umilinta

a fost rece mereu...nu cred ce spui ....daca ar fi fost rece asa cum spui nu te casatoreai cu ea...nu ajungeai cu ea pana la 40...parerea mea este ca are f multa iubire de oferit dar nu are cui sa-i ofere...probabil aaveti un baiat iar el a crescut mare si nu mai are atata nevoie de ea...se simte abandonata de barbatii pe care i-a iubit si isi doreste sa ofere dragostea pe care o are cuiva...cui sa ofere daca are deja 40 de ani...unui barbat de 40 nu, pt ca acestia nu stiu sa iubeasca ...are unul acasa care i-a dovedit asta...nevoia de dragoste o impinge sa faca asta ,de atentie...sunt sigura ca nu va fi atat de nebuna sa mearga la o intalnire cu unul de 20 atat cat ea stie ca are 40 chiar daca la corp arata super ...fata poate sa arate si ea destul de bine daca are colagenul bun dar totusi sa fim realisti la 20 esti un copil si se vede f bine asta iar la ea ar putea pacali cu 5 ani sau chiar 10 dar nu cu 20....isi traieste virtual momentele pe care le tanjeste ...intr-o zi va dori sa ajunga si real in bratele unui tanar si o va face dar nu dandu-se de 20 ci va spune adevarul...sunt multi tineri care doresc relatii cu femei de 40 pt ca acestea sunt parasite in general de sotii lor care sunt in cautare de ceva mai tanar uitand ca acasa asteapta cumintica o femeie care canva a fost si ea prospatura ....daca o vezi expirata e normal sa-si puna intrebari...daca se uita in oglinda nu se uita sa se admire...se intreaba ce nu e ok si de ce nu-ti mai place de ea cand corpul ei inca arata bine...daca tu nu o apreciezi spunandu-i asta va gasi unul care o sa-i spuna si chiar va trai dragostea pierduta nu cu tine pt ca tu nu mai stii sa o faci sa te iubeasca ...cu altul care se va stradui sa o cucereasca...o femeie are nevoie sa fie cucerita in fiecare zi...vrea sa stie ca este interesanta...daca sotul nu o mai vede interesanta fii sigur ca altii da si sunt multi care stiu asta si cauta aventuri ....sunt convinsa ca si tu stii si cauti dar la altele...cand nu te uiti pe langa ai grija sa cuceresti ce ai deja...o femeie la 40 are nevoie de iubire mai mult ca la 20 ...dar tocmai atunci voi le gasiti imbatranite sau neinteresante....spuneai ca se crede...de fapt deja ai spus multe...de ce nu o vezi frumoasa?
luysa
Postat pe 10 Mai 2010 07:59
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-03 19:02:44Eu zic sa o incurajezi sa iasa la o intalnire cu aia de 20. Cand o sa-i vada cum isi iau picioarele la spinare sa fuga de ea poate se va trezi. Cum e cand ai 20 de ani si astepti sa te intalnesti cu o fata de 20 si vine una de 40?



ma cam indoiesc in ceea ce priveste ca toti tinerii vor fugi
anumiti tineri(acei cu complexul oedipian) vor fi atrasi de experienta varstei,mai ales dc "tipa" arata bine

nu vedeti,ca lucrurile o iau razna?
LILO
Postat pe 10 Mai 2010 08:06
...si apoi..045 nu cumva iti neglijezi consoarta?
gandeste-te bine,pt ca o femeie care se simte neglijata face tot felul de lucruri ciudate

cel mai bine ar fi sa te adresezi unui psiholog specializat in terapia de cuplu
si sa ii spui cu lux de amanunte cum stau lucrurile dar,sa fii sincer si cu tine.
undeva gresesti
LILO
Postat pe 10 Mai 2010 08:09
eu nu inteleg de ce se numeste topicul"umilinta"?
si apoi..ce barbat e ala, care sta sa deschida topic de genu' asta?

bre,

eu o inteleg,saracutza...acu' e drept,ar fi putut si ea sa-si gaseasca unii mai purii,ale draq pedofile...
iasomia
Postat pe 10 Mai 2010 09:55
mai, eu ma gandesc ca vrea si ea ceva Gerovital....
picaturaderoua
Postat pe 10 Mai 2010 10:06
De la: garbo112045, la data 2010-05-03 18:07:14sotia mea este o femeie foarte rece. Asa afost asa de cind ne-am casatorit. De un an este foarte ciudata si ma minte.La servici sta toata ziua pe net si discuta cu tineri mai mici cu20 de ani si ia se da tot de20 .Ce sfaturi imi dati.Eu cred ca are probleme cu....pentru ca a incercat si fiul meusa discute cu ea dar fara suces.Este persoana care nu ointereseaza decit de ea.Zilnic ia pastile foarte multe,este obsedata de cum arata are 56 kg si ia se vede grasa. Ce sfat imi dati....



Daca nu minti. Poti sa-ti urmaresti sotia. Tu , fiul, sau un prieten necunoscut sotiei.

Asta ca vrei sa mai dai o sansa mariajului.

