Nu stiu ce sa fac, n"am puterea sa merg mai departe ... astept un sfat de suflet

oricand, eu iti doresc sa cauti in tine si sa te linistesti , pt ca ai o viata si pe cat posibil fiecare dintre noi suntem datori sa ne-o facem frumoasa.
reyya
Postat pe 25 Martie 2010 23:22
De la: garbo074997, la data 2010-03-25 23:18:58trebuie sa -ti faci curat in minte sqa te reculigi pt fetita .Va trebui sa construiesti o povestioara pt fetita ta si sa o linistesti pt ca daca te va vedea speriata pe tine o bulversezi si pe ia.INCEARCAsa faci un plan de bataie si sa fii inaintea lui cu 2,3 pasi .


sigur nu stie unde sunt, dar in halul in care sunt acum, sincer, nu cred ca ma duce mintea sa nascocesc ceva pentru fetita. In apartament este mama cu fetita mea, nu cred ca va avea cum sa schimbe yala...dar, daca stau sa ma gandesc, este posibil orice
Nadynne
Postat pe 25 Martie 2010 23:23
iubita te inteleg perfect ce poti simti dar faptul ca plangi nu-ti faci decat rau si ti se poate face rau.....incearca si gandestete la copil este singurul tau suport moral, apoi mama ta.vei invata in timp si-ti vei da seama ca nu meritau aceste lacrimi si zbucium.incearca si spalate pe fata cu apa rece poate te ajuta
ladyDY
Postat pe 25 Martie 2010 23:25
De la: ladyDY, la data 2010-03-25 23:25:08iubita te inteleg perfect ce poti simti dar faptul ca plangi nu-ti faci decat rau si ti se poate face rau.....incearca si gandestete la copil este singurul tau suport moral, apoi mama ta.vei invata in timp si-ti vei da seama ca nu meritau aceste lacrimi si zbucium.incearca si spalate pe fata cu apa rece poate te ajuta


sincer, lacrimile pe care nu pot sa le stapanesc nu sunt pentru el, plang pentru amaraciunea mea, plang pentru cei 7 ani in care am visat ca suntem totusi o familie, pleng deoarece am suportat 7 ani de singuratate pentru ca fetita mea sa aiba ambii parinti ...plang pentru copilul meu deoarece in ciuda tuturor eforturilor mele, o sa creasca fata tata
Nadynne
Postat pe 25 Martie 2010 23:31
este adevarat ca te-ai dedicat familiei, copilul sa aiba un tata... in schimb cu ce pret? un tata care are o amanta si care nu si-a dorit ca sotia lui sa fie cu el? tocmai pentru acest lucru trebuie sa te eliberezi de tot balastrul care l-ai acumulat in toti acesti ani si sa privesti inainte.crezi ca ai mai putea sa-l privesti in ochi numai si pentru copil?daca acum nu-ti aduni fortele si sa mergi mai departe....vei trai tot timpul cu astea si cred ca nu este bine pentru tine.suferinta aduce boala.
ladyDY
Postat pe 25 Martie 2010 23:45
Nadynne ai doua variante : sa-l suporti asa fals si cu alta femeie acolo pt ca fetita ta sa vada o ,,asa numita familie" desi nu cred ca i-ar place nici ei sa vada o asemenea familie..sau varianta 2 . sa intentezi divort si sa-ti feresti copilul si pe tine inclusiv de suferinta pe care el o pricinuieste familiei, a-l vedea o data sau de doua ori pe an ..asta nu inseamna ca e tata pt copilul tau. Asa ca lasa prejudecatile deoparte , asuma-ti rolul si hotararea pe care o vei lua....nu are rost sa accepti duplicitatea unui barbat doar pt ca ai un copil cu el , copilul e si al tau , din respect pt el /ea, (ca e fetita), respecta-te pe tine!! Cand spun s ate respecti ma refer si la faptul de a-ti gasi linistea, esti datoarea pt tine si copilul tau.
reyya
Postat pe 25 Martie 2010 23:48
De la: ladyDY, la data 2010-03-25 23:45:39este adevarat ca te-ai dedicat familiei, copilul sa aiba un tata... in schimb cu ce pret? un tata care are o amanta si care nu si-a dorit ca sotia lui sa fie cu el? tocmai pentru acest lucru trebuie sa te eliberezi de tot balastrul care l-ai acumulat in toti acesti ani si sa privesti inainte.crezi ca ai mai putea sa-l privesti in ochi numai si pentru copil?daca acum nu-ti aduni fortele si sa mergi mai departe....vei trai tot timpul cu astea si cred ca nu este bine pentru tine.suferinta aduce boala.


