Concurs Chocolate Kids

Vrei sa pastrezi amintirea celor mai frumosi ani ai micutului tau? Participa la concursul Kidz si castiga o sedinta foto profesionista realizata de Chocolate-Kids.

Tot ce trebuie sa faci este sa ne povestesti o intamplare haioasa din viata copilului tau pe forum, la subiectul: Concurs Chocolate Kids si sa ne trimiti o fotografie cu copilul tau pe office@chocolatekids.ro. La concurs pot participa numai mamicile de copii cu varste cuprinse intre 0 si 4 ani. Concursul se desfasoara in perioada 3 -9 noiembrie 2008.

Cele mai haioase mesaje vor fi afisate pe site, miercuri, 12 noiembrie 2008., iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti.

Sedinta foto va avea loc fie acasa, unde micutul se simte in siguranta, fie intr-un spatiu deschis, in functie de preferinte. Premiul consta in sedinta foto, imaginile pe suport electronic si o fotografie format A3 cu micutul sau micuta ta, , precum si un filmuletz pe care sa-l puteti imparti cu cei dragi si online.. O parte dintre fotografiile realizate vor fi prezentate si in cadrul unui articol ce va fi publicat pe www.kidz.ro.
ConcursKidz
Postat pe 2 Noiembrie 2008 21:17
prima intamplare haioasa din viata bebelusului meu care are acum sase luni , a fost chiar la maternitate.in fecare seara duceau bebei la baita .Mai eram cu o mamica in camera care avea tot baietel iar cand i-a adus de la baita amandoi erau imbracati in albastru ,mi-a pus in brate bebele celalalt.Mi se parea mie ca e ca cam usor (el sa nascut cu 4.150 celalalt 2.800) ii zic puiu lui mami si cand ma uit la el
hop ca asta era al altei mame.Bine ca nu s-a intamplat la nastere asa ceva
micky
Postat pe 3 Noiembrie 2008 02:24
intr-o zi eram cu andreea la stomatolog.lin acelasi hol cu cabinetul stomatologului se afla si cabinetul unui medic de familie.andreea avea in mana stanga un covrig polonez,in gura ultima bucata de prajiturica iar cand medicul a iesit din cabinet sa plece spre casa la terminarea programului, o vad pe andreea ca se repede spre el si cu mana libera trage o napolitana pe care acesta o avea in mana..medicul vazand ca are covrigul in mana si gura plina cu prajitura i-a spus ca ii ajunge cat are, insa andreea sigura ca vrea si napolitana din mana medicului tragea cu disperare de ea.toata lumea de pe hol radea in hohote si iar medicul s-a vazut nevoit sa imparta napolitana cu andreea
miky_28
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:26
SUNT MICUTA SI NU POT VORBII DREPT URMARE TREBUIE SA PLANG SAU ZBIER DUPA CAZ. DORMEAM FOARTE BINE LA UN MOMENT DAT AM INCEPUT SA ZBIER MAMA SARE CA ARSA SA VADA CE ARE PUIUL EI, SURPRIZA CE SA VEZI ERAM CACATA PANA-N GAT DE A TREBUIT MAMI SA SCHIMBE TOATE HAINELE DE PE MINE SI LENJERIA SI UNDE MAI PUI CA LA 3 DIMINEATA TATA PREGATEA VANITA PENTRU BAITA.
cris_ele2004
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:42
Salut,

Numele meu este Adela Vasile si sunt mamica unui pui - Andrei - mic (mare....de 13 kg si 86 cm) de 1 an si trei luni.

Fiecare zi este plina de intamplari haiaoase, dar una persista in fiecare zi in care iesim afara :

Pentru ca Andrei este inalt si un pic cam grasut nu isi arata adevarata varsta......ce e drept ca si hainutele trebuie cumparate ptr varsta de 2 ani. Acum o luna cand a plecat singur a facut bufff si a prins frica de mers.
In parc (cand iesim la fotbal...) merge si alearga doar de mauta cu mami sau tati. Si mamicile intra in vorba cu noi si ne zic mereu: vai ce baiat mare si nu merge singur.... cand defapt e mult mai mic decat ceilalti pui.
Dar lasa ca ne facem noi "mari" si alergam pe toata lumea, le raspundem noi si le spunem cum face leul: " aaaaaaaaaaaaaaa"

Va trimitem trei poze in speranta ca vom castiga concursul si pune mami si alte poze (profesioniste de data asta) la colectia celor 5 GB de poze de pana acum. Aaaaaaaaaaaa, sa nu va speriati, in prima poza, desi piticul are doar 7 luni, nu papa cioco, doar este manjit pe gurita. dar castile chiar le iubeste si ii place la nebunie sa stea cu ele pe cap... cu sau fara muzica....Dar daca e sa fie muzica...sa cante JAGA JAGA.......

