Voi ce mai beti?

florinel,iti multumesc ! sigur, voi incerca.daca o sa-i placa ,am sa te pomenesc.
garbo115475
Postat pe 24 Februarie 2009 21:30
in general beau ceai verde,indulcit cu miere,si o feliuta de lamaie,,,,sucuri din comert,la ocazii ff rar,si fara acid,,dar am o problema cu apa minerala,daca beau numai o gura sughit,si ff urat,,dar numai cand beau apa minerala,si de aceea nu folosesc,!!
floryyyy_delly
Postat pe 11 Martie 2009 09:15
SOCATA beau acum ca doar au inflorit socii,ce bautura mai buna decat o socata naturala facuta in casa,rece din frigider si putin acidulata.Ati incercat? nu mai stati pe ganduri.
ioana_50
Postat pe 30 Mai 2009 17:49
mojito, gin tonic, coniac,

vin rosu (sange de taur sau merlot) alb demidulce sau desert, vin spumos dulce.....sa nu uitam de doeta mediteraneana si paradoxul francez cind bem un pahar de vin(marimea si cantitatea depind de bunul simt al fiecaruia)

coktailuri alcoolice sau nealcoolice (imi place cele de vara cu blue curacao)dar nu foarte tari

cafea, ness, capucino, ice cofee, si cocktailuri si combinatii de cafea cu lichior.....

ceai earl grey(cel mai grozav pt mine), lady grey, ceai verde, rosu etc,

infuzii din plante facute in casa (cu menta, scortisoara, trandafiri pentru o aroma mai deosebita), si ice tea din aceste combinatii....

apa

ah, tate astea in functie de chef, nu toate odata.......

ce nu imi place.....berea.....
vara pun in blender niste gheata, capucino (prefer clasic), niste lichior, amarettosau coniac, putin lapte, daca vreti si o inghetata de vanilie. amestec bine, pun in pahar sonda, un pai colorat si il savurez la umbra in gradina.....seara un cocktail
dunare
Postat pe 2 Iunie 2009 09:19
Toata ziua beau ceaiuri de plante neindulcite, in loc de apa. Prefer ceaiul verde, ceaiul alb, negru sau rooibos. Cu gheata si lamaie sunt si mai bune. Uneori, cand ies seara, imi place sa comand un pahar de wisky scotian, iar dupa o masa copioasa, un amaretto. Uneori, tot dupa masa, prefer cate un pahar de vin alb sau rosu, numai sec. Imi place sa prepar, mai ales iarna, ciocolata fierbinte amara, cu piper alb, paprika sau menta. E un bun afrodisiac, pentru cei interesati. E buna si cu curry, pentru excentrici. Cafeaua imi place, dar imi face rau, asa ca o prefer decaf, amara of course. Imi place si combinatia de ceai verde cu menta sau ceai negru cu wisky sau cognac. Ma dau in vant dupa ceaiurile de fructe de padure. Nu duc niciodata lipsa de hidratare.

Postat pe 8 August 2009 18:29
Am baut de curand un mix.....Xide, sincer, chiar e foarte tareee si are o multime de arome. Nu are prea mult alcool 4,5%, dar e perfect vara sau in club daca nu ai chef sa bei ceva tare gen vodka.
dj_china2003
Postat pe 26 August 2009 18:40
bere de ghimbir

Postat pe 26 August 2009 19:05
Am redescoperit zilele acestea bautura din cereale numita Inka.O beau cu lapte in general. Cred ca e buna si berea de ghimbir dar nu am avut ocazia sa gust.Ghimbirul e bun,imi place sa'l folosesc,deci si berea cred ca mi'ar placea..
Grazzia
Postat pe 27 August 2009 16:34
Inka e foarte buna, si eu a descoperit-o de cand m-a ameninta doctorul sa nu mai beau cafea... e ok, ca si bautura cu gust de zahar si miros de cafea!
Cel mai mult imi place limonada facuta de mine, din 3 lamai, cojite de pielita, fara samburi, si date la blender. Mai pun cam 1 L de apa si niste miere... si mmmmm!! O minune!!
Printz3s
Postat pe 27 August 2009 18:52
sau cafeaua de orz instant, cu lapte sau cu apa mmmm.. voi incerca si inka.

Postat pe 28 August 2009 21:34
De la: dellycieux, la data 2009-08-28 21:34:47sau cafeaua de orz instant, cu lapte sau cu apa mmmm.. voi incerca si inka.


Nu m-as intoarce la "nechezol", cafeaua naturala e "dlicieux"!
delly000311
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:24
pai cine-a zis ca renunta la placerea unui espresso? sau a mai multor espresso? aia de orz e asa seara, dupa cina sau cand vrei sa bei ceva cald. e chiar buna la gust. si oricum e putin timp de cand am descoperit-o.

