Povestea mea cutremuratoare

Mie mi-a cerut 1000 de euro. Si nu avem nimic de impartit..
garbo099581
Postat pe 17 Februarie 2010 00:40
De la: garbo099581, la data 2010-02-17 00:36:28mai ales ca nu va fi foarte greu...e plin internetul cu anunturi postate de el in care isi cauta partenere de sex si altele...plus poze cu el prin cluburi....ca na...trebuie sa se dea si mare...nu e de ajuns ca se duce...trebuie sa afle si toata lumea ce macho este el....Iar pe mine nu conteneste sa ma acuze ca cine stie pe unde umblu desi sunt legata de casa...probabil face asta sa mute vina de la el la mine, sa distraga atentia si sa spuna lumii ca de fapt din cauza mea s-au intamplat toate astea...ce om...ar trebui sa ii fac numele public..sa nu o mai pateasca si alta ...ca este foarte smecher...si are un talent sa te "imbrobodeasca" pana faci ca el...


Fa-o! Angajeaza pe cineva sau eventual chiar cu 2..ceva un trio , (sunt sigura ca nu ar refuza),care sa si-o puna cu ala si fa rost de probe REALE ( va fi Asul maxim) Il scoti doar in caz de forta majora..( daca incepe cu mizerii care nu-si au rostul ) scoti Proba .
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:40
De la: garbo099581, la data 2010-02-17 00:40:24Mie mi-a cerut 1000 de euro. Si nu avem nimic de impartit..


La nimik de impartit ..nu poate sa-ti ceara 1000 , mergi la altul ..mergi la mai multi si compara.
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:41
581....acuma pe bune.....la tradati in dragoste te-ai gandit????il vede si toata tara......ce de gashca e tipul.....

in alta ordine de idei....mami...apuca-te cat afli cat mai multe poti si afla cat mai multe despre conturi....eventual fa printuri ....adrese de siteuri unde este anuntul lui.....fa-(t)i dosar "beton" la capitolul asta....

nu exclude posibilitatea ca sa intri si tu pe acolo si sa-i postezi ceva mesaje lascive.....bine, cu o identitate falsa.....sau poate o prietena sa faca asta.....
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 00:41
persidadamian
Postat pe 17 Februarie 2010 00:41
De la: garbo099581, la data 2010-02-17 00:40:24Mie mi-a cerut 1000 de euro. Si nu avem nimic de impartit..


daca e doar pentru actiunea de divort, e mult.

Pardon, nu e mult, e exagerat. Insa nu e vina lui, el cere, de vina e cine ii da. Pe de alta parte, iti doresc sa nu fie singurul cabinet de avocatura la care sa fi apelat.
anakin
Postat pe 17 Februarie 2010 00:43
DAca vrei un avocat,pot sa iti recomand,unul,e femeie,din cate stiu nu are tarife mari
Buna noapte,la toata lumea,pupici
scrichy
Postat pe 17 Februarie 2010 00:43
pupici scrichule
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 00:44
Anakin , taxa de timbru judicair costa 39 RON , atat costa introducerea actiunii...sa spunm ca s-a scumpit ..poate nu mai sunt eu la curent..sa spunem 50 Ron , 70 RON ...dar ...restul e banul lui curat. Daca cumva nu e roman , ii mai trebuie traducere legalizata care costa si aia..in jur de 100 RON..
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:45
E o cunostinta de familie,chiar asta seara ne-a vizitat si ne zicea ca abagat dupa zece ani,taxa de consultanta
scrichy
Postat pe 17 Februarie 2010 00:46
tot am mai intrebat in stanga si in dreapta de un avocat f bun in divorturi si am aflat din mai multe surse de aceasta doamna avocat. Nu stiu daca pot sa dau nume aici..oricum voi mai cauta si in alta parte..
femeiadesucces
Postat pe 17 Februarie 2010 00:46
ti-a cerut ENORM , e,, bagat mana in buzunar la greu ", cauta altul ca e exorbitant omul.
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:47
Acum ma pupi ,soro,mai devreme ce-ai facut,pup si eu fata,pardon,pe Cindy
scrichy
Postat pe 17 Februarie 2010 00:47
De la: femeiadesucces, la data 2010-02-17 00:46:32tot am mai intrebat in stanga si in dreapta de un avocat f bun in divorturi si am aflat din mai multe surse de aceasta doamna avocat. Nu stiu daca pot sa dau nume aici..oricum voi mai cauta si in alta parte..


