Mame singure

Daca vrei sa ramai cu acel barbat, trebuie sa il cunoasca si copilul tau, asa ca nu mai amana intalnirea. Cu timpul, va trebui sa gasiti toti trei varianta cea mai convenabila, cu riscul ca nu veti fi toti multumiti de solutie:)
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 20:54
formula de trei nu e cea mai optima, oricum...
cu rare exceptii, scorul va fi 2-1...:D
si depinde cine este acel "1"... desigur, vorbim despre rolul de leader.
formal, sau mai ales informal.
:)
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 21:02
De la: garbo256603, la data 2011-12-26 20:11:33Cel cu care sunt ,neavand copii ,probabil nu stie .. neavand experienta .. cum sa se comporte .Sper sa fie bn ,imi doresc sa intru in normal .Insa imi pun intrebari ,oare e potrivit .... va fi ok?


si daca ii faceai tu unul stia sa se comporte cu el? Ti se pare ca ne-am nascut vreunul invatat?
Explica-i ca sint tot oameni, si copiii. Nu musca (daca nu ii alapteaza... ) . Ba chiar inteleg cind vorbesti cu ei. .

Te porti cit mai firesc si va fi bine.

quasaria
Postat pe 26 Decembrie 2011 21:20
603,
Baiatul tau era probabil obisnuit sa te vada de mana cu taticul lui si de asta crezi ca nu ar accepta pe altcineva in viata ta.

Copiii resping mai degraba ideea de a fi ocupat postul vacant, si nu persoana in sine.

Mai derutant pentru fiul tau ar fi un eventual trafic in existenta ta, pe aceasta planeta...
Aici, varsta nu mai conteaza.
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 22:50
bravo te respect pt decizia care ai luato,orice sar intampla sa ai incredere in d-zeu ti-a dat acest sufletel cu un scop ,nici sa nu te gandesti sal omori un suflet iti schimba viata!eu am fost pusa in situatia ta am ales fara ezitare sal pastrez,doar ca am facut prostia sa ma impac cu tatal copilului asta a fost cea mai mare greseala,acum isi bate joc de mn ,viata mea cu el e un infern...acum am 8 luni si abia astept sda nasc sa scap de acesta pers,doar ca mi-e foarte frica sa nu mil ia la nastere deoarece eu deocamdata nu am nici un venit sau sprijin de undeva!!acest sufletel este inima mea si fac tot posibilul sa demonstrez ca eu merit sal pastrez!bucurate de acest sufletel pe care il porti in pantece ,e cel mai bun lucru care ti se putea intampla:X
garbo257784
Postat pe 1 Ianuarie 2012 18:35
buna fetelor
ma numesc georgia
ma regadsesc enorm in anumite postari
eu am o fetita de 9 luni relatia mea este un dezastru se poarta urat , nu ii pasa toata sarcina am plans stat in spitale si vreau sa plec dar nu am unde tata e un isteric nu ma primeste si daca ma duc viata de calvar o sa am , am un venit de 800 ron si din aprilie inca 1 an 500 ron nu am unde sa ma duc sa stau cu chirie caci nu imi permit inca alaptez si nu as avea cu cine sa las fata ca sa merg la munca , am cautat sa fac ceva de acasa dar nu gasesti decat video chat sunt disperata simt ca intru in depresie. inainte aveam o viata normala un servici de la care castigam aproape 25 mil o parte dati la negru ca asa se poarta si acum sunt legata de maini si picioae nu am ce sa ii ofer micutei , o casa ne trebuie atat
va pup siii cu siguranta voi sta aici poate ne mai incurajam sau gasim solutiii impreuna
Georgia_Gina_1
Postat pe 10 Ianuarie 2012 17:08
