Sugari(1 luna -12 luni)

buna fetelor noi aven 5 luni si jumatate,suntem tare energice dar totodata si cuminti va pupam
Szilvia_kidz
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:47
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 14:54
buna mamicilor! eu am un nazdravan de 3 luni si 8zile, Razvan-Andrei. Are deja 8,200, l-am nascut la 3,900 kg. unii spun ca e prea gras, dar deocamdata nu imi fac griji. o sa aiba el timp sa slabeasca. inca nu ne rostogolim, doar citeodata de pe burta pe spate. vorbim f mult, dam din miini si picioare, apucam jucariile, ne impreunam minutele pe care le ducem la gurita. ce sa mai spun? e cuminte, doarme noaptea pe burtica, se trezeste de 2 ori sa manince, o data la 3 si apoi la 6 si apoi dormim pina la8-9.
ii dau numai sin iar cu diversificarea am spus ca incep la5-6 luni.
va pup si sper sa imi fac noi prietene
mioara82
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:40
Buna Mioara! sa iti traiasca pruncul!! se spune mereu ca fiecare bebelus se dezvolta in ritmul sau!! baietelul nostru, Cosmin-Andrei, am verificat in agenda - (inca il cantaresc in fiecare luna si notez si greutatea, si inaltimea) - la 3 lunite avea 6800 grame si 62 cm si era un bebelus voinicut!! sunt tot felul de grafice si pe net, iar Cosmin mereu este la limita superioara a graficului! prin urmare probabil ca o greutate de 8200 grame la varsta de 3 lunite e poate, prea mult! Cosmin avea 8 kg la 5 lunite (68 cm)! poate totusi e prea mult la trei luni aceasta greutate! nu ma pricep! daca as fi in locul tau as vorbi cu medicul pediatru al bebelusului si as respecta sfatul acestuia! probabil pe parcurs ce creste o sa se regleze greutatea micutului! plus ca diversificarea nu e obligatoriu sa o incepi la o anume varsta, uneori se incepe si de pe la 4-5 lunite daca micutul nu primeste aportul necesar de hrana din lapticul mamicii! aici tot medicul pediatru o sa te sfatuiasca! noi am inceput cu o lingurita de cereale in saptamana in care a implinit 5 lunite! si am progresat, dupa cateva zile, 2 lingurete si tot asa, progresiv pana la 4-5 lingurite de cereale! abia la 6 luni si vreo saptamana am inceput si cu supita de legume mai intai, apoi pireuri de legume si piereuri de mere! dar gasesti foarte multe sfaturi pe net la diversificare alimentatie bebelusi!
elanicol
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:17
mioara82 stai linistita,fiecare copil creste diferit,unii iau mai mult in greutate in primele luni(cum este in cazul tau) altii mai tarziu. Oricum de la 6 luni iau in greutate mai putin sau chiar stagneaza.
bau
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:56
eu stau in anglia si aici nu e ca la noi sa te duci la medic pt orice. noi nu avem un medic pediatru, ci numai medic de familie. ma refer ca daca te duci iti spune ca nu are nimic. am fost cu el cind avea 9 sapt si avea 7 kg iar dr a spus ca e un baiat voinic.
inca nu ma ingrijorez, mai vedem cind om incepe cu mincarica si i-or da si dintisorii.
mioara82
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:28
Atata timp cat creste bine si e voinic inseamna ca e sanatos.
bau
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:46
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:26
noi avem 4 luni si jumatate, suntem un bebe nazdravan si haios tare!!am inceput sa papam suc de mar, apoi suc de mar cu suc de morcov....si tare ne place, tremuram tot cand vedem pe mami cu farfuriuta si cu lingurita aceea mica de bebe. am mai mancat si cereale, dar nu mi-a placut chiar asa de mult ca si sucul de fructe...si abia astept sa vad ce surprize mai are mami pentru mine!!
aly_fab
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mancatul in pozitie culcata pe perna 10 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:53
Cadouri pentru bebelus la botez 5 De la: cocutza 2 Octombrie 2009 21:14
hainute ieftine pentru bebelusi 0 De la: 15 Martie 2010 09:31
Hainute de bebe 0-12 luni la preturi modice 1-9 lei 2 De la: adelaeu 3 Februarie 2011 09:44
buna 2 De la: cricat 15 Noiembrie 2010 21:26
Setari Cookie-uri