Nu sigur n-as mai putea sa-l privesc in ochi, nici macar pentru copil. Desi n-am dat ochii cu el, pot spune ca dora imaginea lui imi provoaca revolta. Sunt foarte constienta ca s-a rupt tot...si la fel de constienta ca n-am sa pot sa trec peste tot ce mi-a facut si sa-l las iar in preajma noastra.
Nadynne
Postat pe 25 Martie 2010 23:52
De la: reyya, la data 2010-03-25 23:48:29Nadynne ai doua variante : sa-l suporti asa fals si cu alta femeie acolo pt ca fetita ta sa vada o ,,asa numita familie" desi nu cred ca i-ar place nici ei sa vada o asemenea familie..sau varianta 2 . sa intentezi divort si sa-ti feresti copilul si pe tine inclusiv de suferinta pe care el o pricinuieste familiei, a-l vedea o data sau de doua ori pe an ..asta nu inseamna ca e tata pt copilul tau. Asa ca lasa prejudecatile deoparte , asuma-ti rolul si hotararea pe care o vei lua....nu are rost sa accepti duplicitatea unui barbat doar pt ca ai un copil cu el , copilul e si al tau , din respect pt el /ea, (ca e fetita), respecta-te pe tine!! Cand spun s ate respecti ma refer si la faptul de a-ti gasi linistea, esti datoarea pt tine si copilul tau.


Sunt foarte constienta ca-mi va fi greu sa trec peste tot, dar varianta 1 n-am s-o accept niciodata. Pentru mine hotararea este deja luata, daca am acceptat sa stau sa-l astept 7 ani a fost pentru copil si desigur pentru faptul ca il iubeam. Acum nu mai poate fi vorba de iubire ( a reusit sa transforme totul in revolta).
Nadynne
Postat pe 25 Martie 2010 23:57
acum realizez ca esti ravasita,trebuie sa incerci sa te linistesti sa-ti infranezi lacrimile(stii cand eram mica si mai faceam cate o nazbatie mama ma mai tragea de ciuf, dadeam sa plang si tremuram de ce ma tragea de par si nu-mi curgeau lacrimile = cei din preajma imi spuneau de ce nu plang,....le spuneam ca face tenul urat,....asa si tu ,trebuie sa te gandesti ca plansul iti strica tenu si esti prea tanara,....suferinta in timp isi lasa amprenta si sincer nu meriti, copii in ziua de astazi vor ca mamicile lor sa fie frumoase.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:01


De multe ori, am fost perceputa aici ca un om slab, un om care in viziunea unora ar fi trebuit sa ma multumesc cu faptul ca-mi trimite bani si "el se chinuie acolo", am incercat de multe ori sa subliniez faptul ca nu banii sunt punctul meu forte si nu ma multu,este ideea ca noi sa nu fim impreuna. De multe ori, am stat si m-am analizat ...cred ca uneori am fost slaba, poate din bunatate am dat in prostie, dar in acest moment am luat o hotarare. Nimic pe lumea asta nu ma va face sa-mi schimb pozitia fata de aceasta creatura. In momentul de fata, ma simt mai jos decat ultima cripta a unui cavou, dar nici durerea si nici amaraciunea nu ma vor mai aduce vreodata langa acest "om".
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:04
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:01:16acum realizez ca esti ravasita,trebuie sa incerci sa te linistesti sa-ti infranezi lacrimile(stii cand eram mica si mai faceam cate o nazbatie mama ma mai tragea de ciuf, dadeam sa plang si tremuram de ce ma tragea de par si nu-mi curgeau lacrimile = cei din preajma imi spuneau de ce nu plang,....le spuneam ca face tenul urat,....asa si tu ,trebuie sa te gandesti ca plansul iti strica tenu si esti prea tanara,....suferinta in timp isi lasa amprenta si sincer nu meriti, copii in ziua de astazi vor ca mamicile lor sa fie frumoase.



