Mamici din orasul Iasi?

nu am folosit nu a fost nevoie patutul ei este in camera cu noi
dar nu mi-ai spus la ce doctor esti
sarcina si nastere usoara
geanyna2
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:17
Buna!!!
Noi locuim intr-un apartament cu 3 camere si i-am pregatit lui bebe camera lui!!! Acum sper sa-i placa si sa vrea sa stea ...noi i-am facut-o cat mai atragatoare!!!
Noi vrem un baby monitor (sistem de emisie receptie) sa-l avem cu noi si cand mergem la bunici sau in vacanta!!! Am vazut la prieteni si e foarte folositor!!!
cathy28
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:01
cathy,ceva vesti ne dai,gata ai rasturnat caruta ....cand ai timp,ca la primul nu prea ai ,esti cam implicat,asteptam vesti.....pupici la bebici!!!!
oanaoaky
Postat pe 20 Februarie 2009 10:17
Buna mamicilor!!!
In sfarsit am prins ceva timp liber si va scriu...
Pe 12.02 ora 20.30 a venit pe lume Matei!!!! Suntem foarte fericiti....si ocupati in acelasi timp!!!
Spre norocul meu, am avut o nastere usoara!!!
Va pup si mai vorbim!!!
cathy28
Postat pe 20 Februarie 2009 17:05
sanatate multa si noroc
geanyna2
Postat pe 20 Februarie 2009 17:15
Sanatate la puiut si tie,
Asteptam sa auzim de voi, cum cresteti!
iulika_kidz
Postat pe 20 Februarie 2009 18:01
crestere usoara,cat mai multe nopt dormite si un bebe sanatos!asteptam vesti despre bb....pupicei!
oanaoaky
Postat pe 21 Februarie 2009 15:33

