Povestea mea cutremuratoare

nu , ..e ok ...dar asta trebuie sa-si gaseasca Nasu" mey...trebuie sa lucreze legea compensatiei...
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:30
ei, manipulatori, dominatori, exista si vor exista peste tot - problema e ca se intra in "saptamana oarba" si atunci ai "ochelari de cal" - ne intra in viata, in suflet si apoi gresim pentru ca ne lasam intimidati de ei

nu vad nici eu alta solutie decat divortul si mi se pare ca sfaturile primite sunt pertinente

din ultima ta postare, 581, deduc ca te-ai trezit la realitate si ca ai revenit cu picioarele pe pamant - so, prima prioritate - cauta un avocat priceput si nu unul "flamand" - iti va spune tot ce ai de facut! Succes!
panty_C
Postat pe 17 Februarie 2010 01:30
Pai da...asa este..eu mi-am facut un profil nou ca sa postez in seara asta. Tot de teama de a nu afla...Nu mi-am pus date reale sau poze...doar povestea este 100%. Proababil ca asa e cel mai bine sa procedez pana se pronunta sentinta finala. Paza buna...... bla bla.
Dar e legal asa ceva? Sa iti sparga conturile?? sa iti voleze intimitatea? chiar si atunci cand suntem despartiti in fapt?
garbo099581
Postat pe 17 Februarie 2010 01:33
nu este legal nici daca sunteti casatoriti!
panty_C
Postat pe 17 Februarie 2010 01:35
ca sa nu ti le sparga trebuie parola lunga cum ti-a explicat si Tuth ( minim 15 caractere combinatii de litere si cifre) Daca cumva are ,,masinarie" de spart parole atunci deja intra sub incidenta penala la greu
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:37
si musai acele combinatii trebuie sa fie ceva ce el nu stie.....ca altfel.....daca baga numele copilului de ex....sau altele....e frectie la picior de lemn....
tutankhamon
Postat pe 17 Februarie 2010 01:40
daca foloseste modalitatea dictionary atack...trebuie sa incerce toate combinatiile de cifre litere , probabilitatea este 1 la 1 000 000 sa nimereasca tocmai acea combinatie de litere si cifre si eventual semne speciale , mai ales alea batute cu ,,alt si combinatia de cifre"
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:45
programul nu poate sparge combinatia de cifre batute cu ,,alt" in fata, e imposibil
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 01:46
Reyya,iti scriu aici pt ca-mi merge ft greu calculatorul,batran.Aseara nu puteam intra la mesaje sa-ti raspund si de-asta am raspuns mesajului tau aici.Mersi ptr mesaj si scuze celor ce-au crezut ca ma indepartez de subiect,Chiar si acum abia imi merge.Marinela
marianela
Postat pe 17 Februarie 2010 16:47
De la: marianela, la data 2010-02-17 16:47:34Reyya,iti scriu aici pt ca-mi merge ft greu calculatorul,batran.Aseara nu puteam intra la mesaje sa-ti raspund si de-asta am raspuns mesajului tau aici.Mersi ptr mesaj si scuze celor ce-au crezut ca ma indepartez de subiect,Chiar si acum abia imi merge.Marinela


Cu deosebita placere, mi-a placut si am dorit sa comentez .
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 16:52
De la: reyya, la data 2010-02-17 01:45:07daca foloseste modalitatea dictionary atack...trebuie sa incerce toate combinatiile de cifre litere , probabilitatea este 1 la 1 000 000 sa nimereasca tocmai acea combinatie de litere si cifre si eventual semne speciale , mai ales alea batute cu ,,alt si combinatia de cifre"


Speram sa gasesti o combinatie ,,potrivita" :-) Cele bune, sper ca te-au ajutat aceste postati :-)
reyya
Postat pe 17 Februarie 2010 16:54
am inteles dar ulterior am fost luata oarecum de tipa aia sfanta...Acum eu sunt fericita si uneori chiar ma intreb daca merit o asa iubire!?Viata aduce multe surprize,si de asta ma straduiesc cat pot sa ma mentin tanara mai ales cu sufletul si mintea pt ca astea se reflecta pe fata.Eu sunt mai mare cu 10 ani decat sotul meu.Eu am mai fost casatorita,el nu.Marinela
marianela
Postat pe 17 Februarie 2010 16:57
multumesc din suflet, fetelor! Chiar m-au ajutat mesajele voastre. Astazi m-am trezit cu alt tonus, si chiar am fost si mai eficienta in tot ceea ce imi propusesem. Dumnezeu e sus si sunt convinsa ca vede ca desi am fost prostuta si naiva totusi am avut cele mai bune intentii si am renuntat la tot din iubire (pana si la mine).
Acum cel mai important pentru mine este copilul meu, comoara mea cea mai de pret si cred ca as muri daca mi l-ar lua.
Sunt convinsa ca se vor rezolva si problemele astea pana la urma, pentru ca nu stau cu mainile in san. Ma lupt si ma zbat si ma voi ridia si o voi lua de la capat de cate ori va fi nevoie. Off...cate femei sunt in situatii de genul acesta si le e teama sa faca ceva si se complac si se resemneaza....Pentru toate acele femei am un mesaj: Nimeni si nimic pe lumea asta nu merita sacrificiul vostru! Cu atat mai putin unul ca si personajul din povestea mea. O viata avem...si trebuie sa o traim frumos si asa cum ne place.. Greseli facem cu totii..dar important este sa putem sa o luam de la capat. Va voi tine la curent si sper ca in final voi putea sa spun: "Haide ca se poate. Si eu am fost intr-o situatie mai grava si uite acum sunt fericita" Multa lumina in viata si fericire doresc tuturor femeilor!
garbo099581
Postat pe 18 Februarie 2010 01:22
Dumnezeu si Maica domnului sa fie cu tine sa reusesti....
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 01:28
Doamne ajuta!
garbo099581
Postat pe 18 Februarie 2010 01:41
Povestea ta m-a cutremurat intradevar. Esti tanara , ai copilul-copiii dau mult, si cer, e drept-ai parintii. Exista judecatorie, politie, prieteni. Cum ai povestit aici, spune peste tot acelasi adevar. Nu te teme!!! Pup.
Luna_in_capricorn
Postat pe 18 Februarie 2010 18:44
Din pacate revin pe acest post pentru ca am nevoie de voi din nou. Dupa faza in care el a dat bona afara adica acum o saptamana nu a mai dat nici un semn pana astazi...cand ma suna si imi spune ca vine sa ia copilul in weekend.. Va reamintesc ca nu are nici 1 an implinit si ca el nu i-a facut niciodata un biberon cu lapte. Plus ca nu avea unde sa il duca decat la maica-sa. (care tot il bate la cap sa faca tot posibilul sa imi ia copilul). Ce legi ma apara pe mine? Nu voi da copilul asta e clar..dar presimt un nou scandal sau ca vine sa il ia cu forta.

