s-a terminat

tocmai am incheiat o relatie de 4 ani :(( imi pare extrem de rau, el a decis asta ... am 19 ani si 10 luni si el a fost primul si singurul barbat din viata mea... simt ca lumea s-a sfarsit pentru mine, il iubesc enorm de mult dar el este indifernt :((
helpppp :(( :((
garbo099617
Postat pe 17 Februarie 2010 00:46
Este mai mult decat normal sa simti si sa gandesti asa, acum. Ai rabdare cu tine si vei vedea ca timpul care va veni iti va schimba starea sufleteasca. Nu are sens sa suferi din cauza cuiva caruia ii esti indiferenta. Iubirile se nasc si mor...S-a terminat o iubire, ii va urma alta...Incredere si rabdare!
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Februarie 2010 09:20
De la: garbo099617, la data 2010-02-17 00:46:28tocmai am incheiat o relatie de 4 ani :(( imi pare extrem de rau, el a decis asta ... am 19 ani si 10 luni si el a fost primul si singurul barbat din viata mea... simt ca lumea s-a sfarsit pentru mine, il iubesc enorm de mult dar el este indifernt :((
helpppp :(( :((


La 19 ani viata abia incepe - ai rabdare sa treci peste aceste momente in care te simti abandonata si ai sa vezi. Orice final de relatie e trist si cel mai bine ar fi sa incerci sa gasesti alte lucruri care sa te procupe acum - scoala, servici, prieteni.
Lady_Di
Postat pe 19 Februarie 2010 10:19
draguta.. este imposibil sa nu suferi daca l'ai iubit..incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii..nu te ascunde de ei..te pot ajuta,evita momentele de singuratate..cand m'am despartit de prima iubire sufeream enorm..sa sti ca am suferit si la a 2..:)deci niciodata nu se termina:D ..poti sa plangi daca iti vine te va ajuta sa te descarci..dar nu'ti fa un obicei din asta..daca totul s'a terminat intre voi evita sa'l mai cauti..ai sa pari disperata si nu vrei asta..lasa'l un timp sa vada ce a pierdut..si daca este sa fiti impreuna sa sti ca se intoarce el..dar daca nu te cauta nu o fa nici tu..intre timp nu uita ca ai doar 19 ani si sunt o"gramada de baieti"frumosi si disponibili..iesi in club cu fetele,distreaza'te..viata este frumoasa chiar daca ne ofera momente neplacute..take care
crinaxx
Postat pe 20 Februarie 2010 15:43
...e adevarat k e greu, dar o sa iti revi mie mi-au trebuit 3 ani sa uit prima iubire, dar am gasit un om minunat apoi care m-a facut sa uit totul...ai rabdare, o sa vezi k trece incet incet..
minna
Postat pe 20 Februarie 2010 15:54
Eh...eu nu prea cred in impacari...mai ales daca impacarea vine dupa cel putin o saptamana de despartire!
O ruptura intr`o relatie se intampla atunci cand lucrurile nu merg bine sau cand sentimentele dispar!
Eu zic sa`l lasi in pace...distreaza`te,ai numai 19 ani...ai timp destul pentru relatii!
Nu`i da satisfactia ca suferi pentru el,fa`l sa creada c`a fost o despartire de comun acord si comporta`te normal cu el ca si cum ti`ar fi un simplu amic!
AdrianaR
Postat pe 20 Februarie 2010 15:59
Paguba in spanac. Punct si de la capat. Epilogul unei relatii va fi mereu, inceputul uneia noi. Capul sus, viata merge inainte. Sau lasa-te dusa de valul vietii.
anarax
Postat pe 12 Martie 2010 02:52
fiecare sfarsit are si un nou inceput si vei vedea cu timpul ca il vei uita desi iti vei aminti de el de multe ori in viata ta ........in zilele ce vor urma dar.....trecand ore ,zile ,saptamani ,luni sau poate chiar ani vei face aceasi greseala vei iubi din nou;) asa ca ai viata ininte .......... CAPU SUS;)
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 02:57
In tot raul exista indiferent de situatie un mare bine. Nimic pe lumea asta nu etse intamplator, totul este motivat si posibil
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 02:59
imi imaginez cum te simti,mai ales k e primul baiat de care te`ai indragostit si nu ai stiut pana acum cum e sa suferi din iubire imi pare rau pentru tine... dar cu timpu` o sa treci peste asta si o sa intalnesti o noua iubire
cretz0oolina
Postat pe 15 Martie 2010 21:53
acum trei zile si eu am incheiat o relatie de 6 ani, si stiu cat doare, acum ma cauta disperat ca a gresit dar degeaba dupa ce s-au spus cuvinte care dor..draga mea o iubire vindeca pe alta!
lost
Postat pe 15 Martie 2010 22:39
De la: lost, la data 2010-03-15 22:39:22acum trei zile si eu am incheiat o relatie de 6 ani, si stiu cat doare, acum ma cauta disperat ca a gresit dar degeaba dupa ce s-au spus cuvinte care dor..draga mea o iubire vindeca pe alta!
Pai te poti impaca cu el...Si sa faci niste reguli.,daca il mai iubesti..Dar sa stii ca te vei intalni mai des,cu problema ca parintii barbatului se va baga in viata voastra..Pt ca daca barbatul a fost cocolosit de mama,,,sunt barbatii mai atasati de parinti...Poate ca le-a facut totul de-a gata...Si asteapta de la nevasta la fel...Pai noi femeile nu suntem mamele barbatilor ca sa ii cocolosim ca ei sa nu faca nimica...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Martie 2010 22:49
ai dreptate, dar e foarte greu sa pui punct :((
lost
Postat pe 19 Martie 2010 21:54
e foarte greu sa pui punct dar poate fi o lectie: sa nu faci din alta persoana centrul universului tau. Centrul universului tau esti tu, pasiunile tale, lucrurile care iti plac, visele, planurile... Si aici nu este vorba de egoism ci de ce aduci tu intr-o relatie: pe tine. Egoism este cind te transformi in parazit, care traieste viata celuilalt si se hraneste cu prezenta lui. Si cam aici te situezi daca "lumea ta s-a sfarsit" fara el....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2010 22:26
De la: garbo099617, la data 2010-02-17 00:46:28tocmai am incheiat o relatie de 4 ani :(( imi pare extrem de rau, el a decis asta ... am 19 ani si 10 luni si el a fost primul si singurul barbat din viata mea... simt ca lumea s-a sfarsit pentru mine, il iubesc enorm de mult dar el este indifernt :((
helpppp :(( :((
aloooooooo nu ai decat 19+20 de ani viata ta abia incepe
gmpa
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:03
blaa
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:33
si eu cand aveam varsta ta gandeam ca am pierdut totul pana cand l/am intalnit pe sotul meu
gmpa
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 2 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 16:09
iubirea fara nici o speranta 29 De la: garbo100975 29 Ianuarie 2011 19:12
CE FACI CAND ESTI CASATORITA SI .... 30 De la: floare_cu_colti 17 Noiembrie 2010 12:32
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
Setari Cookie-uri