dragi mamici
adevarat ca nu am mai intrat de mult pe forumul mamicilor din iasi.
in schimb vin cu o intrebare; stie cineva dintre voi de existenta unor cursuri ,gratuite sau platite, de teatru, muzica sau desen? ma intereseaza pt a mai schimba rutina ,, birou - pat, birou - pat" respectiv : serviciu, casa, copii, sot, mancare, curatenie, jucarii...
monica_otel
Postat pe 21 Februarie 2009 18:59
Bun venit pe lume Matei!
danyelle005
Postat pe 22 Februarie 2009 11:43
buna mamici si eu as dori sa stiu daca se poate face inot bentru bebelusi de 1 an ,THEEA are 11 luni iar cind vine caldura as dorii so dau la inot
GILIOLA
Postat pe 3 Martie 2009 17:06
Multumim mamicilor pentru urari!!!
Matei e un dulce.... e cuminte...dar colicile astea il....termina....
Plange asa de tare ca mi se rupe sufletul....aproape ca imi vine sa plang cu el!!!
Noaptea doarme destul de bine... l-am obisnuit in patutul lui...sper sa-l tina naravul...
In rest toate bune !
Pupici si s-auzim de bine!!!
Pa pa!!
cathy28
Postat pe 5 Martie 2009 08:10
buna!pt copii asa micuti nu am auzit de innot, eu merg cu cea mare de 6 ani la union, pe lascar catargii,este acolo piscina pt innot si gimnastica pt mamici in bazin...altceva nu stiu,daca mai aflu anunt!pupici la pici!
oanaoaky
Postat pe 5 Martie 2009 18:32
buna...sunt noua pe acest site.... eu nu am bebe ,desi as vrea sa fac un bebe,imi sunt foarte dragi...dar am o prietena foarte buna care are o fetita de 1 an,insa are o situatie grea. sotul nu are loc de munca,fetita are nevoie ca orice bebe de hainute si de jucarii.... fetita se numeste amalia si este o scumpete de fata...... daca este cineva aici care are o fetita mai mare decat amlia si are hainute sau jucarii,contactati-ma! rog seriozitate... numele meu este lavinia si astept raspunsuri.....
crysz
Postat pe 20 Martie 2009 17:28
bine v-am gasit mamici din Iasi! am si eu un baietel de 1 an si jumatate, Alexandru, si trebuie sa incep in curand serviciul si inca nu am gasit o cresa sau bona. Puteti sa-mi dati un sfat in aceasta privinta? bebe-ii vostri ce varsta au? ce alegere ati facut pentru ei?
loredanacosas
Postat pe 20 Martie 2009 18:25
buna mamici din iasi numele meu e nicoleta s locuim an spatele molului mai exact an gradinari am o fetita de un an ce are o energie de nemaivazut ,de esit an parc esim sus pe esplanda oacea sau an ciurchi langa piata 2 baieti ,copii vostri sant mofturosi ,agitati si nervosii ,la pitica mea da sa easa maselute si avem starea aceasta de agitatie si moftureala ,cu cine dorm copii vostri singuri sau cu voi? de ce antreb eri spre surprinderea noastra nea povestit o prietena ca fetita vecinei ei doarme singura ,mananca singura daca no baga mami an seama se duce an camera ei si se joaca si cica ar avea doar un an si jumatate mie una numi prea vine a crede ,voi ce credti sant si copii asa inteligenti de mici ?
claudia_mami
Postat pe 18 Mai 2009 09:25
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 19 Mai 2009 21:49
Buna, fetita mea are 8 luni, dorim si noi un pediatru bun din zona Tatarasi, vreau sa intreb mamicile daca copilasii vostri au facut diaree din cauza dintilor? fetita mea are 2 sap de cand face k..a de 5-8 ori in 24 de ore, am dus materii fecale la laborator , analizele au iesit negative, nu imi dau seama de la ce face asa des . a slabit 200g si nu mai vrea sa pape orez cu morcov . sanatate si asteptam raspuns.
kidz001117
Postat pe 28 Mai 2009 14:52
Buna,
Fetita mea a avut probleme cu scaunele pe la 4 luni, a facut diaree cu campylobacter, iar apoi dupa tratament a facut candida. Ca sa fie clare analizele la scaun trebuie sa contina nu numai coprocultura, ci si coprocitograma, si examen micotic din experienta mea de pana acum. De la dinti fata mea facea de 3-4 ori pe zi si foarte moale de se ungea pana la gat.
iulika_kidz
Postat pe 28 Mai 2009 19:16
iulika
Merci pentru raspuns, o sa merg sa facem si noi coprocitograma sa vedem mai exact ce are. Azi are 2 sapt si tot face de 5-7 ori pe zi
kidz001117
Postat pe 29 Mai 2009 14:22
buna si eu sunt o mamica din iasi si am o fetita de 9 luni si stau in cartierul Cug,daca vrei sa pastram legatura sa vb mai multe sa devenim prietene id meu de mess este georgiana_burdun pup si bebeului tau acesta e mesajul pentru mamica din nicolina 1 cu bebele de 9 luni!
georgiana_1982
Postat pe 31 Iulie 2009 10:29
Buna,mamici!Si eu sunt mamica unui printisor de 10 luni....Locuim in cartier Dancu...unde ne si plimbam deseori...
darirox
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:39
Buna mamicilor!!!
Ce mai faceti? Ce mai fac bebeii vostri?
Am si eu cateva intrebari!!! Cam ce greutate trebuie sa aiba un bebe de 7-8 luni? Si ce ar trebui sa manance la varsta asta!!!!
Multumesc!!!
cathy28
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:21
buna mamicii,si LA MULTI ANI 2010,si la cele noi si lui MATEI -acusi face un an ,nu? Am o intrebare mamicii lordin iasi ,unde ati dus copii la cresa ,stiti ceva de cresa de stat din copou singura din zona se pare,mai vb si pupicii la bebeii
GILIOLA
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:28
SAluut!! sunt din iasi, am baietel de doi anisori si stam in tatarasi
shhh
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:20
salutare mamici din iasi si noi suntem din iasi am 2 printese maya -gabriela 3 ani si 5 luni si teodora-ionela 3 luni jumatate . satm in galata la casa e super vara la curte. abai asteptam sa se incalzeasca sa stam afara.
MAYATHEEO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:59
BUN venit kidz 6372 si lui shhh, am si eu o intrebare pt cine stie daca in iasi la gradinitele de stat se primesc copii mai mici de 3 ani si respectiv de 2 ani si 5 luni in septembrie 2010 ,daca sunt asa zise grupe de pampersi,nu ca ar face in pampers ea,acum la 1 an si 10 luni face la olita ,daor noapte cu ei, acum as vrea sa o dau la o cresa dar as prefera totusi la o gradi,ea acum vb destul de bine pt varta ei o intelegi destul de bine ,iar afara se joaca cu copii mai mari decit ea, si este fascinata mai ales cind vorbesc cu ea,cei drept nu prea imparte jucarii cu alti copii dar cica ar fi normal la varsta lor
GILIOLA
Postat pe 2 Februarie 2010 18:26
si noi stam la casa si intelegem ,dar am fost si cind era zapada pe sanie si ne-a placut ff mult chiar daca erau minus 10 grade,acum stam in casa de citeva zile ca avem o mica viroza,asta e si afara e asa de cald si ne da si tel prietena ei mai mare de 2 ani si 3 luni care sta f aprope de noi sa iesim afara dar ce sai facii
GILIOLA
Postat pe 2 Februarie 2010 18:51
Ajuta-ma sa-i fac sotului o supriza frumoasa votand mesajul meu postat pe urmatorul link:

http://www.ilovemilka.ro/mesajmsgid=d4708a734373b6b10c3d13749cb2df07

Multumesc frumos de ajutor!!
fleurentina
Postat pe 3 Februarie 2010 10:09
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A FI SAU A NU FI...ADEVARAT 3 De la: lavi_dj 6 Octombrie 2009 17:20
E-urile 6 De la: ildy28 23 Februarie 2009 18:31
URGENTTTT.......ati nascut mammici careva la spitalul judetean ilfov buc?la d-na doc racu silvia? 1 De la: mihaela89 28 Septembrie 2010 00:06
daca are nevoie cineva de Gynipral tablete 1 De la: mariana22 10 Februarie 2009 14:41
o cofetarie buna? 8 De la: garbo_379226 30 Iulie 2013 22:36
Setari Cookie-uri