AIORELATIECUDUMNEZEU?

sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:23
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:45
grecii
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:52
Eu stau intr-un loc foarte occidental....dar asta nu inseamna ca nu e plin de tot felul de orientali pe aici. Sunt chiar multi.
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:58
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 18:52:08grecii

Pai au legatura grecii.....razboaiele cu turcii pentru insule...de unde sa fure si ei ideea? Ca doar se fac buni cu asta. Dar stiu ei exact ce nseamna acel ochi?
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:39
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:58:43Eu stau intr-un loc foarte occidental....dar asta nu inseamna ca nu e plin de tot felul de orientali pe aici. Sunt chiar multi.

Ce sa ii faci...toti avem tendinta sa plecam intr-un loc mai bun...viata este grea...dar "orientali" adica rromi? Ca ei copiaza pana si muzica...
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:41
Nu draguta mea. Stau in Germania si e plin de turci,arabi si alte neamuri orientale pe aici. Asta voiam sa zic
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:45
sari, am cumparat din grecia un ochisor albastru cum il descrii tu. si spun ca e pentru protectie, deochi si viata lunga.
eu l-am luat ca-i frumos si-l port ca pe o bijuterie.
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:45
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:45:35Nu draguta mea. Stau in Germania si e plin de turci,arabi si alte neamuri orientale pe aici. Asta voiam sa zic

parca am banuit ca este vorba de Germania...stiu ca asa este..daca Hitler ar fi stiut cine ii sunt viitorii conationali ar fi atacat alte tari...dar nu astiut saracul...si s-a otravit cand si-a dat seama de eroare. Fac haz de necaz sa stii.
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:55
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:45:38sari, am cumparat din grecia un ochisor albastru cum il descrii tu. si spun ca e pentru protectie, deochi si viata lunga.
eu l-am luat ca-i frumos si-l port ca pe o bijuterie.

pana la urma nu este decat o bijuterie. Depinde de tine daca il porti pentru ceva. Ca si cruciulita. Tot bijuterie. Singura deosebire este ca ochisorul nostru nu este scump si il poate cumpara oricine. Este doar o bijuterie. Noi il facem s afie considerat talisman. Poti purta la fel si un cristal (cuart). Orice doresti. Stiu ca este frumos.
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:58
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 19:55:47
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:45:35Nu draguta mea. Stau in Germania si e plin de turci,arabi si alte neamuri orientale pe aici. Asta voiam sa zic

parca am banuit ca este vorba de Germania...stiu ca asa este..daca Hitler ar fi stiut cine ii sunt viitorii conationali ar fi atacat alte tari...dar nu astiut saracul...si s-a otravit cand si-a dat seama de eroare. Fac haz de necaz sa stii.


De ce "de necaz" ? Convietuirea mai multor etnii in aceeasi zona mi se pare chiar educativa... Gandeste-te numai cate produse culinare avem sansa sa gustam....
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:35
Ete na, copila tot rock ascult.
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:51
Nu sunt eu chiar asa demult aici...si io am prins Cenaclul si muzica lui Mirabela si Similea "in voga".
Doar de cativa ani...
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:55
De la: Axl_R, la data 2012-11-23 20:51:44Ete na, copila tot rock ascult.

Dar ce ai vrea sa ascult? Am fost invatata de prietenii fetei mele sa fac si pogo cu ei am ras de am murit! Ne imbranceam unul in altul mai ceva ca la spitalul de nebuni hahahahhaha
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:59
De la: Rotty, la data 2012-11-23 20:55:45Nu sunt eu chiar asa demult aici...si io am prins Cenaclul si muzica lui Mirabela si Similea "in voga".
Doar de cativa ani...

Contrar "cititorilor" de Biblie, sunt "adepta " ACDC ! Sa vezi critici!
After Christ Devil Comes!
Sa le traduc?
Dupa Christos vine Diavolul.
Vreau critici..........
Mai ales cu TNT...........
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:01
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 20:59:50
De la: Axl_R, la data 2012-11-23 20:51:44Ete na, copila tot rock ascult.