avocat de divort gasesti la Barou: e o lista intreaga de avocati ( in paranteza sunt trecute domeniile de drept pe care activeaza) Ce e bun pt X nu e in mod necesar bun si pt Y, e relativ :-)
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:49
581.......foarte important...schimba periodic parola la calculatorul tau.....la windows.....din bios eventual.....si la mess, si la email, si aici la garbo.....baga parole de mininum 16 caractere, cu cifre si litere...ceva ce numai tu stii....numele mamei tale de fata de ex, anul de nastere al unei bunici, numele in latina al unui animal ..etc...te descurci tu.....ceva la ce el sa nu se gandeasca.......
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 00:49
Tarifele de reprezentare in procesele de divort simple, cu ambele parti de acord, variaza intre 200-300 de euro. Ma refer la divorturile simple.
La cele cu copii minori, ce nesesita ancheta sociala, bunuri comune, scl., onorariul poate urca.
anakin
Postat pe 17 Februarie 2010 00:50
scrich....cindy iti da si ea o limba...aaaaa...pardon.....un pupic....
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 00:51
dar aici nu e divort pe acord, ala nu vrea sa divorteze, mai mult promite sa-i faca mizerii la greu
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:53
asta e tot ce-i ar putea sa ii trebuiasca :

# In cazul cererii de divort intemeiata pe articolul 38 alin. 1 si 2 in Codul Familiei taxa de timbru este de 39 lei. Atunci cand faceti estimarea costurilor un proces de divort, va trebui sa tineti cont si de urmatoarele posibile elemente, acolo unde este cazul:

# taxa de timbru pentru procesul de divort: 39 lei
# taxa de timbru pentru cererile de partaj se stabileste procentual la valoarea masei partajabile. In anumite conditii, se poate recupera insa, daca partajul s-a efectuat prin intelegerea partilor
# costuri expertize in cazuri de partaj
# eventuale costuri de legalizari judecatoresti, notariale, costuri de traducere


plus desigur Onorariul aluia ( speram unul nu exorbitant)
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:54
deci bunuri comune?? pretentii ai ? Daca nu ai nimik de partajat se va face doar o posibila ancheta sociala cercetand conditiile in care creste copilul , in rest...nimik.
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 00:57
Off...vedeti cate consecinte grave exista daca luam decizii importante cu stomacul plin de fluturasi? Deciziile importante trebuie luate la rece...indragosteala trece si apoi iti dai seama ca omul pe care il iubeai nici nu exita de fapt. Ca tu iti doreai asa mult sa fie totul bine incat nu mai vezi semnele atat de evidente ce iti arata ca nu este el "the one". Ar trebui sa avem mai multa rabdare sa ne asteptam sufletul pereche care sa stie sa ne iubeasca si sa ne petuiasca pentru ceea ce suntem...
Fetelor, sa nu va complaceti in relatii care nu au nici un viitor de dragul copiilor sau a vremurilor de mult apuse. O viata avem....cine ne-o da inapoi daca o irosim? Nimeni...cine imi da mie cei doi ani inapoi? Bine ca sunt doar 2 si nu 20... oricum nimic nu va mai fi cum era....acum sunt mama si in plus sunt mult prea dezamagita .,.sper insa ca va iesi soarele si pe strada mea:) ca merit :P

