de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie?

De la: reyya, la data 2010-06-07 15:38:16Garbo , de ce-mi taiati postarile??????? A fost o corectura a unui dezacord continut in postarea anterioara. Nu era nimic de banat acolo.

Cine te pune sa te exprimi elevat? Scrie si tu ca irina si-o sa vezi ca nu te ma baneaza nimeni...
Tylly
Postat pe 7 Iunie 2010 15:44
,,credituri" Mioara?? nu cumva alea-s credite ?? :-)
reyya
Postat pe 7 Iunie 2010 15:51
credite.....mda...ai dreptate scz, mai fac si altceva intre timp....si nu vb elevat ...nu m ar ajuta la nimic daca nu m ar intelege nimeni
mioara_80
Postat pe 7 Iunie 2010 15:53
nu-i bai , in graba tastarii facusem si eu un dezacord , l-am corectat si mi l-au banat garbolinii
reyya
Postat pe 7 Iunie 2010 15:55
mioara_80
Postat pe 7 Iunie 2010 15:57
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-06 18:42:22Explica-mi, te rog, ca pentru un copil mic si pr.ost: ce inseamna sa ma impun?
Uite,. eu chestiile astea nu le stiu, nu am vazut la mine in familie un exemplu, maica-mea a traversat cu taica-miu niste chestii tare naspa cand s-au casatorit si exemplul pe care l-am vazut eu a fost sa las de la mine, sa fac concesii sa fie printul consort multumit.
Deci fa abstractie de anii pe care ii am degeaba si da-mi un exemplu concret, cum sa ma impun, cum sa ma fac respectata, sa ma perceapa ca pe o tipa rea si sa simta ca daca nu se misca repede , ma pierde? cum sa il fac sa inteleaga ca eu pot fi fericita fara el, dar el fara mine nu poate?
Asta cred ca trebuie sa fac eu, si nu stiu cum. Daca nu stateam impreuna, era mai simplu, dar asa... e ca si cum am fi casatoriti, dar nu suntem, iar el imi "fura" cei mai frumosi ani si nici nu am vreo certitudine ca se va finaliza cu ceva, exista sansa ca peste cativa ani sa se plictiseasca si sa plece, iar eu nu voi mai avea de unde alege, fiindca toti colegii si amicii care m-au placut vreodata si-au cam gasit iubite , s-au casatorit, unii au si copii.
Tic, tac....
Pai draga asta este chestie de educatie..Ca tu daca ai vazut la mama ta,,ca ea a facut multe compromisuri ca sa tina un barbat langa ea...Dar cu un barbat nu trebuie sa te certi ci trebuie sa arati ca esti hotarata si nu esti vulnerabila...Poate si la barbati este obisnuinta,,sa a astepta ca femeia sa lase de la ea...Pai eu daca as fii in locul tau..Ce as face...Pai,,,Ias face o declaratie ca il iubesc,,dar ii spui ca si tu vrei sa fii la casa ta...Asa simti tu...Si sa vorbesti frumos,,sa fii diplomata,,,dar sa fii hotarata...Ii arati ca il iubesti,,dar si tu doresti ceva....Adica oferi si pretinzi..Ca sa vada ca il iubesti,,nu doar ca esti disperata ca sa devii mireasa....Daca esti mai hotarata,,asta este cel mai important...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 15:49
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 15:49:00
De la: rizi_bizi, la data 2010-06-06 18:42:22Explica-mi, te rog, ca pentru un copil mic si pr.ost: ce inseamna sa ma impun?
Uite,. eu chestiile astea nu le stiu, nu am vazut la mine in familie un exemplu, maica-mea a traversat cu taica-miu niste chestii tare naspa cand s-au casatorit si exemplul pe care l-am vazut eu a fost sa las de la mine, sa fac concesii sa fie printul consort multumit.
Deci fa abstractie de anii pe care ii am degeaba si da-mi un exemplu concret, cum sa ma impun, cum sa ma fac respectata, sa ma perceapa ca pe o tipa rea si sa simta ca daca nu se misca repede , ma pierde? cum sa il fac sa inteleaga ca eu pot fi fericita fara el, dar el fara mine nu poate?
Asta cred ca trebuie sa fac eu, si nu stiu cum. Daca nu stateam impreuna, era mai simplu, dar asa... e ca si cum am fi casatoriti, dar nu suntem, iar el imi "fura" cei mai frumosi ani si nici nu am vreo certitudine ca se va finaliza cu ceva, exista sansa ca peste cativa ani sa se plictiseasca si sa plece, iar eu nu voi mai avea de unde alege, fiindca toti colegii si amicii care m-au placut vreodata si-au cam gasit iubite , s-au casatorit, unii au si copii.
Tic, tac....
Pai draga asta este chestie de educatie..Ca tu daca ai vazut la mama ta,,ca ea a facut multe compromisuri ca sa tina un barbat langa ea...Dar cu un barbat nu trebuie sa te certi ci trebuie sa arati ca esti hotarata si nu esti vulnerabila...Poate si la barbati este obisnuinta,,sa a astepta ca femeia sa lase de la ea...Pai eu daca as fii in locul tau..Ce as face...Pai,,,Ias face o declaratie ca il iubesc,,dar ii spui ca si tu vrei sa fii la casa ta...Asa simti tu...Si sa vorbesti frumos,,sa fii diplomata,,,dar sa fii hotarata...Ii arati ca il iubesti,,dar si tu doresti ceva....Adica oferi si pretinzi..Ca sa vada ca il iubesti,,nu doar ca esti disperata ca sa devii mireasa....Daca esti mai hotarata,,asta este cel mai important...
Trebuie sa insisti....Ca asta iti doresti tu...Dar sa ii arati in acelasi timp ca si tii la el,,,de asta simti asta...Si sa fii hotarata,nu trebuie sa faci ce ai vazul la mama ta..Invata din greseliel mamei tale si tu nu le face....Invata sa fii respectata si sa fii iubita...Invata sa iti impui,punctul de vedere diplomat....Asa este,,ca daca cu barbatii te culci inainte de casatorie,apoi trebuie sa astepti tu dupa ei ca sa te ceara de nevasta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 15:52
