o idila fara nici un viitor

Ma numesc Alexandra am20de ani poveastea mea incepe cam asa:intr,o frumoasa duminik am cunoscut un tip ionut foarte finut,tot frumos si bine pana sa mi spuna ca el este insurat si are si un baietel de8luni,atunci knd am auzit la m intrebat dc sa mai bagat in seama cu mine si ma mai cautat dc a grabit lucrurile sa mi cunoasca parinti? odata ce el are obligati.Raspunsul lui a fost k sa indragostit,eu naiva si crezandul am ramas inpreuna,chear daca constiinta ma mustra.Dorinta de a continua sa raman in continoare alaturi de el este aceea ca ma face sa plutesc in momentul in care sunt alaturi de el uit de toate si de tot e ca un drog.chear nu ma mai lasa sa ies cu prietenele devenind foarte gelos.problema este ca ceva sa intamplat ca de ceva timp este mai distant nu mai simt k isi doreste k la inceput sa stea langa mine,iar pe mine ma doare deoarece simt k il iubesc si nu poat sta fara el chear daca stiu ca nu va fi al meu niciodata.Intrebarea mea este ce pot face sa renut la idila asta care nu ar fi trbuit construita?
03fluturas
Postat pe 21 Mai 2010 19:32
nu mi se pare firesc ca tocmai el,in pozitia in care e(insurat si cu copil),sa iti interzica sa te vezi cu prietenele tale si sa aiba o influenta atat d emare asupra ta....daca a ramas alaturi de sotia lui,poti spune ca nu esti pe locul 1 in viata lui,in sensul ca mai exista si altcineva,langa care se pune seara in pat!te multumeste pozitia asta??din mesajul tau,e clar ca nu...daca i-ai spune ca s-a terminat si ca nu doresti s acontinui relatia asta,cum ar reactiona?ti-e teama de el?
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 16:20
problema este ca da intradevar nu ma multumeste locul 2,dar il iubesc.i-am spus de multe ori sa o terminam dar nu spune nimik si apoi ma suna sa ne intalim ca si cum nimic nu sa r fi intamplat.sa intamplat sa nu ma sune si4zile si apoi sa sa ne intalim si sa fi mai grijuliu sa mi faca complimente si tot asa.cum sa procedez?vreau sa se termine si nu vreau.
03fluturas
Postat pe 23 Mai 2010 17:59
Iar una care in numele "iubirii" se lasa folosita, umilita.
Doara
Postat pe 23 Mai 2010 18:08
va trebui sa incerci sa te asculti putin...sa iti dai seama ce vrei cu adevarat...cu siguranta,daca vrei un lucru,il poti face!de multe ori,cand gandesti doar cu inima,poti fi usor pacalita..incearca sa gandesti si altfel,punandu-te pe tine pe primul loc...
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 18:58
Ia uite un sfat bun si pentru tine.
Doara
Postat pe 23 Mai 2010 19:00
m-am uitat pe profilul tau si am observat niste lucruri are nu imi plac.....1.citatul favorit,2.titlul cartii favorite,desi stiu ca finalul nu este nefericit....si ma voi lega de dorintele tale...in special de una dintre ele...o familie fericita!dorinta asta merita sa lupti..pt asta merita sa suferi o perioada,dupa care sa te refaci si sa privesti inainte!!!!nu renunta la visul asta,ca este unul tare frumos...
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 19:02
Ia uite un sfat bun si pentru tine.

cand e vb de propria persoana,e greu sa mai tii cont de sfaturile pe care le dai altora....mersi oricum
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 19:04
Pai vezi? Daca am fi in stare sa punem in aplicare, pentru noi, sfaturile pe care le dam altora probabil ca am reusi sa fim mai multumiti.
Doara
Postat pe 23 Mai 2010 19:06
Raspunsul ti l-ai dat chiar tu, trunchiat; in sensul ca, daca tot stii ca nu trebuia sa permiti din start existenta acestei situatii nu ar trebui sa mai ai nici dileme despre cum sa o sfarsesti. Totusi, spun si eu:REPEDE! Asa sa o sfarsesti!
moniq_
Postat pe 23 Mai 2010 19:09
intradevar aveti dreptate,si voi sunteti femei si ati trecut macar o data print o situatie ''nepotrivita''aceea de a iubi persoana nepotrivita.ar trebui sa mi iau inima in dinti si ma pun pe mine pe primul loc si apoi restu....sunt dabea la inceput de drum catre viata tocmai deaceea v am cerut un sfat o parere....chear daca imi este greu.
03fluturas
Postat pe 24 Mai 2010 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! am o relatie de mai bine de un an si el spune sa ne mutam impreuna...vreau un sfat?sau mai multe pls 59 De la: garbo032800 7 Ianuarie 2010 17:46
Buna:) 8 De la: garbo_6852 3 Septembrie 2012 12:44
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
alte opinii 23 De la: Jojolin 21 August 2010 22:54
Are nevoie de spatiu 16 De la: Dkh_90 9 Ianuarie 2018 12:38
Setari Cookie-uri