vreau sa slabesc

Am nascut acum cateva luni si din pacate am ramas cu un numar mare de kg,vreau cu disperare sa slabesc,de alaptat nu alaptez,am o problema super mare nu pot tine regim am o alimentatie destul de haotica probabil ca acesta este si motivul pentru care nu slabesc.Mi-a recomandat cineva lipogold,am citit despre el ce sa zic suna bine ce spun ei insa as vrea sa stiu concret daca a reusit cineva sa slabeasca cu acest produs.
garbo_11755
Postat pe 26 Martie 2013 13:18


aha... ! deci daca ai ramas cu o multime de kilograme inseamna ca le aveai si inainte !!!! deci mancai mult si atunci. daca nu mult, caloric macar ! daca ti-a recomandat cineva lipogold... inseamna ca era o persoana slaba ! si la trup si la minte. chestii de astea nu se iau dacat daca recomanda un medic ! eu iti recomand sa mananci mai putine chestii calorice (dulciuri, grasimi, etc.) si sa-ti plimbi mult timp copilul pe afara. miscare ajuta... ! mai lasa naibii televizorul ala... ! succes !
barboneli
Postat pe 26 Martie 2013 14:08
Bea multa apa plata, multa insemnand pana la 2 l pe zi , poti sa adaugi si umpic de lamaie( lamaia e inamicul nr 1 al grasimii)i. Apa te ajuta si sa treci peste pofta de dulce... Cand simti nevoia de dulce bea apa si o sa treaca. Deasemenea dupa o masa copioasa si mai grasa mananca ananas proaspat, ajuta digestia si este ff bun pt slabit.
BAM_BAM
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:04
Renunta la haosul din alimentatie,pentru sanantate,pentru ca grasimea din celule impiedica insulina sa intre in celule,deci chiar insulina care transforma grasimile in energie.
asa ca e greu inceputul,slabitul la inceput.
fa un program sanatos in alimentatie,pentru ca fara asta nici sanantate nu este,glicemia este mai mare fara sa ai diabet,pancreasul oboseste,coloana vertebrala se taseaza de la kg in plus....
si eu dupa ultima nastere aveam....20 kg in plus.....am scapat de ele cu o dieta pe care am tinut-o acum 7 ani,ca sa scap de diabet.
cu ocazia diabetitui am aflat ce inseamna sa manaci sanatos.
dimineata: un pahar lapte,sau un iaurt,o felie paine,un fruct cat pumnul
pranz; putina carne de care o fi,legume,o felie paine,si un fruct cat pumnul.
seara; o felie branza,un fruct o felie paine,sau un iaut cu o felie paine,si fruct.
macaroanele,daca manaci,trebuie sa fie cat intra in o cana de ceai.
cartofii,doar un cartof doi,atata.
dulciuri,foarte putin,cu patratica,
sucuri,taiat,ca cntin mult zahar.
cand mi-era foame intre mese,mancam putine alune,sau cateva nuci,e ceva hranitor.
si cel mai important,am aflat ca pentru un om sanatos,40 minute miscare zilnica,sunt obligatorii.
miscare inseamna nu mers lejer pe jos,ci aerobic,alergat,ceva care iti schimba ritmul respiratiei,si te face sa transpiri.
toate astea le-am invatat de la cel mai bun diabetolog din rodos,si chiar daca nu am urmat intocmai cantitatile,sau alimentele,cel putin am aflat ce inseamna sa mananci sanatos,si sa te misti zilnic.
eu gasesc pe net tot felul de zumbe,ca suntla moda acum,si alte dansuri,si dansez,o melodie dureaza 5 minute,si socotesc....
luptam sa ramanem tinere si sanatoase!
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2013 21:40
Vesnica poveste a noastra.
Eu nu eram solida dupa ce am nascut, aveam vreo 54 de kg, dar dupa cateva luni de stat cu bebelul (care este o fata acum de vreo 20 de ani si era foarte rea atunci), dupa nopti nedormite si faptul ca nu ma ajuta nimeni la nimic, am ajuns sa slabesc enorm de mult (cam pe la 47 de kg). Doar in cateva luni.
Barbo a zis bine (desi este barbat) sa faci miscare multa. Si sa stai cat mai mult cu copilul.
Poti manca ca de obicei (carne, etc), dar la ore fixe cat este posibil, ca sa nu te anemiezi, ca poti sa fii si gras si anemic.
Deci, efort mult ! O sa iti scoata peri albi in cap bebelul cand o incepe si cu colicii si o s avezi ce slabesti tu !
Sarikiz
Postat pe 6 Aprilie 2013 19:45
ok...deci vrei sa slabesti insa nu poti tine regim ???
daca vrei cu adevarat sa slabesti trebuie sa faci si sacrificii !!! sacrifica alimentatia haotica,dulciurile...etc .... si inlocuieste tot cu mincaresanatoasa,salate si foarte multa apa.