Va pupam si va dorim numai bine,


Adela si Andrei Vasile


emailadav
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:56
Lucas si rucsacul....
e greu sa alegi cel mai haios moment, petrecut alaturi de copilul tau. Am sa va povestesc un moment haios, memorabil din viata noastra. Intr-o zi tati cu Lucas, se jucau cum numai ei doi o fac de fiecare data, iar cum lui tati ii vin idei fantastice a facut-o si atunci cand l-a bagat pe Lucas in rucsac, ca sa fie mai memorabil, sau plimbat prin casa amandoi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, radeau se amuzau iar cea mai tare faza a fost la sfarsit atunci cand Lucas n-ar mai fi vrut sa iasa din rucsac.

P.S.... se-ntampla pe la 6 luni, cand Lucasu era deja maricel, nu s-a intamplat nimic rau, cea ramas in urma un moment foarte haios si cat se poate de memorabil.
creatza_kidz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:08
Teodora are 1 an si este la varsta la care incearca sa imite comportamenul celor cu care interactioneaza.
Asa ca, la controlul medical periodic, cand pediatrul o asculta la inimioara cu stetoscopul, a incercat sa ii smulga acestuia instrumentul, pentru a-l asculta si ea pe doctor. Doctorul a ramas interzis, pentru ca de obicei-mi-a spus el-bebeii urla cat ii tin plamanii cand vad pesoane straine care pun mana pe ei.
kitty_kidz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:29
Buna ziua. Unul dintre cele mai haioase momente a fost atunci cand Stefanut la 10 luni a plecat singur in picioruse.Facea 2-3 pasi se dezechilibra si cadea,dar bineinteles ca nu se lasa.Se ridica din nou si mai facea iar 2-3pasi,pana cand a inceput sa faca din ce in ce mai multi pasi fara sa cada.I-a placut foarte mult cand a descoperit el cum e sa mearga singur,de atunci de cand ne trezim suntem numai in picioruse,si alearga tere mult.Precizez ca acum are 23 de luni si face numai nazbatii.Cunoaste aproape toate masinile,si cum vede una imi spune ce masina e .E tare haios ,si este un ingeras...
myk_myk80
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:59
ma numesc maria oriana arama.....am 3 ani si 7 luni.......
acum 2 saptamani am fost la teatru ion creanga si am vazut cenusareasa.....eu ii spun etileasa ....in timpul spectacolului, m-am suparat asa de tare ca surorile vitrege tipau la cenusareasa ca nu au haine ....sa spele....sa calce....ca ele trebuiau sa plece la bal......incat am sarit de pe scaun ( mai stateam si la margine, ghinionul lui mami) si am urcat repede pe scena si le-am certat pe surorile rele.......toata sala a ineput sa rada si cu greu m-au dat jos de pe scena
dar sa stiti ca le-am spus eu surorilor rele ca dc mai vorbesc urat cu cenusareasa am sa o sun pe FLORI educatoarea mea si o sa le puna la colt pana cand o sa isi ceara scuze
asta e....sunt mica
v-am pupat
bebe_oriana
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:00
Acum o luna fetita mea a facut rosu in gat.Am mers la spital pt. un control si dr. a zis ca trebuie injectabil ca deja avea puroi.I am bagat branula in manuta ca sa o scutim de injectii in fundulet.Totul a fost ok. vreme de 2 zile dupa care sa spart vena si a trebuit sa ii facem in fundulet.La prima injectie in fundulet a plans ...la a doua a inceput sa urle....la a treia a inceput prin a striga la dr. ca si a pierdit mintile ca vrea sa o omoare .....sa o lasam in pace ca ea este bine nu mai are rosu in gat.Fugea la usa noi dup ea sa o tinem si tot asa vreme de o jumatate de ora de am sculat spitalu in picioare.Striga intruna.....lasati ma in pace va ti pierdut mintile!vreti sa ma omorati Ce a fost interesant a fost faptul ca era prima data cand auzeam aceste cuvinte spuse de ea....de la un copil care nu avea nici 4 ani!!!
saramaria
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:21
am un baietel victor 2ani.intamplarea care mi s-a parut mai haioasa a fost ca victor manca o felie de pzza cocotat pe masuta de toaleta si se uita in oglinda la bobo.la un moment dat il aud"papi(si intinde felia de pizza la bobo din oglinda) i papi neam neam .il intreb nu vrea bobo papa si imi spune ca nu .
alinadiana0680
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:25
buna ziua.
ma numesc ioana si am un prichidel de un an si patru luni. il cheama alexandru.
pe cand descoperea placerea umblatului si se inganau zorii unei noi ere, era cotrobaielilor, alexandru a reusit sa creeze prima impresie de scormonitor sadea.
totul sau nimic, era deviza lui.
dar cred ca nimic nu egaleaza prima senzatie. aceea pe care o simti cand iti dai seama ca esti gravida, ca ceva va palpa in tine, ca vei fi mamica. ideea te cotropeste si te face sa zambesti. prelung si haios.
dupa lungi ani de asteptari si pierderea sperantei, o asemenea veste vine ca un banc bun, la care razi in hohote si de care crezi ca se poate intampla doar la altii. dar alexandru a realizat, in momentul conceptiei si aparitiei primei celule , cel mai haios si cel mai dragastos moment al vietii noastre.
ioana70
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:26
Buna,

