Relatia cu Tatal Nostru Dumnezeu

Tatal Nostru..Vrea ca copiii lui sa traiasca in societate...Sa vada ce este bine si ce este rau..Si impreuna sa deoseabeasca ce este bine si ce este rau...Dumnezeu nu vrea ca copii lui,sa fie niste salbatici...Dumnezeu vrea copiii viteji si harnici....Apoi daca ai Demnitate si cuvantul lui Dumnezeu...Nu tebuie sa iti fie frica de nimic..Asa ca sarsaila pune multe capcane,pt ca vrea ca toti oamenii care vor sa creada in Dumnezeu ca sa sufere..De asta a incurcat si ce este smerenia....Smerenia nu inseamna,,ca sa fii carpa de sters pe jos a oamenilor..Sa ii inveti cu narvauri proaste...Sa devina niste oameni fara scrupule....Dumnezeu vrea ca omul sa aiba demnitate....Si sa fie un luptator...Dumnezeu nu ajuta mereu omul..Doar atunci cand considera Dansul ca este momentul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:16
Omul daca are mereu nadejde..Mereu va fii ajutat de Dumnezeu..Atunci cand considera El ca este timpul..Pt ca multe incercari si necazuri..Sunt pt a ane intari in credinta..Pt a ne maturiza...Noi oamenii trebuie sa avem incredere si rabdare,Si sa fim supusi,,,sa avem incredere in Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:19
si care-i problema, irinuco?
pik_nik
Postat pe 25 Mai 2010 15:19
Nicio problema. Ne lipsea un astfel de topic, atata tot.


Tylly
Postat pe 25 Mai 2010 15:21
Pai nu imi place ca unii delbedei,se iau de acei oameni care cred in Dumnezeu..Pai fiecare crede in ce vrea el...Si gandeste asa cum vrea el..Nu trebuie sa iti dicteze altii,,in ce sa crezi..Daca unii oameni salbati rad de oamenii pt ca sunt linistiti...Mai bine ii ignori,si daca se iau de tine..Le dai replica.Nu trebuie sa te lasi carpa lor de sters pe jos..Ca sunt multi figuristi,,care se iau de viata ta.fara sa le zici nimica
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:24
Celleste, da' io n-am fost rautacios!
Irinuca e prietena mea de taina, si vreau sa particip la discutie da' nu stiu de unde sa incep
pik_nik
Postat pe 25 Mai 2010 15:25
aha, acum inteleg!
Si cine-s "delbedeii, salbatii si figuristii" care te-au suparat?
Spune-i aici, si-i facem carne de mititei
pik_nik
Postat pe 25 Mai 2010 15:27
Eu asist cu interes la discutia voastra... de taina.

Tylly
Postat pe 25 Mai 2010 15:29
ei, discutia nu-i de taina
In taina avem noi alte indeletniciri, asa-i irinuca?
pik_nik
Postat pe 25 Mai 2010 15:31
pai sunt cativa admiratori frustati de ai mei...Care le ciuda ca nu ii bag in seama..Ca zic ca eu vreau barbat,,,nefacut,,muncitor,,...si devreme acasa.....Adica eu ma pastrez fata cuminte...Ca sa imi iau un curvar de barbat,,un puturos pe care sa il tin eu,in loc sa ma ajute el pe mime.Pt ca barbatul trebuie sa ajute femeia,si invers..Pt ca femeia calca spala,gateste..Barbatul trebuie sa o ajute material..Ca doar nu trebuie sa fie femeie servitoare gratis pt un barbat....Pai daca eu stau fata cuminte..Inseamna ca am si eu niste pretentii....Vreau tot un barbat,care sta cuminte....Asa ca mine...Nu imi iau un dement pe cap,,ca sa imi manace nervii si sa profite de mine..Nu scrie idioata pe fruntea mea..Daca unele femei,,le permit multe la barbati...Asta nseamna ca si eu trebuie sa le permit..Daca unele femei permit la barbati sa li se urce in cap.Treaba lor,,,fiecare cum isi asterne asa doarme..Fiecare face dupa cum il duce capul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:36
irinuca, si tu nu le spui ca te pastrezi pentru mine???
pik_nik
Postat pe 25 Mai 2010 15:38
Ma pastrez pt mine...Si inainte sa pretind ceva,mai uit la mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:44
Dar tu te simti bine, irinuco?.. am impresia ca pe prietena ta, aleha, o cam doare capul.
anakin
Postat pe 25 Mai 2010 16:11
Aleha a luat o pauza. Deocamdata nu mai are cont.
Ma rog... nu mai are cont principal, dar au ramas satelitii, mititei dar multi...
Tylly
Postat pe 25 Mai 2010 16:14
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-25 15:44:57 Ma pastrez pt mine...Si inainte sa pretind ceva,mai uit la mine



Si din cand in cand ti te daruiesti?!
AMELYY
Postat pe 25 Mai 2010 16:16
De la: anakin, la data 2010-05-25 16:11:29Dar tu te simti bine, irinuco?.. am impresia ca pe prietena ta, aleha, o cam doare capul.
cand obosesc eu..Imi ia altcineva locul..Ca sa imi mai iau si eu concediu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 17:10
fara cacofonii luptatoareo,,,,
estela
Postat pe 30 Mai 2010 03:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata 16 De la: mia79x 7 Iulie 2009 16:49
Loredana isi impinge sotul la (sexting) 13 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 16:47
scoli 2 De la: alfheim 6 Septembrie 2011 17:23
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
dragoste la distanta 3 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 14:14
Setari Cookie-uri