sughit

am un baietel de 2 luni si nu stiu din ce cauza sughita
kidz007017
Postat pe 23 Februarie 2010 17:09
este normal sa sughite...copilul meu sughite de cand era in burtica....nu ai de ce sa-ti faci griji.
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 17:21
inghite aer atunci cand papa si nu numai, nu-ti face griji, e ceva firesc. Ca sa-i treaca mai repede ii poti pune pe limbuta o picatura de zeama de lamaie sau portocala. Multa sanatate.
aly_raz
Postat pe 23 Februarie 2010 17:34
Cauzele sunt diverse ...poate sa aibe un gol de aer in stomac,poate sa-i fie frig,poate sa fie ud....pot fi multe cauze ...dar e ceva normal.
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 17:37
sigur mony, eu am spus doar motivul pt care sughite cel mai des, pupici
aly_raz
Postat pe 23 Februarie 2010 17:40
In primele sale luni de viata, poti fi sigura ca bebelusul tau va sughita la intervale regulate. Acest lucru se intampla cel mai adesea dupa ce bebelusul este hranit. Vestea buna este ca acest lucru este foarte normal si nu ai de ce sa-ti faci griji.

Sunt foarte multe sanse ca fiecare mamica sa-si fi simtit bebelusul sughitand inca de cand acesta era in burtica. Studiile au aratat ca sughitul fatului poate aparea inca din a 6-a saptamana de la conceptie. Cu toate acestea, mama nu le poate simti decat in al doilea trimestru de sarcina.
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:41
asa e anaROBERT
bau
Postat pe 25 Februarie 2010 00:48
si noi am sughitat foarte mult am o prietena care mereu imi spunea ca poate avea probleme cu inima si din cauza asta sa sughite asa des si evident m-am speriat si m-am dus la control cu el nu era nici o relevanta intre sughit si inima dar na totusi m-am calmat.
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:51
fetelor am incercat si eu sa ii dau fetitzei cand sugite cateva picaturi de suc de portocale ca inainte tot de lamaie ii dadeam.,.. si facea niste grimase..:).. dar cel de portocale ii place .. nu se stramba de el si are acelasi efect, imediat ii trece...
adryaana
Postat pe 26 Februarie 2010 13:11
si eu ii dadeam cand sughita ori lamaie ori portocala dar nu suc sa bea ci ii puneam pe buza sau ii dadeam cu degetul in gurita zeama dar foarte putina si isi revenea dar acum bea si ceai si apa si isi revine mai greu
anaROBERT
Postat pe 26 Februarie 2010 16:37
nici eu nu ii dau sa bea suc.. doar vreo 2,3 picaturi... dar no.,.. portocala nu e asa acra:)
adryaana
Postat pe 27 Februarie 2010 15:28
sau zahat pus un pic pe buza
viobregar
Postat pe 27 Februarie 2010 15:31
asta cu zaharul chiar nu o stiam dar o sa o folosesc
anaROBERT
Postat pe 3 Martie 2010 00:31
eu o stiam
bau
Postat pe 3 Martie 2010 00:33
am aflat-o si eu acum,in caz ca nu voi avea in casa portocala sau lamaie si cu apa nu ii trece voi face si eu cu zaharul
mai invat si eu cate ceva
anaROBERT
Postat pe 3 Martie 2010 00:34
am aflat-o si eu acum,in caz ca nu voi avea in casa portocala sau lamaie si cu apa nu ii trece voi face si eu cu zaharul
mai invat si eu cate ceva
anaROBERT
Postat pe 3 Martie 2010 00:34
si puiuta mea sughita f des desi avem deja 10 luni deci suntem maricutze dar tot mai sughita de trei patru ori pe zi si nu neaparat dupa mese , o fi normal ?
cory_emy
Postat pe 14 Martie 2010 18:36
cory_emy e ceva normal si adultii sughit,deci la orice varsta e normal
bau
Postat pe 14 Martie 2010 18:42
In primele sale luni de viata, poti fi sigura ca bebelusul tau va sughita la intervale regulate. Acest lucru se intampla cel mai adesea dupa ce bebelusul este hranit. Vestea buna este ca acest lucru este foarte normal si nu ai de ce sa-ti faci griji.

Sunt foarte multe sanse ca fiecare mamica sa-si fi simtit bebelusul sughitand inca de cand acesta era in burtica. Studiile au aratat ca sughitul fatului poate aparea inca din a 6-a saptamana de la conceptie. Cu toate acestea, mama nu le poate simti decat in al doilea trimestru de sarcina.

am mai scris asta pe undeva pe sus dar ma repet si pt alte mamici care nu au vazut
anaROBERT
Postat pe 15 Martie 2010 15:28
si bebytza mea sughite fff mult...la noi e si chestie genetica....socrul meu sughite pana nu mai poate eu de obicei ii dau cv sa bea si ii trece imediat
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 15 Martie 2010 19:04
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:40
multumesc de raspuns , ma pseriasem mai mult de sughit ptr ca am auzit ca poate avea prb cu inima daca sughita prea des dar cred ca e doar o prostie de babe!
cory_emy
Postat pe 16 Martie 2010 14:43
cory_emy si eu am auzit ca daca o persoana sughita foarte des si foarte mult sunt necesare niste controale amanuntite ca ar putea avea legatura cu inima.

si eu m-am speriat cand copilul meu sughita la intervale regulate de zici ca era pus la comanda ,si am consultat pediatra si nu era cazul este ceva normal.

Daca ti se pare ca reprizele de sughit ale bebelusului tau sunt foarte dese sau acestea sunt insotite de voma si iritabilitate trebuie sa anunti medicul.

anaROBERT
Postat pe 24 Martie 2010 00:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAMICI DIN JUDETUL SIBIU 5 De la: tatusilvia 9 Aprilie 2009 21:32
PRIMII DINTISORI 7 De la: Alina80 4 Septembrie 2009 20:23
Ce parere aveti despre Osvar Florina? 1 De la: denisse17 14 Februarie 2012 01:30
constipatia 15 De la: ina_rebeca 23 Februarie 2011 11:26
infectie urinara klebsiella 4 De la: cristinel_luncanu 2 Februarie 2009 17:56
Setari Cookie-uri