Ati simtit?

De la: Alexxandra, la data 2010-04-22 17:52:48fiecare fata sau baiat,femeie sau barbat,a simtit la un moment dat,pentru prima oara,ca s-a intalnit cu alesul inimii.cand il vedea,se inrosea,ii cauta prezenta,incerca sa intre in vorba.daca ceilalti erau mai atenti se observa imediat,ca X il place pe Y.isi schimba si comportamentul si imaginea.pana si limbajul devenea mai alintator.el/ea,incerca sa stea cat mai mult langa persoana respectiva.acum intervine si varsta.la prima dragoste,esti Romeo sau Julieta,iti pui poze cu care il asemeni pe EL.il urmaresti,il suni.ii cauti prezenta,devi gelos/geloasa.urasti pe cel care se apropie mai mult de cel de care esti indragostit/a.prima iubire,daca nu se concretizeaza in casatorie,nu o poti uita niciodata.de cate ori vei intalni persoana,iti va tresari inima.insa exista si dragostea mai matura.eu asa ii spun.deoarece dragostea nu va avea varsta niciodata.ei bine crezi ca la inceputul dragostei mature,esti cumva matur?nuuuu,tot imatur ramai ca la prima dragoste.insa diferenta este ca sti sa ascunzi mai abil,sentimentul.iar,tresariri,vise,cautari,dar de data asta ,dorinta se vrea si cu deznodamant fericit.sa devii mirele si mireasa din vise.la maturitate trebuie sa fi atent,caci intervin si factori externi,sociali si societatea.important este sa lupti pt dragostea ta mai ales daca este impartasita si sa nu te iei dupa spusele altora.daca mai tz iti va parea mai greu ,sau rau,macar sa fie dupa mintea ta.uneori se intampla sa crezi ca ai o dragoste neimpartasita.nu o lasa sa treaca pe langa tine.poate este doar timiditatea celuilalt.subiectul e frumos,este uneori trist,dar daca iubesti cu adevarat ,nu face compromisuri.fa-te iubit/a,traieste-ti viata si bucura-te de cel de langa tine.nu uita niciodata sa-i daruiesti cu aceasi masura ,ce si cat primesti.niciodata sa nu te sacrifici pe altarul iubirii in sperante desarte.va doresc la toti fericire si implinire!


super frumos ce mi-ai scris si iti impartasesc opinia, mersi super m pt ce mi-ai scris si pt sfaturi.
onutza_1989
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:42
De la: erjike60, la data 2010-04-23 01:37:27eu am simtit si afost acceptabil,insa cred ca dupa 23 de ani de casnicie nu mai prezint interes:)


si ai facut ceva sa indrepti lucrurile, crezi camai poti face ceva?
onutza_1989
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:44
De la: fleurdelis, la data 2010-04-25 09:21:07mai...de minee chiar de o sa radeti....am simtit


si ce sa intamplat cu povestea ta?
onutza_1989
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:12
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-25 09:26:26Cred ca fiecare a simtit la un moment dat. Pana la un moment dat.

sa inteleg ca tu crezi ca e ceva trecator?
onutza_1989
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:14
De la: MARILENA_25, la data 2010-04-25 12:33:36
De la: onutza_1989, la data 2010-04-22 08:34:27Multi dintre voi sunteti deja casatoriti, dar cred ca in fond nu conteaza daca esti casatorit sau nu, poti simti indiferent de care este statutul tau. Stiti ca se spune ca atunci cand iti intalnesti persoana care iti este data tie simti, ca este data pentru tine .. Intrebarea mea e ati simtit asta? si ce sa intamplat pana la urma? a fost sau n-a fost buna alegerea facuta?

onutza ce sa iti spun. e discutabil cu a simti de la inceput. depinde de multi factori. in primul rand fiecare dintre parteneri vine cu ceva din spate, cu niste experiente, cu o relatie esuata. de multe ori ne aruncam intr-o relatie pt a uita si nu stim daca actuala relatie e cea care va dura o viata. dar nu e nici o nenorocire. iubirea vine atunci cand oferi ceva si anume incredere, siguranta, afectiune. nu toti se indragostesc la prima vedere si spun ca gata au intalnit sufletul-pereche. iubirea se castiga uneori pas cu pas si ajungi sa constati dupa un timp ca nu mai poti trai fara persoana respectiva. deci daca inca nu simti nu e nici o nenorocire, asta nu inseamna ca nu e alesul. bafta


ms ca mi-ai raspuns...problema mea e ca am simtit si stiu ca si el simte, am simtit asta inca de cand eram copii, la varsta in care "tot ce prinzi bagi in gura" insa viata ne-a despartit in copilarie, mereu am tinut legatura peste ani am ajuns acum cand viata ne-a apropiat din nou cand avem alta varsta si sentimentul a ramas acelasi, doar ca din nou viata se joaca ne desparte din nou, ce complica lucrurile este ca eu am o relatie de 4 ani si simt ca cel cu care sunt nu este barbatul pe care trebuie sa-l am pt toata viata ci cel care acum e din nou departe de mine... dilema mea e sa-mi urmez feelingul sau sa raman langa cel pe care il am in viata mea de 4 ani...
onutza_1989
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:30
De la: anakin, la data 2010-04-27 10:12:20Ok, cum vrei...

