"diagnosticul" dragostei-exista pre multa confuzie,prea mult haos!

"dragostea raspunde unei necesitati adanc simtite de toti oamenii.fiecare simte nevoia de a iubi,iar felul in care iubeste,,obiectul dragostei,imbraca forme diferite.din primele luni ale vietii,puiul de om isi iubeste mai intai mama-fiinta cea mai draga apropiata lui,care-l ingrijeste si-l hraneste-,apoi tatal;el isi exprima aceasta dragostea cum poate;rade si gungureste fericit in prezenta parintilor sai,plange si isi manifesteaza zgomotos nemultumirea in absenta lor. mai tarziu,pe masura integrarii in viata sociala,se manifesta sentimente noi;dragostea fata de un prieten,iubirea de patrie.trecem la dragostea inlocuitor,resimtita de multe persoane care n-au cunoscut si nici nu vor cunoaste fericirea de a avea copii-atasamentul cresterii unui animal,sentiment real,izvorat dintr-o drama intima.dar dragostea de care ne ocupam acum,este complect deosebita.te trezesti dintr-o data ca spui;m-am indragostit!avand senzatia unei revelatii care poate sa aibe la temelie dragostea,la fel de binecum poate sa nu o aiba.iti pui intrebarea imediat;'adica poate cineva sa iubeasca,fara sa fie dragostea la mijloc"?desigur ,e cu putiinta,si nu asta am vrut sa spunem.dar se poate foarte bine intampla oricui-si nu numai daca este foarte tanar-sa creada ca s-a intalnit cu dragostea si,in realitate,faptul sa fie tot atat de putin adevarat pe cat de puternica pare pasiunea care l-aprins in mrejele ei.de aici reiese cat este de importanta punerea unui"diagnostic",care sa duca la aprecierea corecta a situatiei."(seminarii-curs de psihologie).
foarte important,pt cei ce sunt in confuzie.

va urma...


alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 13:48
oh, nuuuuuuuuuuu...!!!
mai bine spune-ne daca ti-a nascut nevasta
pik_nik
Postat pe 22 Mai 2010 14:53
,,va urma" ?? tot din registrul asta ? :-)
reyya
Postat pe 22 Mai 2010 15:03
FUGI IN CARUT,MISTER MIZERABLE!
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 15:23
De la: reyya, la data 2010-05-22 15:03:16,,va urma" ?? tot din registrul asta ? :-)




PT TINE NU AU IMPORTANTA LUCRURILE SERIOASE.ITI PLAC STIFTURILE,FALSITATILE.INTOARCE-TE LA ELE.PT MINE TI-AI PIERDUT,APRECIEREA.SINCER ,REGRET!
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 15:27
gata, sunt cuminte , merg sa-l citesc pe Schopenhauer.
reyya
Postat pe 22 Mai 2010 15:29
EU NU STRIVESC COROLA DE MINUNI A LUMII(LUCIAN BLAGA)


'EU NU STRIVESC COROLA DE MINUNI A LUMII
SI NU UCID
CU MINTEA TAINELE,CE LE-NTALNESC
IN CALEA MEA
IN FLORI,IN OCHI,PE BUZE ORI MORMINTE.
LUMINA ALTORA
SUGRUMA VRAJA NEPATRUNSULUI ASCUNS
IN ADANCIMI DE INTUNERIC,
DAR EU,
EU CU LUMINA MEA SPORESC A LUMINII TAINA-

SI-NTOCMAI CU RAZELE EI ALBE LUNA
NU MICSOREAZA,CI TREMURATOARE
MARESTE SI MAI TARE TAINA NOPTII,
ASA IMBOGATESC SI EU INTUNECATA ZARE
CU LARGI FLORI DE SFANT MISTER
SI TOT CE-I NE-NTELES
SE SCHIMBA-N NE-NTELESURI SI MAI MARI
SUB OCHII MEI-
CACI EU IUBESC
SI FLORI SI OCHI SI BUZE SI MORMINTE.'
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 15:48
ete fleosc, aleho!
Auzi bre, apropo de tinerii si minorii pe care-i aperi tu, cum iti explici subiectele tale cu penis mic si V mare, sau sexul oral?
Ca discutia din mess in care cereai sa vezi un morcovel de 15 ani am trimis-o unde trebuia
pik_nik
Postat pe 22 Mai 2010 17:12
Lasati-o ca ea e ruda cu Batman. Oricat ia-i spune ea o tine pe-a ei. Daca atat stie? Ce sa-i faci?
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 17:16
De la: pik_nik, la data 2010-05-22 17:12:56ete fleosc, aleho!
Auzi bre, apropo de tinerii si minorii pe care-i aperi tu, cum iti explici subiectele tale cu penis mic si V mare, sau sexul oral?
Ca discutia din mess in care cereai sa vezi un morcovel de 15 ani am trimis-o unde trebuia



