Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

Nu-i nimic cu ei Roby. Doar femeile-s ticaloase. Stai linisitit.

Yna, mie mi se rupe de relatia ta. Fiecare cum isi asterne, asa doarme. Avand in vedere ca ai postat pe un forum PUBLIC fiecare si-a spus parerea. Ca au fost sau nu parasite nu esti tu in masura sa judeci. Si daca ar fi asa, asta nu e o boala rusinoasa.
Doara
Postat pe 19 Mai 2010 05:59



pentru Dor.
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 07:15
scuze,am trimi mesajul de pe adresa sotului meu de aceea la profil e barbat.eu nu inventez povesti,doar am spus cum s-a intimplat in cazul meu
fra
Postat pe 19 Mai 2010 08:01
E ffffoarte mare diferenta intre voi,sinteti alte generatii si inevitabil la un moment dat nu vor coincide punctele voastre de vedere.cunosc un caz asemanator dar dupa multi ani de pribegie a sotului, ajunge sa isi doreasca sa ramina cu amanta care nici ea saraca nu a ramas tinara, doar ca au trecut citiva zeci de ani din viata ei degeaba pt ca sotul ii promitea multe si in realitate nu a facut nimic.Spre surprinderea tuturor, amanta se trezeste si probabil isi da seama ca relatia nu are nici un viitor, ca sotul pina sa divorteze mai dureaza o caruta de ani si, decide sa rupa relatia.Deci sotul ramine cu nevasta lui si amanta isi gaseste altul tot insurat dar cu mai mult potential a se citi portofel superplin.Eu zic doar atit, ca o concluzie.
Femeile care se complac intr-o relatie in care amantul este insurat si aceasta relatie dureaza, acestea nu doresc familie, nici copii, aceste doresc banii amantului iar cind gasesc altul mai banos, il lasa ca pe o masea stricata, ca har Domnului exista barbati naivi si prosti cu duiumul.Astfel de femei nu se incadreaza dupa mine la categoria de femei serioase dar.... nu neg exita exceptii dar cred ca sint cam sub0,01%.Toate cele bune si incercati sa judecati cu mintea nu cu altceva, valabil pentru ambele sexe, indiferent in ce categorie sint soti/amanti, sotii/amante.Depinde de fiecare in parte cit crede in durabilitatea unei relatii construite pe nefericirea altora.Parerea mea, NU DUREAZA
garbo054654
Postat pe 19 Mai 2010 09:15
se poate sa te indragostesti de un barbat casatorit dar depinde de tine cita forta ai si mai ales responsabilitate aici e vorba totusi despre o familie nu e bine sa intervii in viata unei familii eu zic sa il lasi pe dragut sa se descurce cum poate cu lipsa de tandrete si sa iti vezi de viata ta caci el o are pe a lui vrea numai diversitate mult noroc
garbo102348
Postat pe 19 Mai 2010 09:44
adevarat!!!nu vrea decit o aventura....cind se satura ....un sut in popou....basta!!!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Mai 2010 09:47
daca nu doresti sa asculti de sfaturile altora care dezinteresat iti dau un sfat bun pentru prezentul si viitorul tau nu ai decit sa faci asa cum iti dicteaza mintea si inima nu e decit problema ta salutari si numai bine faci cum doresti
garbo102348
Postat pe 19 Mai 2010 09:49
Yna -bubu sa sti ca eu te-am inteles si daca vrei sa sti iubesc si sunt iubita si mai presus respectata,dar tu draguta de tine ai apelat la aceasta rubrica si sti , adevarul doare, esti o egoista, sa nu imi spui mie ca tu o fata inteligenta, de la oras, ai terminat si o facultate te-ai indragostit de un barbat insurat, care a suferit in casnicie pentru ca a fost prost si si-a luat o sotie handicapata care si-a lasat poate copilul in strada, fara mancare sau poate nu l-a satisfacut la pat cum fac femeile platite, multi barbati prosti isi parasesc femeile pentru acest lucru, daca mititelul de el este atat de nevinovat de ce a cerut-o in casatorie si de ce au stat atatea ani impreuna, ca apoi sa sse mai gandeasca inca trei ani pana cand sa bage divort.