Atunci cand o femeie isi doreste ceva,,trebuie sa insiste....Dar sa arate in acelasi timp ca si ii pasa de partener,,nu ca te intereseaza doar sa te vezi mireasa..Ca sa nu se gandeasca el,,ca asta ar fii vreo obsesie...Te pupik si numai bine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 15:54
rizi_biti... Poate parerea mea nu o sa-ti cada bine si nici nu o sa-ti fie pe plac, insa...am stat si m-am gandit ca si mie la randul meu mi-ar placea sa mi se spuna direct in fata, fara ocolisuri si vorbe sensibile.
Deci...de ce esti atat de sigura ca te iubeste cu adevarat? Atunci cand iti gasesti "sufletul pereche" asa cum spuneai si tu, esti pregatit pt o viata deplina alaturi de respectivul, nu amani nimic, pt ca nu gasesti niciun motiv pt care s-o faci Poate ar trebui sa te gandesti mai bine la relatia ta, sa-ti analizezi dorintele, planurile de viitor, si sa vezi daca exista o corelatie intre ale tale si cele ale iubitului tau.
Asta a fost partea diplomata a situatiei! Ar mai fi una: ia-l de mana, asezati-va la o cafea, spunei franc in fata ce gandesti si ce vrei, explica-i ca-ti doresti o familie adevarata, in care casatoria ocupa un rol important, si..ca ai nevoie ca el sa ia o decizie cat mai curand!
Atentie insa la raspunsul acestuia, tine capul sus, chiar daca nu va decide sa mearga alaturi de tine in viata!
Morena29
Postat pe 8 Iunie 2010 16:04
calcule peste calcule , care ce mosteneste , cum sa ma pun la adapost , rude , parinti ..dispute , averi , imparteli , credite...fac copil doar daca ma ia de nevasta...cu ce raman , ce mi se cuvine mie dar copilului ..bla bla bla..hei , iarta-ma ca te dezamagesc dar tu vrei material si catusi de putin ceva afectiv de la ala..daca ti-ar fi spus un barbat ca esti ,,cam fomista" ai fi spus ,,porcul drakului" dar daca-ti spune o femeie ca totusi toate astea insirate de tine nu au nici cea mai mica legatura cu iubirea ai crede?? o relatie nu e troc , e ceva mai mult ....daca e doar schimb avantajos si reciproc parca totusi nu as mai numi-o chiar relatie, draga rizi_bizi...dar ma rog..eu sunt o fire extrem de independenta ..daca vreau ceva obtin singura fara sa ma folosesc maritandu-ma cu vreunul , parca efortul e mult prea mare si ma cam costa timp , dispozitie , stare sufleteasca(precara) Toata calculele astea pe care tu ti le faci s-ar putea sa nu te faca intocmai fericita, chestiune de timp , doar timpul iti va confirma ceea ce eu am spus acum . Succes! :-)
reyya
Postat pe 8 Iunie 2010 16:06
O femeie desteapta si rationala...Calculeaza lucrurile,,nu sa ramane ca altele si fara bani si fara casa...Trebuie sa fii rationala si calculata ca femeie in viata,,ca daca nu ai doar de pierdut....Apoi la prietenul tau,,nu trebuie sa pui problema asa...Ca vrei sa te casatoresti cu el...Din cauza banilor,,ca vrei sa ramai cu aia si aia...Cu chestiile astea,,,trebuie sa pui problema diplomat si sa le discutati normal...ESte normal sa pui banii impreuna cu sotul tau...De nde stii,,ca daca pui jumate din bani,,mai primesti banii si lucrurile inapoi....Trebuie sa gandesti si logic..Nu ca femeia trebuie sa gandeasca cu inima si barbatul sa gandeasca cu creierul doar in favoarea lui...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 17:05
Eu cred ca problema trebuie pusa suptil...Sincer nici eu nu mas casatori si nu as face copii daca nu m-as simti in siguranta...Nu ca sa te simti la mana barbatului....Apoi drept vorbind,,un barbat daca vrea sa isi faca o familie,,trebuie sa aiba si posibilitatea de o a intretine..Dar daca tu ai ales un barbat normal,,sa munciti cot la cot cu el si il iubesti,asta este decizia ta...Dar daca tu vrei sa te casatoresti,,trebuie sa ii spui diplomat ce doresti...si sa nu faci copii,daca nu esti casatorita..Ca se numesc copii din flori si nu au nici un Dumnezeu nimic...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 17:10
,,suptil" ?? Irino , dar de ce-ti faci tu probleme de gen? Ce-ti trebuie tie maritis? oricum trebuie sa-l imbeti prastie pe ala daca vrei sa-l duci la Starea Civila..si bietul de el cand se trezeste ...nu as vrea sa ma gandesc
reyya
Postat pe 8 Iunie 2010 17:13
Pai pe mine nu ma vrea nimeni..Pt ca barbatii vor doar femei,ca sa munceasca,,sa si aiba grija de casa,,sa fie si........ma rog....Cauta gaini ...pe care sa le joace asa cum vor ei...Stii vorba aia,m-as marita,,dar nu are cine ma lua Glumeam,,,ca poate sa nu inceapa sa mi se faca iarasi coada si ingamadeala
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 17:16
Mama mea mi-a spus ca este greu sa imi gasesc barbat ca si mine...Pt ca oamenii au putine parti bune pt ca nu se silesc spre bine....Ca eu cica de la 10---- eu am nota 8..Adica eu sunt aproape de perfectiune..Numai ca atunci cand ma enervez,,,sa nu stea nimeni prin calea mea...Pai asa si trebuie..sa se invete ca sa nu ma mai ia nimeni de proasta si de carpa de sters pe jos....Si apoi eu mam si silit spre bine..de asta am ajuns pana la 8....dar eu zic ca fac mai mult de 8....Ci tind spre perfectiune,,,sa fiu modesta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 17:20
oof biata maica-taa!
ncii nu pot sa ma gandesc la ea...poti sa ma crezi??
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:21
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 17:10:25...si sa nu faci copii,daca nu esti casatorita..Ca se numesc copii din flori si nu au nici un Dumnezeu nimic...


