sufar al draqului de tare!

seara lume! iata ca revin si io, dupa o pauza .. sa nu ma intrebati unde am fost si ce am facut, ca nu va spui!

so .. am o existentiala in seara asta, de ceva timp, de fapt .. si anume : sunt depresata!
am un job bun, sunt bucuroasa ca in 6 saptamani merg acasa, o sa ma revad cu cei dragi .. dar, nimic nu ma mai bucura!

vb cu cineva, de cateva luni si, totul este (cel putin asa zic eu) o joaca incontinuua : ba apare, ba dispare, va vb frumos, va ne certam ca draqii as spune ca jucam, dar este un joc dur si dureros cateodata. iar mie imi vine sa urlu!

am incercat sa pun capat, de zeci de ori, nu am puterea, revin si iar revin la numele lui, si tot ce are leg cu el ..

so : spuneti-mi : cum draq sa ma debarasez de iegzistenta acestui om? cum sa invat sa nu il mai caut, sa il urasc, sau pur si simplu sa uit de existenta lui?
bestia
Postat pe 16 Februarie 2010 19:52
foarte bine ca e de citeva luni: sa vezi cum arata peisajul dupa vreo 10 ani de alba-neagra din asta.
quasaria
Postat pe 16 Februarie 2010 20:03
quasaria cred ca in cateva alte luni, innebunesc de-a binelea, si chiar nu vreau asta

acum sincer, eu simt ca innebunesc , probabil pe el in excita jocul asta, dar eu chiar nu il mai vreau .. si de cate ori ii zic asta si incerc sa ma abtin sa mai vb cu el, ma cauta el ..
bestia
Postat pe 16 Februarie 2010 20:06
de fapt .. si anume : sunt depresata!

po..bestio..PRESEAZA_te
LILO
Postat pe 16 Februarie 2010 20:13
lilo, m-as presa bre .. da' e greu de tot sa il dau uitarii .. imi vine sa il injur, apoi ma calmez si mi-e drag de el .. probabil ca e constient ca tocmai asta ma atrage la el, desi .. cam incepe sa mi se ia ..sau nu ?
bestia
Postat pe 16 Februarie 2010 20:18
sora_ilsi
Postat pe 16 Februarie 2010 20:52
De la: bestia, la data 2010-02-16 20:06:50quasaria cred ca in cateva alte luni, innebunesc de-a binelea, si chiar nu vreau asta


Nu innebunesti, te obisnuiesti dupa citeva momente din astea:

http://www.youtube.com/watch?v=i0sgPuVwm0A
quasaria
Postat pe 18 Februarie 2010 07:45
dap, iti cam piere chefu' de femei dac-asculti ce zicea tanti stepa asta...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 09:09
tatiana era in depresie,ceea ce e de inteles....
refuz sa cred ca femeile se mai simt asa,refuz sa cred ca aia este lumea femeilor.

in mod sigur inca mai sunt reminiscente,dar ...

e mult prea mult spus in melodie..

iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:18
adevaru-i ca nu toate smiorcaielile-nseamna arta, mami... sau o exista si arta depresivilor dusmanosi, mai stii?...

oricum, vazui cateva extaziate care postara la comentarii acolo pe tube... deci exista...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:26
daca au apetenta asta pt sclavie,isi merita soarta..adica cum?

poti sa ma injuri da' asteapta sa adoarma copiii,si cate si mai cate..

niet....
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:29
eu zic ca tatiana a fost cam cabotina la faza asta... a adunat neshte clisee de femei suparate si le-a bagat intr-o lalaiala lacrimogena, doar asa, sa rupa gura targului...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:33
la cat se lupta ea cu boala...

probabil este facut pt un anumit segment,naiba stie..
despre morti numa' de bine...


iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:39
dap... baieti simpatici, pana la urma, stalin si hitler aia...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:40
maaaaami...iti dau na-na...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:41
De la: iasomia, la data 2010-02-18 10:41:43maaaaami...iti dau na-na...