De la: garbo257784, la data 2012-01-01 18:35:05bravo te respect pt decizia care ai luato,orice sar intampla sa ai incredere in d-zeu ti-a dat acest sufletel cu un scop ,nici sa nu te gandesti sal omori un suflet iti schimba viata!eu am fost pusa in situatia ta am ales fara ezitare sal pastrez,doar ca am facut prostia sa ma impac cu tatal copilului asta a fost cea mai mare greseala,acum isi bate joc de mn ,viata mea cu el e un infern...acum am 8 luni si abia astept sda nasc sa scap de acesta pers,doar ca mi-e foarte frica sa nu mil ia la nastere deoarece eu deocamdata nu am nici un venit sau sprijin de undeva!!acest sufletel este inima mea si fac tot posibilul sa demonstrez ca eu merit sal pastrez!bucurate de acest sufletel pe care il porti in pantece ,e cel mai bun lucru care ti se putea intampla:X


ma regasesc in cuvinetele tale si sa iti spune ceva lasal acum pana nasti ca apoi iti va fi si mai greu ai sa te obisnuiesti oarecum si nu gasesti solutii eu acum chiar ca nu am solutii sa plec e tare greu fara bani nu faci nimic daca parintii iti sunt alaturi nu ai de ce sa te temi ,nu iti va lua nimeni copilul asta sa fii sigura
Georgia_Gina_1
Postat pe 10 Ianuarie 2012 17:13
buna fetelor sunt noua aici va scriu la ora asta pt ca pana acm am citit povestile voatre sunt o mama singura tatal este n muslman lam cunocut in italia am nascut acolo dupa ce am nascut si a recunoscut copil ma trimis in romania si de 5 luni abia mia trimi 200 euro mA AJUTA MAMA SI FRATIMIU dar va spun ca am un ingeras foarte norocos fetita niciodata nu ramane fara ceva cand zic ca nu am atunci se gaseste va pup i capu sus n copil este o binecuvantare cat despre musulmani feritiva de ei sunt foarte hAINI si perversi pup
garbo264912
Postat pe 19 Februarie 2012 01:57
garbo 912, nu exista padure fara uscaturi. Ca ai avut tu o experienta trista cu un musulman nu inseamna ca sunt toti la fel.
cri_cat
Postat pe 19 Februarie 2012 02:38
fetelor fiti tari si ieu trebuia sa fiu tata dar au murit si copilu si ea in sala de nastere sa intamplat acum 3 ani, un copil e tot cei mai frumos , ieu as fi dat orice sa mi se fi nascut copilu as fi fost cel mai fericit si nimik nu miar mai fi trebuit
ristea26
Postat pe 11 Mai 2012 22:42
De la: ristea26, la data 2012-05-11 22:42:36fetelor fiti tari si ieu trebuia sa fiu tata dar au murit si copilu si ea in sala de nastere sa intamplat acum 3 ani, un copil e tot cei mai frumos , ieu as fi dat orice sa mi se fi nascut copilu as fi fost cel mai fericit si nimik nu miar mai fi trebuit

Asta e trist... Sper ca ai trecut cat de cat peste "moment" si ai acceptat ca viata merge mai departe .
Intre timp fetita celei ce a deschis topicul o fi deja la gradinita...
Rotty
Postat pe 12 Mai 2012 08:50
Buna mamicilor ma bucur ca sunteti asa optimiste si curajoase sper sa fiu si eu la fel . Am 28 de ani sunt trecuta printr-un divort de un sot violent am incercat sa-mi refac viata cu un barbat de 36 de ani matur si credeam ca si responsabil. El este divortat spunea ca sotia lui era exagerat de geloasa si asta la indepartat de el da sa dovedit ca a mintit ca el era un curvar si un afemeiat. Neam cunoscut la servici si am avut o poveste frumoasa el isi dorea foarte mult un copil caci nici unul din noi nu am avut privilegiu de a fi parinti. Eu am ramas fara servici el a ramas in continuare la acel servici, am plecat o luna in italia era vorba ca la intoarcere sa se mute la mine ca el este dintr-un sat de langa botosani si sa-si caute in botosani de lucru langa mine as fie . Cand ne-am intors in firma au angajat o fata de 23 de ani blonda frumoasa libera iar barbatul meu sa indragostit nu mai era de gasit la tel primea mesaje de la ea avea poze cu ea in tel iar mie imi spunea ca sunt paranoica si se jura pe toate icoanele ca nu e nimic intre ei, pana intro zi cand sia facut bagajul si a plecat