Sti o femeie de la tara este mai simpla ,mai putin rafinata, da s-a indragostit de tine, v-ati cicnit la baie ,va cicniti in continuare si va doresc sa va ciocniti pana la adanci batraneti, dar tu crezi ca noi te compatimim pe tine, atat timp cat acest copilisi uraste mama si fi sigura din cauza voastra, ati reusit sa distrugeti o inima de mama sa ii furati copilul, mai ales ca sotul nu a dotit-o ,pana acum copilul a fost un santaj, astfel nu se insura, deci nu a fost dorit de sot, si acum vai D-ne, mitielul, dragutul de el, cat o iubeste, este bine si asa decat de loc, dar vezi voi folositi copilul drept santaj ca sa va ramana voua totul, de dragostea mai trece si prin stomac, asa ca sa ma lasi cu dragostea ta la prima vedere nu dau nici doi bani pe ea , a mea este unicata si este cea mai frumoasa si intru cu ea in pamant, si iti spun pentru faptul ca cine este escrocul este sotul ,si-a mintit sotia si i-a furat tineretea , a zburat in bratele tale si te-a facut pe loc mamica, aici nu a gresit ,daca tot v-ati ciocnit dar este un criminal . A DISTRUS RELATIA MAMA -COPIL, NICI O MAMA NU O POATE INLOCUI PE MAMA COPILULUI MAMA NATURALA ,A CRESCUT-O PANA LA O VARSTA, SI ACUM O URASTE , HALAL FERICIRE,
ITI DORESC DE CATE ORI STRANGI COPILUL TAU IN BRATE SA VEZI LACRIMILE FOSTEI SOTI SI SA TE GANDESTI CA TARANCA AIA SI-A STRANS SI EA CANDVA COPILULIN BRATE CA TINE
SA NU MURITI AMANDOI PANA CAND FETITA II SPUNE IAR MAMEI NATURALE CA O IUBESTE, VOI SA VA CERETI IERTARE, SI MAMA SA-SI STRANGA COPILUL IAR IN BRATE.SA-TI EDUCI SOTUL DRAGA SI NU MAI FACE PE VICTIMA ATI FACUT DEJA DOUA VICTIME, COPILUL O SA-SI CAUTE MAMA ITI SPUN.
DA SUNT FOARTE SANATOASE RELATIILE CU BARBATII CASATORITI, MAI BINE FACETI CATE UN DUS RECE DECAT SA DESPARTITI UCIDETI DRAGOSTEA UNEI MAME FATA DE COPIL SI A COPILULUI FATA DE MAMA.
garbo036887
Postat pe 19 Mai 2010 10:08
fata ,da' tu chiar esti suparata!
erika1
Postat pe 19 Mai 2010 10:29
daca se iubesc lasatii ...daca dragostea e mare...viata e dulce ptr fiecare...nu?
garbo000885
Postat pe 19 Mai 2010 11:26
garbo 00885,iti dau dreptate asa este nu ii condamna nimeni, poate nu ai citit toate comentariile, dar te indragostesti indiferent care este motivul, dar sotul sa-si barfeasca sotia atat timp cat copilu este si al lui, si amanta, acum sotia sa o barfeasca la fel ca si sotul ,sa o acuzi ca plangea cu lacrimile in ochi alaturi de copil pentru ca ii era frica ca o pierde si ele doua raman in strada , acum aplecat din tara si i-a lasat copilul, si tot pe ea o acuza, deci aceasta femeie i-a urat sotia de moarte pentru ca s-a indragostit de sotul ei, in loc sa-i fie mila sa o incurajeze ca si ea o sa fie fericita odata si sa ajute copilul sa beneficieze de dragostea ambilor parinti, dupa ce s-a plans cat a suferit ea, nu i-a pasat de suferinta fostei soti, da ,sotia intelegea si orice femeie nu sta cu forta langa un barbat, dar sotul agresit, si actuala sotie o acuza pentru faptul ca l-a santajat aducandu-i pe lume un copil. nu trebuia sa o ia de sotie sunt femei care fac un copil chiar daca nu sunt casatorite, si nu fosta amanta are dreptul sa judece inima unei mamici care a iubit la fel ca si ea, Ea are dreptul sa iubeasca sa aduca pe lume un copil cealalta nu, a spus ca s-a maritat ca sa fuga de noroiul de la tara., hm sce proasta, si sotul la fel de unde stie ea/ a trait ea atatea ani de casnicie si stie ea adevarul/ Deci aceasta femeie ne jigneste si pe noi ,si cand iubesti curat mai ales noi femeile care ne respectam tinem cont si de sentimentele celeilalte, fie ca suntem soti sau iubite,. Adistrus inima unei mame pentru ca acest copil a fost iubit de o mama poate saraca si de la tara, acum este fericit ,eu ma refer la copil nu, are o mama stilata si de la oras si mama lui naturala nu mai exista. cE SA FACA FEMEIA SINGURA SI FARA BANI ,CUM SA IA COPILUL In italia cu ea, dar poate au avut bani si tatal care nu l-a dorit l-a castigat decat de partea lui. La divort se tine cont de conditiile sociale unde traieste copilul, dar nu trebuie sa o desparti de dragostea unei mame care a plans alaturi de copil si l-a crescut pana la o anumita varsta, a vorbit ff urat despre ea, si nu a facut decat sa se faleasca cu fericirea ei, da , ce castig , si ce bucurie, nu, cel putin tacea din gura sau tinea cont si de sotie nu radea de ea Sa-i fie rusine, nu razi de mama copilului, atat timp cat zici ca iti iubesti sotul .Nu are educatie si nici respect pentru copil.
