Ati simtit?

am simtit asta si am refuzat o casatorie cu el ,s-a casatorit din ambitie cu o prietena de-a mea ...nunta a fost anuntata si pregatirile facute dar n-a fost o nunta...un semn probabil dar fiecare a mers pe drumul lui netinand cont de destin care avea un cuvant de spus...cred ca fiecare are perechea lui dar noi ori nu ne dam seama ori suntem orgoliosi si alegem dupa ceea ce consideram noi ca ne avantajeaza...de multe ori consideram ca perechea noastra desi am descoperit-o nu este tocmai pe placul meu financiar vorbind si alegem ceva care credem noi ca e mai potrivit dar in timp se descopera ca lucrurile se pot schimba si orice situatie se poate rasturna...cand iti gasesti perechea si destinul iti spune ca acesta este nu trebuie sa te uiti la imperfectiuni pt ca acestea se completeaza impreuna daca exista potrivire ...daca se desfac atatea relatii sau sunt doar in ochii lumii este pt ca ori nu simtim care ne este perechea ori nu acceptam considerand ca putem avea ceva mai bun care in timp se dovedeste ca n-a fost chiar bun.
luysa
Postat pe 10 Mai 2010 08:52



Luysa, nu inteleg filosofia ta.Vrei , te rog, sa te exprimi mai clar in mai putine cuvine si fara sa filosofezi?
liaiedera
Postat pe 10 Mai 2010 21:08
fleurdelis
Postat pe 10 Mai 2010 21:22








da' nu rade , Fleurdelis, n-am inteles ce-a scris fata si-o fi zis si ceva adanc. Da ' euuuuu, cu mintea meeeea, n-am inteles nimic. O rog in continuare sa repete.
liaiedera
Postat pe 10 Mai 2010 22:29
de unde atata simtire in ziua de azi?...daca sunt bani se simte f bine potrivirea daca nu ...cine mai are nevoie de potrivire?...casatoria e o afacere nu?...important e sa poti simti ca ai un avantaj....pana la urma poti simti si in exterior pe cel potrivit pt o perioada...asta e la moda acum...fiecare simte ce vrea si unde vrea
yzabela_03
Postat pe 11 Mai 2010 09:21
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:23
cred ca yza glumea....
zambila
Postat pe 11 Mai 2010 09:25
pai da...
se simte un ton amar in postarea ei..
da' amelica..deh...
inca nu are experienta pe garbo,crez...
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 09:27
nu cred ca-i vorba de experienta, dar am mai citit postari de ale yzei si de aia zic...
zambila
Postat pe 11 Mai 2010 09:31
De la: zambila, la data 2010-05-11 09:25:28cred ca yza glumea....


Eu nu!
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:33
pai ce treaba am eu cu ce zici tu?
eu zic.. ce zic eu...

s-a inverzit fata degeaba...
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 09:34
Spune mami, cu tot sufletul!
Da` eu n-am sa devin roz pal daca nu-mi place!
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:38
ame..

am zis ce am avut de zis...

poate data viitoare...
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 09:40
mai fetelor, ce aveti?
io-s roz bombon azi
am si motive
off, iar am scos limba!
zambila
Postat pe 11 Mai 2010 09:41
De la: iasomia, la data 2010-05-11 09:27:27pai da...
se simte un ton amar in postarea ei..
da' amelica..deh...
inca nu are experienta pe garbo,crez...


Las` ca ma fac eu mare! Si-o sa ciup din ton, il amestec cu experienta si-atunci sa vezi...
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:42
amelyy,limba
elodia
Postat pe 11 Mai 2010 09:43
cui?
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:46
amelico..

ce-i asta,mami?
amenintare?..

eu cred ca v-ati invatat numa' cu dulcet si prajiturici,vi se pare ciudat daca un om mai vede si altceva...

mai-ia- hu
mai-ia-ha-ha...
lasand gluma la o parte,nu-i de bonton sa ne apuce voma asa usor...
fata aia numa' fericita nu a fost..daca a ajuns la asa niste concluzii..care repet,sunt spuse pe un ton amar...
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 09:47
Haide mai Iaso, ca acu` ma simt jignita ,da` ce, tonu` ei l-ai simtit, da gluma mea ba?
Uite ca io, in nestirea mea, in incultura mea, nu i-am gustat din ton! Si stii ce, nici n-am s-o fac, na!
Sa vada cine ce-o vrea, si roz si galben sau chiar si verde!
Io azi vad verde!
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 09:54
cocos..