Va doresc o viata plina de lumina si intelepciune...si multumesc pentru sfaturi!
garbo099581
Postat pe 17 Februarie 2010 01:03
cu placere si SUCCES! Va iesi soarele , nu-ti face griji!
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:07
Am un ingeras de copil si nu trebuie sa privesc faptul ca sunt o mamica divortata la 24 de ani ca pe un handicap. Din contra..amun motiv in plus, pentru a lupta sa evoluez si sa cresc mereu.sa fiu un model pentru el, sa nu ii lipseasca nimic, sa pot sa ii ofer cea mai buna educatie si mai presus de orice sa ma dezvolt pentru a nu fi o mama frustrata..numai fiind eu impacata cu mine si multumita de realizarile mele voi putea sa fiu o mama f buna pentru el. O mama frustrata, stresata si obosita mereu cu siguranta nu poate f mama ideala. Va voi tine la curent.Va pup si somn usor!
garbo099581
Postat pe 17 Februarie 2010 01:10
De la: garbo099581, la data 2010-02-17 01:10:52Am un ingeras de copil si nu trebuie sa privesc faptul ca sunt o mamica divortata la 24 de ani ca pe un handicap. Din contra..amun motiv in plus, pentru a lupta sa evoluez si sa cresc mereu.sa fiu un model pentru el, sa nu ii lipseasca nimic, sa pot sa ii ofer cea mai buna educatie si mai presus de orice sa ma dezvolt pentru a nu fi o mama frustrata..numai fiind eu impacata cu mine si multumita de realizarile mele voi putea sa fiu o mama f buna pentru el. O mama frustrata, stresata si obosita mereu cu siguranta nu poate f mama ideala. Va voi tine la curent.Va pup si somn usor!


ASA !:-) E mult mai bine, nu te lasa doborata de o situatie de gen , vei trece peste ea! :-) Noapte buna!
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:12
581....NU UITA!!!!! FOARTE INMPORTANT...

De la: tutankhamon, la data 2010-02-17 00:49:31581.......foarte important...schimba periodic parola la calculatorul tau.....la windows.....din bios eventual.....si la mess, si la email, si aici la garbo.....baga parole de mininum 16 caractere, cu cifre si litere...ceva ce numai tu stii....numele mamei tale de fata de ex, anul de nastere al unei bunici, numele in latina al unui animal ..etc...te descurci tu.....ceva la ce el sa nu se gandeasca.......
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 01:14
De la: tutankhamon, la data 2010-02-17 01:14:42581....NU UITA!!!!! FOARTE INMPORTANT...

De la: tutankhamon, la data 2010-02-17 00:49:31581.......foarte important...schimba periodic parola la calculatorul tau.....la windows.....din bios eventual.....si la mess, si la email, si aici la garbo.....baga parole de mininum 16 caractere, cu cifre si litere...ceva ce numai tu stii....numele mamei tale de fata de ex, anul de nastere al unei bunici, numele in latina al unui animal ..etc...te descurci tu.....ceva la ce el sa nu se gandeasca.......


Multumesc Tuthy:) asa voi face. Daje mi-am faut niste conturi noi de care nu mai stie..ca pe cele vechi nu le mai pot accesa. Asta este...
garbo099581
Postat pe 17 Februarie 2010 01:19
schimba permanant parolele.....la o saptamana....la cateva zile....
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 01:22
Mey era un film cu Julia Roberts,,in pat cu dusmanul" ..de ce oamenii de genul asta dupa ce au trait alaturi de cineva nu pot ramane in bune realtii ce acea femeie macar pt copilul ala , macar de dragul lui..dar la el nu e cazul ca nu il intereseaza copilul , realizez cat de frustrat si egoist este , si cat rau poate face un astfel de om , culmea taman celor care l-au iubit in trecut , E regretabil!!
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:22
si sa traiesti permanent cu grija asta de a schimba parole, de a te uita mereu in spate sa nu fii urmarita de ala..sa nu ti se faca rau ..DE CE???? Pt ca l-ai iubit candva..No comennt!
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:24
reyya...pana in proces.....nu uita ca fata a zios clar ca i-a controlat toate conturile.....vrei ca toata munca ei si toate sfaturile noastre sa se duca dracului???trebuie sa faca asa pentru ca nenorocitul sda nu o gaseasca...altfel o va acuza de te miri ce....
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 01:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu..fostul iubit a viitoarei mele cumnate!!!! 12 De la: garbo190789 28 Aprilie 2012 15:36
Probleme in cuplu 19 De la: Garbo3935 5 Iunie 2014 16:42
INFIDELITATE 18 De la: ramoclau 5 Februarie 2010 10:44
CINE VREA MUNCA/babysitter 21 De la: ingerasulluptator 13 Iulie 2011 20:50
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
Setari Cookie-uri