A invins i-a luat sotul si acum si copilul. Nu o criticam daca spunea ca face tot ce este pposibil ca si mama fetitei sa-si gaseasca fericirea sa profite de dragostea copilului, si sa inteleaga ca in intotdeauna iubirea invinge, ca ei doi se iubesc, si trebuie sa accepte realitatea. Bine ca este fosta sotie vinovata pentru faptul ca ei se iubesc, vezi astfel nu se iubeau mititeiii, hai sa le dam un pupic
garbo036887
Postat pe 19 Mai 2010 13:30
Imi cer scuze pentru greselile de ortografie, dar m-am umplu de nervi, am scris repede si nu am avut rabdare sa recitesc textul.
Sa nu ne suparam si sa ascultam o melodie de Vangelis- Conguest of Paradise
Va pup pe toti cititori si pe fetita parasita de mama, sunt mama si stiu ce inseamna dragostea unei mame fata de un copil, si ce simtim noi mamicile cand pruncusorul ne intinde o manuta, il alaptam ,ne zice pentru prima data mama,si il vedem cum creste sub ochii nostri,
Doresc tuturor mamicilor sa se bucure de aceste clipe
garbo036887
Postat pe 19 Mai 2010 13:48
garbo nu-stiu-cat, ca nu m-am mai obosit sa iti retin numarul, am impresia ca nu esti sanatoasa la cap, femeie Cum naiba iti permiti tu sa comentezi si sa judeci o situatie, cand habar nu ai despre ce e vorba? Citeste atent ce am spus eu despre relatia mea, ai extras numai tampenii, dar nu ma astept sa intelegi... Ai spus numai tampenii in comentariile tale catre mine, care nu au nicio legatura cu realitatea, dar tu nu ai de unde sa o stii, faci doar presupuneri...
M-a distrat la culme cand ai zis ca am urmarit, eu si sotul meu, sa ramanem cu totul..... Care TOT?......
In privinta greselilor de ortografie, nu iti mai cere scuze, si nervoasa si calma tot le faci...
Gata, nu mai continui, am inceput sa fiu rea si nu e genul meu. Si, te rog, indreapta-ti frustrarile in alta parte....
yna_bubu
Postat pe 19 Mai 2010 19:25
si eu sunt cam in aceiasi situatie..doar ca si eu si el suntem casatoriti...nu am apucat sa avem o aventura ptr ca m-am oprit eu la timp...si am stat si 6 luni am tot gandit la rece so pararerea mea este ca nu se merita...nevasta nu o sa si-o lase ptr tine in nici un caz...mai ales ca are si un bebe...am ajuns la aceasta concluzie datorita sfaturilor fetelor...merci
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 20:05
adik n'a ...este foarte nasol sa te indragostesti de o persoana casatorita...
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 20:09
Ai fost o rea de cand ai despartit sufletul unui copil de sufletul unei mame care a crecut-o, si am inteles cat esti de curata sufleteste atat timp cat tu esti femeie, site-ai plans ca ai suferit si ai plans noptii intregi dupa dragostea ta, dar in acelasi timp ai ignorat si chiar ai condamnat lacrimile mamei ca sa nu mai zic a fostei soti ,care a iubit ca si tine acelas barbat, nu , si au impartit perna poate multi ani , numai lacrimile tale conteaza? nu ai inteles nimic, ai avut noroc ca este fetita minora si o puteti manipula ,daca era mare te tinea numai LA DISTANTA pentru ca ii jignesti mama. Urat foarte urat din partea ta si mai zici ca iubesti fetita.
ESTI O EGOISTA ASTA ESTI, SI DACA VREI SA STI SI EU PORT IN SUFLET TOT O IUBIRE SI O DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE, DAR A MEA ESTE CURATA , ESTE FRUMOASA PENTRU CA EU NU RANESC.
NU VREAU SA MA LAUD , DAR NU TIN CONT NUMAI DE MINE, CU ATAT MAI MULT INCERC SA DARUIESC SI APOI SA PRIMESC.
