anticonceptionalele in timpul alaptarii???

fetelor voi luati anticonceptionale si alaptati?si dak da care? ca mie mi a zis medicul ca ingrasa ffff mult cele speciale ptr perioada alaptarii.k ni s a dat verde la pat
carter
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:37
ubita cred ca "verde la pat" a picat numai bine pt amandoi dupa lunga pauza . Mie medicul ginecolog, mi-a prescris Cerazette pt ca merg cu alaptarea, le-am luat si stau cu ele in dulap , mi-e teama sa iau, nu stiu de ce, nu am folosit niciodata anticonceptionale, dar am inteles ca sunt foarte bune. Cel mai bine insa, parerea mea, e ca ar trebui sa-ti recomande medicul tau ce sa iei
aly_raz
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:45
daaa...a picat bine dar eu am niste emotii ...k am inteles ca doare tare ...pai tocmai asta e..k ce mi a recomandat mie medicul mi a si zis k ingrasa ffffff tare......cred k o sa ramanem la prezervativ pana incetez cu alaptatul.pupici
carter
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:50
ai nascut normal? de ce sa te doara?
partea cu ingrasatul nu stiu cat de adevarata este, acum depinde de corpul tau si cum reactioneaza la anticonceptionale, daca ai mai folosit cred ca tu iti poti da seama daca are dreptate medicul. Oricum, noi iti dorim numai bine si sa iasa asa cum vrei tu "seara magica", fara dureri si doar cu implinire si satisfactie maxima
aly_raz
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:00
carter
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:52
eu am nascut am doi copii si eau anticonceptionale normale
si pot sa spun ca ma cam mentin nu ma ingrasa nici nu slabesc
dar cat am avut dupa sarcina putin am slabit dar asta e nus chir asa mare as vrea si eu sa mai slabesc dar nici nu eau proporti si nici nu scad
garbo032518
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:55
luissa tu ai luat anticonceptionale normale in timp ce alaptai? k am inteles ca trec in lapte cele normale.pop
carter
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:18

Din cate stiu nu se dau anticonceptionale - vezi mai multe detalii despre alaptat aici http://www.sfatulmedicului.ro/Lauzia/alaptarea_1098
kidz003638
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand carucior Primii Pasi model H309 si scaun masina 1 De la: simi_clau 15 Aprilie 2010 23:41
bacterii, virusuri, excremente, poluanti de orice fel, iata ce contine apa 1 De la: adrianasuciu 5 Septembrie 2010 07:39
RUGAMINTE... 1 De la: deliarebecca 24 Februarie 2009 08:28
MAMICI SI CRESE DIN TARGOVISTE 45 De la: ginutavrabiuta 19 Decembrie 2013 16:09
Caut carucior de greutate mica 6 De la: garbo_382145 3 Octombrie 2013 23:09
Setari Cookie-uri