zi sa mori tu, ca asa te invata pe tine religia aia a ta, sa discriminezi copiii?
Asa o considera Dumnezeul ala al tau, ca un copil e de vina ca si-au facut ma-sa si tat-su acte sau nu?


Daca imi trebuia vreo dovada ca ai black hole in loc de creier, ai spus suficient.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2010 20:11
De la: quasaria, la data 2010-06-08 20:11:29
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 17:10:25...si sa nu faci copii,daca nu esti casatorita..Ca se numesc copii din flori si nu au nici un Dumnezeu nimic...


zi sa mori tu, ca asa te invata pe tine religia aia a ta, sa discriminezi copiii?
Asa o considera Dumnezeul ala al tau, ca un copil e de vina ca si-au facut ma-sa si tat-su acte sau nu?


Daca imi trebuia vreo dovada ca ai black hole in loc de creier, ai spus suficient.
Pai nu conteaza actele,,sau poate conteaza ca doar prin lege se pot regla niste reguli si datorii fata de copii..Si apoi casatoria in fata lui Dumnezeu este cea mai importanta...Ca sa te casatoresti cu inima curata in fata Domnului si sa il rogi sa iti dea intelepciune,,ca sa treci cu brio prin toate incercarile si sa te ajute sa ai casa de piarta...Si sa iti dea minte si putere sa iti educi copii si barbatul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 22:45
Ca vaca a scapat de mult in lucerna
anakin
Postat pe 8 Iunie 2010 22:48
De la: fleurdelis, la data 2010-06-08 19:21:29oof biata maica-taa!
ncii nu pot sa ma gandesc la ea...poti sa ma crezi??
Pai nu biata de ea,,ca ea are oameni destui ca si ea...Am influentato eu,,i-am mai dat din energia mea..Dar daca omul nu renunta la naravuri si nu se straduie,,tot degeaba...Pt ca lupul isi schimba parul,dar naravurile ba...Toti oamenii vor oameni buni si corecti,,dar ei nu vor sa fie corecti si buni...Un pic complicat cu oamenii astia..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 22:49
xeno (asta vine de la xenofobie, daca stii ce e aia!) - "datoriile fata de copii" nu se regleaza prin lege, ca nu te da nou nascutu' in judecata ca l-ai facut! (desi pe tine ar trebui... )

