Mamici din orasul Iasi?

Buna mamici ce va mai fac bebelusii,eu tocmai i-am facut faccinul de la 4 luni,dimineata la 9 si sper sa nu faca febra,la voi cum s-a comportat bebelusii la faccin? in rest creste, bine de la sin si completare 1,2 bibeeroane in 24 ore,iar acum are 6700gsi 65cm.
Noi ne plimbam doar pe strada noastra(roscani ) findca e f liniste si aer curat,pe partea cealanta a dealului este padure si intotdeauna e mai frig cu 5grade ,bine cei drept iesim numai seara pe la 7,dimineata dormim si pina la 12.
bine mai vb si sanatate, ca fug ca s-a plictisit fata in patut.
va pup
GILIOLA
Postat pe 31 Iulie 2008 17:30
Buna GILIOLA. Cum a fost dupa vaccin? A durut tare? Doctorita mea mi-a recomandat ca pe locul unde s-a facut vaccinul sa se puna o felie de cartof crud ca sa nu-l mai doara pe copil si sa nu se inroseasca locul. Sa-i pun un supozitor cu paracitamol imediat cand ajungem acasa si seara inainte de culcare sa-i mai dau Nurofen. Intotdeauna a suportat foarte usor vaccinurile si nu mi-a facut niciodata febra. Salutari.

Postat pe 4 August 2008 23:12
Buna!
Bun venit noilor mamici si bebelusi!
Noi ne-am intors duminica de la mare. A fost f. frumos, vreme buna, apa calda dar cam murdara. Amalia s-a simtit minunat, e innebunita dupa apa si nisip, n-a stat locului o clipa, mai ales ca merge acum de-a busilea.
de cum ne-am intors de la mare au inceput sa curg mucisori si o cam supara, si nici nu sta sa-i pun ser sau sa-i scot mucisorii. Speram sa-i treaca repede.
danyelle005
Postat pe 5 August 2008 11:58
Buna ziua mamici din Iasi. Copilul meu a facut primii pasi singurel . N-au fost multi dar a prins curaj. In curand va implini si el un anisor si trebuie sa ne pregatim de petrecere si taiatul motului. Salutari si pupici.

Postat pe 11 August 2008 18:36
Felicitari BUCALATA!
sA NE POVESTESTI CUM A FOST LA TAIATUL MOTULUI. Noi mai avem 2 luni pana la 1 anisor dar vrem sa stim ce avem de facut.
Noi mergem de-a busilea si in picioare daca ne tinem de scaunele sau de pat. De cateva zile ne chinuim sa ne iasa un dintisor, nu a facut febra, nu s-a umflat gingiuta, ce mai sunt mandra de fata mea
danyelle005
Postat pe 13 August 2008 10:03
Buna, multumesc" bucalata" pt grija ,dar nu a fost nevoie de nimic, ca nu a facut febra si nici nu a fost deloc agitata ca la 2 luni,si felicitarii pt primii pasi singurel si petrecere frumoasa la TAIATUL MOTULUI,sa ne spui si noua cum a fost!!!!! Apropo DANYELL cum a fost la mare cu un bb de 8 lunii?la mare?? nu a fost greu ?noi avem 4 luni si jumatate si am fost in DURAU la munte,si a fost bine, noroc ca sotului ii plac ff mult copii si se descurca in orice situatie ,cu THEEA iubita lui tatii
ASA AM SIMTIT SI EU UN PIC DE REPAUS,eu o cresc singura fara nici un ajutor din partea nimanui ,nici a parintiilor ,nici a socrilori,nu ca sunt oamenii rai ,chiar din contra ,nu mai au puteri nici pt ei, au o virsta inaintata
In rest va pup si concediu placut pt voi si bb
GILIOLA
Postat pe 15 August 2008 14:26
GILIOLA a fost cam obositor pt ca Amalia vroia numai in nisip sau la apa asta pt ca mergea de-a busilea si se ducea numai unde vroia ea. Mie nu prea mi-a tihnit pt ca sotul nu sta f. mult cu ea, mai mult ma relaxam cand dormea ea.

Nici pe mine nu ma ajuta nimeni. Daca am o problema si nu o pot lua cu mine, o mai las la soacra dar asta s-a intamplat doar de vreo 2 ori pana acum.
Si noi am fost la Durau cu Ami cand avea 6 luni dar atunci a fost mai usor ca era mai mica.
danyelle005
Postat pe 16 August 2008 17:47
noi a fost la Agapia icaz cu puiul noastru cand avea 3 luni si a fost foarte ine saptaana viitoare erge la usteni si sper sa fie o vaccinul de 4 luni il face la sfarsitul lunii
geanyna2
Postat pe 16 August 2008 22:11
Buna !multumim pentru comentariile facute la pozele noastre dar sunt de cand era Vladut pana la un anisor acum e baiat mare are 3 ani si 5 luni si toata vara asta a fost tuns la zero.Suntem din Alexandria,Teleorman la mare distanta de voi.
Prea era frumos cand era mic si parca a trecut asa de repede.Acum e un smecher si face cu mami ce vrea in schimb pe tati il asculta.Va dorim ce ne dorim si noua.Sper sa mai comunicam.pa
garbo053150
Postat pe 18 August 2008 23:52
BUNA MAMAICI
am o intrebare as dori sa-i fac gaurii in urechiuse(la IULIUS MALL la BIJOAX)iar patroana pe care o cunoastem mi-a spus sa astept sa treaca o luna de la ulitmul vaccin,e adevarat?
cica multe mamici nu stiu de acest lucru,fiidca multe dr. la vaccin nu le spun

GILIOLA
Postat pe 23 August 2008 16:53
Da, e adevarat ca trebuie asteptam o luna. Nici noi nu am stiut si i-am facut gauri dupa 3 sapt de la vaccin, dar nu a patit nimic. Pe urma am aflat de la alte mamici ca trebuie asteptat o luna.
danyelle005
Postat pe 25 August 2008 10:08
Buna ziua. Copilul meu a facut vaccinul de un an ( in mana si picior) si de data asta a facut febra 2 zile la rand. Cea mai mare temperatura a fost de 38,2 iar acum febra i-a mai scazut la 37,6 deoarece i-am dat din 6 in 6 ore paracetamol supozitor si nurofen. A ramas cu o roseata pe picior si a facut si o galma, cu toate ca am pus cartof de 2 ori pe locul respectiv. Copii vostri au avut aceleasi reactii in urma vaccinului?