sunt mamica unei fetite de 3 ani si 10 luni care in toamna a inceput gradinita la grupa mica Piticot si e fericita nevoie mare.O intamplare haioasa din viata copilului meu s-a intamplat in vara cand a cazut si s-a julit in frunte iar cand s-a ridicat in picioare nu a plans nu a zis nimic dar replica ei a fost "Vai de capul meu ce ma fac eu acum ca ma cearta mama ca nu mai sunt frumoasa",deoarece in acel moment era acasa cu bunica
va dati seama ce a simtit buni in sulfletul ei saraca ca ii tremurau picioarele si inima ei o luase la fuga din cauza sperieturii.............
biancadari
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:41
servus..sunt daniela mamica unui baietel de zece luni,denis un zvapaiat si energic..nu este zi in care sa nu fac vreo nebunie..de ex cand a inceput sa umble in patru labe avea treaba cu toate usile de la dulapuri si cum stam cu socrii nebunaticu meu era in vizita in camera lor si cum se tot chinuia el sa se ridice pe usa a reusit sa o si rupa. ..intr-o adimineata,cum il mai iau cu noi in pat cand s-a trezit,cam pe la ora 6 jumate probabil s-a gandit ca daca imi da un pupic o sa imi treaca supararea si mi l-a dat asta este cea mai dulce nazbatie a lui. ...va multumim ca ne-ati citit nebuniile
daniela_denis
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:02
in fiecare zi,andrei,copilasul nostru de 1 an si 4 luni, face cel putin cate o trasnaie. eu de obicei strang lucrurile murdare spre spalare in cada.intr-o zi s-a apucat si andrei de facut curat prin casa si mi-a dus toate chestiile imprastiate de el in cada.chestia comica a fost ca in acea zi cada era pe jumatate plina cu apa pentru ca tocmai se anunta o oprire de apa de la regia de apa.multe chestii comice..cand l-am prins spalandu-se in wc,cand stergea praful cu chilotii lu tatasu'.fiecare copil face chestii haioase.va pupam!
mariaa_kidz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:09
de ceva vreme am devenit o familie mai numeroasa. la inceput ne era un pic cam frica ca nu cumva cel mare (1 an si 7 luni ) sa ii faca ceva celui mai nou mebru al familiei asa ca stateam cu ochii ca pe butelie dupa el. intr-o zi insa l-am ,pierdut din vedere si cind ma uit la el stupoare................... era liga bebelusa si..............nici gind sa ii faca ceva si tot zice "bebe ...besc" ca inca nu vorbeste foarte bine si o lua in brate sa ii faca "mai, mai bebe". de atunci nu ne mai este chiar asa de frica........dar tot il urmarim ca nu se stie niciodata
vioely2003
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:52
Merge puiul meu ( are 4 ani ) intr-o zi cu tati al lui la garaje. E o cladire etajata cu garaje ale proprietarilor de apartamente din zona, iar afara, chiar la iesire, exista un gard din sarma unde vesnic sta agatata , spre disperarea mea , o conserva taiata la gura iar daca ploua, conserva e plina cu apa. Rares e tare energic si nu sta o clipa locului. De cele mai multe ori se catara pe gardul cu pricina, o data chiar a scuturat cu putere de gard si cum era conserva plina cu apa l-a udat leoarca. Si iata si ziua cu pricina.... Un vecin de acolo ( tare rautaciosi mai sunt unii, oameni in toata firea ) ii zice copilului ( stiind de faza cu pricina ) :"Du-te acolo la gard si trage tare de el !". Da' copilul nici nu-l baga in seama, pentru moment... Acela vazand ca nu are succes isi ia tacticos un scaunel si se asaza fix sub gardul respectiv sa se relaxeze. Dupa ce se asaza, hop si Rares langa el si trage cu putere de gard.... si-i cade aluia continutul conservei in cap, numai ca de data asta nu era apa de ploaie ci....mucuri de tigara.
Giuliana_kidz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 13:44