definitiv la ea el dumitru ea dumitrita destinul asta dar eu eram insarcinata el stia a fost incantat dar dupa ce a plecat nu sa mai interesat de copil deloc desi eu iam mai scris mesaje ca nu suntem bine am stat si internata in spital am o sarcina grea risc sa nasc la 7 luni dar niciodata nu am primit nici un raspuns. Acum sunt o mama singura in aproape 4 luni debusolata far venit nu stiu cum o sa-mi cresc copilul dar am macar sprijinul familiei ceea ce ma mai ridica moral dar sincer mi-e rusine de ei la cum am ajuns. Credeam ca barbatii tineri nu sunt maturi dar am vazut pe propia piele ca nici cei invarsta nu sunt el la 36 de ani nu as saturat de curvareala iar familia nu e un domeniu ce vrea sa il cunoasca. Rau e ca inainte mama lui surorile ma sunau sa ma intrebe ce fac cum merge sarcina dar de cand ne-am despartit nu ma mai cautat nimeni din familia lui ba mai mult ma vad onlain pe mess si ii vad si eu dar nu se baga in seama sa ma intrebe cum merge sarcina sau daca stiu ce e baiat sau fata ma doare cand vad ca de la cel mai batran pana la cel mai tanar sunt iresponsabili nu stiu cum am sa ii spun copilului meu cum e familia tatalui sau dar o sa ii spun adevarul oricat de dureros va fi. Pt mine toti barbatii sunt la fel sau devin in timp la fel langa sotul meu am stat 4 ani si tot sa schimbat langa acest barbat am stat un an jumate si tot sa schimbat de barbati nu vreau sa mai aud NICIODATA tot ce-mi doresc e sa pot sa mi cresc copilul si atat . Va pup scuze ca v-am plictisit cu povestea mea dar sunt foarte dezamagita si mi-am pierdut increderea si in D-zeu pt ca prea multe lovituri am primit de la viata si prea nedreapta a fost cu mine sunt adti cand imi doresc sa mor sau as dorm si sa nu ma mai trezesc, nu-mi gasesc locul toti ce le-am facut bine mau dezamagit.
gyany84
Postat pe 11 Iunie 2012 19:53
daca ai o familie care te sustine - cel putin moral - o sa ai si pensie alimentara de la dl. asa ca o sa te descurci. Dupa un timp o sa te poti angaja si tu, copilul merge la gradi, dupa aia la scoala... Creste. O sa vezi.
Sa iti fie rusine - de ce?
Sa ii fie lui, nu tie.

In rest - ai avut doua experiente nefericite. Dar nu sint toti la fel.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 20:08
De la: gyany84, la data 2012-06-11 19:53:30Buna mamicilor ma bucur ca sunteti asa optimiste si curajoase sper sa fiu si eu la fel . Am 28 de ani sunt trecuta printr-un divort de un sot violent am incercat sa-mi refac viata cu un barbat de 36 de ani matur si credeam ca si responsabil. El este divortat spunea ca sotia lui era exagerat de geloasa si asta la indepartat de el da sa dovedit ca a mintit ca el era un curvar si un afemeiat. Neam cunoscut la servici si am avut o poveste frumoasa el isi dorea foarte mult un copil caci nici unul din noi nu am avut privilegiu de a fi parinti. Eu am ramas fara servici el a ramas in continuare la acel servici, am plecat o luna in italia era vorba ca la intoarcere sa se mute la mine ca el este dintr-un sat de langa botosani si sa-si caute in botosani de lucru langa mine as fie . Cand ne-am intors in firma au angajat o fata de 23 de ani blonda frumoasa libera iar barbatul meu sa indragostit nu mai era de gasit la tel primea mesaje de la ea avea poze cu ea in tel iar mie imi spunea ca sunt paranoica si se jura pe toate icoanele ca nu e nimic intre ei, pana intro zi cand sia facut bagajul si a plecat definitiv la ea el dumitru ea dumitrita destinul asta dar eu eram insarcinata el stia a fost incantat dar dupa ce a plecat nu sa mai interesat de