Dar daca ai ajuns la conluzia de divort. O faci fara sa ne consulti pe noi.

Sau tu ii cunosti contul si intri pe internet si vorbesti in locul ei
anca_53
Postat pe 10 Mai 2010 10:54
crezi tu ca in felul acesta da o sansa mariajului?
erika1
Postat pe 10 Mai 2010 11:01
io nu inteleg de ce amesteci copilul in toata povestea asta...de ce nu vorbesti tu cu sotia? poate pt ca n-ai facut asta nici pana acum, iar acum cand realizezi ca ai o problema, nu sti de unde sa o apuci?
io zic sa meditezi cum s-a ajuns in situatia asta
zambila
Postat pe 10 Mai 2010 11:11
waw...m-am prins acuma de ce numesti topicul "umilinta"...

e "umilitor" pentru tine sa-ti privesti in ochi sotia si sa-i spui ca inca e iubirea ta...
e "umilitor" pentru tine sa o iei in brate si sa-i reamintesti ca e femeia visurilor tale...
e "umilitor" pentru tine sa te uiti la ea si sa-i spui ca, dupa 20 de ani impreuna si o sarcina - fiul vostru - inca arata bine...
e "umilitor" pentru tine sa o alinti gingas pe par sau sa o mangai pe umar...
e "umilitor" pentru tine sa ii dovedesti ca e femeia vietii tale...
e "umilitor" pentru tine sa o vezi si altfel decat rece...poate pe catafalc...

sigur ea cauta alti parteneri pe net sau chiar tu faci asta, alergand dupa "prospaturi"????
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2010 11:32
Ce mai ai de spus la cele postate," "umilitule"
scrichy
Postat pe 10 Mai 2010 11:37
aseaaa...,sho' pe el..
roby_cado
Postat pe 10 Mai 2010 11:39
Concis si la subiect.Perfect,Felicitari.
myry
Postat pe 10 Mai 2010 16:27
dansu si masa mai tirziu!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Mai 2010 16:34
De la: LILO, la data 2010-05-10 08:06:17
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-03 19:02:44Eu zic sa o incurajezi sa iasa la o intalnire cu aia de 20. Cand o sa-i vada cum isi iau picioarele la spinare sa fuga de ea poate se va trezi. Cum e cand ai 20 de ani si astepti sa te intalnesti cu o fata de 20 si vine una de 40?



ma cam indoiesc in ceea ce priveste ca toti tinerii vor fugi
anumiti tineri(acei cu complexul oedipian) vor fi atrasi de experienta varstei,mai ales dc "tipa" arata bine

nu vedeti,ca lucrurile o iau razna?

Lilo, daca ea se da de 20 dupa cum spune sotul, baietasii sigur or sa aiba un shoc. Nu ca noi am fi de lepadat. Normal ca suntem frumoase si apetisante si cel care ne are e un mare norocos.
Doara
Postat pe 10 Mai 2010 19:48
Eu una, nu cred asa ceva

...sau or fi fost niste "faze" si a dat replica cate unui pustan, si de aici a iesit ca "vorbeste cu tinereii pe net"...
hot_coffee
Postat pe 10 Mai 2010 20:11
Cum mai sta treaba cu umilinta?
florin_c76
Postat pe 10 Mai 2010 20:50
De la: erika1, la data 2010-05-10 11:01:51crezi tu ca in felul acesta da o sansa mariajului?



Unde sunt doar banuieli, trebuiesc clarificate...daca nu exista dialog

Exista Dialog nu mai exista probleme

Si daca nu exista probleme ...Ce sens are INTREBAREA
anca_53
Postat pe 14 Mai 2010 15:20
tu il sfatuiai sa o urmareasaca sau sa puna pe cineva s-o urmareasca..poate chiar copilul.
asa, asasinezi mariajul, nu ii dai o sansa

erika1
Postat pe 14 Mai 2010 15:26
Asa...si daca discuta ce?Si daca se da de 20 de ani ,ce?Avantajul internetului e ca-si poata trai fanteziile fara sa le materializeze.Oare de ce are probleme???Te-ai intrebat vreodata?Oare de ce e rece? Cand a fost ultima data cand ai scos-o la o plimbare prin oras?Cand i-ai spus ca o iubesti si o apreciezi pt tot ce face pt tine si copilul tau?Si cand spui ca minte la ce minciuni te referi?
garbo116770
Postat pe 14 Mai 2010 15:44
"..Avantajul internetului e ca-si poata trai fanteziile fara sa le materializeze.."


nu zau...?
roby_cado
Postat pe 14 Mai 2010 15:48
Eu as lasa-o sa mearga la intalnire,dar cu siguranta unul de 20 de ani daca o vede nu ar fugii,in schimb eu nu cred ca sotia ta doreste o aventura cu unul de 20 de ani asa gandesc eu,ori unul de 20 de ani sigur doar atat vrea,sau are bani?nu o cunosc si nu pot sa ma pronunt,dar la o varsta inaintata sa ai 56 kg e foarte bine,poate vrea doar sa se distreze pe internet,nu ar merge mai departe!
garbo104824
Postat pe 14 Mai 2010 21:18
Poate ca arata si bine!
florin_c76
Postat pe 14 Mai 2010 22:06
De la: tutankhamon, la data 2010-05-10 11:32:56waw...m-am prins acuma de ce numesti topicul "umilinta"...

