AVOCADO

Buna, ati dat avocado la bebei?? cum l-ati pregatit? Vlad are aproape 10 luni si am citit pe un site..ca se poate da chiar de la 6 luni ,voi ce parere aveti?
amelia_kidz
Postat pe 30 Noiembrie 2009 00:27
buna
eu i-am dat fetei mele avocado de la 3 luni! il primea asa cum e, pasat sau cu iaurt de capra! si i-a mers ff bine!
poti sa i-l pui, daca nu il vrea asa cum e, in piureul de fructe sau in cel de legume, nu il va simti ca nu arte un gust pronuntat!
toate cele bune
Fiona_kidz
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:31
salut!! cum iaurt de capra?? intreb pentru ca nu stiu....
aly_fab
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:43
probabil se face iaurtul dar din lapte de capra,nu de vaca.Nu am facut niciodata din lapte de capra.


Avocado eu am introdus impreuna ori cu alt fruct,ori cu alte legume. E adevarat ca se da de la 6 luni,eu i-am dat la 7 luni.Poate fi amestecat si cu branzica si cu iaurt.
bau
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:52
Da, intr-adevar avocado este foarte bun pentru bebe. nu este acid, nu este alergen, contine vitaminele A, C, Magneziu, Fosfor, si poate fi dat la bebeii de la 5 luni.
O varianta foarte gustoasa pentru bebei:
_ avocado, amestecat cu mar. Nu e nevoie de gatit, avocado trebuie sa fie copt, se paseaza cu furculita foarte usor!
aly_fab
Postat pe 29 Aprilie 2010 12:46
E foarte gustos in combinatie cu sosul de mere, pere, piersici, banane... yammiii
aly_fab
Postat pe 29 Aprilie 2010 12:58
mamici.. chiar asa bun e avocado?.. daca ma gandesc bine nu cred ca am mancat nici eu fructul.. doarasa in sucurile din comert... alea natrale.. red .. dar mai demult.. nici nu imi amintesc ce gust avea... data viitoasre cumpar sa vad cum e si sa vedem daca papa bb
adryaana
Postat pe 29 Aprilie 2010 13:20
buna dryana. da, este foarte sanatos.... mie imi place sa-l mananc cu ulei de masline si rosii... e asa bun...
avocado in sine, daca nu e copt, nu prea e bun. eu cumpar si le tin pana se inmoaie putin, dar nu mult.. nu are un gust puternic, si eu il recomand cu incredere si la mamici si la bebici.
de asemenea papaya, la fel, foarte bun, sanatos.
aly_fab
Postat pe 29 Aprilie 2010 14:41
papaia nu am gustat..o sa le incercam pe toate:)
adryaana
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la balaceala 18 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 16:49
mamici din brasov 1 De la: flo09 5 Noiembrie 2009 12:52
Hainute bebelusi si jucarii 1 De la: magdac 24 Martie 2010 11:58
bubite la bebe/dermatita? 47 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:34
Hainute de bebe 0-12 luni la preturi modice 1-9 lei 2 De la: adelaeu 3 Februarie 2011 09:44
Setari Cookie-uri