adeverinta pt medic

Buna fetele.O intrebare as avea si eu.Sunt in perioada de crestere a copilului si am nevoie de o adeverinta pt med de fam cum ca sunt platitor de cnsas ,dar firma la care am lucrat a dat faliment si nu au voie sa mai elibereze nici un document.De unde pot lua adeverinta?De la asistenta sociala sau de la camera de munca?
merci!
ina_rebeca
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:48
De la Casa de Asigurari de Sanatate la care a cotizat lunar firma la care ai lucrat.
Kamelya_kidz
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:31
Dar pentru medicul de familie ,daca esti in indemnizatie de crestere a copilului poti duce cuponul care il primesti lunar,asta daca primesti prin posta,daca nu e mai complicat.Tre sa mergi la primarie.
bau
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:47
eu stiu ca de la casa de asigurari de sanatate dar de ce ii trebuie adev daca tu nu lucrezi?
Szilvia_kidz
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:06
pai tocmai ca nu lucreaza,asa ca la doctor tre sa duca cuponul de indemnizatie,in nici-un caz adeverinta.
bau
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:11
pai asa zic si eu bau,cred ca nici medicii nu mai stiu ce vor
Szilvia_kidz
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:22
poate sa duca tatal o adeverinta, nu? doar e si copilul lui, nu vad care e problema...
pinicuta
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:13
ina rebeca m-am confruntat curand la schimbarea medicului de familie cu o problema ca a ta,mi-am schimbat medicul de fam si mi sa cerut o adeverinta dar poti lua adeverinta de la sotul tau daca munceste cu forme legale daca nu de la csas poti lua de acolo precum ca sa platit catre ei.
anaROBERT
Postat pe 16 Aprilie 2010 01:41
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 26 Aprilie 2010 02:49
adecerinta pentru plata contributiilor de sanatate se cere la casa de sanatate de unde ai domiciliul ( te ia dupa codul numeric personal)
sper ca firma a fost din bucuresti si tu ai domiciliul tot pe buc.
daca nu.....se complica....,dar acolo te interesezi
Capra_cu_3_iezi
Postat pe 9 Mai 2010 03:39
adeverinta de la sotul de la munca am dus si eu ,desi vroia sa aduc de la servici ansa cum eu am niste probleme de sanatate a fost buna si adeverinta de la sotu.....antreabati medicul ...........
claudia_mami_kidz
Postat pe 9 Mai 2010 09:30
sunt asistenta la un medic de fam.Daca esti in concediu de cresterea copilului trebuie sa duci copie dupa decizia pe care ai primit-o de la directia de asistenta sociala.Adeverinta de la sot nu te ajuta,numai pe persoanele care nu au venit(coasigurate
peta_peta47
Postat pe 9 Mai 2010 12:22
Din cate stiu eu tu trebuie sa duci o adeverinta de la casa de pensii fiindca cei de acolo stiu ca tu esti in concediu de crestere a copilului pana la 2 ani. Si eu mi-am trimis sotul sa-mi ia adeverinta (i-am dat un cupon si cartea de identitate) si a fost si la ITM si la asigurarile de sanatate si de la asigurari l-a trimis la casa de pensii, dar acolo nu a vrut sa-i dea lui adeverinta deoarece nu elibereaza decat persoanei care solicita si probeaza ca este in concediu de crestere a copilului. Asa ca trebuie sa ma duc eu cu cuponul si o cerere tip , pe care a primit-o sotul de acolo.
bogoaica
Postat pe 10 Mai 2010 08:38
Trebuie sa va prezentati la agentia de prestatii sociale, pentru ca fiind in concediu de crestere si ingrjire copil ei sunt in masura sa va elibereze aceasta adeverinta
kitty_kidz
Postat pe 12 Mai 2010 15:06
kidz59 i-ti multumesc pt rsp.trebuie sa il scoata pt ca se misca dar nu f rau, iar in spatele lui ia iesit celalalt.
delly003698
Postat pe 12 Mai 2010 17:37
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:12
deci:in urma vizitei la salina vezi primi adeverinte medicale
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 14:13
salina, de ce nu vb si tu cu admin, ca ei chiar te pot ajuta la reclama, uite cum e mesajul care apare la fiecare sfarsit de pagina, poti sa le zici sa posteze automat si mesajele tale.
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 14:14
Mersi de sfat, poate vorbesc cu ei. O zi buna.
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:22
da chiar asa, cu botezurile la salina cum a ramas? ati initiat ceva in sensul asta sau a ramas la stadiul de sugestie?
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 14:22
salut Salina!!!
Pinicuta eu am fost la salina si mie mi-a facut bine...nu fac reclama dar macar salina mai si vorbeste cu noi .... nu ca banca din fundul paginii
alinakatt
Postat pe 4 Iunie 2010 14:24

nu am nimic cu ea, doar ma amuz cand vad reclama la un tipic X si incerc sa fac legatura intre reclama si acel topic. stiu ca e f bine sa mergi la salina. chiar nu am nimic cu nici o salina, numai bine la toate salinele si cat mai multi vizitatori! chiar asa, aveti deschis si o mini-cafenea ceva la salina aco,lo? sa bea lumea un ceai, o cafeluta, o bere, sa manance o maslina ceva? (idee)
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 14:26
salina e fata faina am cunoscut-o personal dar nu avem voie sa consumam nimic pe durata unei sedinte si nici dupa maca o jumate de ora
alinakatt
Postat pe 4 Iunie 2010 14:29
da? de ce? nu stiam, ba chiar stiu saline unde au loc cu bancute si servesc diverse...
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 14:31
Ma... nu stiu...cred ca salina stie sa-ti raspunda cel mai bine de ce nu-i voie...
alinakatt
Postat pe 4 Iunie 2010 14:34
Am luat aceata adeverinta de la Agentia de prestatii sociale (sotul meu imi spusese ca se numeste casa de pensii si eu am transmis acelasi lucru, scuze). M-am prezentat personal cu C.I., am completat o cerere si mi-a fost eliberata adeverinta in 2 minute.
bogoaica
Postat pe 4 Iunie 2010 22:15
Nu este bine sa consumi lichide sau mancare in timpul si imediat dupa sedinta de tratament pt ca aerosolii se depun in cavitatea bucala, pe esofag si in general pe intregul sistem respirator si se pierde din eficienta daca acesti aerosoli sant diluati. Nu este interzis sa consumi, dar e mai eficient daca te abtii. Desigur ca e mai greu unui copil sa-i explici ca nu are voie sa bea apa, asa ca depinde de fiecare mama cum gestioneaza situatia. Va doresc o zi buna! ( P.S.: Grazie Alinakatt, ma tu non hai idea di che ha scritto sul forum.)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 5 Iunie 2010 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
somaj dupa ccc 5 De la: lilicrst 10 Decembrie 2010 13:28
Ce marca de scaun de masa sa aleg? 4 De la: garbo_384177 15 Iulie 2014 13:02
artrita la copii 2 De la: horobeanu 20 Aprilie 2009 21:25
vand infacol 1 De la: kidz003400 17 August 2009 15:43
luare in spatiu 1 De la: garbo_467352 20 Mai 2017 00:57
Setari Cookie-uri