O intamplare hazlie...hm...cam greu de ales una singura pentru ca Vladut al nostru este la varsta la care face foarte multe nebunii ( are 1 an si 9 luni). Una din intamplarile haioase si mai recente a fost cand intr-o seara am venit de la serviciu si am lasat geanta deschisa in bucatarie pe scaun.Eu mi-am vazut de treaba prin casa si la un moment dat ma intreb de ce sta puiul nostru asa de cuminte in sufragerie...ei dragilor nu cred ca va puteti inchipui cum arata.Scosese conturul meu de buze si un ruj, pe care desigur nu a stiut cum sa il roteasca asa ca a bagat degetul in el, era plin de ruj si creion si pe fata si pe par si pe gat cred ca a si mancat pentru ca si dinti ii avea de ruj, arata ca un adevarat clovn asa pictat, foarte vesel si mandru de ce a facut.
adyf
Postat pe 3 Noiembrie 2008 13:57
ma cheama Marius si am 2ani si doua luni.TOATA ziua fac sotii,dar cea mai tare a fost cea in care am confundat cada cu toaleta si m-am spalat pe maini in ea. Dupa ce am terminat cu mainile vroiam sa trec la dinti,dar a venit mama si nu stiu de ce m-a certat.In fiecare zi ma bate la cap cu igiena.
claudiuraluca
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:47
buna, sunt Catalina si am o fetita de 2 ani si jumatate, Daria Francesca. Ultima intamplare haioasa s-a petrecut sambata asta care a trecut: dormea dupa-amiaza singura si a cazut din pat! A inceput sa urle, si, normal, am fugit la ea; printre lacrimi, mi-a zis ca s-a lovit "pete tot", apoi, cu disperare in voce, imi zice:" apopo, da-mi un calmin!"(traducere: apropo, da-mi un algocalmin) ......am crezut ca o sa lesin de ris!
catalinavella
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:56
eu sunt ALEXIA am 2 ani si nu ma intrece nimeni la nazbatii.noi nu ne incurcam cu lucruri marunte .de cand a inceput sa mearga a fost o adevarata bomba cu ceas.a inceput prin a suge gazul dintr-o bricheta,a mancat pufuleti inmuiati in wc,a zugravit casa (in curte..nu fatada...spre norocul nostru) cu vopsea in ulei, a mancat frunze si a varsat ,...ar mai fi dar sa va zic totusi cea mai haioasa zi din viata ei:
intr-o zi pe cand faceam mancare si o tot urmaream cu privirea pe afara,vad ca la un moment dat ramane linistita langa o cadita in care se afla fasole boabe.era cam jumate plina .stiam ca-i place sa se joace in fasole si am lasat-o .dar pana la urma mi s-a parut ca era cam mare interesul ei ,asa ca m-am apropiat sa vad ce face....turnase in fasole un saculet de vreo 5 kg de rigips praf.mi-am pus mainile in cap si am lasat totul ca sa repar beleaua.m-am apucat de suflat ,spalat si uscat fasolea (am lasat-o la soare)si norocul meu ca a fost o zi cu soare(ultima de fapt) apoi au inceput ploile si era mai rau.in fine cat timp eu clocoteam de nervi (caci imi facuse de lucru pt toata ziua) pe domnisorica a apucat-o foamea.asa ca a deschis frigiderul si s-a servit cu un sendwis care era lasat de mine.am intrat in camera sa mai vad ce face si papa frumos....peste un timp cand am revenit...sendwisul era imprastiat in tot patul,frigiderul era deschis,smantana era varsata si tot frigiderul murdar.asta a fost cireasa de pe tort .
melutza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:09
EU AM NUMAI 3 LUNI SI NU AM DEOCAMDATA PREA MULTE INTAMPLARI, DAR PRIMA INTAMPLARE HAZLIE A FOST INTR-O ZI CAND MAMA IMI SCHIMBA PAMPERSUL SI MA DADEA CU CREMA PE FUNDULET (TINANDU-MA CU PICIORUSELE IN SUS) AM INCEPUT SA FAC PIPI PE FATA MEA SI DUPA CE AM TERMINAT AM INCEPUT SA MA LING PE LANGA GURITA CA MI SE PAREA TARE BUN.