te-ai plictisit de carut?du-te si sa vii dupa alta intamplare de acesi gen.iti meriti soarta.bafta la mai mare carut.
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 18:20
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-22 17:16:33Lasati-o ca ea e ruda cu Batman. Oricat ia-i spune ea o tine pe-a ei. Daca atat stie? Ce sa-i faci?



nu abuza de singurul neuron care il ai.nu trebuie sa arati modul tau de gandire ,se observa de la prima tastare.poate te retinem si ai treaba,pe alt topic.
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 18:23
"te retinem"? Cine? Tu si cu celelate personalitati ale tale?
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 18:28
Alehandro, tu esti bolnava rau, fetita!
Despre ce carut vorbesti? Tare bleaga esti... crezi orice prostie care ti-e servita in privat.
Sau poate il invoci pe Dumnezeu sa-ti faca rost de o "intamplare" pentru a verifica cum sta treaba cu carutul?
Ai grija, ca te-ar putea auzi...
Tylly
Postat pe 22 Mai 2010 18:29
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-22 18:28:40"te retinem"? Cine? Tu si cu celelate personalitati ale tale?


Ne-a incercuit!

Tylly
Postat pe 22 Mai 2010 18:30
De la: Celleste_, la data 2010-05-22 18:29:46Alehandro, tu esti bolnava rau, fetita!
Despre ce carut vorbesti? Tare bleaga esti... crezi orice prostie care ti-e servita in privat.
Sau poate il invoci pe Dumnezeu sa-ti faca rost de o "intamplare" pentru a verifica cum sta treaba cu carutul?
Ai grija, ca te-ar putea auzi...




ce, nu ai pe cine sa mai tapezi?eu in locul tau nici nu as aparea pe site.poate ai treaba cu altii si te retinem.dispari ,caci sincer imi produci un trist sentiment ca exista si asemenea femei.ramai pe parcela ta,iti spun sigur ca e mai bine.profita de prostia altora,aici nu tine.sau deschid topicul cu intamplari reale.deci vezi cum percutezi.
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 18:36
De la: alexxandra, la data 2010-05-22 18:36:20
ce, nu ai pe cine sa mai tapezi?eu in locul tau nici nu as aparea pe site.poate ai treaba cu altii si te retinem.dispari ,caci sincer imi produci un trist sentiment ca exista si asemenea femei.ramai pe parcela ta,iti spun sigur ca e mai bine.profita de prostia altora,aici nu tine.sau deschid topicul cu intamplari reale.deci vezi cum percutezi.


Atata vreme cat vor exista fraiere ca tine, mari amatoare de barfe ieftine, capabile sa inghita nemestecata orice galusca si apoi sa o scuipe in mijlocul pietei, va exista si mizeria in lume.
In locul tau, mi-as trata narcisismul si prostia.

Tylly
Postat pe 22 Mai 2010 18:49
Eu nu m-am lamurit. Cine-s aia de nu "ne" retin pe topic?
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 18:59
Haideti, bre, nu i-a nascut inca nevasta cezaricului? Imi pusesem si costumul ca sa mergem la botez
anakin
Postat pe 22 Mai 2010 19:00
Ba cred ca tocmai vin de la cumetrie. Ca vede dublu.
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 19:01
De la: Celleste_, la data 2010-05-22 18:49:16
De la: alexxandra, la data 2010-05-22 18:36:20
ce, nu ai pe cine sa mai tapezi?eu in locul tau nici nu as aparea pe site.poate ai treaba cu altii si te retinem.dispari ,caci sincer imi produci un trist sentiment ca exista si asemenea femei.ramai pe parcela ta,iti spun sigur ca e mai bine.profita de prostia altora,aici nu tine.sau deschid topicul cu intamplari reale.deci vezi cum percutezi.