nu e usor...insa daca vrei cu adevarat o sa poti.daca nu... inseamna ca,comoditatea a invins ...
true_me
Postat pe 8 Aprilie 2013 15:09
buna, te pot ajuta daca vrei, eu am avut aceeasi problema dupa a doua nastere.
mail mioaracaloeanu@yahoo.com
mioara_c
Postat pe 16 Aprilie 2013 12:20
Nu am fost niciodata adepta pastilelor de slabit…cel mai des beau ceai antiadipos si atat…ce-I drept, nu am slabit cu el, doar ca regleaza tranzitul…
garbo_12183
Postat pe 17 Aprilie 2013 13:16
Ce e acest Lipogold? Am auzit de altele: ecofit, slim and fit, zein…dar am citit mai mult pareri negative decat pozitive…si multe par reclame…
garbo_12164
Postat pe 18 Aprilie 2013 17:06
Lipogold este un produs de infrumusetare sub forma unor capsule care contin exctracte din plante… si in plus, colagen si acid hialuronic pentru piele, unghii, par… eu am fost multumita de el, si nu strica sa mai afle si altii…
garbo_12179
Postat pe 19 Aprilie 2013 16:27
eu ti-as recomanda dieta Dukan! caut-o pe net si vezi daca poti s-o tii. mie mi se pare destul de permisiva. ai o multime de retete culinare pe care le poti prepara sa diversifici meniul. eu n-am avut multe kg de dat jos, dar am reusit in 2 luni sa slabesc mai mult decat mi-am propus. apa, taratele de ovaz si miscarea sunt obligatorii. mult succes!
kimeve
Postat pe 25 Aprilie 2013 13:19
Pana la urma cand ca fiecare e liber sa incerce ce produse vrea,unora poate le place produsul respectiv,altora nu,unii poate slabesc,altii nu.
garbo_12183
Postat pe 10 Mai 2013 13:48
Buna,
De curand mi-am luat angajamentul sa stau cu soacra mea care a suferit o operatie de protezare la sold si care din nefericire are foarte multe kg. Asa m-am trezit ca vreau s-o ajut si sa slabeasca si am reusit sa slabesc chiar si eu. Eram "dodoloata", 64 kg la 1,65 m si am ajuns la 57 in 6 saptamani iar ea avea 98 kg si a ajuns la 92 in 6 saptamani fara nici un fel de efort fizic.
Regimul este inspirat din dieta lui Andrei Laslau si poti sa cauti pe net mai multe detalii, am slabit mancand 3 mese pe zi, doua gustari (1-2 fructe sau miez de nuca sau alune si seminte neprajite) si asa cum a ma zis cineva mai sus cel putin 2 l de lichide pe zi (apa plata sau ceai neindulcit)
Ideea e ca:
- am mancat numai un singur fel de mancare la masa
- n-am mai combinat carne cu orez, paste sau cartofi si n-am mai prajit nimic (gratar, fierte sau inabusite putin)
- carnea o asociezi cu pastai/brocoli/mazare/conopida/ciuperci/dovlecei/vinete/varza/spanac - au un continut mic de calorii
- maxim 2 feliute de paine neagra prajita pe zi
- am folosit doar ulei de masline si daca scoti prajelile iti dai seama ca ulei folosesti doar cat sa dai putina aroma mancarii
- dimineata obligatoriu am mancat un ou (fiert sau omleta cu legume sau ochiuri romanesti), o ceasca de iaurt de casa, 2 feliute de branza si legume (rosii, castraveti, ridichii, ce aveam prin frigider)
- la pranz mancam carnita cu legume (pui, peste, vita, chiar si carne de porc mai slaba) - ideea e ca fie faci carnea la gratar fie o inabusi cu legumele ca o tocanita si iese dementiala
- cantitatea de carne nu trebuie sa depaseasca dimensiunea palmei tale, legume poti sa mananci oricat
- nu asociezi niciodata carbohidratii cu carne, poti face cartofii piure si servesti cu ciupercute si verdeata sau ii faci la aburi, cum preferi.
- eu recunosc ca nu am mancat mai mult de o data pe saptamana orez sau cartofi si paste n-am mancat deloc
- seara mancam cate o portie mare de ciorba sau supa de legume (toate legumele care iti trec prin cap, dar fara sa adaug orez sau paste) sau faceam cate o salata (un castron mare) in care adaugam toate legumele care-mi ieseau in cale si uneori adaugam si ton sau piept de pui, masline.
- regula e sa mananci bine la micul dejun si sa incerci sa mananci cel putin trei mese pe zi si macar un fruct
- recomandate sunt si ceapa si usturoiul in orice cantitate (asta daca ai curaj), ajuta foarte bine la digestie si la fel si condimentele sunt foarte bune pentru digestie
Bine ar fi ca ultima masa s-o ai pana in ora 6.00-6.30 si daca totusi ti se mai face foame bei apa pana iti explodeaza burta si completezi cu un mar :))

