mamici-ianuarie 2008

buna! sunt feli si in 31 ianuarie 2008, am devenit mama pentru a doua oara. mamici,care ati nascut in ianuarie, va astept sa discutam despre bebei! sa va spun cate ceva despre noi: inca nu am inceput diversificarea, dar stam in fundulet, ne intoarcem de pe o parte pe alta...am descoperit ca statul pe burtica nu este chiar asa rau (pana acum doua saptamani nu ne-a placut), facem ploaie, radem in hohot si....chiar cantam cu mami :-)))
felideni
Postat pe 12 Iunie 2008 22:56
buna, eu am devenit mama pt prima oara, pe 25 ian 2008....nici noi nu am inceput diversificarea, stam pe lapte de la san, ca ne merge foarte bine, si asa ne-a sfatuit dl dr ...si noi stam in fundulet si ne intoarcm, dar pe burta nu ne place neam, nici macar acum..eu mai sper....
ne pare bine de cunostinta si mai asteptam mamici ci pitici
miruna712
Postat pe 16 Iunie 2008 17:36
buna, imi pare bine de cunostinta! ma bucur pentru tine ca ai lapte si sa nu incepi diversificarea mai repede de sase luni...nici eu nu o incep mai repede, chiar daca alimentatia este mixta. de doua zile, mihnea se intoarce singur de pe burtica pe spate, de pe spate pe burtica si tot asa se roteste prin pat. ce greutate a avut fetita la nastere?...ce greutate are acum? asteptam cu drag vesti de la voi!
felideni
Postat pe 17 Iunie 2008 23:00
buna! eu sunt o mamica de ... februarie...am o mandrete de baietel pe nume Dragos. pediatra m-a sfatuit sa incep deja cu sucurile de fructe, insa, dupa a 3-a zi, cand i-am dat ceva mai mult, a facut o criza de stomacel, nu alta.ca urmare am renuntat ... o sa incepem peste o luna. cam de la cate luni are voie sa stea in fundulet ?
ioanaruss
Postat pe 25 Iunie 2008 14:57
buna ioanaruss! te felicit ca esti mamica, este cel mai minunat lucru care i se poate intampla unei femei. dragos este alimentat artificial? poti sa incepi diversificarea si cu supa de legume...eu asa voi incepe. daca doresti am doua carticele in format electronic, care te pregatesc pentru diversificare.
medicul pediatru a spus ca nu este bine sa-l asezam pe mihnea in fundulet mai repede de 6 luni...dar mihnea incearca sa se ridice si chiar ii place cand il asezam in fundulet (ocazional). care este data lui dragos de nastere? astept vesti de la voi! pupici lui dragos!
felideni
Postat pe 25 Iunie 2008 21:45
hop si eu pe aici, noi ne-am cunoscut, adica eu si Daciana, pe 13 ianuarie. suntem din brasov....si de cateva ziel e canicula la noi iar in casa avem 26 grade...e crima si pedeapsa.....ca daciana nu este obisnuita cu cladura si e tare agitata si nervoasa....
noi am inceput diversificarea, dar cred ca o sa o lasam balta o perioada ca a inceput sa nu mai pape nimic, dar e foarte interesata de ceea ce papam noi, in rarele ocazii cand ne vede mancand ceva. am o alta politica refritoare la copilul la masa cu noi parinti...nu tot ce papa eu este sanatos pt ea si imi sta in gat mancarea sa o vad cum se uita cu ochisorii aia la mine in timp ce mestec...asa ca mai bine pentru amandoi. azi special am adus banana si i-am mestecat si i-am dat si ei un pic de banana....s-a cam strambat dar a papt.....ma gandesc ca poate asa o sa reusesc sa o fac sa pape.....
tudor_claudia
Postat pe 25 Iunie 2008 22:25
si la noi este foarte cald...in casa sunt 27 grade. si mihnea este foarte agitat si nervos din cauza caldurii, ba mai mult astazi a facut si diaree. a inceput sa manance mai bine...eu am din ce in ce mai mult laptic (i-am redus portia de milumil...la titi se simte foarte bine) voi aveti dintisori? noua ne ies doi, dar nu cei din fata (stanga jos si dreapta sus)...va fi un vampirica mic :-))) claudia, mergeti la mare cu daciana?
asa este, sunt foarte pofticiosi piticutii nostrii...eu mancam si mihnea mima, pentru ca nu avea nimic in gurita :-)))...de atunci nu mai mananc de fata cu el.
felideni
Postat pe 25 Iunie 2008 23:00
merg la mare! am vb cu pediatra si mi-a zis ca e chiar indicat! ca atata timp cat ai grija de copil nua re ce sa i se intample! ca am auzit multe povesti cu balaurii!
vineri mergem la analize, ca azi am fos tla pediatra sa vedem ce o sa iasa vineri! sunt cam cu sfecla in fund!
tudor_claudia
Postat pe 25 Iunie 2008 23:09
va tinem pumnii! o sa fie bine, ai sa vezi! unde veti merge? ce faci cu mancarea pentru bebe?
felideni
Postat pe 25 Iunie 2008 23:12
doream sa intreb unde mergeti la mare?
felideni
Postat pe 26 Iunie 2008 00:02
o sa merg in eforie sud ca e mai linistit, si cunosc pe cineva si o sa stau la casa sper sa am acces la bucatarie sa ii fac mancarea, oricum o sa aiba 7 lunitze asa ca sper eu sa ne descurcam mai bine.
am fost i-a luat sange nu a plans deloc....am ramas uiminta, ca ne scosese pe hol pe mine si pe sotul si aveam niste emotii tot asteptam sa tipe sa planga....ea nimic......ii dadusera ceva sa se joace si asitenta cadn a iesit mi-a zis ca nu a vazut copil mai cuminte ca al meu. eco a iesit bine..sa vedem analizele.
tudor_claudia
Postat pe 27 Iunie 2008 09:54
vezi ce fetita mare ai!!! noi i-am facut lui mihnea de trei ori analize pana acum si de fiecare data a plans ingrozitor- e grasut si i-au gasit foarte greu venele, l-au chinuit putin si...e fricos ca mami! :-))
felideni
Postat pe 27 Iunie 2008 11:10
ma numesc alexandra si sunt nascuta pe 18 01 2008 sunt draguta si prietenoasa si astept cu nerabdare sa-mi fac noi prieteni.pupici
stefi_andra
Postat pe 20 Iulie 2009 16:03
Buna sunt Mika si am o fetita Daria Cristina nascuta pe 2 ianuarie 2008.Ma primiti si pe mine pe aici?
mikadaria
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hristos a Inviat! 6 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:24
munca de acasa 1 De la: EUGENIA32 12 Mai 2010 16:17
Haine pentru copii 0-10 ani 2 De la: kidz_luissa 10 Decembrie 2009 14:45
Incaltaminte copii, haine copii, haine femei 2 De la: florymatei 29 Aprilie 2013 14:18
vaccin rh negativ 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:26
Setari Cookie-uri