NIMENI NU ITI FURA IUBITUL ,STAI LINISTITA ,SI NU TE CONDAMNA NIMENI PENTRU ACEASTA DRAGOSTE, DAR ESTI FEMEIE DEVI MAMICA SI AI UMILIT O FEMEIE CARE POATE A SUFERIT MAI MULT DECAT TINE SI SUFERA , CU MINE NU TINE VRAJEALA IMI PERMIT SA VORBESC SI ASA, SA O FACI TARANCA SI SA RAZI CA NU ERA GOSPODINA, SA-TI FIE RUSINE , CE MAI CONTEAZA CAT DE MULT IL IUBESTI PE ACTUALUL SOT, SUNTETI AMANDOI DOI MIZERABILI PENTRU CA INDIFERENT CUM A FOST ACEA FEMEIE, DACA AS PUTEA AS LUA CONTACT CU EA , CU RUDELE, A DAT VIATA ACESTUI COPIL SI L-A CRESCUT ,I-A ZIS MAMA SI ACUM O URASTE, SI TU O FEMEIE DE LA ORAS ,NU POT SA ITI ZIC DOAMNA PENTRU CA NU ESTI , ARUNCI CU NOROI IN EA SI MAI TE FALESTI CA ESTI FERICITA,
AI CONDAMNAT-O SI PENTRU FAPTUL CA A ADUS PE LUME ACEST COPIL PE CARE TU PRETINZI CA O IUBESTI.
CARE ESTE PROBLEMA? CE NU ITI CONVINE? POATE NE SPUI SI NOUA DACA A FOST PRIMUL BARBAT, DACA AI FOST D-RA , HM, SAU CATI BARBATI AI IUBIT PANA CAND AI INTALNIT MAREA IUBIRE ,SI APOI SA ARUNCI CU NOROI IN ACEASTA FEMEIE CARE ACUM POATE PLANGE MAI MULT DECAT AI PLANS TU.
UITA-TE IN OGLINDA SUFLETULUI TAU SI ITI SPUN CA ESTI MAI URATA DECAT ACEA FEMEIE SIMPLA, DE LA TARA, ORICAT DE SEXI AI PUTEA SA FI SAU MAI STIU CUM ,FEMEILE GENUL TAU CARE CRED CA DACA A AVUT NOROC SA FIE IUBITE DE UN BARBAT CASATORIT SUNT CELE MAI FAINE FEMEI, SI POTI ARUNCA CU PIETRE IN SOTIA IUBITULUI, DEOARECE , DE NU CADE BINE SA DESPARTI ,DAR CADE BINE SA UCIZI DOUA FIINTE NEVINOVATE.
SA FI FERICITA , PUTEA SA FIE BINE PENTRU TOTI. TI-AM MAI SPUS SA TE PUI IN SITUATIA EI
DACA PE TINE TE PARASESTE SOTUL PENTRU O ALTA FEMEIE SI ITI MAI IA SI COPILUL SI ACEEA FEMEIE ARUNCA CU PIETRE IN TINE TU CE AI FACE? AI PLECA IN ITALIA SAU .....
L-AI TOT PLANS PE SOTUL TAU SI PE TINE SA ITI SPUN DRAGA , UN BARBAT ESTE O VICTIMA CAND SE CASATORESTE DIN DRAGOSTE NU CUM S-A CASATORIT CU FOSTA SOTIE( EA A FOST VICTIMA), SI SOTIA IL INSEALA SI RADE DE EL ASA CUM FAC BARBATI CARE ISI INSEALA SOTIILE SI RAD DE ELE, URAT DIN PARTEA LOR, DE CE SE MAI CASATORESC , DACA SE CRED VICTIME SI SE INSALA? EU PE ACEA FEMEIE O URASC DE MOARTE SI II ZIC SI IN FATA CA ESTE O CURVA SI IMI ESTE MILA DE SOT, DA?DAR ACEA FEMEIE NU A GRESIT CU NIMIC , AIUBIT CA SI TINE CA SI MINE CA ORICARE FEMEIE SI NU A AVUT NOROC. D-ZEU SA FIE CU EA SI SA-I DEA UN BARBAT CARE SA O IUBEASCA CUM TE TE IUBESTE PE TINE SOTUL, FARA SA RANEASCA.ITI SPUN CA EU AM CUNOSCUT LA PAT DECAT UN BARBAT, ASA SA NU CREZI CA SUNT UNA DE PE STRAZI. NU ESTE O FALA, ESTE PROBLEMA MEA, DAR MAI PRESUS DE TOATE SUNT MAMICA, SI IUBESC ENORM ,ENORM DE MULT COPII,SI UN COPIL TREBUIE PROTEJAT.
AM PUS PUNCT . NU MAI MA INTERESEAZA ACEST CAZ, IMPORTANT ESTE CA AM VRUT SA-TI DAU DREPTATE, DAR AM DESCOPERIT CA ESTI O PERSOANA CARE NU STI CE ESTE IUBIREA ADEVARATA, SI TOTUSI TE IUBESC SI PE TINE SI PE MAMA COPILULUI SI MAI ALES PE FETITA. POATE CAND O SA TE MAI MATURIZEZI O SA-MI DAI DREPTATE.
garbo036887
Postat pe 19 Mai 2010 20:25
Regret enorm ca am intrat intr-o polemica cu tine
Esti total pe dinafara, habar nu ai ce situatie este, asa ca fii mai ponderata cand dai cu pietre...
Nu sunt o femeie urata sufleteste, si asta nu e parerea mea , ci a celor din jurul meu, dar tu nu ai de unde sa ma cunosti
Inversunarea ta se vrea parerea unui psiholog, ca sa zic asa, dar daca ai face facultatea de psihologie, ai fii mult mai ponderata si ai fii pe langa subiect, asa esti la zeci de km distanta
Si iubirea mea este curata, nu am murdarit pe nimeni si nimic
Vai, fosta sotie a plecat in Italia, ca nu avea ce sa faca, saracuta, i-am luat copilul!...
Pai, de ce nu o rogi tu sa se intoarca, si sa-si aduca aminte ca are un copil, NU I-A INTERZIS NIMENI SA-L VADA, DAR NU O INTERESEAZA, POTI INTELEGE ASTA, D-NA PSIHOLOG DE OCAZIE????
Nu mai blama atat situatii pe care nu le cunosti. Sotul meu este un om integru si un om adevarat, dar tu nu ai de unde sa stii asta, continui sa arunci cu noroi...
Daca asa te simti tu bine, continua sa o faci, dar te asigur ca esti total pe langa subiect...
Eu nu justific nimanui de aici relatia mea, sau in ce conditii si imprejurari am format o familie cu barbatul pe care il iubesc. ASTA E TOT. Orice ai mai spune, o sa te bucuri de totala mea ignorare....
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 08:48

