CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ?


Thiara
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:29
Pentru o dezamagire iti pui probleme de supravietuire????
Cand o sa ai adevarate probleme .... ce o sa faci??
cricat
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:28
mai are de crescut....
intrebarea tocmai pusa o sa i se para banala....
anaROBERT
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:36
Da-l in Doamne iarta-ma - la 40 ani plange si face ce-i spun parintii???? N-ai nevoie de asa un barbat. Acum doare dar o sa treaca.
Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 09:03
a disparut textul scris de Thiara deci care-i treaba???
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:31
A fost si text?
cred ca a fost doar intrebarea
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:34
facem exercitiu de imaginatie!
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:34
cri....unde ti-e matza????
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:34
pai ma gandesc ca a fost text...ca altfel la ce au raspuns fetele mai devreme
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:37
ufi .... acum cauta prin sertare Mitzi....


acum nu sunt in stare de relaxare pisiceasca
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:39
La intrebare, ameno,... eu la intrebare am raspuns....
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:40
daca am dat copy/paste la ce am gasit la ea in profil oarte ma poate acuza de viol de domiciliu sau furt
asta am gasit scris la ea la profil..

SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? Am crezut ca asa ceva numai prostilor se poate intimpla ! Deci asa sunt si eu ?
Nici macar nu pot sa spun ca sunt tanara , ca n-am experinta !
Dupa ce am iesit dintr-o realtie lunga de 20 de ani ( dar nedivortata inca ), trista si crezand ca viata (amoroasa) s-a terminat pt. mine, intalnesc un barbat superb , un pic mai tanar . Era idealul , exact ceea ce am visat din totdeauna ;destept , chipes , foarte educat ( intr-o pozitie inalta de conducere ),cu un caracter forte , mereu invingator - ma flateaza cu dragostea lui , imi aduce inapoi surasul uitat. Treptat ma indragostesc tot mai mult , totul este frumos , minunat
mai mult , si in cariera ne ajutam reciproc .Facem planuri de viitor , visam impreuna ..
El face totul pt. mine , isi ia un apartament mai mare sa avem spatiu suficient pt. noi doi sau copii ( el vine cu ideea de a adopta unul daca eu n-as putea avea din cauza varstei )
Dar parintii lui nu sunt de acord cu relatia noastra , ei viseaza altceva pt. fiul lor ( desi ei au o casnicie daramata, traiesc separat ) - iese la iveala dupa 6 luni de convietuire ,dupa o vizita facuta de el acasa. .
Ei nici macar nu ma cunosteau , traiesc la mare distanta de noi dar ii spun verde-n fata ca nu sunt bine venita ! Desi nu sunt mai prejos ca el , in nici un fel ...
El e sfasiat de durere ,tine foarte mult la parinti ,ar vrea sa-i impace pe toti dar imi spunea ca mai bine renunta la viata lui dar nu la mine !
Divortul meu este in curs dar foarte dificil , intoteauna apar probleme noi dar eu nu-mi fac probleme , IL AM PE EL ,SUNTEM IMPREUNA,MA SUSTINE ,MA IUBESTE !
Parintii fac presiuni sa se-n soare ,ca nu mai e tanar , are nevoie de familie !si-l suna tot timpul .Mai trec sase luni , noi fericiti - eu credeam ca este ireal , CA E PREA FRUMOS SA FIE ADEVARAT !
SI ASA SI E !
Dupa o visita , singur acasa se intoarce schimbat ; chiar avusem o mica cearta la telefon pentru ca m-a sunat foarte rar si i-am spus ca plec la ai mei si eu pt. o zi doua.
Cand s-a intors nu se astepta sa fiu acasa , dar eram (n-am mai plecat) asteptam atat de mult sa-l revad , eram bolnava fiind departe de el cateva zile.
Intrand in casa izbucneste intr-un plans cu hohote , nu juca teatru -era totul serios , il cunosc , nu l-am mai vazut asa !M-am speriat , stiam , am simtit !am avut sentimentul ca se va intimpla ceva cu noi !
Si da . EL , marele curajos , intotdeauna invingator imi spune numai ca a avut aprinse discutii cu parintii lui - dar nu mai mult .
si telefoanele curg , neincetat chiar daca el nu raspunde intotdeauna .
Simt ca ceva nu e in ordine , dupa un timp il intreb - si raspunsul ma rapune !
A ACCEPTAT SA SE-NSOARE CU FATA ALEASA DE PARINTII LUI !
Nu , nu vreau sa cred si il implor , ii pun mii de intrebari ,il amenint - si simt ca ma iubeste DAR EL NU VREA SA-SI SCHIMBE HOTARAREA !
Spunet-mi dragilor cum se poate intampla asa ceva , cum pot sa merg eu mai departe , CUM ? EU NU MA SIMT IN STARE SI IMI DORESC NUMAI SA MOR ! SI EL SE-NSOARE PESTE 3 LUNI !
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:46
cri, adica esti asa....mai fierbinte....arzi in flacari? pentru cineva
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:46
lasa-l draq sa se insoare si cu masa daca-i suge inca la tzatza
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:49
A draqului dragoste... Iubire mare, dar.... pentru alta! Urma alege!
Vorbe, vorbe...
Fapte? Faptele spun altceva.
Iar muma-sa, mastera, sa se casatoreasca ea cu cealalta, daca o iubeste atat de mult!
picaturaderoua
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:52
toti suntem mai fierbinti cateodata, ufisor..... mai ardem.... mai cu grija .... sa nu ne alegem cu arsuri....

