Dumnezeu si omul

Cand sufletul cunoaste pe Domnul prin Duhul Sfant ,in fiecare minut este cuprins de neancetata uimire inaintea mlostivirii lui Dumnezeu,a maretiei si atotputerniciei Lui.Dar daca sufletul n-a castigat inca smerenia si nazuieste spre ea,,vor fi in el schimbari,dupa o vreme va fii in lupta cu gandurile si nu va avea odihna,dar uneori va primi slobozenie de ganduri si va vedea pe Domnul si va intelege iubirea Lui..De aceea spune Domnul..Invatati de la Mine blandetea,smerenia si veti gasi odihna in sufletele voastre...... Daca omul nu invata smerenia,iubirea si nerautatea..Dumnezeu nu-i va da sa-L cunoasca..Dar sufletul care a cunoscut pe Domnul prin Duhul Sfant ,acela e ranit de iubirea Lui si nu-L poate uita,ci,ca un bolnav care-si aminte de boala lui,asa si sufletul care iubeste pe Domnul isi aduce intodeauna aminte de El si de iubirea Lui pentru intreg neamul omenesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Iunie 2010 23:24
aaaammiiinnn!
preci
Postat pe 12 Iunie 2010 23:28
oooooooooffff
fleurdelis
Postat pe 12 Iunie 2010 23:30
http://www.youtube.com/watch?v=2sJVTrE-66o&feature=player_embedded
Doara
Postat pe 12 Iunie 2010 23:33
preci
Postat pe 12 Iunie 2010 23:41
Atunci cand omul acccepta ca sa faca voia lui Dumnezeu...Omul devine o unealta a lui Dumnezeu ca sa ii ajute pe oameni....Dar daca omul accepta sa nu slujeasca pe Dumnezeu...omul este o unealta a diavolului ca sa ii distruga pe oameni...sa ii faca sa sufere...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:09
Pt ca daca stam sa gandim logic..Noi avem viata grea..Deoarece noi ne-o facem asa...Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea,nu doar pt unii...Si daca accepti sa fii unealta lui Dumnezeu...Ceea ce poti fii doar dupa ce vei fii curatat de rele..Pt ca Dumnezeu nu se apropie de mizerie...oamenii trebuie sa repare ceea ce au stricat....Pt ca noi oamenii am fost creati perfecti...Cand ne nastem,,ne nastem perfecti curati....Datorita noua,,ca nu stim sa avem grija sa sufletul nostru ne umplem de mizerie sufleteasca..De asta este datoria noastra sa reparam ceea ce am stricat...Si sa ii ajutam pe altii,,care mai demult le-am facut rau,cu minciunile noastre,cu greselile noastre...Datorita ca si noi la randul nostru am fost in intuneric...dar .Sa ii ajuti cu masura....Sa ii inveti sa fie oameni,,nu sa devina paraziti si profitori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:41
irinuco, adevarul e ca tu la partea cu logica stai cel mai bine!
zambila
Postat pe 14 Iunie 2010 15:44
De la: zambila, la data 2010-06-14 15:44:02irinuco, adevarul e ca tu la partea cu logica stai cel mai bine!
Mersi fain..ma simt magulita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:52
DOAMNE de ce cand vorbesc eu cu tine,se numeste rugaciune,iar cand vorbesti tu Doamne cu mine,se numeste schizofrenie?de ce sunt oamenii atat de limitati?
caasandra
Postat pe 14 Iunie 2010 16:41
DOAMNE lasa adevarul sa iasa la iveala,sa fie cunoscut de toti oamenii,altfel multi vor ramane intr-o lume a utopiei!arata ca atunci cand Tu ne vorbesti nu inseamna ca suntem bolnavi, pt ca Tu ne iubesti intrand mereu in comuniune cu noi,cand noi ridicam rugile spre tine.











caasandra
Postat pe 14 Iunie 2010 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
acordati atentie viselor din timpul noptii?? 159 De la: Ralu_Garbo 30 Iulie 2009 00:42
TREBUIE SA FII NEBUN SA TE PUI CU UN POPOR AL CARUI DESERT NATIONAL ESTE ... COLIVA ! 120 De la: garbo_494342 23 Noiembrie 2018 00:38
ce e mai important in viata pt voi? 35 De la: garbo267052 4 Iulie 2012 07:22
curs de echitatie 1 De la: garbo_1502 3 Mai 2012 18:22
Virginitatea dupa 30 de ani 10 De la: charmelen 24 Octombrie 2013 06:18
Setari Cookie-uri