...ti s-a intamplat vreodata sa citesti ceva amuzant cand esti suparat, sa incerci sa razi de ceeace ai citit, dar sa incepi sa plangi ca esti suparat? ....asta s-a intamplat acum cu mine. Desui am vrut sa zambesc, imi curg lacrimile.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:10
nadynne, fiecare isi expun parerile din punctul lor de vedere.faptul ca ai fost perceputa altfel de catre unii nu trebuie sa te doara, tu esti singura care iti cunosti situatia familiala, trairile,... nu ai facut decat sa cer un sfat, sa ai cui sa-ti spui durerea,sa te intelegi mai bine pe tine, sa poti lua o hotarare...in felul acesta ti-ai putut face o parere si dupa cum observi parerile sunt impartite.esti singura in masura sa iei dizicia finala
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:14
au fost si momente neplacute, dar dupa cum ti-am scris...am invata sa ma ridic sa merg mai departe,am cautat in mine forta necesara pentru a nu ma pierde in paradis, de altfel nu mai eram acum cu tine.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:19
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:14:42nadynne, fiecare isi expun parerile din punctul lor de vedere.faptul ca ai fost perceputa altfel de catre unii nu trebuie sa te doara, tu esti singura care iti cunosti situatia familiala, trairile,... nu ai facut decat sa cer un sfat, sa ai cui sa-ti spui durerea,sa te intelegi mai bine pe tine, sa poti lua o hotarare...in felul acesta ti-ai putut face o parere si dupa cum observi parerile sunt impartite.esti singura in masura sa iei dizicia finala



Asa este. Indiferent de sfaturile pe care le-am primit aici, indiferent de cum am fost perceputa, nu pot decat sa va multumesc tuturor pentru ca atzi avut rabdarea si bunatatea de a-mi raspunde la mesaje. V-am simtit si va simt aproape de sufletul meu si pot spune ca, datorita voua am luat hotararea de a ajunge aici si de a vedea cu ochii mei "filmul adevarului". Desi ma aflu intr-o clipa f. grea din viata, nu-mi pare rau ca am descoperit adevarul. Un adevar crud si dureros pentru mine in aceasta clipa, dar un lucru eficient pentru viitorul fetitei si al meu. D-zeu a vrut sa-mi faca dreptate, sa vad adevarul cu ochii mei.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:24
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:19:17au fost si momente neplacute, dar dupa cum ti-am scris...am invata sa ma ridic sa merg mai departe,am cautat in mine forta necesara pentru a nu ma pierde in paradis, de altfel nu mai eram acum cu tine.



Cred ca numai D-zeu a fost cel care a facut un mic artificiu sa te simt azi atat de aproape de mine.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:26
poate nu te-ai pregatit sufleteste pentru ce aveai sa gasesti in italia, dar poate acest lucru te va intari pe viitor.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:28
crezi ca te vei putea odihni in noaptea asta?

sincer nu pot fi indiferenta la necazurile oamenilor, consider ca un sfat timid si un suport moral poate fi bine venit,.....imi doresc din tot sufletul sa ajungi acasa langa fetita si mama ta, deoarece iti va fi mai usor.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:31
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:28:14poate nu te-ai pregatit sufleteste pentru ce aveai sa gasesti in italia, dar poate acest lucru te va intari pe viitor.



Am plecat din tara f. increzatoare si pregatita sufleteste, insa ...acum stau si ma gandesc la faptul ca: ...nu m-am asteptat sa patesc ce am patit. Cred ca am fost increzatoare in faptul ca n-am sa gasesc aici ce-am gasit, am plecal la drum cu impresia ca il condamn degeaba, poate el dorea doar sa ne protejeze ..chestii de genul asta
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:36
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:31:19crezi ca te vei putea odihni in noaptea asta?

sincer nu pot fi indiferenta la necazurile oamenilor, consider ca un sfat timid si un suport moral poate fi bine venit,.....imi doresc din tot sufletul sa ajungi acasa langa fetita si mama ta, deoarece iti va fi mai usor.



Ohh, imi cer scuze, am pierdut din vedere faptul ca in Ro este deja ora 12,38 ...
Sigur n-am sa pot dormi. Stau si ma gandesc ca incep sa pierd f. multe lucruri din vedere, oare ce s-ar fi intamplat daca m-as fi dus maine la aeroport? ...M-am dus cu capul, am pierdut notiunea timpului
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:40
stii am citit postarea ta ca pleci si am avut intentia de a-ti scrie, si m-am oprit...sigur ai avut incredere f. mare in el.... lovitura a fost prea puternica.....de aceea te inteleg dar trebuie sa iti impui sa nu te lasi doborata



incearca sa adormi, ai nevoie de odihna sa poti iesi maine la aer, sa iei ceva de mancare,...
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:41
Daca vrei sa mergi la somnic, sa-mi spui pls. Maine poate trebuie sa mergi la munca dimineata, nu vreau sa te retin cu problemele mele.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:43
da maine dimineata trebuie sa fiu la ora 8 la birou, dar sper sa fac fata, numai tie sa-ti fie un pic mai bine.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:45
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:41:44stii am citit postarea ta ca pleci si am avut intentia de a-ti scrie, si m-am oprit...sigur ai avut incredere f. mare in el.... lovitura a fost prea puternica.....de aceea te inteleg dar trebuie sa iti impui sa nu te lasi doborata