copil deloc desi eu iam mai scris mesaje ca nu suntem bine am stat si internata in spital am o sarcina grea risc sa nasc la 7 luni dar niciodata nu am primit nici un raspuns. Acum sunt o mama singura in aproape 4 luni debusolata far venit nu stiu cum o sa-mi cresc copilul dar am macar sprijinul familiei ceea ce ma mai ridica moral dar sincer mi-e rusine de ei la cum am ajuns. Credeam ca barbatii tineri nu sunt maturi dar am vazut pe propia piele ca nici cei invarsta nu sunt el la 36 de ani nu as saturat de curvareala iar familia nu e un domeniu ce vrea sa il cunoasca. Rau e ca inainte mama lui surorile ma sunau sa ma intrebe ce fac cum merge sarcina dar de cand ne-am despartit nu ma mai cautat nimeni din familia lui ba mai mult ma vad onlain pe mess si ii vad si eu dar nu se baga in seama sa ma intrebe cum merge sarcina sau daca stiu ce e baiat sau fata ma doare cand vad ca de la cel mai batran pana la cel mai tanar sunt iresponsabili nu stiu cum am sa ii spun copilului meu cum e familia tatalui sau dar o sa ii spun adevarul oricat de dureros va fi. Pt mine toti barbatii sunt la fel sau devin in timp la fel langa sotul meu am stat 4 ani si tot sa schimbat langa acest barbat am stat un an jumate si tot sa schimbat de barbati nu vreau sa mai aud NICIODATA tot ce-mi doresc e sa pot sa mi cresc copilul si atat . Va pup scuze ca v-am plictisit cu povestea mea dar sunt foarte dezamagita si mi-am pierdut increderea si in D-zeu pt ca prea multe lovituri am primit de la viata si prea nedreapta a fost cu mine sunt adti cand imi doresc sa mor sau as dorm si sa nu ma mai trezesc, nu-mi gasesc locul toti ce le-am facut bine mau dezamagit.
Pai draga nu ai de ce sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu nu are de-a face cu rautatile noastre...De asta ne-a lasat poruncile,ca sa noi sa traim in ace unii cu altii.Dar cu ce este vinovat Dumnezeu daca omenii aleg sa fie rai si egoisti unii cu altii,cu copiii lor cu sotiile lor.Eu zic sa nu iti pierzi increderea niciodata in Dumnezeu oricat te-ar face oamenii sa suferi,,,da sa iti pierzi increderea in oameni si sa nu iti mai deschizi inima oricui,,fii realista,,,oamenii daca nu au principii se pot schimba foarte repede depinde de influente,,,oamenii fara principii actioneaza din instinct dupa influente...
Dar eu te sfatuiesc sa nu iti pierzi niciodata increderea in Dumnezeu..ci oricat ai suferi in viata ra din parte oamenilor...Oamenii sunt rai unii cu altii fara principiii,ar asta nu este de vina Dumnezeu ca oamenii aleg sa fie rai..Ci rogate la Dumnezeu sa te intareasca sa devii mai puternica,mai realista si sa treci peste toate necazurile cu oamenii cu bine.Dumnezeu sa te intareasca si sa iti lumineze mintea sa te intareasca si sa treci peste necazuri cu bine....Sa stii ca doar oamenii cu principiii nu se schimba.Numai ca sunt putini foarte putini...
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 20:30
Pai draga nu ai de ce sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu nu are de-a face cu rautatile noastre...De asta ne-a lasat poruncile,ca sa noi sa traim in ace unii cu altii.Dar cu ce este vinovat Dumnezeu daca omenii aleg sa fie rai si egoisti unii cu altii,cu copiii lor cu sotiile lor.Eu zic sa nu iti pierzi increderea niciodata in Dumnezeu oricat te-ar face oamenii sa suferi,,,da sa iti pierzi increderea in oameni si sa nu iti mai deschizi inima oricui,,fii realista,,,oamenii daca nu au principii se pot schimba foarte repede depinde de influente,,,oamenii fara principii actioneaza din instinct dupa influente...