Pot obtine un ordin judecatoresc de restrictie? IN ce conditii?
garbo099581
Postat pe 19 Februarie 2010 23:28
Daca imobilul in care locuiesti este un bun comun, nu ai cum sa-i interzici sotului ,accesul in respectivul imobil , ai intentat actiune de divort?
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:32
se poate obtine un ordin judecatoresc dar desigur nu de pe azi pe maine, peaca si tu cu copilul intr-o ,,plimbare sau calatorie subita" la ai tai parinti , pt a nu te gasi ala acasa.
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:36
apartamentul este al lui ?? ca atunci e cam nasol..trebuie sa intentezi Urgent actiune de divort ,atat timp cat procesul va fi in curs eventual va avea doar drept de vizitare si asta doar in prezenta ta, la fel probabil si dupa divort, dar asta depinde mai mult de tine cand ii vei permite tu sa-l vada.
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:38
Reyya avand in vedere ca micutul este sugar are dreptul din punct de vedere juridic sa ii ia copilul?
ladyDY
Postat pe 19 Februarie 2010 23:39
adica sa se faca pierdut cu el,...am vrut sa spun ....
ladyDY
Postat pe 19 Februarie 2010 23:40
nu are nciun drept si nici nu se va intampla asta..oricum ca sa evite discutiile...e bine sa nu fie acasa...cei doi am inteles ca nu mai locuiesc impreuna insa inca nu s-a depus actiune de divort
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:42
apartamentul este inchiriat. Ne-am mutat pt ca in casa unde locuiam nu erau conditii bune pt micut (igrasie). Contractul de inchiriere e pe numele lui. Eu as pleca la ai mei, depate de acest oras un timp insa nu e grav daca parasesc localitatea si domiciliul?
garbo099581
Postat pe 19 Februarie 2010 23:44
inainte se anunta la politie ....acum nu stiu, ...tot reyya iti poate spune.....
ladyDY
Postat pe 19 Februarie 2010 23:48
el nu sta in acest apartament cu tine, el unde locuieste de fapt? Primul care a parasit domiciliul conjugal este el..asa ca fara probleme poti pleca la parinti
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:49
reyya dar nu exista ceva legal,...asta pentru o masura de siguranta?,individu are personaliate dubla,...si poate fi in stare de orice....
ladyDY
Postat pe 19 Februarie 2010 23:52
Lege privind modificarea i completarea Legii nr. 217/2003 pentru prevenirea i combaterea violenei n familie
Capitolul VII Protecia victimelor violenei n familie
Seciunea 1 Protecia victimelor violenei n familie prin mijloace de drept civil

Art. 255. Victima violenei n familie are dreptul s se adreseze instanei judectoreti pentru a obine un ordin de protecie cu caracter provizoriu, instana putnd s dispun una sau mai multe din urmtoarele msuri:
a) evacuarea temporar a agresorului;
b) luarea de msuri vremelnice cu privire la ncredinarea copiilor minori, obligaia de ntreinere, prestaiile sociale.

Art. 256. (1) Cererea poate fi introdus personal de victim sau prin reprezentantul legal.
(2) Cererea poate fi introdus n numele victimei i de:
a) procuror;
b) reprezentantul Direciei Generale de Asisten Social i Protecia Copilului;
c) reprezentantul organizaiilor neguvernamentale cu activitate n domeniu, cu
acordul victimei.

Citeste cu atentie !

reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:53
Exista dar nu de pe azi pe maine...trebuie facute demersuri..cel mai bine ia copilul ,ia-ti lucurile importante si pleaca la parinti cu copilul.
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:55
si luni mergi la avocat si deschide-ti actiunea de divort..cat mai repede!
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Barbatul care nu iese din casa 261 De la: esme 20 Iunie 2011 22:08
De ce ne iubim partenerii ?! 199 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
Ce parere aveti de relatiile cu diferente mari de varsta? 35 De la: aiurea 22 Decembrie 2012 23:36
Setari Cookie-uri