SALUTICA LA TOTI

Giorgio Armani Sensi EDP E PARFUMUL CARE IMI PLACE FOARTE MULT ...PROBLEMA E CA NU ARE CINE SA MI-L DARUIASCA
frumusica72
Postat pe 1 Martie 2010 18:56
alt topic de parfumuri, fetitza incurcasi marfa cu ambalaju
yanya_charberet
Postat pe 1 Martie 2010 18:58
PENTRU CA E LUNA NOASTRA A FEMEI VA DORESC SA FITI IUBITE CUM VA DORITI , SI BARBATI SA PRIMEASCA ATAT CAT DARUIESC.. .
frumusica72
Postat pe 1 Martie 2010 19:03
Ce-mi plac mie diminutivele.....mor dupa ele!

Ciresica
Postat pe 1 Martie 2010 19:25
si ce legatura are titlul cu parfumul????
tutankhamon
Postat pe 1 Martie 2010 23:07
Tuta, n-ai inteles nimic. E vorba de parfumelul cu care vrea fetitza sa se dea ca sa poata sa spuna la toti baieteii "salutica baietei dragutzei si mititei"
Ciresica
Postat pe 2 Martie 2010 05:21
Parfumul e ceva foarte important pentru ca reflecta personalitatea celui care il foloseste; nu trebuie sa folosesti un parfum doar fiindca e la moda daca nu te simti bine cu el. Candva, nu existau atat de multe firme pe vremea aceea, stiai cine a trecut printr-o incapere dupa parfumul lasat in urma, era de bun augur sa nu-ti schimbi parfumul prea des. Acum intr-adevar e greu de rezistat cu atat de multe oferte pe piata. Personal, nu cumpar din prima un parfum chiar daca imi place foarte mult; il incerc de cateva ori, astept sa-i simt aroma si dupa cateva ore si vad cat se mentine. Uneori ma rasfat parfumandu-ma in functie de coloarea imbracamintei, dupa cum parfumul imi inspira note calde sau mai reci, fireste starea de spirit ma infuenteaza, importanta evenimentului la care urmeaza sa particip; una peste alta ne identificam cu parfumurile pe care le folosim
POPAURELIA_50
Postat pe 2 Martie 2010 13:36
ciresico.....vai steaua mea.....de sefa.....nimic nu stiu...vai si amar de capul meu......
tutankhamon
Postat pe 2 Martie 2010 21:57
Tuta, ti-am spus ca mai avem de ..... invatacit.
Ciresica
Postat pe 3 Martie 2010 05:07
"stiai cine a trecut printr/o incapere dupa parfumul lasat in urma"
doamne,bine ca nu am trait in vremurile alea
elodia
Postat pe 22 Martie 2010 19:08
Elodia, pe vremea copilariei mele (muuuulti ani in urma) era un parfum care se vindea intr-o masinuta mica de plastic. Cred ca era 1 leu sau cam asa ceva ca eu mi-l cumparam si-l puneam pe batistele scrobite care le luam la scoala.Ei, ala da parfum care lasa arome in urma.
Eu cred ca de parfumul ala vorbea domnisoara.Sau de Lavanada tripla pentru barbati???
Sau parfumurile alea bulgaresti din fiolele alea pe care numai daca le desfaceai cadeau mustele pe strada...


Ce vremuri, ce parfumuri....ma caracterizau ce mai.
Ciresica
Postat pe 23 Martie 2010 05:50

sau...mai avea mama unul cu care ma dadea in mare taina,
unparfum polonez din ala...bich mosze? habar nu mai am cum se scrie
fleurdelis
Postat pe 23 Martie 2010 06:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
catre toti capricornii.. 9 De la: full_color 20 Decembrie 2013 18:18
versace bright crystal 1 De la: janinaaaa 12 Iunie 2011 14:51
calvin klein eau de parfum 1 De la: Loo_Lee 28 Ianuarie 2011 12:36
pete 1 De la: MARYELLA 7 Martie 2010 19:05
parfum 1 De la: garbo106442 17 Martie 2010 23:50
Setari Cookie-uri