o luasi pe aratura,iubita...

imi cer scuze,data viitoare nu o sa-ti mai vad emoticonu'...promit...
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 10:03
De la: yza_my, la data 2010-05-11 09:21:36de unde atata simtire in ziua de azi?...daca sunt bani se simte f bine potrivirea daca nu ...cine mai are nevoie de potrivire?...casatoria e o afacere nu?...important e sa poti simti ca ai un avantaj....pana la urma poti simti si in exterior pe cel potrivit pt o perioada...asta e la moda acum...fiecare simte ce vrea si unde vrea


Trebuie sa ai un stomac "tare" pentru "afacerea" asta... nu-i pentru oricine.
Eu am stomacul sensibil, asa ca, prefer sa simt...

Tylly
Postat pe 11 Mai 2010 10:06
un organ sanatos simte cand ceva nu-i natural si contine multe toxine...cand este bolnav deja este obisnuit cu toxinele si altele in plus nici nu sunt observate...si eu simt de multe ori niste dureri in stomac doar cand am mancat ceva nesanatos ...de obicei cand mananc la restaurant de aceea prefer mancarea mea de acasa ...si-mi beau ceaiul neindulcit cand fac detoxifiere si ma simt putin mai fericita...se poate ca de multe ori ce-i amar sa nu fie si nefolositor
yzabela_03
Postat pe 11 Mai 2010 16:53
De la: AMELYY, la data 2010-05-11 09:23:47




pot sa rad de emocionul asta? pooot???
uite la el PUF sta sa pufneasca
LILO
Postat pe 11 Mai 2010 19:39
Lilo, cu tot sufletul!
AMELYY
Postat pe 11 Mai 2010 23:27
e greu la mine in perioada asta cu parabola,vorbim cu prima ocazie...
mda...
iasomia
Postat pe 12 Mai 2010 09:46
De la: yza_my, la data 2010-05-11 16:53:59un organ sanatos simte cand ceva nu-i natural si contine multe toxine...cand este bolnav deja este obisnuit cu toxinele si altele in plus nici nu sunt observate...si eu simt de multe ori niste dureri in stomac doar cand am mancat ceva nesanatos ...de obicei cand mananc la restaurant de aceea prefer mancarea mea de acasa ...si-mi beau ceaiul neindulcit cand fac detoxifiere si ma simt putin mai fericita...se poate ca de multe ori ce-i amar sa nu fie si nefolositor


nici nu stii de unde sare iepurele, dom'ne...s-au chinuit aia sa descopere reteta fericirii, s-au cheltuit averi, s-au dus razboaie pentru aceasta fericire , si, nimic... ia , uitati , oameni buni , reteta: simpla , la-ndemana, in vazul tuturor : bem ceai neindulcit si ne simtim fericiti!!!

liaiedera
Postat pe 12 Mai 2010 17:51
mda...n-ai inteles ce-am vrut sa spun...cam greu de inteles ce-i drept si nu dau explicatii ca sar de la subiect...poate e totusi una din retete si asta...fiecare are reteta lui pt fericire,pt iubire,pt simtire ...poate ca cei care trebuia sa inteleaga au inteles
yzabela_03
Postat pe 12 Mai 2010 22:44



Da , Iza, eu atat am inteles, ca reteta fericirii e simpla si la indemana oricui.N-a fost nici un fel de ironie , a fost descoperirea secolului : bem ceai neindulcit si ne simtim mai fericiti. Evrika!!!!

liaiedera
Postat pe 13 Mai 2010 08:14
daca ai fi citit tot ce am scris ai fi inteles cu siguranta dar tu ai luat ultima parte care luata separat da ceea ce ai inteles tu...asta e ...fiecare citeste doar cat vrea si intelege ce vrea
yzabela_03
Postat pe 13 Mai 2010 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va intreb daca voi cu viata sexuala o duceti bine 83 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 19:49
am ales cu inima.am ales bine? 16 De la: garbo_2178 3 Iunie 2012 10:31
buna 11 De la: dor72_ 7 Februarie 2012 16:13
M-a parasit pentru ca sunt slaba! 96 De la: garbo_1567 23 Decembrie 2013 01:19
Despre o relatie veche de prietenie-sfaturi 32 De la: garbo_409127 9 Aprilie 2015 10:18
Setari Cookie-uri