Vezi-ti de oalele tale si lasa subiectul copii, ca esti incapabila sa il intelegi oricum.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2010 23:18
q...lento mami...lento...respira.....asaaa....incet...mami, tu nu stii ca nu e bine sa te pui cu cea care lupta cu urmasii lui sarsaila????
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2010 23:21
tuth,
pina imi disloca mie sarsailii, ca nu stiu care dintre nou doo ramine fara urmasi... Lento.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2010 23:37
q...mami...io stiu cine isi va rupe schinarea....dar nu spui....ideea era ca sa nu te mai enervezi tu ca faci riduri pe coronare....
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2010 23:42
luptatoareo de aia nu o sa mai poate fii-miu ca eu nu-s maritata in ,,fata Dumnezeului tau " cu tatal lui ..o sa-l doare pe asta fix in poula..ah ..ce m-am mai distrat! Du-te fata si lasa-ne cu shit-urile astea de doua parale.
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 01:06
De la: fleurdelis, la data 2010-06-08 19:21:29oof biata maica-taa!
ncii nu pot sa ma gandesc la ea...poti sa ma crezi??


crezi ca ea a stiut ce o sa iasa, biata de ea...si unita in fata lui D-zeu tot nu se mai apuca, garantat.
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 01:10
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 17:20:58 Mama mea mi-a spus ca este greu sa imi gasesc barbat ca si mine...Pt ca oamenii au putine parti bune pt ca nu se silesc spre bine....Ca eu cica de la 10---- eu am nota 8..Adica eu sunt aproape de perfectiune..Numai ca atunci cand ma enervez,,,sa nu stea nimeni prin calea mea...Pai asa si trebuie..sa se invete ca sa nu ma mai ia nimeni de proasta si de carpa de sters pe jos....Si apoi eu mam si silit spre bine..de asta am ajuns pana la 8....dar eu zic ca fac mai mult de 8....Ci tind spre perfectiune,,,sa fiu modesta



De regula sunt o fire intelegatoare si impaciuitoare, dar de data asta nu ma pot abtine sa nu ma alatur si eu celor care te-au luat peste picior atat subtil cat si "pe fata"
Tu meriti tot ce ti se intampla, datorita faptului ca esti purtatoare ilegala de creier, insa exista si o parte buna pe care nu pot sa o ignor: esti amuzanta prin propria-ti ignoranta

Morena29
Postat pe 9 Iunie 2010 14:59
Pt ca daca stai si te gandesti,,barbatul trebuie sa fie indrumatorul in viata al femeii...Dar mai intai trebuie ca el barbatul sa isi faca ordine in ganduri si idei..Ca sa aiba o gandire curata si dreapta...Apoi poate sa isi indrume femeia si copii....Femeia gandeste mai multu cu inima si face multe lucruri gresite in viata..prima ca lasa de la ea si se lasa folosita ca carpa de sters pe jos..apoi nu este respectata....Este greu....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Iunie 2010 15:10
De la: reyya, la data 2010-06-09 01:06:41luptatoareo de aia nu o sa mai poate fii-miu ca eu nu-s maritata in ,,fata Dumnezeului tau " cu tatal lui ..o sa-l doare pe asta fix in" poula"..ah ..ce m-am mai distrat! Du-te fata si lasa-ne cu shit-urile astea de doua parale.


alta duoamna..
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2010 15:14
De la: roby_cado, la data 2010-06-09 15:14:29
De la: reyya, la data 2010-06-09 01:06:41luptatoareo de aia nu o sa mai poate fii-miu ca eu nu-s maritata in ,,fata Dumnezeului tau " cu tatal lui ..o sa-l doare pe asta fix in" poula"..ah ..ce m-am mai distrat! Du-te fata si lasa-ne cu shit-urile astea de doua parale.


alta duoamna..


Roby , probleme ceva ?? daca da...in alta parte, in plus ..comentam postarea uneia care are in loc de creier altceva..sau intre timp ai devenit si tu religios si crezi in ,,uniunea in fata lui D-zeu"..?? ei , succes in acest caz ! :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema.. 11 De la: garbo_5587 22 August 2012 11:08
Cum pot depasi aceasta problema? 37 De la: izabela92 29 Decembrie 2017 02:53
Nu mai sunt atrasa de el. 19 De la: Maria_Mar_1 27 Septembrie 2016 20:59
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
Setari Cookie-uri