DEDIC TUTUROR CELOR CARE STIU CE ESTE IUBIREA ADEVARATA MELODIA
,,DACA NU TE VAD O ZI" -GABRIEL COTABITA, APARTINE SUFLETULUI MEU SI O IUBESC ENORM ...ENORM
garbo036887
Postat pe 20 Mai 2010 09:02
yna-bubu iti mai dau un sfat,poate sunt chiar medic de unde sti tu ce functie am,dar daca vrei sa repari ceva, cauta tu mama fetitei, si incearca tu sa te apropi de ea, iti spun in calitate de medic, cand o mamica se simte parasita, si copilul o trateaza cu raceala mai ales ca voi nu ati fost prietene si sigur v-ati urat de moarte, ii spui ca o intelegi, ca esti femeie ca si ea si indiferent cat a suferit din cauza sotului, pentru copil, ei doi trebuesc sa fie prieteni ,ca daca il iubeste vrea ca el sa fie fericit, atunci cand iubesti o persoana nu ii vrei raul vrei ca el sa fie fericit,nu mai este suparata pe tine, tu esti aceeasi persoana, stergei tu lacrimile de pe obraz , cereti iertare,chiar daca nu iti pica bine , spunei ca timpul le rezolva pe toate, si ca tu o iubesti pe micuta la fel cum o iubesti si pe ea. Ea este parasita de toti cei dragi, bine ca nu a ajuns la nebuni.
Deci nu uita si-a iubit fetita si sigur o iubeste, si daca nu reusesti lasa timpul si iti spun ca v-a avea curaj sa o caute pe micuta,si indiferent ce se intampla tu sa o vorbesti de bine in fata copilului, sa ii oferi protectie ii spui ca o sa aiba si un fratior sau surioara si mama ei este suparata
, dar o iubeste.
Copii se ineriorizeaza ,sufera, si nu iti v-a spune tie ca o doare plecarea mamei, atat timp cat ea stie ca din cauza ta a plecat. Trebuie sa fi inteleapta, sigur isi iubeste tatal, si te cred ca si pe tine, dar iti spun in sufletelul ei tanjeste dupa mama.
Repara si inoada daca se poate aceasta ruptura, si sigur o sa fi fericita, daca mama nu o s-o mai caute sa te rogi la D-zeu, ca fetita sa-si stranga iar mama in brate, sa o apropi macar de rudele din partea mamei, face bine la psihic, iti spun eu ea nu v-a uita niciodata lacrimile mamei, chiar daca tie iti da impresia ca o uraste, isi aduce aminte de ele ,si cand o sa devina mamica.
SUCCES
garbo036887
Postat pe 20 Mai 2010 14:41



