Intr-o relatie serioasa dar indragostita de alt barbat! Pe care dintre cei doi sa il aleg?

Buna ziua! am sa va povestesc problema mea in speranta ca ma vor ajuta parerile voastre, si poate experineta voastra. am 21 ani si sunt de 6 ani cu un baiat mai mare decat mine cu 7 ani. ne intelegem perfect, este cel mai bun prieten al meu, nu ne-am certat nici o data, ma bucur de libertate totala langa el, si este foarte iubitor. de cateva luni m-am mutat la el(in apartamentul care l-a cumparat pnetru noi), dar in acelasi timp am cunoscut un alt baiat de aceiasi varsta cu mine de care m-am indragostit. acesta este musulman si l-am cunoscut in turcia. el mi-a propus sa incepem o relatie dar nu am vrut sa imi insel partenerul actual. acum tin legatura cu acest baiat pe internet si la telefon, si nu mai simt nimic pentru actualul meu prieten. nu ma mai bucura micile gesturi de dragoste pe care le face si sunt foarte confuza.ce pot face, sa imi vad de relatie in continuare chiar daca nu mai am sentimente pentru el, sau sa rup relatie cu toate ca este foarte greu dupa 6 ani.va multumesc anticipat pentru parerile voastre!
garbo087471
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:09
iar cu netul probleme..

ei, garbo, daca era roman, as mai zice, da chiar cu un turc? pai stii ce ar presupune relatia asta?
salbatica_sexy
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:12
n-ai vrea sa-ti spun parerea mea despre musulmani.
da' daca te poate ameti un mohamed iusuf, cred ca i-ai face un bine prietenului oficial, in casa caruia locuiesti, sa-l parasesti.
bleah...
pik_nik
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:13
Iarta-mi franchetea dar eu cred ca esti o aiurita care arunca subiecte la shto pe garbo. Cine dreaq e atat de inconstient in ziua de azi care ar lasa vrabia din mana pentru cioara de pe gard?
ready_vivus
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:13
musulman...fereste-te de astia ca draku de tamaie!!!
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:15
alta cu doi?????
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:19
e aceeasi nebuna, vivus. a vazut ca merge poanta cu 18 tzoli de cm, hai si cu mohamed . ia sa vedeti. pun ramasag, ca mai deschide un topic in urmatoarele douaj' de menunte
si_totusi
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:19
de ce am eu impresia ca urmatorul topic va fi ceva legat de un copil facut cu un tip pe care ea nu-l mai iubeste???
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:21
io iarasi nu inteleg o cestie

