IN ACEST ARTICOL:
Monique Lhuillier primavara/vara 2014: Coafuri create de Bob Recine pentru Moroccanoil

Monique Lhuillier primavara/vara 2014: Coafuri create de Bob Recine pentru Moroccanoil

Inspiratie Monique Lhuillier:

In acest sezon m-a inspirat eleganta veritabila, care se foloseste de culori intense, luminoase si de siluetele moderne, feminine” a declarat Monique Lhuillier.

Coafura:

Pentru colectia Monique Lhuillier primavara/vara 2014, Bob Recine, stylist Moroccanoil, a creat coafuri geometrice, cu accente sculpturale minimale, adaptate schimbarilor climaterice specifice acestui sezon. Aspectul natural, despletit al pletelor netede si lejere este perfect pentru zilele linistite de vara. “Creatiile lui Monique din acest an sunt extraordinare - colorate, vaporoase, cu forme geometrice. Am fost inspirat de eleganta lor delicata, de formele moderne si de intensitatea tesaturilor feminine” a declarat Recine.

Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice. Starurile divertismentului thailandez devin ambasadori de brand Tommy Hilfiger Începe a doua ediție a Mercedes-Benz Bucharest Fashion Week – evenimentul de anvergură internațională din România Începe Romanian Jewelry Week 2025: a VI-a ediție a celui mai important eveniment de bijuterie din România

Cum a fost creat look-ul:

• “Am impartit parul in doua sectiuni si am pulverizat pe intreaga podoaba capilara spray-ul de par stralucitor cu fixare medie. Apoi am folosit o placa de indreptat parul pe care am trecut-o prin suvite pentru a le netezi si pentru a le conferi o sustinere stralucitoare. Iubesc spray-ul cu fixare medie pentru ca ofera parului lejeritate si nu-l incarca. Era exact ce-mi doream pentru o coafura naturala, care aminteste de libertatea si linistea zilelor de vara,” a precizat Recine.

• “Am pieptanat parul de la urechi in sus spre fata si am aplicat de la radacina pana la jumatatea parului spuma pentru volum. Apoi, am aplicat gelul pentru coafat in aceasta jumatate a podoabei capilare, pe care am pieptanat-o in jos si pe care am fixat-o ca si partea cu aspect ud a coafurii.”

Premiile AUTOR 2025: Creativitate, Emoție și Inovație în Bijuteria Contemporană După Londra, Bucharest Opera Festival 2025 a fost lansat cu succes la New York Bucharest Opera Festival 2025, lansat la ICR New York cu un recital susținut de soprana Iulia Isaev și pianista Liana Mareș

“In contrast cu aspectul de par ud din varful coafurii, restul parului a fost lasat uscat, periat pe spate. Am folosit peria Moroccanoil XLPRO Paddle pentru a netezi si pastra forma geometrica dreapta a coafurii.”

• “Am finalizat coafura cu spray-ul de par stralucitor cu fixare puternica, care pastreaza coafura intacta oferindu-i si luciu natural.


Garbo - Arta de a trăi frumos!

Abonează-te pe

ABONARE NEWSLETTER

Bucură-te de cele mai frumoase articole Garbo și pe email!

Setari Cookie-uri