nu esti tu medic , cum nu sunt eu popa . Ca sa fii medic , trebuie sa treci intai prin sc. generala iar tu... citeste-ti postarea si corecteaz-o .


iar daca esti, rusinica!
liaiedera
Postat pe 20 Mai 2010 18:18
garbo.....iarasi nu-stiu-cat, ca nu retin, nu inteleg ce medic esti...
Dar eu chiar sunt psiholog, cu acte in regula. A fii medic e o profesie, nu o functie cum ai zis tu....
Asa ca nu urmez sfaturile tale, ca mie mi-e frica de doctori.... , mai ales de cei ca tine....

Si daca nu ma crezi ca sunt psiholog, iti pot dovedi ORICAND...
Nu ma invata tu pe mine cum sa imi cresc fetita, creste-i pe ai tai dupa sfaturile tale, eu mi-o cresc cum stiu eu...
Offf, am uitat, am terminat si facultatea de limbi straine, engleza -italiana, dar oricat am rugat-o, in toate limbile pamantului, pe fosta sotie a sotului meu sa ia legatura cu fetita ei, NU O INTERESEAZA....

Asa ca, iubita, nu imi mai da tu mie sfaturi, eu nu am postat povestea mea aici ca sa primesc sfaturi de la tine, singurul lucru pe care l-am spus a fost ca eu am fost un caz fericit, si asta nu inseamna ca a avea o relatie cu un barbat casatorit e un lucru bun, demn de urmat...