Dar eu te sfatuiesc sa nu iti pierzi niciodata increderea in Dumnezeu..ci oricat ai suferi in viata ra din parte oamenilor...Oamenii sunt rai unii cu altii fara principiii,ar asta nu este de vina Dumnezeu ca oamenii aleg sa fie rai..Ci rogate la Dumnezeu sa te intareasca sa devii mai puternica,mai realista si sa treci peste toate necazurile cu oamenii cu bine.Dumnezeu sa te intareasca si sa iti lumineze mintea sa te intareasca si sa treci peste necazuri cu bine....Sa stii ca doar oamenii cu principiii nu se schimba.Numai ca sunt putini foarte putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 20:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-11 20:33:33Pai draga nu ai de ce sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu nu are de-a face cu rautatile noastre...De asta ne-a lasat poruncile,ca sa noi sa traim in pace unii cu altii.Dar cu ce este vinovat Dumnezeu daca oamenii aleg sa fie rai si egoisti unii cu altii,cu copiii lor cu sotiile lor.Eu zic sa nu iti pierzi increderea niciodata in Dumnezeu oricat te-ar face oamenii sa suferi,,,da sa iti pierzi increderea in oameni si sa nu iti mai deschizi inima oricui,,fii realista,,,oamenii daca nu au principii se pot schimba foarte repede depinde de influente,,,oamenii fara principii actioneaza din instinct dupa influente...
Dar eu te sfatuiesc sa nu iti pierzi niciodata increderea in Dumnezeu..ci oricat ai suferi in viata ta din parte oamenilor...Oamenii sunt rai unii cu altii fara principiii,ar asta nu este de vina Dumnezeu ca oamenii aleg sa fie rai..Ci rogate la Dumnezeu sa te intareasca sa devii mai puternica,mai realista si sa treci peste toate necazurile cu oamenii cu bine.Dumnezeu sa te intareasca si sa iti lumineze mintea sa te intareasca si sa treci peste necazuri cu bine....Sa stii ca doar oamenii cu principiii nu se schimba,numai ca este greu sa te pastrezi integru societatea iti strica caracterul.din cauza ca au o gandirea nehativa distructiva.Numai ca sunt putini foarte putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 20:36
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-11 20:33:33Pai draga nu ai de ce sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu nu are de-a face cu rautatile noastre...De asta ne-a lasat poruncile,ca sa noi sa traim in pace unii cu altii.Dar cu ce este vinovat Dumnezeu daca oamenii aleg sa fie rai si egoisti unii cu altii,cu copiii lor cu sotiile lor.Eu zic sa nu iti pierzi increderea niciodata in Dumnezeu oricat te-ar face oamenii sa suferi,,,da sa iti pierzi increderea in oameni si sa nu iti mai deschizi inima oricui,,fii realista,,,oamenii daca nu au principii se pot schimba foarte repede depinde de influente,,,oamenii fara principii actioneaza din instinct dupa influente...
Dar eu te sfatuiesc sa nu iti pierzi niciodata increderea in Dumnezeu..ci oricat ai suferi in viata ta din parte oamenilor...Oamenii sunt rai unii cu altii fara principiii,ar asta nu este de vina Dumnezeu ca oamenii aleg sa fie rai..Ci rogate la Dumnezeu sa te intareasca sa devii mai puternica,mai realista si sa treci peste toate necazurile cu oamenii cu bine.Dumnezeu sa te intareasca si sa iti lumineze mintea sa te intareasca si sa treci peste necazuri cu bine....Sa stii ca doar oamenii cu principiii nu se schimba,numai ca este greu sa te pastrezi integru societatea iti strica caracterul.din cauza ca au o gandirea nehativa distructiva.Numai ca sunt putini foarte putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 20:36
Daca alegi sa traiesti cu un barbat.Trebuie sa fii constienta ca el se va schimba daca el nu are principii...pe care altii le numesc idei fixe.
Sa stii ca toti oamenii sunt rai,,si femeile si barbatii...
si nu gandesc individual
da sa fie un barbat care sa aiba niste principii idei fixe pozitive...
dar sunt unii barbati care au idei fixe negative care tot pe a lor o tin..
tu esti fata frumoasa...in locul tau mi-as gasi un barbat frumos cu bani si l-as face p`e `e`l sa ma iubeasca cu vorbe dulci si eu i-as arata doar cateoadata ca tin la el..Si apoi nu l-as lasa singur,,ca si femeile sunt rele si nu le pasa sa distruga o relatie...Da si barbatii mint,,dar si femeile se incurca cu barbati care sunt deja intr-o relatie..Nu se intereseaza mai intai ce este de capul barbatului...