Postat pe 5 Septembrie 2009 18:50
eu beau apa rece din fantana
marinushmichael
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:39
CEAIUL VERDE POATE INLOCUI CU SUCCES CAFEAUA CU ACELASI EFEST SI O PURIFICARE A ORGANISMULUI
martacecilia
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:37
"Cea mai buna bautura
Este apa de izvor,
Daca pui o picatura
La un kil de vinisor!"
delly000311
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:15
Imi plac bauturile slab alcoolizate.
Sangria cu fructe de sezon si mojito rullez :)

Postat pe 8 Decembrie 2009 09:57
Imi plac bauturile slab alcoolizate.
Sangria cu fructe de sezon si mojito rullez :)

Postat pe 8 Decembrie 2009 09:57
de curand am ales sa beau sirop natural de catina. e foarte bun si creste puterea sistemului imunitar! este obtinut prin presare la rece!
Georgiana_delly
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:43
INTREBARE: MARTINI, CINZANO, CAMPARI...CUM SE CONSUMA...cu lamaie...gheata??
adellina
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:42
eu beau tot ce mi cade in fata...he he...dar nu ma laud ca as fi un betav...cand nu tre sa beu,nu beu....si traznai nu fac ca stiu sa ma adun si mai cunosc al meu nas cat de lung este...he he..chiar si acum beu...dar imi place si imi iese ,sa flirtez ...cu femeile...
jabbayoda
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:43
asta ,,cu curry,,...imi place...cred ca iei foc...si apoi tre sa ai un pompier langa tine ...he he
jabbayoda
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:46
CE MA AMUZA CELE CARE NU INCEARCA SA VADA CE LE POATE CAPUL LA UN SPRIT....si o sa stati cuminti pana la primul tramway...doamne fereste sa nu l observati...hi hi...invatati sa beti ca e bunuta rau beutura...dar tre sa aveti si carma...
jabbayoda
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:00
De la: jabbayoda, la data 2009-12-14 15:00:55CE MA AMUZA CELE CARE NU INCEARCA SA VADA CE LE POATE CAPUL LA UN SPRIT....si o sa stati cuminti pana la primul tramway...doamne fereste sa nu l observati...hi hi...invatati sa beti ca e bunuta rau beutura...dar tre sa aveti si carma...


Da ,e ,bunuta bautura,...pana-ti distrugi organismul si apoi nici D-zeu nu te mai poate face bine...Atunci, sa te vad,daca mai ai curajul sa mai razi de cei care nu beau...Am vazut eu multi viteji ca tine si acum ,zac ,de tineri, la 2 metri sub pamant....Imi cer scuze, daca am fost prea dura, dar asta e adevarul.
garbo115475
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:53
mie imi place vinul rosu mai ales ca este perioada in care merge f bine. consum si suc de fructe stoarse :
dana_puitau
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:26
Acum cam facem abuz cu de toate si un ceai de LEUSTEAN uscat e binevenit.
ioana_50
Postat pe 25 Decembrie 2009 16:13
purificarea nu se face pe net...mmm? ceai verde...mde...absint ok plus has egal tunelul timpului...asta e o incercare f grea de ..purif...
jabbayoda
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:00
he he...da nu ai vazut si faza noua..e si mai tare...bei si tragi de hass...te plimbi prin tot cosmosul.. nu stiu cum mai gas drumul inapoi... as scrie o carte ,legat experiente cu viteji ca mine...
jabbayoda
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:06
macar dupa sarbatori sa ne linistim cu bautura ...
gigibrbr
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:42
da, bautura linisteste si relaxeaza. mai ales dupa ce distruge creierul

dar unii scriu postari direct din transa

Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:47
la arabi sa faci cinste,daca va bea...eu nu mi fac probleme...doar beu ca sa mai palavragesc si sa ma simt bine...ca rusii...mai uiti de cele pamantesti...oricum nu zilnic beu...mai tre sa si o produc....he he he,deci beutura nu e pt toti,man...
jabbayoda
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bautura usoara, de vara, dulce si aromata 11 De la: alfheim 19 Iulie 2015 12:54
cat de buna e cola pentru sanatate? 47 De la: DRAKUSOR 15 Aprilie 2010 11:32
mojito 16 De la: greta 11 Martie 2009 07:24
A aparut o bautura noua numita NASU 1 De la: erika_inisconi 15 Mai 2009 06:38
caipirinha 9 De la: tech20 27 Iulie 2010 22:03
Setari Cookie-uri