Dar ce ai vrea sa ascult? Am fost invatata de prietenii fetei mele sa fac si pogo cu ei am ras de am murit! Ne imbranceam unul in altul mai ceva ca la spitalul de nebuni hahahahhaha


Io vb de mine.
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:03
De la: Axl_R, la data 2012-11-23 21:03:39
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 20:59:50
De la: Axl_R, la data 2012-11-23 20:51:44Ete na, copila tot rock ascult.

Dar ce ai vrea sa ascult? Am fost invatata de prietenii fetei mele sa fac si pogo cu ei am ras de am murit! Ne imbranceam unul in altul mai ceva ca la spitalul de nebuni hahahahhaha


Io vb de mine.

pai tu tot copila te crezi?
Na intra pe netlog sa vezi copilareala si mai si...Zbanghia1923 ...tot Sarikiz este...mori de ras...daca citesti...fac haz de necaz...na, ca fac si eu ca aia cu emisiunea tv...dar am vazut ca esti de gasca si m-am desconspirat...
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:10
Promit, o s te caut.
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:33
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 17:36:49İmi cer scuze pentru "clonarea" mesajului (dublu), dar deja am vazut ca se bat campii si am gresit.


nu "fica" mea... greseala e omeneasca ! fa matale maine 10 matanii si Cel de Sus care ne iarta toate greselile, te va iarta !!!
barboneli
Postat pe 23 Noiembrie 2012 22:25
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg

barboneli
Postat pe 23 Noiembrie 2012 22:50
pai Hitler a fost un om diabolic care a avea un plan diabolic sa ii duca pe oameni la moarte..
Si Hitler i-a manipulat pe barbati,,,pt ca ei nu au caracter si habar nu au pe ce lume traiesc...Ce stiu barbatii,,,sa proasteasca femeile in rest nu sunt in stare de nimic

Hitler i-a manipulat pe nemtii aia destepti,si nu doar nemtii,,care acum cand il vad la televizor rad ca niste prosti..
dar cand traia Hitler i-a manipulat pe toti barbatii,,i-au coiat gandirea,,chiar si mustata.Hitler era puternic,,,dar negativ,,el avea un plan a lui satan sa ii duca pe oameni la moarte si barbatii l-au urmat pt ca nu au minte,,nemtii aia destepti adica care se cred destepti

ce crezi ca daca apare un alt nebun ca Hitler,,,ambitios ca sa faca un alt razboi mondial,,,este foarte usor sa fie influentati barbatii,,,la cat de prosti sunt si nu au caracter...si principii de aceea sunt asa de usor de manipulat


la fel cum si biserica ii manipuleaza pe oameni.....liderii bisericii ii duce pe oameni la moarte spirituala
pt ca preotii nu sunt pocaiti,,ei sunt niste ipocriti avari dupa bani
ingerasulluptator
Postat pe 24 Noiembrie 2012 00:22
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:15:33
De la: Rotty, la data 2012-11-23 17:52:51Sari...ti-am zis eu ca o sa-ti faca Ingerasul capul mare ?...