ce sa faci asta este viata
tu esti femeie frumoasa,,,lasa ca un copil este o binecuvantare.mai sunt si barbati de treaba,,,dar daca vrei sa nu ti-l fure alte femei rele si egoiste trebuie sa fii cu ochii pe el ca pe butelie si sa aperi ce este al tau..Si sa nu dai vina doar pe barbati pt ca si femeile sunt la fel de rele ca barbatii...
iti doresc ca Dumnezeu sa te intareasca si sa te ajute sa intalnesti un barbat ca sa te iubeasca asa cum doresti tu.Te pup
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 22:35
a mai dat si in tine????off doamne....eu sunt insarcinata in 4 luni...si am plecat fara sa ma uit inapoi doar pt ca m.a jignit....o femeie insarcinata nu trebuie atinsa nici cu o floare...gandeste-te ca daca a dat in tine poate va da si in micutul tau...si in loc sa ii faci un bine micutului ii vei face mai mult rau
roxanaalina
Postat pe 14 Iunie 2012 18:36
multumesc din suflet la toti azi sunt mult mai bine dar stiti cum mi-am gasit linistea in Dumnezeu citesc carti bisericesti si merg la biserica sunt mai optimista si linistita si culmea azi tatal copilului meu mi-a trimis un mesaj si ma intrebat ce facem eu cu copilul daca suntem bine se vede ca Dumnezeu nu doarmea acatistele l-au ajuns si acum il mustra constiinta dar e prea tarziu i-am raspuns asa cum a dormit linistit pana acuma si a spus la toata familia lui ca nu e copilul lui sa doarma si deacuma inainte tot linistit. Poate am gresit dar nu merita sa stie ceva unde a fost pana acum eu cred ca odata ce devii parinte esti pt toata viata nu doar cand vrei tu si-ti amintesti dar oricum nici nu a insistat sa afle mai multe nu a mai trimis nimik probabil a fost un impuls de moment la dansul dar eu merg inainte am un sprijin mare pe Dumnezeu si in el imi incred viata stiu ca nu ma va lasa la greu mi-a luat cu o mana dar imi va da cu 2 mani inapoi ca el e atot puternic
gyany84
Postat pe 20 Iunie 2012 17:25
gyany
in mare parte sunt de acord cu tine si cu modul de a proceda, dar ma intrebam daca nu cumva prin cartile alea si prin locurile alea pe unde mergi, n-ai intalnit ceva despre iertare?
nu e nevoie sa-mi raspunzi. e deajuns sa-ti raspunzi tie!
nu merg pe premiza de-a intoarce si celalalt obraz. dar parca undeva se zicea - ...sa ridice piatra cel care e fara de vina si sa arunce... - n-am pus ghilimele pentru ca nu e un citat exact ci o reproducere din memorie!
ca ultima idee, nu pledez nici pentru tine si cu atat mai mult nu pledez pentru el!
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 19:02
imi pare rau dar pe tatal copilului meu omul ce ma dus in pragul sinuciderii fiind insarcinata NICODATA NU IL VOI IERTA SI SA NU POATA MURII SI SA SE CHINUIE PANA NU IL VOI IERTA EU. E pacat dar mult mai mare pacat e ca acest excroc si-a batut joc de mine dar mai ales de propriul copil . Mi-am gasit linistea si taria de a merge mai departe in D-zeu dar sa-l iert nu se poate nici daca stiu ca mor maine nu il pot ierta pe acest nenorocit.
gyany84
Postat pe 23 Iunie 2012 00:20
De la: gyany84, la data 2012-06-23 00:20:03imi pare rau dar pe tatal copilului meu omul ce ma dus in pragul sinuciderii fiind insarcinata NICODATA NU IL VOI IERTA SI SA NU POATA MURII SI SA SE CHINUIE PANA NU IL VOI IERTA EU. E pacat dar mult mai mare pacat e ca acest excroc si-a batut joc de mine dar mai ales de propriul copil . Mi-am gasit linistea si taria de a merge mai departe in D-zeu dar sa-l iert nu se poate nici daca stiu ca mor maine nu il pot ierta pe acest nenorocit.
