Samponul pt bebe!!!

buna mamici....vroiam sa va intreb ce sampon folositi pt bebeii vostri?

Bia are 1 an si 3 luni si folosesc Jonson Baby de cand s-a nascut.

de vreo 2 saptamani am observat ca se tot scarpina in cap si are o iritatie rosie. nu stiu daca e de la sampon dar ma gandeam sa incerc si sa-l schimb. si de aceea va intreb voi de care folositi? care e mai bun?

va multumesc
horobeanu
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:00
Salutare!Noi am folosit produsele de la Nivea inca de cand s-a nascut Darius , insa de curand am primit de la soacra mea un sampon si gel de la bubchen care este grozav.In sensul ca imi era frica sa incerc alt produs.De la aceasta firma am mai folosit si crema de fundulet si era si ea foarte buna , iar pretul este acceptabil.Poate te ajuta cu ceva.....
adelafistis
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:12
Buna!Eu am folosit" Champo bebe" din gama Mustela de cand s-a nascut si pana acum (Ingrid are1anisor si 3luni) si nu am avut nici un fel de probleme.
happy_girl
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:53
buna mamicutelor! noi folosim johnson's baby de knd s-a nascut(akum are 4 luni) eu ma gandeam k e bun dar akum k am vazut msg dak ma gandesk shi bb meu are ceva pata rosie dar asa mai spre gat,chiar la ceafa .pana akum nu i-am dat importanta dar akum ma gandesc oare de la shampon sa fie?
eu_mino
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:18
si al meu are pata rosie la ceafa.eu zic sa nu-i dai importantza,ca o sa treaca in timp
iullius
Postat pe 31 Octombrie 2009 08:50
fetelor va recomand gama mustela..este intradevar mai piperata la pret dar merita...iar gelu de dus pe care il am eu este si sampon si il folosesc de 3 luni de cand s a nascut printesa si nu am probleme.pupici
carter
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:21
eu pentru bb folosesc de la nivea tot,si ii merge ffffff bine,iar pt fundulet bepanten, si pt vergeturile mele folosesc crema de la mustela si intradevar de 10 luni de cand am nascut sau diminuat vergeturile,asa ca recomand si eu gama mustela
mada_sabina
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:31
mersi iullius pt. raspuns...m-ai linistit.eu folosesc shi ulei cu kre i fac masaj dupa baitza( adora baitza shi masajul) tot johnson's baby...
eu_mino
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:45
Buna! Si noi folosim tot gama Johnson`s baby :sampon,gel de dus si crema pt masaj, care apropo e f buna si pt iritatiile funduletului! Nu am avut nici o problema, nici iritatii, nici cojite de cand s-a nascut Mihai (acum are 1 an si 2 luni).
kidz001967
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:29
uite ce am patit io.ca zice ca depinde si cum inveti copilul..primele 6 luni iam luat sapun de la chico pt ca am primit un sapun si am mers cu el mai departe si restul de la nivea,iar de la 6 luni folosesc absolut totul de la nivea.e de sf marie am primit un spumant de la jonson si sa iritat asa ca depinde cu ce il inveti..pupici la bebei
mada_sabina
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:39
Multe mamici se plang de samponul Jonson.La farmacia cumnatei mele au ajuns o gramada de bebei "arsi" la piele de la acest sampon.Avetzi grija.
ina_rebeca
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:56
mai degraba folositi un sampon ptr copii de la Plafar, e mai sigur, plus ca si creme, unguent de galbenele sau ulei de masline....sunt f bune!
.....................................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=10
adika_kidz
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:18
buna,
si no folosim tot johnson ,sampon si sapun de cand s-a nascut ,si acum andra are 4 ani si 3 luni,nu am avut niciodata probleme de genul asta.in tot acest timp nu am schimbat niciodata smaponul si sapunul, eu cred ca depinde foarte mult de pielea copilului pupici la toate mamicile si la toti bebeii
cucoanesm
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:21
Ce ziceti de produsele de la Sanosan?Eu pe acelea le folosesc, de la sampon, la creme pentru bebe si sunt foarte multumita de ele. Am auzit ca cele de la Johnons Baby nu sunt prea grozave. Pe timpul sarcinii, m am uns cu ulei de la Johnsons si nu am facut nici o vergetura. Deci eu zic ca sunt destul de bune si acestea.
mistyka
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:13
Bogat in extract de galbenele, atenuant si calmant, gelul delicat spumant pentru corp si par Klorane Bebe actioneaza foarte delicat asupra pielii sensibile si parului delicat al copilului. Poate fi utilizat chiar de la nastere, fiind esential pentru igiena zilnica a nou-nascutilor si copiilor mici. Promotie pe myriam.ro: http://www.myriam.ro/klorane-bebe-duo-pack-gel-spumant-2500ml-p-20371
garbo_409944
Postat pe 15 Mai 2015 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi este frica sa raman insarcinata. 20 De la: casperphantom 18 Noiembrie 2010 18:53
inrijoare 6 De la: garbo273075 2 Octombrie 2012 07:53
Sfecla rosie 8 De la: vasilicasavoiu 12 Martie 2009 11:53
lapte matern 8 De la: ina_rebeca 18 Ianuarie 2010 11:59
cum scapam de hemoroizi?? 10 De la: oanaoaky 4 Aprilie 2014 15:44
Setari Cookie-uri