Mor de ras....crede-ma cand am citit ce ai scris...
Capul mare il am de cand m-am nascut. Deja explodeaza si nu am pus bomba tero eu! Ci ingerasul e tero cu toti hahahaha Deci muslima nu este tero :D
Dar si ea este un ingeras, acum depinde ca si Satan (Sheitan) tot inger este....decazut...si negru...noroc ca azi mi-am gasit talismanul contra deochiului si durerilor de cap...pe bune...si noi avem asa ceva..un ochi albastru cred ca ai vazut pe la mare sau prin magazine...cau un iris de ochi care se poarta ori ca bratara, ori la gat. Protejata sunt acuma de ngeras. Nu imi mai pasa.
Chiar o ador. De fapt, consider ca este un suflet chinuit. Prea trist. Cu spaime multe.
Este bine ca si-a gasit dragostea in adorarea lui İsus. Ea are nevoie de iubire si o gaseste in İsus care ii ofera macar mental aceasta iubire. El nu o tradeaza ca alti barbati.
Psihologic o inteleg ca s-a refugiat in adorarea lui İsus. Dar fuge de realitate, si greseste.
Vorba lui Cosbuc in poezia "Lupta vietii"
"O lupta-i viata deci te lupta
Din dragoste de ea, cu dor"
Cred ca am citat cum trebuie.
Este un suflet chinuit si o inteleg. Cu toate ca ma scoate din fire pe moment, dar si mie imi pare rau ca explodez. Doresc sa o aduc cu picioarele pe pamant, nu in ceruri, ca inca mai are de trait multi ani de aucm incolo!
İngeras, zambeste si treci mai departe ca viata este o lupta continua....Razi si tu cu noi mai mult....Viata este scurta ingerasule si mai ales LUPTATOR. Cu viata sa fii "luptator", cu tine mai ales. Ca ai de trecut traume multe. Cu putin ajutor din partea noastra , a prietenilor virtuali, treci. Si razi cand citesti, destinde-te mai mult.
Tu spui ca ai o relatie cu Dumnezeu, dar trebuie sa ai si cu oamenii! Asta ne e soarta. Sa imparitm acelasi pamant. ce am azi de sunt asa de intelegatoare? Nu pricep! Sunt deraiata de pe sine! Si bucuroasa pentru cele cinci goluri primite de steoaia!



pai eu m-am pocait de pacate si nu mai fac rautati...nu ma razbun ci doar imi impun punctul de vedere

numai ca razbunarea se practica doar de oameni lenesi

pai eu l-am rugat pe Dumnezeu sa ma ajute sa imi formez un caracter sa am principii statornicee si sa ma imbogatesc sufleteste...

eu nu vreau sa ma iau dupa mintea barbatilor,,,care se gandesc doar la perpetuarea speciei si la facut femeia servitoare si sa profite de ea...Femeia trebuie sa faca sex,,copii si sa faca ea toata treaba.barbatii sa primeasca toate de-a gata

eu vreau sa am caracter pt ca nu vreau sa fiu manipulata de un nebun ca Hitler sa particip la razboi mondial

si nici nu vreau sa fac rau,,,sa distrug caractere..ci vreau din contra sa le incurajez sa creada ca mai exista si oameni cu bun simt si cu principii
ingerasulluptator
Postat pe 24 Noiembrie 2012 00:28
pai eu m-am pocait de pacate si nu mai fac rautati...nu ma razbun ci doar imi impun punctul de vedere

numai ca razbunarea se practica doar de oameni lenesi

pai eu l-am rugat pe Dumnezeu sa ma ajute sa imi formez un caracter sa am principii statornicee si sa ma imbogatesc sufleteste...

eu nu vreau sa ma iau dupa mintea barbatilor,,,care se gandesc doar la perpetuarea speciei si la facut femeia servitoare si sa profite de ea...Femeia trebuie sa faca sex,,copii si sa faca ea toata treaba.barbatii sa primeasca toate de-a gata

eu vreau sa am caracter pt ca nu vreau sa fiu manipulata de un nebun ca Hitler sa particip la razboi mondial

si nici nu vreau sa fac rau,,,sa distrug caractere..ci vreau din contra sa le incurajez sa creada ca mai exista si oameni cu bun simt si cu principii


ingerasulluptator
Postat pe 24 Noiembrie 2012 00:30


eu nu... dar altii au... !!!


http://youtu.be/1hm_b5rfePk
barboneli
Postat pe 27 Noiembrie 2012 11:49
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:25:59
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 17:36:49İmi cer scuze pentru "clonarea" mesajului (dublu), dar deja am vazut ca se bat campii si am gresit.


nu "fica" mea... greseala e omeneasca ! fa matale maine 10 matanii si Cel de Sus care ne iarta toate greselile, te va iarta !!!