daca e asa de perfect si va intelegeti minunat, de ce dreaq cauti altceva ?
garbolino, tu mori de plictiseala, este ?
Anouk
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:23
ready, de ce sa stea cu el,daca nu il mai iubeste? pai daca nu e turcul, e altul
salbatica_sexy
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:23
ce faceti nene ? postati stereo ? la doua toapice ?
Anouk
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:27
se poarta anouko....2,3....6
sa nu se plictiseasca lumea
eladaela
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:30
deci cum ramane pt fata asta?
salbatica_sexy
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:07
cum s-a stabilit
eladaela
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:09
ramane cum ati stabilit
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:12
eladaela,a crapat un drac!
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:13
ati suparat-o..nu ne mai da detalii
salbatica_sexy
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:20
Baiatul asta nu pare sa aiba astfel de conceptii, poate ma gandesc ca este mai tanar, intentioneaza sa vina in martie sa ne intalnim iar, dar eu nu sunt hotarata inca.
garbo087471
Postat pe 19 Decembrie 2009 00:31
da..471..pare ca e altfel..dar nu uita ca e crescut in acelasi tip de mentalitate, tipic islamista..
reyya
Postat pe 19 Decembrie 2009 00:34
hai ca poana atunci mai sunt 3 luni...mai ai 80 de zile sa te gandesti.....
tutankhamon
Postat pe 19 Decembrie 2009 00:35
Anouk, nu am zis ca totul este minunat! Intradevar a fost minunat pana sa il intalnesc pe baiatul asta. Acum este un chin pentru mine pentru ca ma gandesc la el tot timpul.Am zis ca ne intelegem perfect, in sensul in care gandim la fel, si nu am avut nici o data divergente , de nici un fel. Ma gandesc ca daca ma intalnesc cu baiatul asta o sa imi clarific sentimentele si o sa pot sa iau o decizie.
garbo087471
Postat pe 19 Decembrie 2009 00:48
atunci cind nu stii raspunsul la intrebarea "pe care sa il aleg", alege-te pe tine si asteapta unul care sa nu-ti inspire semne de intrebare.
O iubire reala este aia pe care o urmezi si in iad fara sa te gindesti ce sa faci. STII ce sa faci.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:54
intr-un fel si tu ai dreptate...dupa cum spunea...micile gesturi deja nu mai au efect!!!!eu sunt de parerea ca fiecare e liber in viata sa faca ceea ce doreste..daca simti ca nu-l mai iubesti,asta e,spune i ceea ce simti!!!asta numai daca esti capabila!dar incearca sa intelegi ca in orice relatie dupa 6 ani intervine obisnuinta,asa ca oricine ar fi el,cu timpul iti pierzi un pic interesul daca nu schimbi ceva in viata ta!!!!iar avand in vedere ca celalalt este turc....nu cred ca ar merita avand in vedere ca acesti barbati sunt crescuti de mici cu conceptia ca nu numai o femeie exista in viata lor!!!
love4vr
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:22
cred ca ti-ai raspuns singura la problema ta,sincer chestia cu baiatul de pe net mi se pare o nebunie,de fapt tu nu-l iubesti ci iubesti doar povestea care ti se pare tie interesanta.......ai grija ,ai putea sa-l pierzi pe cel de linga tine pt o joaca virtuala....oare merita??
monni
Postat pe 2 Februarie 2010 08:54
Parca era mai bine in tineretea mea...fara net...areal restrans...scrisori...fara dubii gen ...s-aleg turcul sau romanul...Deh...alte vremuri
rodyk
Postat pe 2 Februarie 2010 09:36
Eu cred ca esti doar putin derutata. Cel langa care ai stat atat de mult nu-ti mai ofera ce iti doresti, cred ca ati intrat in monotonie, sa renunti dupa o perioada atat de lunga pentru o relatie pe net...nu cred ca merita, daca ai privi lucrurile din alt punct de vedere ai vedea ca nu e tocmai o optiune buna. Ai stabilitate, un barbat care banuiesc ca te iubeste, ai siguranta, eu zic sa-ti reinventezi iubirea! Ofera-i o sansa celui de langa tine, cantareste ce ai si ce nu ai, comunicati si rezolvati problema, pune in balanta si daca intr-adevar nu esti fericita, renunta, dar nu in favoarea altcuiva, ci fa-o pentru tine!
andra4iubi
Postat pe 27 Februarie 2010 13:48
De la: garbo087471, la data 2009-12-18 21:09:18Buna ziua! am sa va povestesc problema mea in speranta ca ma vor ajuta parerile voastre, si poate experineta voastra. am 21 ani si sunt de 6 ani cu un baiat mai mare decat mine cu 7 ani. ne intelegem perfect, este cel mai bun prieten al meu, nu ne-am certat nici o data, ma bucur de libertate totala langa el, si este foarte iubitor. de cateva luni m-am mutat la el(in apartamentul care l-a cumparat pnetru noi), dar in acelasi timp am cunoscut un alt baiat de aceiasi varsta cu mine de care m-am indragostit. acesta este musulman si l-am cunoscut in turcia. el mi-a propus sa incepem o relatie dar nu am vrut sa imi insel partenerul actual. acum tin legatura cu acest baiat pe internet si la telefon, si nu mai simt nimic pentru actualul meu prieten. nu ma mai bucura micile gesturi de dragoste pe care le face si sunt foarte confuza.ce pot face, sa imi vad de relatie in continuare chiar daca nu mai am sentimente pentru el, sau sa rup relatie cu toate ca este foarte greu dupa 6 ani.va multumesc anticipat pentru parerile voastre!


Nu te mai bucura actualul,atentia si bla bla...pentru ca a aparut asta si "te-a bulversat " ...
Nu da vrabia din mana pe cea dupa gard !!
blaa
Postat pe 27 Februarie 2010 13:54
eu cunoscind viata de musulmanca si eu sint sotie de musulman ba chiar sint botezata pe legea lor si sint casatorita de 12 ani am un baietel de 9 ani la ce relatie ai cu cel dinainte si cit de frumoasa iti este viata eu te sfatuiesc ca linga musulmani nu o sa tina relatia mai mult de 6 luni sau un an cel mult ca sint foarte gelosi ,daca ai renunta la musulman aa nu mai vb cu iel pe net tlf,ar putea reveni sentimentele care le simteai pt cel dintai sotul meu de cind neam luat a fost fff gelos nu mai am libertate nu vad discoteci baruri poate doar la niste mari evenimente si cind mergem la nunti sau la vreun botez nu am voie sa ma uit la alti barbati ba chiar dansez cu capul in jos
garbo070402
Postat pe 8 Martie 2010 23:58
402..si de ce ramai langa el?? scuza-ma dar cred ca iti lipseste orgoliul si independenta personala, nu vad cum rezisti langa cineva de genul.
reyya
Postat pe 9 Martie 2010 00:15
eu as zice sa nu te desparti de actualu` pt un musulman. inteleg k tzi la el,dar incearca sa nu mai vb cu el asa mult,si poate cu timpu` o sa`ti reapara sentimentele ce le simteai candva pt actualu`
cretz0oolina
Postat pe 14 Martie 2010 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
topikul pt secretosi 149 De la: elodia 13 Februarie 2010 11:13
asociere afacere 1 De la: marianadinubz_yahoo_com 13 Septembrie 2009 10:44
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
Setari Cookie-uri