Cine a cerut sa o sfatuim sau ne-a cerut o parere, nu mai retin cine, o sa faca ce ii dicteaza inima, nu ce o sfatuim noi aici, pe acest site. Doar ea stie daca se merita sau nu, sau inima ei..
Ati inteles, D-NA "DOCTOR"???......
Pupici.
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 20:41
Daca te intereseaza am terminat facultatea si daca eu scriu cu greseli de ortografie ,scriu pentru ca asa vreau eu. Care este problema?Este mai grav decat ce ai facut tu ? sa alungi de langa copil pe mama lui naturala si apoi sa razi de ea? De ce iti este frica sa te apropi de mama copilului?
I-ai dat tu viata?
Sti draga cum trebuia sa procedezi , inainte de a fi amanta sotului acestei femei? Trebuia sa iei legatura cu ea si sa-i spui ca il iubesti , dar inainte trebuia sa-i spuna el, sa vorbiti si cu fetita in prezenta ei inainte da a face pasul de divort
Parerea mea , este ca l-ai sedus , astfel nu iti era frica de sotie.
Poti sa iubesti un barbat si 10 ani si apoi sa-i devi sotie si dupa aceea sa faci dragoste. Daca esti culta si mai pui mana pe cate o carte , afla ca si Balzac a iubit o femeie 12 ani, si apoi a lut-o de sotie?
O femeie trebuie sa astepte, nu sa fure copilul unei mame cum ai facut tu, nu esti mama naturala , ii urasti mama , si ai reusit ca ura ta sa i-o imprimi copiluluie ei.
Stai linistita ca exista INSTITUTUL DE PROTECTIA MAMEI SI A COPILULUI SI FI SIGURA CA VEI FI PUSA SUB URMARIRE CUM EDUCI ACEST COPIL.Daca nu iei legatura cu mama naturala, care ai ponegrit-o dupa placul tau, insamna ca iubitul tau o mai iubeste si iti este frica sa il pierzi. Cand iubesti cum zici tu, nu ai teama ca te paraseste iubitul sau iubita, poti sa iubesti un barbat sau o femeie , tu sa fi in Romania, el in Belgia sau America, nu trebuie neaparat sa il ai la pat, poate sa fie insurat sa-si vada de familie, tu sa astepti si dupa ce si-a facut datoria fata de copii si acestia sunt pe painea lor , nu baga divort de sotie si te ia pe tine de nevasta, care este problema? Poti sa ai un sot , da intre voi doi nu mai este nimic el are o iubita, il asteapta, colaboreaza cu sotia ,dar nu baga divort, isi face dar datoria fata de familie , sotia daca nu il iubeste , nu este nici o suparare ca ei doi nu fac sex, draga , atunci cand nu iubesti faci sex, cand iubesti faci dragoste, este altceva si dragoste faci cu persoana pe care o iubesti si daca nu iti iubesti sotul si nici el pe tine cum a fost poate cazul sotului tau , nu el nu trebuia sa -si distruga familia, nu il lasai tu, puteai sa astepti sa-si faca datoria fata de copil cu o mama care i-a dat viata si a iubit-o sincer , nu cum faci tu, spui ca iubesti fetita, si fetita deja isi uraste mama, si in fata noastra te falesti cu fericirea ta , ti-am aratat adevarata fata , calcand in picioare personalitatea mamei.TU NU STI CA UN COPIL ARE PRIORITATE, ATUNCI CAND ESTE VORBA DESPRE SENTIMENTE, NU CUM BOCESTI TU CA IL IUBESTI PE SOT , DAR II ALUNGI MAMA. Cred ca in tribunal nu ai spus ca mama a adus pe lume acest copil dar de dragul de a scapa de noroiul de la tara. Nu draga , a iubit-o sincer, poate voi ii dati bani, dar dragostea nu se cumpara se castiga.
garbo036887
Postat pe 20 Mai 2010 20:56
girl fight!

bagati la gioale acilea,nu va lasati!