Barbo??? Matanii eu??? Cred ca glumesti.....Mai bine ma "sinucid" prin TNT decat sa fac matanii....care dintre fetele gemene iti plac? Ca pe aici pe site am gasit doua gemene surori...Dar intrebarea este daca nu cumva altcineva organizeaza totul...eventual "propetarul" lor acre avea gaura la banci le din parc si dorea acoperirea lor prin orice metoda...sunt si inregstrari....
Sarikiz
Postat pe 27 Noiembrie 2012 18:37
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....
Sarikiz
Postat pe 27 Noiembrie 2012 20:23

asa e... !!!
barboneli
Postat pe 28 Noiembrie 2012 12:32


nu mai tin minte cum ii zicea topicului ala unde se vorbea de religii... asa ca postez aici ! si aici e on line, nu ?


http://img.garbo.ro/comunitate/photos/7/0/9/4539071.jpg
barboneli
Postat pe 28 Noiembrie 2012 13:05
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 18:37:56
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:25:59
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 17:36:49İmi cer scuze pentru "clonarea" mesajului (dublu), dar deja am vazut ca se bat campii si am gresit.


nu "fica" mea... greseala e omeneasca ! fa matale maine 10 matanii si Cel de Sus care ne iarta toate greselile, te va iarta !!!

Barbo??? Matanii eu??? Cred ca glumesti.....Mai bine ma "sinucid" prin TNT decat sa fac matanii....care dintre fetele gemene iti plac? Ca pe aici pe site am gasit doua gemene surori...Dar intrebarea este daca nu cumva altcineva organizeaza totul...eventual "propetarul" lor acre avea gaura la banci le din parc si dorea acoperirea lor prin orice metoda...sunt si inregstrari....
magarule in loc sa te inchini la Dumnezeu mai bine te inchini la pasarica la gemene..Sa ma ierte ica ca vb asa pe topikul ei.
ingerasulluptator
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:00
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 20:23:36
De la: barboneli, la data 2012-11-23 22:50:30
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 18:45:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 18:23:26sari ochi din aia am vazut ca pe aici sunt destule magazine "orientale" ca sa zic asa....dar nu stiam ce insemnatate are. Multumesc

protectie. Mai ales mentala. de deminii pe care ii avem in creierii "personali". Dar eu nu stau intr-un loc "oriental" si gasesc greu si numai imitatii. fac altii de pe urma noastra a turcilor si tatarilor....


la ce te refri cand spui "imitatii"... ??? pai crezi ca "originilalu" e mai bun, mai efectiv... ??? la asta te referi, nu ?


asta e "originalul"... restul sunt toate imitatii.... ! semnificatia o gasesti in Cabala... daca ai de a face cu mistica....

http://omtv.co.il/wp-content/uploads/2014/01/1541-1024x768.jpg


http://blog.tapuz.co.il/hasartainhora/images/3643240_8.jpg

http://blog.tapuz.co.il/jacobe/images/3556347_22.jpg


Eu nu am zis draga Barbo ca face minuni...omul face minuni prin autosugestie poziitva...cel care este mai slab se poate folosi de o margica sau de o cruce....

pai o cruce sau o iconita te face sa te simti mai aproape de Dumnezeu...
Important sa iti dai si o sugestie pozitiva constructiva..
vezi ca nu iti dai vreo sugestie care pare pozitiva dar are final distructiv...
daca esti baiat cuminte si cinstit si nu profiti si nu faci rau,,Dumnezeu te ajuta sa ai o gandire pozitiva constructiva
ingerasulluptator
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodiac un rac si o racoaica 6 De la: emilly_dy 29 Decembrie 2010 19:44
prelungirea indemnizatiei la 3 ani 4 De la: garbo066663 1 Noiembrie 2010 11:41
Ati spart cani,borcane,farfurii...de furie...de neputinta? 71 De la: carcotasha 9 Septembrie 2011 23:51
Toleranta 109 De la: xenaprintesarazboinica 30 Decembrie 2010 18:16
NOTARUL 99 De la: cricat 12 Septembrie 2011 19:30
Setari Cookie-uri