unsfat

cum sa scapde cosmarul vietii mele, am fost violata de tata, la 12 ani acu el e mort , dar clipele alea ma urmaresc cred pina la mormint
maria- galati
marialeia
Postat pe 17 August 2010 20:22
mah tu vorbesti serios?
silfida
Postat pe 17 August 2010 20:33
nazirra
Postat pe 17 August 2010 20:39
na io asa o poveste scurta de viata nu am mai vazut
ameno
Postat pe 18 August 2010 13:05
De la: marialeia, la data 2010-08-17 20:22:09cum sa scapde cosmarul vietii mele, am fost violata de tata, la 12 ani acu el e mort , dar clipele alea ma urmaresc cred pina la mormint
maria- galati


CRED CA TE-A MARCAT MULT ACEL FAPT. AI INCERCAT UN PSIHOLOG. POATE AJUTA. AI NEVOIE DE MULTA INTELEGERE SI DRAGOSTE PT A INCERCA SA UITI
KNIGHT_31
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:39
Buna seara,
Imi pare rau sa aud ce ti s-a intamplat la o varsta atat de mica. Cred ca e normal sa ramai intr-un fel traumatizata dupa asa ceva, dar asta nu inseamna ca, daca ai sufiecient sprijin, nu vei reusi sa depasesti acest cosmar si sa ai o viata normala. Cand vorbesc de ajutor ma refer la un psiholog sau la un medic psihiatru, depinde in ce fel te simti "urmarita" de aceasta amintire, de simptomele tale (daca esti deprimata, daca ti-e frica de oamenii din jur si nu mai ai incredere in ei etc). Daca esti la liceu sau la facultate ai posibilitatea sa mergi la psihologul de la scoala sau de la universitate si care este gratuit. Sunt sigura ca o sa-ti ajute foarte mult, cel mai important e sa participi la toate sedintele de terapie. Incetul cu incetul iti vei redobandi increderea in tine si vei reusi sa mergi mai departe. Stiu ca in Romania este considerat ca numai nebunii merg la psiholog, dar pana la urma nimic nu e mai important decat sanatatea ta si astfel de prejudecati nu ar trebui sa te impiedice sa ceri ajutorul unei persoane care chiar poate sa iti ofere solutii.
mugure_alb
Postat pe 5 Septembrie 2010 00:38
eu cred ca un psiholog te poate ajuta! vorbeste cu el si poate te va ajuta sa scapi de acest cosmar
narcysa
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL????? 69 De la: Thor_again 14 Martie 2011 16:07
SOFER DE ROMANIA RETURNEZ VOTURI 1 De la: no_identify 5 Septembrie 2010 11:09
ma iubeste, nu ma iubeste... 126 De la: fleurdelis 10 Aprilie 2010 17:41
voi ce ati face? 74 De la: me_reloaded 11 Octombrie 2010 16:32
dak imi puteti spune parerea voastra 7 De la: me_reloaded 15 Octombrie 2010 17:35
Setari Cookie-uri