Cred ca unii au nevoie de asa ceva.
alex2007
Postat pe 18 Februarie 2010 10:46
besti...intr-un moment de rationalitate - adica nici la nervi grupa mare pe el si nici in faza de lugu-lugu - pune-te frumos la masa, ia o hartie si un creion, taie foaia cu creionul in doua.....pe o jumatate scrie avantaje de a fi cu el, pe cealalta jumatate scrie ce nu iti place la el....in functie de care parte se inclina balanta, ia o hotarare....
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 10:49
tutanco, daca-i bun la greco-romane si dublu-nelson d-ala, restu'nu mai conteaza...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:52
"so : spuneti-mi : cum draq sa ma debarasez de iegzistenta acestui om? cum sa invat sa nu il mai caut, sa il urasc, sau pur si simplu sa uit de existenta lui?"
Tu ca "bestia" nu sti cum?Pai noi care nu suntem asa bestii ce si tine ca putem spune?Te putem noi ajuta?
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 10:52
De la: tutankhamon, la data 2010-02-18 10:49:15besti...intr-un moment de rationalitate - adica nici la nervi grupa mare pe el si nici in faza de lugu-lugu - pune-te frumos la masa, ia o hartie si un creion, taie foaia cu creionul in doua.....pe o jumatate scrie avantaje de a fi cu el, pe cealalta jumatate scrie ce nu iti place la el....in functie de care parte se inclina balanta, ia o hotarare....

Este foarte bun sfatul sa speram ca l si ntelege, caci totul depinde de ea si numai de ea, asta depinde ce vrea de la viata.
alex2007
Postat pe 18 Februarie 2010 10:54
...si de increderea in sine!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 10:58
alex...asa e.....numai ea stie ce e in sufletul ei.....si ce doreste de la viata....si de la omul ala....
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 10:59
Bestiutzo , e prea devreme sa-l urasti , dar vei ajunge si acolo si atunci va fi totul atat de simplu...Intrebarea este , insa , cand vei ajunge sa-ti fie indiferent? Pt ca abia atunci problema este rezolvata ! Numai bine si multa forta !
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 14:40
in primul rand, multumesc pt rapsunsuri.

adevarat, ca am nick-ul asta de bestie, da' am si eu un suflet, probabil ca, de aceea am si scris, tocmai pt ca am nevoie sa vb cu cineva, si sa incerc sa invat ceva. poate din experientele voatre, sau sfaturile voatre.

noutati? pai ne ignoram de zile bune, eu sufar in tacere, el la fel .. dar al draq daca are vreunu' lasare de inima sa faca un pas .. poate asa e mai bine, nu ?
bestia
Postat pe 18 Februarie 2010 21:32
of of, orgoliul asta
nelly05
Postat pe 18 Februarie 2010 21:37
Bestiuto,mergi mai departe...priveste si`n laturi,nu doar in fata!Sper sa`ntelegi ce`am vrut sa zic!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 21:38
io nici acuma nu realizez cum, am putut deveni atat de "dependenta" de un barbat!
jur ca nu mi-o iert! io .. care eram tare, care eram tafnoasa, si fitzoasa!
bestia
Postat pe 18 Februarie 2010 21:39
he he...
Mda, stiu problema asta cu ignorarea. Definitiva, intotdeauna...

Considera si tu ca ti-ai luat niste zile libere, o vacanta, ceva, din aia de baut un ceai fierbinte in halat si papuci si citit siropuri... Si vezi-ti de tine. Ca dl se va infoia ce se va infoia si va reveni, cind va observa ca nu ii admira nimeni eforturile - daca e tiparul cunoscut mie.

Versurile si mie mi se par exagerate in momentele normale - in alea proaste, nu. Mi se par blinzi.
quasaria
Postat pe 18 Februarie 2010 23:15
baut siropuri,da....

gen haloperidol d'ala...
preciouss
Postat pe 11 Mai 2010 21:38
ehh..toate trec//..
fleurdelis
Postat pe 12 Mai 2010 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amintiri din copilarie... 854 De la: zambila 28 Iunie 2012 21:23
voi ce spuneti??? 212 De la: mariana33 21 Aprilie 2011 22:47
Legea Pensiilor" - va ordon: daca vreti pensie, traiti mai mult......de Emil Boc 102 De la: snowflake 20 Februarie 2010 00:59
Intrebare-intrebatoare... 24 De la: iasomia 27 Martie 2011 11:03
alergie la cosmetice 3 De la: garbo_2178 20 Mai 2012 22:49
Setari Cookie-uri