezeu te pedepseste pt pacate ca Dumnezeu a ucis oamenii numai noe a scapat si familia lui..
in vechiul testament,,numai ca oamenii bisericii au transcris vechiul testament si in noul testament..

cum este in interesul femeilor ca sa avem barbati destepti m-am gandit sa iau eu initiativa ca sa ii motivez pe barbati sa nu mai creada ca Dumnezeu este asa cum scrie in biblia scrisa de preotii excroci.si cu interese egoiste.
poate stiu ei ceva dar am vrut sa le soun cu voce tare.

Ma bucur ca ai barbat destept,,A fost asa mereu sau I-a venit mintea la cap de curand?
ingerasulluptator
Postat pe 1 August 2013 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ar trebui sa`mi fie rusine?:( 130 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 13:55
DE TOATE 9 De la: cristina322 12 August 2010 12:07
1-sarbatori fericite,2-ce mai faceti?????? 2 De la: elisabeta_boia 27 Decembrie 2011 09:43
La psiholog 2 De la: zambila 7 Septembrie 2010 14:31
buna.... 7 De la: pisoias01 24 Decembrie 2010 16:38
Setari Cookie-uri