ameno.... povestea asta am mai citit-o undeva, pe un topic.... acum imi aduc aminte....
Thiara, sa nu faci vreo prostie..... chiar te rog.... mai ales ca nu ai 20 ani..... iubim... suferim .... invatam.....
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:54
............mai are un topic cu aceleasi nelamuriri ., a citit fata acum vreo saptamana , poate mai bine..........
probabil ca nu a avut succes si a " incercat "iar
jeanette40
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:59
e naspa ar trebui sa ia partea pozitiva din povestea asta...unul care nu trece de cuvantul mamei la tz varsta si mai mult se insoara la comanda ei, nu are rost sa-si mai bata capul.
Sa ia toata povestea asta de dragoste ca pe un lucru bun si sa-si dea un impuls.Daca unul ca el(ma refer ma tanar, artos si cu bani) sa uita la o femeie ca ea(nu in sensul rau o zic) maine isi poate gasi alti 5.Ma gandesc ca totusi este inca o femei care atrage privirile, inteligenta etc.
Dar in nici un caz sa-si puna streangul la gat.
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:03
daca problema persista nu este bine
cu cat te afunzi mai mult in depresie cu atat iesi mai greu, asa vad eu.
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:04
eu doar azi l-am vazut prima data si fara continut daia i-am violat domiciliul sa stiu si eu despre ce se vorbeste acilia
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:05
Pup fetele.... am fugit .... e super tarziu....

O zi usoara tuturor!

Thiara, daca duce la sfarsit casatoria ..... chiar nu merita sa te chinuiesti tu.
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:14
ameno...daca nu s-a lasat cu o sarcina...nu cred ca e asa grav violul

cat despre poveste...ma abtin,ca vin imediat "realistii" si azi nu am dispozitia necesara....
azi nu-s justitiara....sunt mai zen d'aia
eladaela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 13:29

ce ma amuza fazele de genu "io te iubesc de mor, da' nu ma lasa mama sa ma insor/marit cu tine"

vrajeala mai mare n-am auzit! cine iubeste pleaca de acasa si la 15 ani, ce sa mai zic de un adult pe banii lui???
haidi mai! pana la urma, nu-i nici o pierdere! ai scapat de-un idiot!
zambila
Postat pe 19 Ianuarie 2011 13:34
Ciao!
Am citit doar printre randuri si mi-a sarit in ochi subiectul.
Viata merge doar inainte, important daca ai facut ce ti-a stat in putiinta spre a fi cum iti doreai/doreati.
Atunci, datoria ta ai facut-o si sa arunci in trecut tot ce-ti cauzeaza rau si sa incepi uitandu-te doar in fata, doar la ce va veni!
Nu e usor, iti trebuie multa forta si curaj dar, mai bine asa decat sa suferi distrugandu-te, fara remediu benefic.

BAFTA MULTA!!!
Niccoolle
Postat pe 26 Ianuarie 2011 17:43
zambilicu, treci sa te pupacesc. eu sunt zgarcita la pupici dar, meriti
si_totusi
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:38
Cati ani are ? Mie mi se pare o persoana cam imatura.
Problema este ca nici el nu-si doreste asa de mult aceasta relatie daca a acceptata asa usor decizia parintilor cu privire la viitorul lui.
Kamitzu15
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista suflet pereche?unde pot gasi:))? 493 De la: al_ma 27 Februarie 2012 10:45
soacra...... 31 De la: tatoo64 20 Ianuarie 2011 00:01
iubire interzisa 204 De la: garbo103208 3 Aprilie 2010 20:24
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
cum poti ajuta un om sa isi revina dupa o cadere .....care a trait o dezamagire si a considearat ca viata nu exista si nici motiv pt a trai 8 De la: betty37 21 Aprilie 2011 22:57
Setari Cookie-uri