fata de topicul "persoana potrivita o cunoastem mult prea tarziu"

vreau sa va povestesc o situatie la care sunt martora fara sa vreau...
doi oameni casatoriti de aproape 30 de ani.. el are 60 de ani, ea 57...
ea a nascut copilul lor pe proprie raspundere intrucat suferea de o maladie genetica si exista posibilitatea sa o transmita copilului.........impreuna au hotarat la acel moment ca ea sa ramana acasa, sa renunte la cariera pe care o avea pentru a supraveghea indeaproape cresterea copilului.
Nu au existat probleme financiare niciodata pentru ca el inginer in aeronautica a avut intotdeauna posibilitati materiale deosebite.
Ea s-a dedicat trup si suflet familiei, intotdeuna atenta la nevoile lui si ale copilului. ( mese, cine, dineuri organizate pentru el, pentru sefii directi, pentru posibilii parteneri de afaceri, etc.)
El s-a purtat la fel de frumos, cu o grija deosebita pentru sotie si copil.
Acum aproximativ 2 ani de zile, lui i s-a oferit sansa de a participa la un proiect in afara tarii. Ea l-a insotit o perioada de timp {unde si acolo ea facea practic aceleasi lucruri: (respectiva doamna vorbeste 5 limbi straine)} cand tot impreuna au hotarat ca ea sa revina in tara pentru ca fiica sa poata sustina un examen destul de important pentru viata ei si au considerat ca e firesc si normal ca macar unul dintre parinti sa-i acorde suportul moral de care ar fi avut nevoie.
Intre timp, ( povestea e previzibila), el cunoaste o alta femeie, originara din tara in care lucreaza.
In primavara acestui an, el ia hotararea de a divorta si refuza orice fel de comunicare cu sotia, fiica si chiar parintii lui.
Acum, pentru ca am citit cu mult interes comentariile voastre de pe topicul " persoana potrivita o cunoastem mult prea tarziu" va intreb: oare chiar a cunoscut persoana potrivita prea tarziu? la 60 de ani?
este fireasca atitudinea lui?
probabil toti intelegem ca s-a indragostit............( sa nu va imaginati ca respectiva este vreo tinerica care are vreun interes material) nu. si cealalta are in jur de 55 de ani).
Credeti ca noua lui dragoste are mai multe sanse? Va fi fericit de data asta pana la adanci batraneti?

garbo225715
Postat pe 12 Decembrie 2011 23:30
faptul ca are 55 de ani, nu o impiedica sa aiba pretentii materiale, dimpotriva
apoi, daca intr-un an, da naibii 30, asta spune ceva despre asa-zisul barbat despre care vorbesti
nu are legatura cunoasterea prea tarzie....
ultima parte este cel putin ciudata....
dor72_
Postat pe 12 Decembrie 2011 23:35
De la: dor72_, la data 2011-12-12 23:35:09faptul ca are 55 de ani, nu o impiedica sa aiba pretentii materiale, dimpotriva
apoi, daca intr-un an, da naibii 30, asta spune ceva despre asa-zisul barbat despre care vorbesti
nu are legatura cunoasterea prea tarzie....
ultima parte este cel putin ciudata....


asa e.......intr-un an a dat 30 de alti ani in urma.....
si din pacate nu e un asa zis barbat, e unul foarte real. Un barbat pe care toata lumea il admira si despre care toti cei care il cunosc spun ca " nu il mai recunosc".
Chiar crezi ca nu are legatura cu recunoasterea tarzie? El asta sustine.
garbo225715
Postat pe 13 Decembrie 2011 00:02
Din parte-mi cred ca tipul ,a juns in stadiul de-a experimenta si o noua relatie,simte ca-i face bine,si vrea sa traiasca clipa,chiar respingand persoanele care l-au inconjurat timp de 30 de ani. si ii foarte probabil ca femeia cu care este acum sa fie "alfel activa sexual si de ce nu, poate mai actva decat ,fosta sotie. eu, ii urez batraneti usoare si minte luminata!.......O SEARA MINUNATA!
garbo225639
Postat pe 14 Decembrie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema... 5 De la: garbo_5850 13 August 2012 02:09
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
Sa-l cred ca a fostdoar o ratacire? 123 De la: tatoo64 17 Februarie 2011 16:57
Dilema.... 14 De la: alfheim 2 Septembrie 2011 16:56
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
Setari Cookie-uri