Eu mai luam o data pe saptamana ecler sau amandina si imparteam pe jumatate cu soacra mea, asa ne premiam dupa ce ne cantaream::))), dar la pranz, nu seara.
Cand imi crapa sufletul dupa ceva dulce aveam o cutie de turta dulce simpla si mancam o bucatica, dar nu mai mult sau la fel de bine 1 cubulet de ciocolata amara.
Iti doresc din tot sufletul sa slabesti si eu iti zic ca e usor, mie mi-a schimbat total starea de spirit, acum sunt mai sigura pe mine si mandra de cum arat si ce sa zic de sotul meu :)
Pup
Ella-Giorgia
Postat pe 10 Mai 2013 16:01
Eu iau Lipogold de 3 saptamani si pana acum am reusit sa slabesc 7 kg.Eu una sunt genul de persoana care nu poate tine regim,asa ca am mancat normal.Acum sa vad daca o sa aiba efect si dupa ce o sa termin tratamentul.Imi e teama ca nu cumva sa ma ingras mai mult decat am reusit sa slabesc.
garbo_12183
Postat pe 1 Iulie 2013 11:55
Bravo Ella. Asta tinde a fi o cura sanatoasa. Fara pastile si alte bazaconii...
Rotty
Postat pe 1 Iulie 2013 14:39
Am tot citit pareri despre acest Lipogold,am gasit atat pareri pro cat si contra.Nu stiu ce sa zic acum fiecare e libera sa isi aleaga metoda de a slabi care ii convine cel mai mult.Important e rezultatul parerea mea.
garbo_12164
Postat pe 2 Iulie 2013 10:19
dupa mai multe "cercetari" pe care le-am facut m-am decis sa iau si eu Lipogold,il iau de cateva zile....poate cu el o sa reusesc si eu sa slabesc,nu de alta da parca nu ma mai suport.Sper sa fie adevarat ce am citit despre el si sa functioneze.
garbo_11755
Postat pe 3 Iulie 2013 13:10
nu inteleg de ce toata lumea incearca pastile de slabit,nu stiu ce sa zic cred ca mai mult rau fac decat bine,cred ca inainte sa incepi sa iei asa ceva tre sa fii contient de riscurile la care te supui.exista sport exista regim alimentar.ca pana la urma nu stiu cat pot slabi cu pastile de slabit daca tu mananci tot felul de mancaruri grase.
garbo_378071
Postat pe 4 Iulie 2013 11:10
Pentru ca teoretic e destul de simplu sa spui slabesc cu regim,insa practic e destul de greu.Nu toata lumea e atat de norocoasa sa slabeasca usor,sunt persoane care se chinuie destul de tare.
garbo_11755
Postat pe 5 Iulie 2013 11:14
De 3 saptamani m-am lasat de fumat,ce sa va zic e groaznic..cei care au incercat probabil stiu ce inseamna.De cand m-am lasat de fumat rontai orice...Nici nu m-am urcat sincer pe cantar mi-e un pic frica.Deja ma gandesc sa incep sa iau ceva ca nu vreau sa scap greutatea de sub control.
garbo_378635
Postat pe 11 Iulie 2013 14:00
e groaznic intr-adevar - eu te admir ca ai putut sa te lasi.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2013 17:08
Eu am inceput sa iau anticonceptionale si ce credeti de ce imi era frica nu am scapat,am reusit sa ma ingras intr-o luna 6 kg.Nu va ganditi ca am luat eu asa de capul meu pastilele,am fost la madic si el mi le-a recomandat.Greseala a fost si a a mea trebuia sa renunt la ele in momentul in care am vazut ca m-am ingrasat primul kg.Acum incerc cu disperare sincer sa scap de kg in plus.Nu mai iau anticonceptionale si nici nu cred ca voi mai lua.As vrea sa satiu daca aceste pastile Lipogold sunt bune si daca dau un rezultat rapid.
garbo_379522
Postat pe 23 Iulie 2013 15:40
Si mie mi s-a intamplat ca de la anticonceptionale sa ma ingras,stiu senzatia si nu e una tocmai buna.Eu am slabit cu sport si regim si de atunci nici ca am mai luat anticonceptionale.
garbo_379682
Postat pe 25 Iulie 2013 13:31
De la: garbo_379522, la data 2013-07-23 15:40:39Eu am inceput sa iau anticonceptionale si ce credeti de ce imi era frica nu am scapat,am reusit sa ma ingras intr-o luna 6 kg.Nu va ganditi ca am luat eu asa de capul meu pastilele,am fost la madic si el mi le-a recomandat.Greseala a fost si a a mea trebuia sa renunt la ele in momentul in care am vazut ca m-am ingrasat primul kg.Acum incerc cu disperare sincer sa scap de kg in plus.Nu mai iau anticonceptionale si nici nu cred ca voi mai lua.As vrea sa satiu daca aceste pastile Lipogold sunt bune si daca dau un rezultat rapid.
Eu am slabit cu Lipogold cam 9 kg eu ti le recomand in cazul in care vrei sa slabesti in acest mod.
garbo_11755
Postat pe 26 Iulie 2013 13:44
admitem ca ai slabit 9 kg cu lipi-ala... dar nu ne ziici si de la cat la cat?
ca daca aveai 1,65 inaltime si 56kg, mi-ar fi greu sa cred ca ai ajuns la 47kg.... ...
banuiesc ca ai avut de unde sa slabesti cele doar 9kg si mai banuiesc ca tot ai mai avea cateva kg de care sa vrei sa mai scapi
heartbit
Postat pe 26 Iulie 2013 13:50
De la: heartbit, la data 2013-07-26 13:50:40admitem ca ai slabit 9 kg cu lipi-ala... dar nu ne ziici si de la cat la cat?
ca daca aveai 1,65 inaltime si 56kg, mi-ar fi greu sa cred ca ai ajuns la 47kg.... ...
banuiesc ca ai avut de unde sa slabesti cele doar 9kg si mai banuiesc ca tot ai mai avea cateva kg de care sa vrei sa mai scapi

