teste sarcina fals pozitive?

buna sunt noua aici si as dori sa va intreb cate cceva. din experienta voastra stiti cumva daca testele de sarcina pot fi si fals pozitive. eu si sotul meu ne dorim mult mult de tot un bebe si incercam de vreo patru luni sa facem sa vina si la noi minunea aia mica. eu am o menstr foarte nereg cel ma mult a durat 36-37 de zile ,acum ultima data am avut in 6 noiemb si teoretic nu pot zice ca a intarziat dar azi am facut un test si a iesit imediat dupa liniuta de control si a 2a liniuta, cu ceva zile in urma am mai facut un test( ca ce sa faci nerabdarea nu iarta pe nimeni) si atunci a 2a lin se vedea doar din anum unghiuri, acum se vede clar, numa ca am dureri de burtica ca la menstruatie si tare nu as vrea sa vina "musafirii" dar voi ce imi puteti spune e sarcina sau nu ?sa ne bucuram sau sa mai asteptam? va multumesc anticipat.
danicosmi
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:18
buna..in general testele de sarcina au o probabilitate de 99%....dar nu intotdeauna.cel mai bine iti faci analiza de sange si ai raspunsul imediat.iar simptomele difera.eu am avut aceleasi simptome ca si cd mi-ar fi venit,....numai ca eram insarcinata.

mai stai cateva zile si mai fa inca un test si daca iese pozitiv atunci e clar ca ai ramas.

succes

horobeanu
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:24
multumesc mult de raspuns chiar nu ma asteptam sa imi raspunda cineva asa de repede ,sa speram ca si la mine va fi un bebita. multumesc mult inca o data
danicosmi
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apropo de concediul de maternitate 1 De la: kidz001722 6 Octombrie 2009 19:52
Dintisorii!!!! 6 De la: Gili 11 Decembrie 2009 15:31
bubite din cauza caldurii! 31 De la: nicoletta_kidz 4 Iulie 2010 23:46
Bani in plus la medic 1 De la: danielatontsch 23 Octombrie 2009 17:59
lary 2 De la: kidz000722 14 Mai 2009 08:42
Setari Cookie-uri