Incredere mare? ...PROSTIA A FOST MULT PREA MARE IN MINTEA MEA ...n-ar fi trebuit sa las atata timp sa se scurga si sa traiesc in incertitudine. Da, pot spue ca lovitura a fost un soc.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:46
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:45:54da maine dimineata trebuie sa fiu la ora 8 la birou, dar sper sa fac fata, numai tie sa-ti fie un pic mai bine.


Daca ai fi fost langa mine fizic in acest moment ...ti-as fi sarutat mainile, la propriu. ...Mergi la somnic iubita, ai neviue sa fi fresh maine. Iti doresc tot binele din lume si o noapte buna si linistita sa ai.
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:52
dupa 13 ani de casnicie, ti se pare normal sa ai incredere, greseala a fost a lui ca a pierdut contactul cu realitate.a fost convins ca poate avea viata dubla.el va fi cel care va pierde cel mai mult la un moment din viata lui. poate asta si-a dorit si din lasitate a procedat asa.tocmai de aceea nu te-a dorit langa el, din lasitate,...astia sunt barbatii in general.
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:55
LadyDy..inca mai vorbiti de Mr ,,dualitate"??? auch! eu pana acum gaseam pe altul..:-))) eu nu ma mai simt dezamagita de nimeni, decat de Mine, noroc ca se intampla rar..Fruntea sus fetelor!!!
reyya
Postat pe 26 Martie 2010 00:58
iubita vei fi in gandurile mele, nu te-as fi lasat sa-mi saruti mainile... poate te-as fi sarutat eu parinteste, ai de grija de tine, promiti? poti sa scrii si peste zi,...am posibilitatea sa intru pe net? promiti? domnul sa fie cu tine si sa-ti calauzeasca pasii ......
ladyDY
Postat pe 26 Martie 2010 00:59
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:55:10dupa 13 ani de casnicie, ti se pare normal sa ai incredere, greseala a fost a lui ca a pierdut contactul cu realitate.a fost convins ca poate avea viata dubla.el va fi cel care va pierde cel mai mult la un moment din viata lui. poate asta si-a dorit si din lasitate a procedat asa.tocmai de aceea nu te-a dorit langa el, din lasitate,...astia sunt barbatii in general.



Pacat ca astfel de specimene pot fi numiti "oameni"

PS... fugi la somnic. Noapte buna!
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 00:59
De la: ladyDY, la data 2010-03-26 00:59:21iubita vei fi in gandurile mele, nu te-as fi lasat sa-mi saruti mainile... poate te-as fi sarutat eu parinteste, ai de grija de tine, promiti? poti sa scrii si peste zi,...am posibilitatea sa intru pe net? promiti? domnul sa fie cu tine si sa-ti calauzeasca pasii ......


OK, promit ca maine am sa va scriu
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 01:01
De la: reyya, la data 2010-03-26 00:58:55LadyDy..inca mai vorbiti de Mr ,,dualitate"??? auch! eu pana acum gaseam pe altul..:-))) eu nu ma mai simt dezamagita de nimeni, decat de Mine, noroc ca se intampla rar..Fruntea sus fetelor!!!



Te pupic si pe tine Reyya ...o noapte suparba sa ai
Nadynne
Postat pe 26 Martie 2010 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac:| va rog ajutor rapid 20 De la: elodia 25 Aprilie 2010 19:22
un pic de ajutor 14 De la: koala 19 Noiembrie 2010 22:44
cedez sala nunta 1 De la: ralu_ad 26 Aprilie 2012 11:21
Oare pot castiga o lupta cu Sefu mare???? 82 De la: Printza_lui_G 16 Octombrie 2009 23:58
Probleme de familie - sotia tatalui meu 5 De la: CoKNeZa 6 Iulie 2012 15:12
Setari Cookie-uri