roxana1980
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:08
Buna, am o fetita de 5 luni si o saptamana, se numeste Raisa Maria.Fiind cam micuta nu pot spune ca are multe intamplari hazlii la activ. Dar intr-o zi am iesit prin oras si am intrat intr-o cofetarie unde toata lumea ne-a admirat "printesa" noastra. Patroana cofetariei a inceput sa se joace cu ea si ea a inceput sa rada in hohote fiind foarte amuzata de cum se stramba respectiva doamna. Pentru noi era ceva nou, deoarece acasa nu rasese nicodata asa cum o facuse in cofetarie si ne-a inveselit pe toti, atat pe noi, pe parinti, cat si pe clientii din cofetarie. O consider o intamplare hazlie pentru ca ea s-a simtit bine si s-a distrat copios cu aceea doamna si implicit am ras si noi si radem de cate ori ne aducem aminte cum radea.
claudia_gheorghe06
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:29
buna, ma tot gindeam cum sa fac selectia de intimplari haioase, caci de 1 an si 9 luni... tot avem momente de neuitat alaturi de unul din piticii mei.., adica RAZVAN..si uite.. cred ca unul destul de memorabil ar fii ACESTA..:SA FII FOST IN VARA..CA DE FIECARE DATA CIND TREBUIA SA PLEC UNDEVA RAZVAN ERA IN BRATELE MEU CACI NU STA CU NIMENI, NICI ACASA, NICI IN BRATE ,, CIND SPUN LA NIMENI MA REFER CA SUNT SINGURA CARE II DA SA MANUINCE , CU MINE DOARME.., IN FINE.. AGATAT DE MINE TOATA NOAPTEA SI TOATA ZIUA..
SI SA VA POVESTESC.. NE-AM URCAT IN MICROBUZ SA PLECAM SPRE CELALALT CAPAT AL BUCURESTIULUI SI DEJA IMI VENEA SA PLING CA NU AVEAM LOC SA STAU JOS.., ERA AGLOMERAT.., CITIVA OAMENI AU VRUT SA IL TINA IN BRATE., DAR EL ..NU SI NU..DADEA DIN DEGETEL CA NU..SI URLA CIT IL TINEAU PLAMINII.. SI UITE CA URCA UN BAIAT CARE SEMANA CU UN VECIN DE BLOC..MICA ASEMANARE.. POATE ASEMANARE DE INALTIME SI PUTIN DE PAR BLOND..SI PARCA IN ACEL COPILUL AR FII FOST OPRIT DE LA BUTON.. NU MAI URLA SA STEA LA MINE IN BRATE CI URLA SA SE DUCA LA BAIATUL CE TOCMAI SE URCASE..
NU INTELEGEAM CE VREA , NORMAL.. STRIGA : NANA.,NANA., NU STIAM CE INSEAMNA..SI UITE CE MA PILMBAM PRINTRE OAMENII SI AGLOMERATIA DIN MICROBUZ SPRE LOCUL UNDE IL ARATA COPILUL..AM AJUNS LA BAIAT SI HOPA IN BRATELE LUI. .DAR NU VROIA SA MEARGA CU MINE NICI CIND I-AM SPUS CA VOM COBORII, ,,SPUNEA: PA, PA..MAMA, PA..CIND INCERCAM SA IL IAU DIN BRATE.. TIPA SI IL STRINGEA SI MAI TARE..SI UITE ASA IN URLETE SI TIPETE A TREBUIT SA COBOARE SI VECINUL CEL ANONIM SI EU SI COPILUL LA BANEASA..
DE ATUNCI.. VECINUL VINE CU SOTIA IN FIECARE ZII SAU CEL PUTIN DE CITEVA ORI PE SAPTAMINA SA IL VADA PE PITICUL CEL TIPATOR SI IUBARET..A, ERA SA UIT.., NICI IN PREZENT NU STA LA NIMENI SI CU NIMENI..PREFERAT INCA ESTE MAMA SI:,,NANA,,
garbo096573
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:00
Ma numesc Claudia si am un baietel de 1 si 5 luni aproape, Eric se numeste si este ca argintul viu, face multe nazdravenii, daca prinde momentul arunca tot ce are la indemana in WC, se ascunde in sifonier, arunca la cosul de gunoi tot ce prinde, se cocoata pe fotoliu de aici se urca pe birou daca nu esti langa el si multe altele, dar cea mai hazlie intamplare este cea petrecuta intr-o seara cand eu ma uitam la Tv, mama mea trebaluia pe la bucatarie, el era in dormitor unde se afla telefonul fix, m-am dus sa vad ce face si l am vazut ca era cu receptorul la ureche tot se certa pe limba lui,l- am lasat sa se joace pentru ca asa face mereu e tare preocupat de telefon.Peste cateva minute imi suna telefonul mobil era bunicul meu din provincie, imi spune ca a sunat pe fix si vorbea un copil, cine putea fi decat Eric, eu nu am auzit telefonul fix care e dat pe incet pentru ca am unele probleme cu auzul.Am baiat mare de acum deja raspunde la telefon, am asistent.:)))