Eu ma duc sa rezerv ceva pentru la vara.. un Zakynthos ori o Lefkada m-ar tenta.
eu zic la Nifon,ti-ar prinde de minune
estela
Postat pe 28 Aprilie 2010 04:02
Estelo, pana acum nu auzisem de Nifon, dar daca tu cunosti locatia aia, du-te tu si pentru mine ...
Banuiesc ca asta e reactia clasica atunci cand cineva iti spune in fata ca gresesti.. normal, atata vreme cat la tine totul e asa perfect, incat te incurci in propriile miciunele..

In alta ordine de idei, sa iti reamintesc parerea mea despre tine:
anakin
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:22
Asculta-ti feelingul. ce preferi:?un barbat care te iubeste sau un barbat pe care sa il iubesti?de preferabil ar fi un barbat pe care il iubesti si care la randul sau iti impartaseste dragostea.ar fi pacat sa treci pe linga dragoste, a 2-a oara, fara ca macar sa incerci sa faci ceva. zici ca si el iti impartaseste sentimentele. de ce nu comunicati?ce va doriti?care va sunt prioritatile? poate cu timpul ai invata sa-l iubesti pe actualu cu care esti de 4 ani.sau poate doar sa-l respecti.dar gandul tau va fi mereu la cel pe langa vrei sa treci fara sa iti acorzi o sansa. Da-i o sansa iubirii.nu e bine sa traiesti cu regrete.
crystina_crys
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:43
De la: anakin, la data 2010-04-28 08:22:26Estelo, pana acum nu auzisem de Nifon, dar daca tu cunosti locatia aia, du-te tu si pentru mine ...
Banuiesc ca asta e reactia clasica atunci cand cineva iti spune in fata ca gresesti.. normal, atata vreme cat la tine totul e asa perfect, incat te incurci in propriile miciunele..

In alta ordine de idei, sa iti reamintesc parerea mea despre tine:
De fapt nu ma deranjeaza cand imi spune cineva in fata ca gresesc ci felul cum imi spune.tu esty ironic,prea ironic si te crezi atat de perfect de parca n-ai fi gresit niciodata,in fata femeilor te crezi un tip dur,ca doar cu femeile te certi aici....dar in fata unui barbat esty asa
estela
Postat pe 29 Aprilie 2010 04:33
in alta ordine de idei nu ma intereseaza parerea ta despre mn
estela
Postat pe 29 Aprilie 2010 04:34
foarte tare, de-aia ai scris doua posturi, fiindca nu te intereseaza.. si ai tinut mortis sa imi aduci la cunostiinta asta.

astea le mai faceam si noi, dar pana in clasa treia, hai a patra.. insa macar aveam o scuza: eram copii.
anakin
Postat pe 30 Aprilie 2010 02:01
mai, voi dejaaa...parca incepeti sa simtiti??!!
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:54




simt si eu, simt aerul de sarbatoare.Ce facem maine? Iesim si noi la un mic, o bere,o......o.....manea ceva?(nu dati, nu mai dati, eu am intrebat , nu v-am obligat)
liaiedera
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:29
ce maneaaaaaaaaaaaa?? gluumestii !
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:51




Lis,mie imi place si muzica psihedelica, (ma auzi, Pik_Nik ?) dar nu ma dau in laturi nici de la o Sofia Vicoveanu.Frumusete asemeni, genuri diferite
liaiedera
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:16
sunt sigura ca te aude...
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:22



de ce nu ma baga in seama?
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 09:28
cini mai??????io??????//
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 09:42




Pik_ Nik
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 09:58
De la: nazirra, la data 2010-05-03 09:42:41cini mai??????io??????//



Nazirra, buna dimi!
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 09:59
buna....floricica...
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 10:00
piku...o disparut!!!!!!!io nu cred ca nu te baga in seama ....maaai!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 10:02




ei, sunt o floare mai pe trecute dar multumesc, mi-ai inseninat ziua, maaaaaaaai!
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 10:02



hai sa conversam... ce zi frumoasa si ce bucuroasa sunt cand vad pomii inverziti , si pasarile , stii tu,
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 10:07
Io zic sa-l strigi mai tare, poate nu te-a auzit...
Tylly
Postat pe 3 Mai 2010 10:10




sunt mandra, sunt orgolioasa, nu-l strig. Dar daca nu -mi da atentie, plang, am insomnii , vb. singura dar nu ma umilesc.
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 10:21
Asa!

Tylly
Postat pe 3 Mai 2010 10:34
piiiiiiikkkkkkkkk!!!!!!!!!!!!!!!
eladaela
Postat pe 3 Mai 2010 10:35
elutzo....nu i aci piku!!!!!!!1o diparut.....cre ca l o furat careva!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 10:38
mai eu simt ca voua vi sa facut dor de Pik,...????!!!!!
ladyDY
Postat pe 3 Mai 2010 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fericire 91 De la: garbo032036 15 Decembrie 2009 07:53
AFACERI 1 De la: KNIGHT_31 17 Noiembrie 2010 18:23
8 Martie 7 De la: kyra 22 Iulie 2009 18:41
ce face o relatie fericita? 145 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:30
lucruri de care ne-am saturat.... 111 De la: iasomia 27 August 2011 09:41
Setari Cookie-uri