e "umilitor" pentru tine sa-ti privesti in ochi sotia si sa-i spui ca inca e iubirea ta...
e "umilitor" pentru tine sa o iei in brate si sa-i reamintesti ca e femeia visurilor tale...
e "umilitor" pentru tine sa te uiti la ea si sa-i spui ca, dupa 20 de ani impreuna si o sarcina - fiul vostru - inca arata bine...
e "umilitor" pentru tine sa o alinti gingas pe par sau sa o mangai pe umar...
e "umilitor" pentru tine sa ii dovedesti ca e femeia vietii tale...
e "umilitor" pentru tine sa o vezi si altfel decat rece...poate pe catafalc...

sigur ea cauta alti parteneri pe net sau chiar tu faci asta, alergand dupa "prospaturi"????
gmpa
Postat pe 15 Mai 2010 01:22
Imi place foarte mult comentariul tau si cred ca reflecta realitatea .
garbo004519
Postat pe 15 Mai 2010 07:40

"Umilitor" este sa spui ca ai luat o "femeie rece". Asta spune atat de multe despre tine !
Si in atatia ani ea, atenta, inca in "top" de vreme ce inca poate discuta cu barbati mult mai tineri...inca asteapta ca TU sa faci pasul cel mare s-o descoperi, s-o incalzesti si s-o percepi asa cum este ea de fapt...o femeie superba...vezi bine cate eforturi face pentru a-ti atrage privirea.
Daca nu ar fi asa cum zic eu, crede-ma, ar fi demult plecata de tot de la tine!
garbo099471
Postat pe 15 Mai 2010 08:56
fleurdelis
Postat pe 15 Mai 2010 09:00
persidadamian
Postat pe 15 Mai 2010 10:18
De la: erika1, la data 2010-05-14 15:26:48tu il sfatuiai sa o urmareasaca sau sa puna pe cineva s-o urmareasca..poate chiar copilul.
asa, asasinezi mariajul, nu ii dai o sansa




Daca este vorba doar de banuieli.

Nu este sigur ce sa faca

Si atunci e mai bine sa se convinga

Poate este doar un joc al ei sa-i atraga atentia

Nu crezi ca ar fi o sansa???
anca_53
Postat pe 15 Mai 2010 10:30
Faptul ca e o fire mai rece,e una,der treaba cu barbatii de 20 ani e altceva.
poate ca trece printr-o criza de personalitate,ori o criza cu privire la feminitatea ei(MEDICAMENTE,SLABIT ...)Dar daca asa a fost mereu si tu nu ai stiut?Oricum exista o problema,dar daca reusesti s gasesti ;cheia; si sa discutati(intr-un mediu care ei ii place)poata afli ceva.Misiunea ta e f dificila si merita efortul doar daca o iubesti.noroc cu carul
julyooo
Postat pe 15 Mai 2010 12:59
Ce mai calea valea... omul s-a confesat noua, a vrut sa-i dam solutii, iar voi il luati in deradere. Ca nu e mangaiata, ca nu i se ofera ceea ce-si doreste?Ca vrea altceva decat rutina? A incercat ea sa stea de vorba cu sotul ei daca mintea si trupul ii fierbe? A incercat ea sa vorebeasca cu sotul ei inainte de a se expune pe net cu fel si fel de tineri care cauta doar placeri pe net? Nu a facut niciun pas in acest sens. Doar ca se hardazeaza ca o copilita de 15 ani in cautarea unor aventuri sau placeri de moment. Si ca sa va mai spun ceva: sunt multi tineri care incear8ca sa faca sex virtulal in fata camerei, si cred, ca si ea cauta acest lucru. Altfel de ce o preocupa intr-atat convorbirile virtuale? In loc sa puna de-o discutie cu sotul ei, sa-si rezolve problemele , cauta armasari in calduri. Nici el nu a incercat nimic in acest sens, asa ca vina este impartita.
Drum neted si lumina va doresc.
Ps. pe cele/cei care umbla dupa barbatii altora( si invers) le-as pune intr-un cazan cu smoala si as tot fierbe la ele/ei/
garbo011441
Postat pe 15 Mai 2010 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum trebuie sa fie sperma ca si consistenta pt a fi sigura ca barbatul de langa tine este apt pt procreere? Exista o astfel de catalogare? 44 De la: mika_mika 28 August 2009 15:10
ma lamuriti si pe mine? :) 43 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 02:31
cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste? 71 De la: 77 10 Noiembrie 2015 14:00
As putea sa fiu insarcinata? 45 De la: cricat2002 11 Iulie 2010 19:55
buna 6 De la: Helen29 8 Decembrie 2009 19:37
Setari Cookie-uri