stii nu este bine sa urasti,,pt ca ura macina pe dinauntru si tot tie iti faci rau.. Poate cine stie ce minciuni i s-a spus ca poate te-ai culcat cu un alt baiat de crede ca nu este copilul lui....Trebuie sa te rogi la Dumnezeu sa nu urasti ci sa gandesti clar ca sa iti vezi greselile tale si pe ale lui..Stii doar Dumnezeu ne poate invata ce este bine si ce este rau...si intelegand si greselile noastre devenim mai intelegatori...Stiu inteleg ca esti suparata dar nu este bine sa urasti...Si daca el nu este sigur ca este copilul lui ii poti face analiza de paternitate...
A ierta un om inseamna sa nu ii doresti raul...dar nu inseamna ca nu trebuie sa ii dai lectie....
Eu atunci cand cineva ma face sa sufar,,,ma rog la Dumnezeu sa ma intareasca si sa nu ma lase sa urasc pt ca imi fac mie rau..Da imi impun punctul de vedere,,dar fara ura...pt ca ura vine de la ala rau si iti face rau
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iunie 2012 22:46
gyany, uite ca aici sint de acord cu irina.
Se spune ca sa urasti pe cineva inseamna sa iti dai foc la casa ca sa omori un soarece.... intelegi? Daca vrei sa te razbuni, fa-o. Dar la rece. Fara nici un fel de implicatie emotionala.
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 22:50
De la: gyany84, la data 2012-06-23 00:20:03imi pare rau dar pe tatal copilului meu omul ce ma dus in pragul sinuciderii fiind insarcinata NICODATA NU IL VOI IERTA SI SA NU POATA MURII SI SA SE CHINUIE PANA NU IL VOI IERTA EU. E pacat dar mult mai mare pacat e ca acest excroc si-a batut joc de mine dar mai ales de propriul copil . Mi-am gasit linistea si taria de a merge mai departe in D-zeu dar sa-l iert nu se poate nici daca stiu ca mor maine nu il pot ierta pe acest nenorocit.
este bine ca sa nu il urasti....Dar pt ca sa iti plateasca pensia alimentara cred ca va trebui sa faci testul de paternitate poate crede ca ai fost cu alt baiat.cine stie ce vorbe au iesit si a auzit.,oamenii sunt rai..
Barbatii romani nu stiu ca sa comporte cu o femeie...cred ca este mentalitatea....
eu nu am avut niciodara un barbat roman sincer nu m-am putut atasa de ei...au un stil rau
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2012 22:39
De la: gyany84, la data 2012-06-23 00:20:03imi pare rau dar pe tatal copilului meu omul ce ma dus in pragul sinuciderii fiind insarcinata NICODATA NU IL VOI IERTA SI SA NU POATA MURII SI SA SE CHINUIE PANA NU IL VOI IERTA EU. E pacat dar mult mai mare pacat e ca acest excroc si-a batut joc de mine dar mai ales de propriul copil . Mi-am gasit linistea si taria de a merge mai departe in D-zeu dar sa-l iert nu se poate nici daca stiu ca mor maine nu il pot ierta pe acest nenorocit.
este bine ca sa nu il urasti....Dar pt ca sa iti plateasca pensia alimentara cred ca va trebui sa faci testul de paternitate poate crede ca ai fost cu alt baiat.cine stie ce vorbe au iesit si a auzit.,oamenii sunt rai..
Barbatii romani nu stiu ca sa comporte cu o femeie...cred ca este mentalitatea....
eu nu am avut niciodara un barbat roman sincer nu m-am putut atasa de ei...au un stil rau
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iunie 2012 22:39
va salut fetelor...imi vine sa plang cd citesc aceste randuri...si eu sunt o mama singura,si as vrea sa va povestesc pe scurt cam ceea ce ma doare foarte tare acum-am stat in concubinaj cu un baiat aproape 2 ani,dupa 5 luni de zile de cand m-am mutat la el am si ramas insarcinata..pe toata perioada sarcinii am indurat FOARTE MULTE...am stat,am zis ca poate se va schimba,dar n-a fost asa...am nascut un baietel...cand baiatul avea 5 luni mi-am luat inima in dinti si am plecat la ai mei..dupa 2 ani de cand ne-am desp eu am cunoscut pe altcineva..un om nemaipomenit..dar.........problema care nu imi da pace este urmatorea..eu sunt din dambovita ,iar el e din bucuresti..mi-am gasit un loc de munk aici la bucuresti deoarece este mai bn platit si in acelasi timp st si mai aproape de actualul prieten.....ce vruiam sa va spun si cel mai important este ca acum baietelul meu este acasa la tatal meu in dambovita,iar eu merg pe fiecare saptamana la el.....oare este bine ceea ce fac???? astept raspunsurile voastre chiar daca sunt dure..