eriku
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:58
Ma numesc Delia si am 1 an si 4 luni,prima mea experienta haioasa a fost cand a venit Mos Craciun la mine.Aveam doar 6 luni,dar eram tare curioasa,cine este nenea,care ma alinta,si imi aduce cadouri,chiar daca o mai suparam pe mama cateodata,cand nu vroiam sa pap supita de la pranz.Curioasa cum eram,am vrut sa vad cum este cu barba lunga,si am tras de ea si l-am desmascat pe mosul.Si ce sa vezi?Mosul era unchiul meu care deaceea mi-a adus multe cadouri,pentru ca ma iubeste enorm.Multumesc ca mi-ati dat ocazia sa imi povestesc experienta haioasa.
anca_norica
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:16
Eram in tren in vagonul de dormit cu Bianca mergeam in vizita la cineva . Obosita Bianca a adormit . Peste cateva ore s-a trezit dezorientata .
Avand doar 2 anisori nu poate pronunta litera r.
-Mami , mi-e fica!
-De ce mami ?
-Ma caca t(r)enu' !
gabrielle4u
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:45
De cand a inceput sa mearga, tot ceea ce i se intampla micutului meu, este hazliu. De cand se trezeste vrea pe jos si pana adoarme nu face alceva decat sa ma amuze si sa ma copieze in tot ceea ce fac. Zilele tecute a incercat sa dea cu aspiratorul, m-a vazut pe mine cum trag de cablu si aspiratorul vine dupa mine, dar cand a incercat si el s-a intamplat tocmai pe dos.
ioana1978
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:57
Alexia are aproape patru ani. Intr-o zi o dragaleam asa cum fac adesea. Tatal Alexiei ne-a vazut si a spus in gluma:
-Asa, mami, sufla-i in cornite!
Au trecut cateva zile de la aceasta intamplare, cu totul si de toti uitata.
Alexia s-a apropiat intr-o zi de mine si mi-a zis cu vocea mieroasa, asa cum face de fiecare data cand vrea sa obtina ceva:
-Mami, te rog, imi sufli putin in cornite?
cristina_amariuta
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:19
Anul trecut de Craciun gradinita unde era fata mea a ramas fara Mos.Asa a fost nevoit sotul meu sa se inbrace in Mos si sa mearga la gradi cu cadouri la copii.Fetita mea pe aceea vreme avea 3 ani si o luna.A luat Mosu fiecare copil in parte pe piciorul lui , ei raspundeau la intrebarile Mosului cum stiau ei mai bine si spuneau poezii.Acum vine randul fetitei mele...o intreaba Mosu cum o cheama, cati ani are,de unde este,daca a fost cuminte, cum o cheama pe mami ...ea raspunde la intrebare....pe mami o cheama Ionela...
cum il cheama pe tati......se uita mirata la Mos si ii spune...pe tine azi te cheama Mosu :sml-happy0065..
saramaria
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand hainute bebe 0-1 an super ieftine!!!! 2 De la: kidz004391 25 Octombrie 2009 10:23
dati un click ..mersi mult 1 De la: laurita6 20 Martie 2010 11:12
bluze copii 1-2 ani la 5 lei buc 1 De la: pinky 16 Februarie 2010 06:34
VAND HAINE COPII SI ADOLESCENTI -MAJORITATEA IMPORT FRANTA 11 De la: Pifou__hainute_pt_copii_fabricate_in_Romania_ 12 Mai 2010 17:37
Bijuterii fine din argint la preturi de criza 1 De la: dacris 4 Noiembrie 2009 06:39
Setari Cookie-uri