ce ne pasa de cei de laga noi,noua sa ne fie bine!bunul crestin...

bunastarea umana,e doar un concept individual.si va numiti crestini.in topicul',ajutati-ma",deschis ieri,pt un prieten,care este in divort,am cerut unele lamuriri de ordin juridic.era vb de o prescriere,de un act...s-a dat navala,toti i-au "sarit 'in ajutor ,bietului om!!aaa am uitat a trecut Pastele,trebuia sa vina Craciunul.caci in Romania asa se obisnuieste ,facem fapte bune ,pt imaginea noastra de om bun,numai la Paste si la Craciun.in rest ii judecam pe altii,ca nu sunt buni crestini.daca ne merge noua bine,ce ne pasa de cel de langa noi?unii dintre voi de pe net ,spun ca au legat si prietenii,ma intreb cata credibilitate au?cei care au facut acest gest ar trebui sa mai cugete.nu v-a cerut de mancare,v-a cerut doar un sfat,pt ca pana acum multi ,ati spus ca ati terminat facultati,ca profesati in tribunale,ca altii care isi dau cu parerea,spun prostii,dar cand vi s-a cerut parerea voastra autorizata,nu va pasat.nu era sarbatoare?de ce ar fi numai in viata,minciuna la mare pret?pe internet e si mai usor,sa spui ca esti,dar de fapt nu existi.si va mirati de ce va merge rau?"pai pt ca faceti prea multe' milostenii",prea mult bine!!!"deci gata cu credibilitatea pe net.ah am uitat ,era 1 Mai -muncitoresc si foarte importanti erau,micii,berea si fasolea.unui adevarat roman astea nu ii lipsesc,dar ii lipeste umanitatea.asa ca daca noua ne merge bine ,dupa noi potopul! pofta buna,de 1 Mai-muncitoresc,caci de altii ,de ce sa ma ingrijesc?
alexxandra
Postat pe 2 Mai 2010 12:20
aha!
by the way...topik inchis am uitat sa spun
fleurdelis
Postat pe 2 Mai 2010 12:24
Fleur vezi-ti carnatii si tampeniile tale. hai in pas saltaret,intra la gratare,poate ceva mezamplace...
alexxandra
Postat pe 2 Mai 2010 12:47
dar...draga mea...asta cu "topik inchis" era tampenia ta....nu te supara
fleurdelis
Postat pe 2 Mai 2010 13:00
De la: fleurdelis, la data 2010-05-02 13:00:31dar...draga mea...asta cu "topik inchis" era tampenia ta....nu te supara





Fleur,care topic este inchis de mine,cand abia am revenit ieri si am scris trei topice.si ceream ajutor pt cineva?
alexxandra
Postat pe 2 Mai 2010 13:05
Aa, chiar! A fost 1 Mai, petrecere mare acas'... ... (inca se mai umple Neptunul si Olimpul pe vremea asta? Ce nebunie era, Dumnezeule!!.. )

Scuze, nu stiu despre ce e vorba, dar ma gandesc ca... nu au dat sfaturi pen'ca habar nu aveau... De un'sa stie, zau?

Eu, una, si de-as fi vazut topicul tot nu as fi stiut ce sa zic, pe bune...
Opal
Postat pe 2 Mai 2010 13:24
De la: Opal, la data 2010-05-02 13:24:32Aa, chiar! A fost 1 Mai, petrecere mare acas'... ... (inca se mai umple Neptunul si Olimpul pe vremea asta? Ce nebunie era, Dumnezeule!!.. )

Scuze, nu stiu despre ce e vorba, dar ma gandesc ca... nu au dat sfaturi pen'ca habar nu aveau... De un'sa stie, zau?

Eu, una, si de-as fi vazut topicul tot nu as fi stiut ce sa zic, pe bune...



un barbat cere ajutor profesional.sau poate ai auzit de un caz.intra in 'va cer ajutorul',scris de mine ieri.macar pe tine chiar daca nu sti,te intereseaza soarta celui de langa tine.toata stima pt asta.
alexxandra
Postat pe 2 Mai 2010 13:37
Cine sa iti raspunda, aleho?.. cumva userii pe care i-ai blestemat?

Daca vrei sa il ajuti, mergi si consulta un avocat, baga mana in buzunar si plateste consultanta, asa cum trebuie, si nu cere mokka pe net.
anakin
Postat pe 3 Mai 2010 14:14
Anakine,cauta-ti de lucru in alta parte!eu nu cer ajutoare pe net.imi rezolv singura ce am de rezolvat.eventual discut amical cu cei din garbo.daca nu citesti bine subiectele,iti recomand un oftalmolog.un barbat ca si tine sufera.intra pe vreau ajutor deschis de mine,pt ca el este prea suparat,si in loc sa improsti cu invective,o femeie, ajuta- ti aproapele sau macar sustine-i moralul.cauta lupul,el este in cauza.nu imi strica mie ziua, ca eu am de lucru,si daca mai raspund pe garbo o fac cu dorinta de comunicare pozitiva.vezi ca lupului ii plange rau inima,esti barbat sau carcotas?stai bland pe mamaliga ta.ca-i mai buna decat fierea vb tale.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 14:37
Pai si daca ai de lucru, ce cauti pe aici? te tine cineva impotriva vointei tale?

Aaa, uitasem, cineva a scris toate alea in locul tau, tu erai cu nevasta la maternitate...da,da,da.
anakin
Postat pe 3 Mai 2010 20:54
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 20:59



Alexandra e barbat?
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 21:02
nu!
e si si....fctie de imprejurari
crez....
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 21:04
tot ce ii posibil...
cu atatea operatii de frumusete,de schimbare de zex
LILO
Postat pe 3 Mai 2010 21:04
offf tare-i greu!
cuuu...vrumuzetzea astaaa
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 21:05
Bre, imi luai si pusca si ma duc sa caut lupul de acuma.. desi bietul animal nu isi da seama ce amestec are in povestea asta, mai ales ca in fisa postului scrie ca el trebuie sa mearga la bunica Scufitei Rosii.
anakin
Postat pe 3 Mai 2010 21:26
aaaaaaaaaa...daaa...si uite-asaaa.....am incalecat pe-o sa...si ajunseram si la ion creangaa....
mai sa mai ziceti voi ca nu-i site literar acesta..

mai undercover asa.....da ne iese
fleurdelis
Postat pe 3 Mai 2010 21:29
nuti_vio
Postat pe 3 Mai 2010 21:33
Asa este...Trebuie sa iti ajuti aproapele si sa faci binele dar cu masura...Sa ajuti cu un sfat bun si sprijini moral pe semenii ..tai..Sa dai sfaturi pozitive la oamenii care gandesc negativ....In fost sa ajuti,,,dar sa nu lasi sa se profite de tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Mai 2010 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help..pls:) 47 De la: AMELYY 24 Octombrie 2009 21:15
Exista oare cev aintre noi? 73 De la: eu_geminy 16 Mai 2011 00:17
What if ?? 40 De la: quasaria 11 Aprilie 2010 16:58
Foaia de pe stalp ( varianta moderna a gazetei de perete) 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
nu stiu ce sa mai cred:( 7 De la: crys14 20 Decembrie 2009 12:52
Setari Cookie-uri