garbo_8277
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:02
De la: garbo_8277, la data 2012-10-07 13:02:49va salut fetelor...imi vine sa plang cd citesc aceste randuri...si eu sunt o mama singura,si as vrea sa va povestesc pe scurt cam ceea ce ma doare foarte tare acum-am stat in concubinaj cu un baiat aproape 2 ani,dupa 5 luni de zile de cand m-am mutat la el am si ramas insarcinata..pe toata perioada sarcinii am indurat FOARTE MULTE...am stat,am zis ca poate se va schimba,dar n-a fost asa...am nascut un baietel...cand baiatul avea 5 luni mi-am luat inima in dinti si am plecat la ai mei..dupa 2 ani de cand ne-am desp eu am cunoscut pe altcineva..un om nemaipomenit..dar.........problema care nu imi da pace este urmatorea..eu sunt din dambovita ,iar el e din bucuresti..mi-am gasit un loc de munk aici la bucuresti deoarece este mai bn platit si in acelasi timp st si mai aproape de actualul prieten.....ce vruiam sa va spun si cel mai important este ca acum baietelul meu este acasa la tatal meu in dambovita,iar eu merg pe fiecare saptamana la el.....oare este bine ceea ce fac???? astept raspunsurile voastre chiar daca sunt dure..


Parerea mea este ca un copil, indiferent de situatie, are nevoie de prezenta mamei ZILNIC. Nu sunt in masura sa iti dau sfaturi, dar procedeaza asa cum iti dicteaza inima de mama. Daca zici ca ai un job bine platit, sunt sigura ca poti asigura gradinita copilului si poti gasi o cale de a'l avea alaturi de tine. Pot cere si ajutor social, am impresia, pentru familie monoparentala, asta ca sa iti mai rotunjesti veniturile si sa iti fie mai usor cu cel mic. Succes.
b727ana
Postat pe 7 Octombrie 2012 14:09
da stiu,dar problema e ca eu acum stau la actualul prieten si mama lui nu e de acord cu bebe meu si nu ne putem muta nici singuri...din cauza alor lui....iar daca ma intorc langa el va trebui sa stau iar la mana alor mei....si imi va fi foarte greu..
garbo_8277
Postat pe 8 Octombrie 2012 12:50
Draga mea, un copil trebuie sa stea langa mamica lui. Eu cred ca tu cu copilul sunteti o familie, prietenul tau sau orice alt om trebuie sa va perceapa ca pe o familie, voi sunteti doi, daca va vrea trebuie sa va ia la pachet. Nu iti lasa copilul, pentru ca vremea nu se intoarce, trebuie sa fii langa el, copilaria nu se intoarce pt tine, iar mame nu are mai multe. Noi ne-am mutat cu serviciul de vreo 4 ori, dar copii au fost langa noi mereu. Nu iti lasa copilul pt nimic si pt nimeni. Sunt gradinite si in Bucuresti si peste tot unde vei vrea sa mergi. Succes.
garbo005647
Postat pe 17 Octombrie 2012 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu cum sa procedez cu el!!viitor tatic,la primul copil...invatat sa faca orice-i cere cineva din familia lui... 33 De la: ella28 29 Iulie 2009 19:32
Mame singure 250 De la: lady_dy19 3 Noiembrie 2018 00:30
Divortul este o solutie? 221 De la: anelize1972 27 Octombrie 2012 10:13
Mamici de ingerasi 163 De la: ingerasulGabriela 16 Martie 2013 10:46
sant un tata disperat dupa copilul lui!! 5 De la: iasomia 21 Iulie 2010 17:39
Setari Cookie-uri