Atata vreme cat vor exista fraiere ca tine, mari amatoare de barfe ieftine, capabile sa inghita nemestecata orice galusca si apoi sa o scuipe in mijlocul pietei, va exista si mizeria in lume.
In locul tau, mi-as trata narcisismul si prostia.

vrei si fotografii si povestea reala,cu martori?ok .vei avea o mare surpriza.dar trebuie sa iti cer consimtamantul.esti de acord sa iti public "povestea de dragoste-marea inselatorie a unei amante"???
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:17
Si eu am o poveste perversa despre tine. As putea sa o public?
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 19:20
anakine si dor marunt,valea la topiculvostru,daca aveti daca nu vedeti ca la biserica se imparte pomana pt morti.poate aveti si voi morti,respectati sarbatorile voastre ortodoxe.
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:23
Eu n-am nici un topic. Ma primesti la tine? Ca am auzit ca ai sufletul mare.
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 19:25
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-22 19:20:17Si eu am o poveste perversa despre tine. As putea sa o public?



ai profitat vre-odata de prostia altuia?eu da!
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:25
bre, aparatoareo (a cui, numai tu stii!) ai trecut la santaj si amenintari stil mafiot sau OTV?

pe cine intereseaza viata privata a altora???

pe mine una, nu

daca tu ai cascat gura si ai plecat urechea la toate aiurelile, e treaba ta - ce caracter e asta???

hai, ca reusesti sa ma scoti din pepeni de cate ori intru si te vad!
panty_C
Postat pe 22 Mai 2010 19:26
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-22 19:25:12Eu n-am nici un topic. Ma primesti la tine? Ca am auzit ca ai sufletul mare.



ai uitat ca sunt narcisista?
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:27
De la: pantera_neagra, la data 2010-05-22 19:26:52bre, aparatoareo (a cui, numai tu stii!) ai trecut la santaj si amenintari stil mafiot sau OTV?

pe cine intereseaza viata privata a altora???

pe mine una, nu

daca tu ai cascat gura si ai plecat urechea la toate aiurelile, e treaba ta - ce caracter e asta???

hai, ca reusesti sa ma scoti din pepeni de cate ori intru si te vad!



stii povestea cu musca? sunt doua.tu care dintre ele esti?
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:30
eu te-as sfatui, simplu, sa-ti revizuiesti atitudinea!
panty_C
Postat pe 22 Mai 2010 19:33
De la: alexxandra, la data 2010-05-22 19:17:35 vrei si fotografii si povestea reala,cu martori?ok .vei avea o mare surpriza.dar trebuie sa iti cer consimtamantul.esti de acord sa iti public "povestea de dragoste-marea inselatorie a unei amante"???


Sa imi publici povestea? Povestea mea? Ai fost tu acolo si eu nu stiu? Patetica esti, femeie!
Ce spuneai mai devreme? Ca eu sunt cea care alimenteaza subiectul asta de care nimanui nu-i pasa, nu-i asa? Ai si uitat? Schizofrenia, de...
Sunt tare curioasa... ce ai tu de castigat din jocul asta? Mentorul tau nu te-a avertizat ca e la un singur pas de plangerea penala pentru hartuire? Cred ca pasul s-a facut si mai mic odata cu interventia ta. Pot sa fac o plangere si pe numele tau. Tot ce ai scris aici ramane scris negru pe alb si poate constitui proba de calomnie si defaimare.
Provoaca-ma doar!

Tylly
Postat pe 22 Mai 2010 19:33
pa, doamna musca.nu bazaii prin topice ce nu au legatura cu tine.du-te la gratere ,la cirese.
alexxandra
Postat pe 22 Mai 2010 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Valentine's Day 38 De la: loving 5 Aprilie 2014 19:14
are pofte 5 De la: anaROBERT 21 August 2010 01:49
Are nevoie de spatiu 16 De la: Dkh_90 9 Ianuarie 2018 12:38
sfatul vostru dragelor...conteaza...asa ca va rog ajutati-ma..!!!! 18 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:09
Cum sa plec daca il iubesc? 114 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
Setari Cookie-uri