NU STIU CE SA MAI CRED!

De la: quasaria, la data 2010-01-28 22:13:42haide iza... cu "orice barbat este dispus sa piarda ani, bani, bla ...bla... ca sa isi demonstreze..." - or fi toti chiar asa timpiti incit sa se tina dupa un fund ANI ca sa-si demonstreze ce? Functiile biologice?

Sint femei gramada, stai linistita. Sa-si tot demonstreze.
Niciodata o partida de sex nu justifica atitea drame cite credem noi. Intotdeauna cind lucrurile sint mai complicate nu este vorba numai de sex. Si nu este vorba numai de simpla vinatoare. Si in acest caz nu poti sa spui ca nu e implicat. E implicat in bine sau rau - dar implicat este.


sigur la fiecare colt de strada gasesti femei dispuse sa desfaca picioarele la oricare barbat dar nu toti barbatii isi dovedesc barbatia cu acestea ...cred ca unii au pretentii mai mari de la ei si vor tocmai ce altii nu au putut obtine...sunt multi barbati care spun sunt atatea care abia asteapta ce rost are sa umblu dupa ceva anume dar sunt si barbati cu pretentii si pe care eu ii admir...pana la urma un barbat insurat ce vrea de la o femeie maritata nu sa aibe o aventura?...poate nu vrea cu oricine...poate ca nu vrea sa riste are totusi familie ...multi barbati vor aventuri dar sa nu se lase cu urmari sau poate a facut un pariu sau poate ........ar fi multe de spus ...eu mi-as pune intrebari ...as cauta sa inteleg ce-l face sa vrea o relatie ...ceva nu e tocmai in regula
yzabela_03
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:39
"ce-l face sa vrea o relatie?"...ce l-a facut intotdeauna...placerea vanatorii!
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:54
la subspecia "vanatorul", placerea vanatorii se termina in momentul obtinerii trofeului.
daca "trofeul" are nefericita inspiratie de a sugera ideea unei relatii, vanatorul isi aminteste rapid ca s-a deschis sezonul de vanatoare la alte zburatoare si dispare ca prin farmec...

fenomen verificat...
Tylly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:05
dap...eventual arunca din varful buzelor...nu esti tu de vina, sunt eu...simt nevoia sa pun stangul langa dreptul...nuuuuuuuu! nu vreau sa ne oprim...trebuie doar sa diger ce s-a intamplat...nu esti ceva de lasat, tocmai de aceea...trebuie sa ma gandesc ce vom face...ha ha ha...ma leshi!...astrele se kk pe ele de ras!
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:12
ooo, da!
sau, si mai frumos: "meriti ceva mai bun..."
Tylly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:16

si daca ar fi asa?
In fond, care este problema?
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:17
"Ai uitat sa spui cum dai drumu'la robinetu'cu sentimente nobile"...sentimente pentru cine?..pentru sotul inselat,sau pt.amantul inselal la randul lui cu sotul??Respect ai pentru tine inainte de orice.Dar cu siguranta "predica perfect patetica"pe care am scris-o eu nu se "loveste"cu bla bla-ul tau! Sentimentele ( la care din ele te referi...???)nu se reduc la respect,tocmai de aceea unii confunda respectul,sentimentele, cu aventurile si deseori cu prostia!
onix01
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:40
Asta spuneam si eu. A nu se confunda respectul cu dragostea.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:01
daca exista dragoste,exista si respect dar..
daca exista respect,nu ii sigur ca exista si dragoste..
diferenta de nuanta
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:07
aia cu "dragostea trece dar ramine respectul"... ghinion, doar prima parte e importanta.A doua e definitorie doar pentru relatiile de dupa divort.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:10
Acum am inteles...respectul apare numai dupa divortz!! ...extrordinara concluzie!..In timpul casatoriei nu ne respectam....pentru ca ar fi "riscant"!!
onix01
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:17
deh, onix,chestie de interpretare
crede fiecare ce vrea sau ce poate sau ce apuca sau....
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:23
onix,
nu te mai stradui... n-are sens. Daca n-ai inteles din prima, sari peste.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:39
Scuze dragutza...nu toate am trecut printr-un divortz traumatizant!! ...probabil sfatul tau pentru "doamna" care a deschis subiectul ar fi..."da-i inainte,si dupa divortz respecata-l! momentan concentreaza-te pe dragoste! "
Pana la urma fiecare e liber sa-si spuna parerea!..Unii stiu asta,altii doar au impresia ca stiu!
onix01
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:50
onix, unele dintre noi sint mai bine dispuse decit altele... cu motive, sau fara....

Exista tot felul de moduri de a ne ascunde gunoiul sub pres. E treaba ta cum traiesti tu si ce motive iti invoci, dar sa spui unei ALTE femei ca dragostea oricum dispare si ramine respectul e ca si cum i-ai explica ca poate sa isi taie un picior da' ramine proteza. Si e acelasi lucru.