Am avut 80 kg la o inaltime de 1,68 m.Am ajuns la 71 insa noi femeile intotdeauna vrem sa aratam bine sa slabim etc.
garbo_11755
Postat pe 30 Iulie 2013 12:09
De la: garbo_11755, la data 2013-07-30 12:09:28
De la: heartbit, la data 2013-07-26 13:50:40admitem ca ai slabit 9 kg cu lipi-ala... dar nu ne ziici si de la cat la cat?
ca daca aveai 1,65 inaltime si 56kg, mi-ar fi greu sa cred ca ai ajuns la 47kg.... ...
banuiesc ca ai avut de unde sa slabesti cele doar 9kg si mai banuiesc ca tot ai mai avea cateva kg de care sa vrei sa mai scapi

Am avut 80 kg la o inaltime de 1,68 m.Am ajuns la 71 insa noi femeile intotdeauna vrem sa aratam bine sa slabim etc.

Ai slabit ceva.Spor in continuare in cazul in care vrei sa mai dai jos kg.Da ai mare dreptate noi femeile nu suntem niciodata multumite de felul in care aratam.Cred ca toate ne gasim mereu cate un defect,kg in plus,ten urat,celulita etc.
garbo_379522
Postat pe 31 Iulie 2013 11:22
Am inceput si eu tratamentul cu Lipogold de 2 saptamani si sunt mai slaba cu 5 kg,mi-am schimbat parerea despre acest produs.Nu prea imi inspira incredere pentru ca nu auzisem de el dar acum nu imi pare rau.
garbo_12164
Postat pe 27 August 2013 14:24
Am reusit sa ma scap de kg si sunt foarte fericita,incet incet reusesc sa scap de urmele lasate de sarcina.
garbo_11755
Postat pe 28 August 2013 15:03
multe persoane doresc sa slabeasca rapid si apeleaza la tot soiul de medicamente ori.. se infometeaza.. pfff..!!! ok, slabesti rapid.. darrr.. te trezesti ca iti atarna pielea peste tot, ai mai tot timpul o senzatie cumplita de foame. nu trece mult si cazi prada tentatiilor culinare, pui la loc kg pierdute si inca cateva in plus. fain...

mananca la micul dejun tot ce vrei tu. este cea mai importanta masa din zi. celelalte mese completeaza-le cu ceva mai lejer iar seara incearca sa nu mananci nimic altceva decat fructe ori iaurt, cu cel putin 2 ore inainte de culcare. renunta la painea alba, inlocuieste-o cu cea de tip graham. fa mult sport, dar nu te obosi prea tare inca de la inceput. fa mult sex. danseaza. fii ocupata cu ceva, aproape mereu. nu pierde noptile, dormi.
nu e greu, decat la inceput. apoi.. e bine.
forever_yours
Postat pe 28 August 2013 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna. 14 De la: Ciresica 24 Februarie 2011 06:07
Lipsa de calciu 6 De la: garbo_379587 28 Iulie 2013 20:59
datia nasterii conceptie februarie 3 De la: sabina82002 27 Octombrie 2008 20:36
sarcinà 6 De la: Laura_M 22 Noiembrie 2010 21:20
Avort si rh negativ 5 De la: garbo_463345 28 Martie 2017 08:48
Setari Cookie-uri