stati asea,sa-mi iau berea si semintele!
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 20:59
Doamna doctor. Luati va rog un antiinflamator ceva.
Doara
Postat pe 20 Mai 2010 21:01
da bre....luati oral ceva.....
nazirra
Postat pe 20 Mai 2010 21:03
Imi este rusine de diplomele tale atat timp at ai ras de o mama ,care a adus pe lume un copil cum o sa aduci si tu, sa-ti fie rusine , sotul a lasat biata femeie de la tara pentru diplomele tale . Sa sti ca am plans de mila mamei ce fel de medic psiholog esti cand tu ignori lacrimile mamei , cu atat mai mult nu desparti o familie cand esti medic si incerci sa ti familia unita Ia exemplu de la alt medic psiholog ,ai trecut in zadar prin facultate, din aceasta cauza ai castigat copilul unei mame de la tara , pentru ca esti medic ,si ai mai apelat si la aceasta emisiune, draga un medic VINDECA NU PROVOACA RANI, CUM AI FACUT CU MAMA COPILULUI SI NU NE SPUI NOUA LACRIMILE TALE ,CRED CA UN MEDIC ARE PERSONALITATE, SE DUCE LA UN CABINET SI SE TRATEAZA.
AI IMPRESIONAT O TARA INTREAGA CU ACEST CAZ.
O MAMA SARACA DE LA TARA CARE VREA SA SCAPE DE NOROI NU ARE VOIE SA ADUCA PE LUME UN COPIL ,NU ARE VOIE SA IUBEASCA, SI MAI ALES SA PLANGA.
TU PENTRU CA ESTI MEDIC, AI VOIE SA DESPARTI O FAMILIE SA PLANGI NOPTI INTREGI DUPA CE TE CIOCNESTI LA BAIE CU AMANTUL, ESTE NORMAL ERA INSURAT, NU PE CAND LACRIMILE MAMEI LE IGNORI, SI TU CREZI FIIND MEDIC PSIHOLOG CA ACEST COPIL ESTE FERICIT, ATAT TIMP CAT TU II BARFESTI MAMA SI EA IL URASTE. DACA ESTE ADEVARAT SA-TI IA DIPLOMELE SA TE TRATEZI, SI SA INVETI SA IUBESTI CU ADEVARAT SA O IUBESTI PE MAMA COPILULUI ,NU TE FALESTI PENTRU CA TI-A CAZUT TIE SOTUL EI IN BRATE ,NU TU ESTUI FERICITA SI EA SUFERA, PAI DRAGA TIE ITI ESTE RUSINE SA IESI CU O TARANCA IN ORAS ALATURI DE COPILUL VOSTRU , NU ARE DOUA MAME ATAT TIMP CAT SOTUL A AVUT O SOTIE SI MAI ARE INCA UNA, SI SA MANCATI O PRAJITURA LA COFETARIE, NU TE LASA DIPLOMELE , NU DRAGOSTEA DE MAMA .
NU DAU NICI DOI BANI PE DIPLOMELE TALE AI INTELES L-AS ARUNCA LA WC
SI INCA CEVA CUM POATE IUBI UN MEDIC CU DIPLOME UN BARBAT CARE A IUBIT O FEMEIE DE LA TARA, NU TI-E RUSINE CU EL? SA NU IMI SPUI MIE CA ELESTE TOT MEDIC CA VA INJOSITI VOI ,NU MAI MA DUC LA MEDIC IN VIATA MEA ,DAR VREAU SA STI CA SI EU TOT UN MEDIC IUBESC , ESTE DIFERIT STIE SI SOTUL SI IL IUBESC PANA CAND VOI INTRA IN MORMANT. ESTE SI V-A RAMABNE IUBIREA VIETII MELE. HAI PA CA IMI FACI SILA, NU NE COMPARAM
garbo036887
Postat pe 20 Mai 2010 21:25
auzi, dna doctor, de unde stii tu ce am facut eu si ce nu?....
Pe masura ce iti citesc postarile, imi dau seama tot mai mult ca esti o frustrata, nesanatoasa la cap....
Citez pe DOR-MARUNT, ia un antiinflamator, ceva... Sau paote un laxativ ti-ar face mai bine.....

Uite, chiar maine sun la Protectia copilului si ma pun singura sub urmarire....hi hi hi....

ESTI NEBUNA, FEMEIE!!!!!!!!

Cred ca atunci cand pasti vaca, mai scapi si tu in lucerna.....stii, asta e o vorba.....



yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:27
io zic sa incercati la otv...
a-ti face rating d'ala...
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 21:28
doamne. cred ca nu am ras nicidata asa!!!!!

Auzi, la ce emisiuneam apelat?....

Ce tara am impresionat cu cazul meu????cumva Burkina Faso???/ca vad ca doar pe tine te-am impresionat....rau de tot.....

medicamente!!!!....medicamente!!!!
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:30
io zic sa incercati oral la mobil.....dati va nr de mobil....
nazirra
Postat pe 20 Mai 2010 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea vietii mele 20 De la: garbo_1794 2 Mai 2012 15:54
Fantezii 13 De la: cea_mica 23 Iulie 2009 00:16
>:D< o parere.. 22 De la: mia79x 14 Iunie 2009 11:41
metodele voastre de contraceptie 3 De la: charmelen 24 Februarie 2011 14:48
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
Setari Cookie-uri