Sper ca acum m-am exprimat suficient de clar sa intelegi ce am vrut sa spun.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:58
stiti ce mi-am amintit?

la orele de dirigentie,am avut o tema in care se discuta exact acest aspect:in ce se transforma ,cu timpul o relatie de dragoste

cand am aflat ca cel mai fericit caz este acela cand marea dragoste se transforma intr-o amicitie,am fost cu totii SOCATI

fireste ca la 17 ,18 ani esti indragostit si nu ACCEPTI adevarul crud..
dar credeti-ma..diriginta, pe care toti am urat-o in acel moment,ne-a spus crudul adevar
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:04
Lilo..pei trebuie schimbat ,,adevarul"( in caz de nevoie cu altul ) ... stii cum se spune ca ,,adevarul e mereu la mijloc"
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:06
da...eu inca sunt socata! NU STIU CE SA MAI CRED!

si sunt gata sa schimb adevarul, multumesc ca mi-ai spus ca e la mijloc...dar uite....eu stiam ca adevarul e unul singur si aici vad mai multe: al meu, al tau, al ei...pe care sa-l aleg?
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:06
"iubirea,se transforma in RESPECT,intelegere si comunicare!"...nu am scris ca dispare!Dar ai citit "pe sarite"..si-ai devenit brusc"inteleapta"..
P.S.eu nu am "pres" nici in macar in fatza casei.. dovada ca traiesc bine,fara a-mi invoca motive pesntru asta!
onix01
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:11
Lilo - nu ti-a spus adevarul.
De fapt, poate ti l-a spus... Stii cum e, daca tu crezi ca se poate, ai dreptate. Daca tu crezi ca nu se poate, ai dreptate. Chestiune de asteptari.
Eu stiu foarte bine ce vreau, si ce vreau nu e o viata mediocra, si drept urmare nici nu am o viata mediocra. E drept ca sa iesi din zona de confort presupune niste riscuri, poti sa fii mult mai fericit uneori si mult mai nefericit alteori - si am fost in ambele situatii. Dar per total nu mi-as fi dorit sa fie altfel. Dar asta este adevarul meu.
Poate exista si adevarul paralel ca sa vegetezi intr-o oaza de "respect" e tot ce poti sa obtii de la viata dupa 20 de ani. Si poate asta chiar e tot ce poti. Poate asta e valabil pentru majoritatea oamenilor. Depinde cum esti structurat.

quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:13
@Onix...cand zici "se transforma" inseamna ca isi pierde forma initala! Iar iubirea nu poate avea decat o singura forma -iubire. In mod benefic, ar trebui sa se completeze cu; intelegere, respect etc.
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:16
in defintiv totul tine de expectanta...vis a vis de propria noastra persoana si apoi ceilalti.
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:17
De la: onix01, la data 2010-01-31 17:11:01"iubirea,se transforma in RESPECT,intelegere si comunicare!"...nu am scris ca dispare!Dar ai citit "pe sarite"..si-ai devenit brusc"inteleapta"..
P.S.eu nu am "pres" nici in macar in fatza casei.. dovada ca traiesc bine,fara a-mi invoca motive pesntru asta!


Onix01,,coloana vertebrala " ar trebui sa existe in primul rand fata de asteptarile tale..si daca cumva ( presupunand...) ca cineva pe care-l iubesti iti insala aceste asteptari ....e bine sa nu ramai langa el doar pt ,,confortul " conferit de acea relatie. A nu se intelege ca sunt adepta duplicitatii!!
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:19
hei fetelor helpppppppp! am o durere groaznica de cap. am luattot felul de medicamente. nu functioneaza nimic. hai, sfaturi, va rooooooog.
anirica
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:26
reyya, de aici si sila mea fata de predicile astea: sint indragostita - da' de ce nu iti vezi de respectu' fata de sotz.....
Daca femeia asta s-ar fi multumit cu ce ii oferea sotul, nu era in situatia asta. Poate ca pur si simplu are alte asteptari. Poate ca pentru ea nu e firesc ca dragostea "sa treaca", ca nu e gripa.
Singura iesire din situatia asta este sa iti urmezi sufletul. Nimeni nu te poate realinia la turma daca tu nu simti asa. SI totusi, toata lumea se grabeste sa o faca... sa -ti explice cu ce pretexte jalnice trebuie sa te multumesti, ca "asa face toata lumea".

Wtf e "lumea" asta care sa iti impuna ce sa simti tu?
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:27
De la: anirica, la data 2010-01-31 17:26:25hei fetelor helpppppppp! am o durere groaznica de cap. am luattot felul de medicamente. nu functioneaza nimic. hai, sfaturi, va rooooooog.


,,in vino veritas" ( sa fie fiert si cu scortisoara)
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:29
Q
altrate
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:32
anirica, amanunte?

e o migrena, ai probleme cu ochii, ai o gripa, ai probleme cu coloana?


poate fi si de la fiere...

incearca sa dormi - la mine e uneori singurul remediu
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:32
sti ce aseara am incercat tratamentul tau reyya, nu a facut decat sa ma adoarma,si m-am trezit cu aceeasi durere. parca si mai puternica.
anirica
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:32
Q..eu una nu sunt de partea concilierii ci a sutului in c.. ca e un pas inainte( pt ambii parteneri) atunci cand deja relatia s-a dus pe rapa.
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
indiferenta 36 De la: alfheim 31 August 2011 10:13
Buna seara tuturor:) 25 De la: yanyacharberet 9 August 2009 23:28
prieteni sau amanti 93 De la: piper 14 Februarie 2011 16:25
Portretul unei mari doamne 96 De la: garbo_405421 28 August 2014 14:26
Setari Cookie-uri