Postat pe 29 August 2008 13:50
da asa este treuie sa astepti o luna de la vaccin si eu vreau sa-i fac fetei la sfarsitul lunii septemrie spune-mi te rog cat costa
geanyna2
Postat pe 31 August 2008 11:25
Buna Chelsaug. Copilul meu e inscris la schema gratuita de vaccinuri pe care le face la cabinetul unde este inscris.

Postat pe 31 August 2008 22:31
buna eu prefer sa-i cumpar vaccinul intrucat are mai putine efecte adverse drept dovada la primul vaccin nu a facut febra deloc iar la cel d ela 4 luni foarte putina febra
geanyna2
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:52
Buna!
Si noi am facut vaccinurile gratuite si n-am facut la nici unul febra. pe cel de la un an vreau sa-l cumpar. Pupici
danyelle005
Postat pe 1 Septembrie 2008 17:30
Nici puiul meu nu a facut febra la vaccinurile facute de pana acum deoarece am respectat indicatiile doctoritei dar mi-a zis si ea ca acum la un an vaccinul este mai puternic si majoritatea copiilor fac febra. Si pentru galma de pe picior mi-a zis ca trebuia sa tin cartof 24 de ore pe locul vaccinului. Eu am pus doar vreo 5 ore. Iar cu privire la cel cumparat reactiile sunt aceleasi ca si la cel gratuit mi-a zis o prietena care ii facuse fetitei. Poate ca depinde de fiecare copil in parte de sistemul sau imunitar.

Postat pe 2 Septembrie 2008 15:06
as vrea sa nu te superi pe mine insa eu niciodata(si Mai ales acum cand e vorba de copilul meu) nu m-am luat dupa prieteni ci dupa Medici si Medicii mi-au recomndat vaccinul din depozit nici macar din farmacii si nu am tinut cartof ci doar compresa cu ghet 20 minute
geanyna2
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:51
Ai dreptate, e bine sa pui si gheata pe picior.

Postat pe 3 Septembrie 2008 22:13
da chelsaug m-am interesat pt gaurii in urechi se fac in magazinul BIJOAX parca din intersectia bucsinescu la magazinul cu aur si costa 50lei ,dar au un program tare aiurea luni-vineri de la 14-18, si sambata de la 14-16
GILIOLA
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:11
multumesc frumos
geanyna2
Postat pe 6 Septembrie 2008 22:11
dar am intrebat si la CORIOLAN sii numai 25lei , dar fac numi la sediu de linga piata NICOLINA si au un program f flexibil L-V de la 8 -18 si S de la 8- 14
GILIOLA
Postat pe 9 Septembrie 2008 05:14
Si noi tot la CORIOLAN am facut gaurele.
danyelle005
Postat pe 10 Septembrie 2008 21:49
cum a fost dureros, a plins?
GILIOLA
Postat pe 12 Septembrie 2008 17:54
A plans f. f. putin, mai mult s-a speriat.
danyelle005
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:21
Sunt o mamica din Iasi, am un baietel de 6 luni, Dragos-Andrei. Momentan stau in Tatarasi dar la sf lunii ne mutam in Podu Ros, poate o sa am ocazia sa ma vad cu mamici de prin zona de acolo... pupici si sanatate la mamici si bebei!
corinaracu
Postat pe 14 Septembrie 2008 03:37
buna .eu sunt mamica unui baietel de 3 ani si 9 luni si locuim in Pacurari-capat
garbo000849
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:44
Bun venit noilor mamici. Mai povestiti-ne despre voi si bebeii vostri.
danyelle005
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:38
Noi am inceput gradinita.Ai mei sunt... bucurosi Trebuie sa ne acomodam .La noi in Miroslava, gradinita este cu program normal si multi copii pentru 3 doamne. Gradinita este in renovare de anul trecut,dupa o vara in care toti au fost in .. concediu
Va doresc un inceput de scoala cu dreptul ,pe parcurs ne mai redresam noi. Succes!
monica_otel
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:27
Buna! Si eu sunt din Iasi si i/am facut gauri in urechi fetitei la Coriolan in Nicolina si a fost OK... A plans doar la sfarsit, cand a vazut/o pe tanti care tocmai ii spunea ce cuminte a fost ca nu a plans...
De_Has
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine ma poate lamuri asistent de farmacie 6 De la: anafaraon 22 Septembrie 2009 21:50
ajutor!!!! nu mai pot de frica!!!! 7 De la: eu_mino 16 Noiembrie 2009 02:01
Motive pentru care incepeti munca mai repede de 2 ani de la nastere 1 De la: ancamts 7 Martie 2009 14:15
Anestezie generala, copil 5 ani, ce riscuri exista? 19 De la: balanta 16 Aprilie 2016 18:07
Vaccin Rhogam rh negativ 1 De la: kidz003930 7 Octombrie 2009 02:18
Setari Cookie-uri